دفترچه آزمون تیزهوشان 1402

دفترچه آزمون تیزهوشان 1401

جهت مشاوره در زمینه دفترچه آزمون تیزهوشان 1402

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

هر ساله در سراسر کشور مدارس تیزهوشان جهت جذب دانش آموزان برتر یک آزمون تحت عنوان " آزمون تیزهوشان " برگزار می‌کنند. این آزمون برای ورودی هفتم و دهم می‌باشد.

این مقاله از مشاورگروپ شامل دفترچه راهنمای آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ ۱۴۰۳، زمان ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم 1402 - 1403، زمان ثبت نام تیزهوشان نهم به دهم 1402 - 1403، زمان برگزاری آزمون‌های سمپاد مطابق دفترچه آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402 - 1403 و ... است.

دفترچه راهنمای آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ ۱۴۰۲

دانلود دفترچه ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ ثبت نام هفتم و دهم,دانلود دفترچه تیزهوشان ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ ثبت نام دهم و هفتم,دانلود دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان , دانلود دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان هفتم و دهم , ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402, دفترچه ثبت نام و ظرفیت آزمون مدارس تیزهوشان , دفترچه آزمون تیزهوشان استعداد درخشان سمپاد

لینک سایت دانلود دفترچه راهنمای آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳

دانلود دفترچه آزمون تیزهوشان 1402، ثبت نام هفتم و دهم و راهنمای کامل ثبت نام در ادامه این مطلب توضیح داده شده است.

هر ساله در سراسر کشور مدارس تیزهوشان جهت جذب دانش آموزان برتر یک آزمون تحت عنوان " آزمون تیزهوشان " برگزار می‌کنند. این آزمون برای ورودی هفتم و دهم می‌باشد. تمامی دانش‌آموزانی که قصد ثبت نام در مدارس تیزهوشان متوسطه اول را دارند ابتدا باید به مطالعه دفترچه راهنمای آزمون تیزهوشان ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ بپردازند تا در جریان تمام شرایط ثبت نام، منابع ، تعداد سوالات آزمون، زمان ثبت نام، زمان دریافت کارت ورود به جلسه و زمان برگزاری آزمون قرار بگیرند. از آنجا که ثبت نام به صورت اینترنتی و توسط خود داوطلب انجام می‌شود، داوطلب می‌بایست دقت کافی را در انجام ثبت نام داشته با‌شند تا مشکلی به وجود نیاید. در ادامه راهنمای رایگان و کامل ثبت نام و دانلود دفترچه آزمون تیزهوشان 1402 ثبت نام هفتم و دهم ارائه شده است .

افرادی که می‌خواهند وارد این مدارس بشوند، باید در زمان مقرر که سمپاد اعلام می‌کند، اقدام به ثبت نام کنند. جهت ثبت نام ورودی هفتم باید به سایت hamgam.medu.ir و جهت ثبت نام ورودی نهم به سایت azmoon.medu.ir مراجعه کنید.

ثبت نام آزمون ورودی پایه هفتم از طریق سامانه azmoon.medu.ir نیز، انجام می‌شود.

برای دانلود دفترچه تیزهوشان 1400-1401، کلیک کنید.

** آزمون نمونه دولتی نهم به دهم و آزمون تیزهوشان نهم به دهم جدا شدند و ثبت نام آن ها به صورت هماهنگ انجام نمی‌شود.

زمان ثبت نام آزمون ورودی سمپاد: ثبت نام آزمون ورودی مدارس سمپاد سال 1402 از 16 لغایت 25 بهمن 1401
زمان برگزاری آزمون:
آزمون ششم به هفتم : 9 صبح پنجشنبه مورخ 1402/03/26
آزمون نهم به دهم : 9 صبح جمعه مورخ 1402/03/27

دانلود دفترچه تیزهوشان 1401 - 1402

دانلود دفترچه آزمون تیزهوشان 1401

قبل از اینکه از شرایط و نحوه ثبت نام مدارس تیزهوشان مطلع شوید ، توصیه می‌کنم ابتدا مزایای تحصیل در مدارس تیزهوشان را مطالعه نمایید.

مزایای مدارس تیزهوشان در دفترچه ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳

برخی مزایای مدارس تیزهوشان در دفترچه ثبت نام تیزهوشان ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ که در دفترچه آزمون تیزهوشان 1402 به آن اشاره شده است، به شرح زیر است:

 • دارا بودن سطح علمی بالا و ارائه انواع خدمات تحصیلی با کیفیت
 • قبولی رتبه های برتر هر سال کنکور سراسری از بین تحصیلکرده های مدارس تیزهوشان
 • استفاده از کادرمجرب معلمان و مدیران برجسته کشور
 • ایجاد فضایی جهت کشف خلاقیت و استعداد یابی دانش آموزان تیزهوش مانندبرنامه‌های پژوهشی و تحقیقاتی و استفاده از آزمایشگاه به طور مستمر
 • برگزاری کلاس های فوق العاده در چند روز در هفته
 • آموزش زبان‌های خارجی و آماده نمودن دانش آموزان برای ورود به دانشگاه

