سامانه سیدا کارنامه

چاپ کارنامه در سامانه سیدا دانش آموزی | صدور کارنامه در سیدا

جهت مشاوره در زمینه سامانه سیدا کارنامه

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

با توجه به سوالات متداول کاربران پیرامون چاپ کارنامه در سامانه سیدا دانش آموزی در این مقاله به بیان توضیحات کامل و جامعی پرداخته ایم. سامانه دانش آموزی سیدا به منظور ثبت نمرات دانش آموزان (ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم) طراحی شده است. با توجه به آنکه این سامانه تازه راه اندازی شده است ممکن است کاربران برای ورود به سامانه با مشکلاتی روبرو باشند. کاربران توجه داشته باشند، ورود به سامانه دانش آموزی سیدا با استفاده از نام کاربری و رمز عبور امکان پذیر است.

ثبت نمرات تمامی دانش آموزان در سامانه ثبت نمرات دانش آموزی سیدا انجام می شود. لذا از درج نمرات در سامانه های دیگر (دانا، سناد، امین) خودداری نمایید.

مشکل صدور کارنامه‌ های الکترونیکی دانش آموزان برطرف شده و مدیران مدارس می‌ توانند با ورود به سامانه یکپارچه دانش آموزی (سیدا) به نشانی sida.medu.ir کارنامه دانش آموزان را به صورت انفرادی و یا گروهی صادر کنند.

دانش آموزان پایه اول با کد ملی و سایر دانش آموزان با گذرواژه‌ ای که از مدرسه محل تحصیل می‌ گیرند می‌توانند برای دریافت کارنامه به پادا مراجعه نمایند.

چاپ کارنامه در سیدا دانش آموزی

سایت سیدا برای کارنامه

باتوجه به آنکه سامانه ثبت نمرات دانش آموزی سیدا به تازگی راه اندازی شده است، ممکن است کاربران با مشکلاتی در ورود به سامانه و ثبت نمرات دانش آموزان مواجه شوند. در مطالب گذشته در رابطه با سوالات متداول داوطلبان در رابطه با سامانه سیدا دانش آموزی، پشتیبانی سامانه سیدا، نحوه بارگذاری عکس در سیدا، تغییر رمز عبور پس از ورود به سامانه، مدیریت کاربران و چگونگی تعریف همکاران در سیدا ، ورود به سامانه سیدا با گوشی همراه، سخن گفته ایم. در این مقاله به بیان نوضیحاتی در رابطه با چاپ کارنامه در سامانه سیدا دانش آموزی پرداخته ایم.

در سیدا در کارتابل مدیر مدرسه رمز گروهی برای دانش آموزان صادر و یوزر دانش آموزان از طریق شاد توسط مدیر و معلم در pv دانش آموزان به دانش آموز داده می شود.دانش آموز از طریق سایت pada.medu.ir می تواند کارنامه تحصیلی را مشاهده نماید.

نکات مهم درج نمرات دانش آموزان در سیدا:

 • لطفا ثبت نمره فقط توسط خود همکار در سامانه سیدا انجام شود.به هیچ عنوان ثبت نمره به‌ غیر از کاربر تعریف شده انجام نشود چون شما با این کار اطلاعات آموزشگاه را به همکار یا غیر همکار می دهید.
 • ثبت نمره فقط، توسط معلم تعریف شده همان آموزشگاه دقیقا درست و منظم ثبت گردد.
 • اگر دانش آموز اقلیت دارید باید قرآن دانش آموز را حذف و بجای هدیه های آسمانی ،(هدیه های آسمانی اقلیت ) را در انتخاب واحد اضافه نمایید.
 • توجه داشته باشید تمامی کارنامه ها باید عکس داشته باشند.

سامانه سیدا کارنامه دانش آموزی

با توجه به آنکه سامانه سیدا دانش آموزی به تازگی راه اندازی شده است ممکن است با اشکالاتی روبرو باشد. در صورت بروز هرگونه مشکل در ورود به سامانه سیدا و یا چاپ کارنامه در سیدا می توانید با کارشناسان مجموعه مشاور گروپ تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.  کاربران لازم است به نکات زیر توجه لازم را داشته باشند:

الف) اسامی پرسنل، دبیران و ثبت نام دانش آموزان با پایه، رشته، دروس و انتخاب واحدشان، عینا از سامانه سناد به سامانه جدید سیدا انتقال داده می شود لذا ثبت نمرات و ارزشیابی با سامانه سیدا قابل قبول می باشد.

ب) با توجه به اینکه اصولا نمرات ثبت شده توسط شخص معلم (آموزگار ، دبیر) در سامانه معتبر می باشد لذا باید به مرور این وظیفه از معاون اجرایی به دبیران محترم محول گردد تا معلمان جوابگوی نمرات ثبت شده برای دانش آموزان باشند لذا حفظ امنیت رمز و کاربری بعهده کاربران مربوطه می باشد و تغییر و حفظ آن پس از تعریف کاربری پیش فرض اعلام شده خیلی مهم می باشد چون مسئولیت افشا یا هک اطلاعات حتی به صورت سهوی با کاربران می باشد.