دفترچه قبت نام تیزهوشان ۱۴۰۱ ۱۴۰۲

نکات مهم دفترچه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

معمولا قبل از آغاز ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم سوالاتی در رابطه با زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان، سایت ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان، شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان، نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان، زمان برگزاری آزمون تیزهوشان و سهمیه‌های آزمون تیزهوشان برای داوطلبان بوجود می آید. به همین دلیل وزارت آموزش و پرورش هر ساله قبل از آغاز بازه زمانی ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان، اقدام به انتشار دفترچه ثبت نام تیزهوشان ششم می‌نماید و در آن به نکات مهم و مورد نیاز داوطلبان در رابطه با ثبت نام و برگزاری آزمون تیزهوشان می‌پردازد.

شرایط و ضوابط ثبت نام دفترچه آزمون تیزهوشان 1402

 • داشتن تابعیت ایرانی
 • اشتغال به تحصیل در پایه ششم ابتدایی در سال  تحصیلی 1401 - 1402، کسب مقیاس «خیلی خوب» در تمامی دروس  نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی در سال تحصیلی 1400 - 1401 و کسب مقیاس «خیلی خوب» در تمامی دروس در نوبت اول پایه ششم در سال تحصیلی 1401 - 1402، جهت ثبت نام آزمون ورودی پایه هفتم
 • اشتغال به تحصیل در پایه نهم در سال تحصیلی 1401 - 1402 و داشتن حداقل معدل کل سالانه 19 در پایه هشتم خرداد ماه  سال تحصیلی 1400 - 1401 جهت ثبت نام آزمون ورودی پایه دهم
 • با عنایت به این که مراحل ثبت نام آزمون های ورودی مدارس استعدادهای درخشان کاملاً به صورت اینترنتی انجام می شود، مسؤلیت احراز شرایط ثبت نام (بندهای 2  و 3 فوق) و صحت مندرجات در تقاضانامه ثبت‌نام تماماً برعهده داوطلب است  و درصورت مغایرت، قبولی داوطلب لغو و از ثبت نام و ادامه تحصیل او در مدرسه استعدادهای درخشان جلوگیری به عمل می‌آید.
 • دانش آموزان پایه نهم مدارس استعدادهای درخشان، مطابق ماده 02مصوبه شانزدهمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش مورخ 1397/07/04،  میتوانند بدون شرکت در آزمون، در پایه دهم این مدارس ثبت نام کرده و ادامه تحصیل دهند. لازم به ذکر است دانش آموزان پایه نهم سمپاد امکان ثبت نام و شرکت در آزمون را ندارند.
 • شرایط و نحوه گذر دانش آموزان از پایه نهم تحصیلی مدارس استعدادهای درخشان به پایه دهم این مدارس هرساله توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان تعیین و ابلاغ می شود. قبولی در آزمون ورودی پایه هفتم،  هیچ گونه حقی برای گذر بدون آزمون از دوره اول به دوم متوسطه ایجاد نخواهد کرد.

نکته : ثبت نام اتباع غیرایرانی، تابع بخشنامه شماره 340/3297/44 مورخ  1400/04/02 مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور است.

نکته1 : « تربیت بدنی» و « شایستگی عمومی» جزء مواد درسی ملحوظ  میشود.

نکته2 : چنانچه داوطلبی درمجموع دو نوبت ارزشیابی مذکور، حداکثر در یک عنوان درسی، مقیاس «خوب» را کسب نموده باشد، ثبت نام وی بلامانع است.

برای ثبت نام تیزهوشان 1402 با شماره تلفن ثابت خود با شماره 9099071613 (بدون پیش شماره)، تماس بگیرید.

سایر ضوابط ثبت نام تیزهوشان 1402

مدارس استعداد‌های درخشان فاقد امکانات خوابگاهی و شبانه روزی هستند. ضمناً تحصیل دانش‌آموزان در مدارس تیزهوشان مستلزم به پرداخت شهریه به میزان ۵۰ درصد از شهریه مصوب مدارس مدارس غیر دولتی می‌باشد. دانش‌آموازن این مدارس حداکثر تا ۴۲ ساعت در هفته در مدرسه حضور دارند. هزینه فعالیت‌های فوق برنامه این مدارس بر اساس آیین نامه نحوه ارائه خدمات آموزشی و پرورشی فوق برنامه در مدارس دولتی محاسبه و دریافت خواهد شد.

همچنین هیچ گونه آزمون دیگری برای پذیرش دانش‌آموزان جهت تحصیل در دبیرستان‌های دوره اول متوسطه استعداد‌های درخشان برگزار نخواهد شد.

زمان بندی ثبت نام در دفترچه آزمون تیزهوشان 1402

داوطلبانی که قصد ثبت نام در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان را دارند باید در تاریخ 16 فروردین 1402 تا 25 فروردین 1402، با مراجعه به سایت ثبت نامی مدارس استعداد‌های درخشان اقدام به ثبت نام کنند و همچنین یک هفته قبل از زمان برگزاری آزمون باید جهت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم به سایت ( hoosh.medu.ir ) مراجعه کنند.

دفترچه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

تغییرات ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم 1402 - 1403

آزمون تیزهوشان پایه هفتم سال 1402 با توجه به سال قبل تغییراتی داشته است که یکی از این تغییرات زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان 1402 می‌باشد که امسال در تاریخ 16 تا 25 فروردین 1402 می‌باشد، همچین زمان برگزاری آزمون تیزهوشان ششم امسال در صبح روز پنجشنبه 1402/03/26 می‌باشد. تمام داوطلبان باید چند روز قبل از زمان برگزاری آزمون با ورود به سایت اقدام به گرفتن کارت ورود به جلسه کنند. لازم به ذکر است که بدون دریافت کارت ورود به جلسه امکان شرکت در آزمون وجود ندارد.

اگر می‌خواهید اقدام به دانلود دفترچه آزمون تیزهوشان 1400 کنید، می‌بایست به سامانه ثبت نام آزمون تیزهوشان مراجعه نمایید.

برای این کار ابتدا وارد سامانه ثبت نام شده و بر روی لینک دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام ازمون تیزهوشان کلیک کنید. به دلیل اینکه بسیاری از افراد با تلفن همراه اقدام به دریافت دفترچه تیزهوشان 1402 میکنند شاید نتوانند دفترچه تیزهوشان 1402 را دریافت کنند.

داوطلبان و اولیای محترم آنان توجه داشته باشند که دفترچه ثبت نام و ظرفیت مدارس تیزهوشان هفتم و دهم تنها در زمان مقرر بر روی سامانه ثبت نام تیزهوشان قابل مشاهده می باشد. چنانچه شما قبل و یا بعد از آن ، اقدام به دانلود دفترچه آزمون تیزهوشان نمایید، نخواهید توانست دفترچه مورد نظر را دریافت نمایید.

ما نیز جهت کمک به شما عزیزان لینک دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان 99 را برایتان قرار میدهیم. جهت دریافت روی لینک زیر کلیک کنید.

دفترچه ازمون تیزهوشان ۱۴۰۱ ۱۴۰۲

دانلود دفترچه آزمون تیزهوشان 1401

برنامه ریزی رایگان و حرفه ای ویژه قبولی در آزمون تیزهوشان 1402

مشاوره ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402

شاید شما هم جز افرادی باشید که بگویید چرا مدارس تیزهوشان؟

مصاحبه با دانش آموز سمپادی درباره مدارس تیزهوشان

افرادی که مصاحبه را مطالعه می‌کنند، متوجه مزایا و معایب مدارس تیزهوشان می‌شوند. اما اگر به صورت کلی بخواهیم درباره مزایا مدارس تیزهوشان بخواهیم توضیح دهیم، باید بگوییم:

مدارس تیزهوشان کیفیت آموزشی بالایی دارند.
اما این مدارس ویژه دانش آموزش با بهره هوشی بالا ساخته شده، نه دانش اموزانی که زیاد درس بخوانند.
پذیرش در مدارس تیزهوشان دوره اول متوسطه صرفاً بر اساس آزمون سنجش هوش انجام می پذیرد. در سال تحصیلی 1402 - 1403 روند آزمون تیزهوشان نیز به همین صورت است.

معرفی مدارس تیزهوشان

تیزهوشان سرمایه های فکری و علمی آینده کشور هستند، می توان با در اختیار گذاشتن امکانات جهت پیشرفت تحصیلی و کشف استعداد و خلاقیت در مدارس تیزهوشان، آینده علمی کشور را تضمین نمود. مدارس تیزهوشان 1402 - 1403 استعدادهای درخشان یکی از بهترین شرایطی است که در ایران می توان برای یک دانش آموز تیزهوش پیشنهاد نمود .

توصیه می شود : برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1402، دانلود دفترچه آزمون تیزهوشان 1402، داوطلبان واجد شرایط، انتخاب نزدیک ترین مدرسه تیزهوشان به محل سکونت، برنامه ریزی برای قبولی در تیزهوشان نهم، معرفی منابع، انجام تمامی مراحل ثبت نام مدارس تیزهوشان و ... می توانید با مشاوران مرکز مشاورگروپ  از طریق شماره های سایت تماس حاصل نمایید.

✔️ثبت نام تیزهوشان 1401 در چه تاریخی انجام می‌شود؟

✔️ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم از 16 تا 25 فروردین انجام می‌شود.

✔️دفترچه ازمون تیزهوشان 1401 را از کجا دانلود کنم؟

✔️لینک دانلود دفترچه راهنمای آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ ۱۴۰۲، در این مقاله قرار داده شده است.

✔️آزمون تیزهوشان ششم به هفتم در چه تاریخی برگزار می‌شود؟

✔️آزمون تیزهوشان ششم به هفتم در 26 خرداد 1401، و آزمون تیزهوشان نهم به دهم در 27 خرداد 1401 برگزار می‌شود.

امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه دفترچه آزمون تیزهوشان 1402

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲
نصب اپ دانش آموزی