ج) دقت، کنترل و صحت نتایج ثبت شده قبل از اعلام نتایج از سامانه سیدا به دانش آموزان مهمتر از سرعت انجام آن می باشد لذا با شتابزدگی و عدم کنترل دچار تخلف سهوی نشوید که جبران ناپذیر می باشد.

د) برای اطمینان از صحت درج نمرات وارد شده ، یک باکس به اسم مجموع نمرات در سمت راست صفحه قرار داده شده  است که صرفا جهت تایید نمرات وارد شده می باشد. این مجموع نمرات هم از طریق سامانه سیدا دانش آموزی محاسبه شده و هم از کاربر سوال می شود. اگر این دو عدد با هم همخوانی نداشته باشد احتمال خطایی در ورود نمرات وجود دارد و می توان آن را مجددا بررسی و اصلاح کرد .

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: کارنامه دانش آموزان از طریق سامانه “سیدا” صادر خواهد شد و نتایج ارزشیابی دانش آموزان توسط معلمان در سامانه مذکور درج می‌شود و پس از بررسی و تایید، کارنامه صادر می‌شود. این کارنامه توسط مدرسه و همچنین دانش آموزان قابل دریافت می‌باشد.

بنابراین برنامه ریزی باید به گونه‌ای باشد که نمرات دروس تمامی پایه‌ها در مدارس عادی، بزرگسالان و استثنایی در نوبت اول سال تحصیلی جاری، درسامانه مذکور درج و کارنامه دانش آموزان نیز صرفا در این سامانه صادر شود.

دریافت کارنامه در سامانه سیدا کارنامه دانش آموزی

کاربران جهت پیش از چاپ کارنامه در سامانه سیدا دانش آموزی لازم است به موارد زیر توجه داشته باشند.

 1. دبیر ضمن ورود نمرات به سامانه باید. بعد از ورود نمرات آن را تایید می کند و لیست دست نویس را نیز تکمیل نموده و به واحد آموزشی تحویل نمایید.
 2. مدیر واحد آموزشی نسبت به تایید لیست نمرات دبیر در سامانه اقدام می کند. (این اتفاق باعث خواهد شد که توسط دبیر یا هر شخصی دیگر امکان تغییر نمرات وجود نداشته باشد).
 3. معاون اجرایی لیست نمرات کامپیوتری که توسط دبیر وارد سامانه گردیده است را چاپ می گیرد.
 4. دبیر موظف است لیست دستی و کامپیوتری را بررسی نماید و در صورت عدم مغایرت نسبت به تایید لیست کامپیوتری اقدام نمایید.
 5. مدیر واحد آموزشی لیست دستی و کامپیوتری دبیر را مطابقت داده و تایید می نمایید .

کارنامه های فعال در سامانه سیدا

چاپ کارنامه توصیفی در سامانه سیدا دانش آموزی فعال شد…. فقط نام معاون و مدیر را بررسی کنید ظاهرا در چاپ لحاظ نشده است . 

به اطلاع مدیران محترم مدارس می رساند ؛طبق آخرین اطلاعات دریافتی از سنجش اداره کل قسمت دریافت کارنامه برای ابتدایی و متوسطه اول فعال گردیده است و مدیران محترم می توانند بعد از ورود نمرات کارنامه را نیز دریافت نمایند.
ولی مقطع متوسطه دوم فقط ورود نمرات فعال شده و برای دریافت کارنامه یکی دو روز صبر نمایید.
(هر چند اگر تعدادی از همکاران جهت دریافت کارنامه راضی به دوباره کاری هم هستند می توانند بدون دریافت نگارش دانا نمرات را وارد دانا نموده و کارنامه دریافت نمایند(بعد از دریافت نگارش قسمت درج نمره حذف می شود)
. یا اینکه از طریق سامانه همگام و ثبت نمره کارنامه دریافت نمایند!
ولی بهتر است که کمی صبور باشیم تا دریافت کارنامه در سامانه سیدا برای متوسطه دوم نیز فعال گردد.

راهنمای تصویری دریافت کارنامه در سامانه سیدا دانش آموزی

نحوه دریافت و چاپ کارنامه دانش آموزان به صورت تصویری در ادامه مقاله بیان شده است:

 • ابتدا وارد سامانه شده سپس در بخش عملیات ضمن سال ، قسمت مربوط به کارنامه را باز نمایید:

راهنمای جامع دریافت کارنامه در سامانه دانش آموزی سیدا 

 • در پنجره باز شده ، نوع کارنامه درخواستی را انتخاب سپس در قسمت انتخاب کلاس، کلاس مورد نظر را فعال نمایید تا لیست دانش آموزان نمایش داده شود:

راهنمای جامع دریافت کارنامه در سامانه دانش آموزی سیدا 

 • با انتخاب گزینه کارنامه در گوشه سمت چپ ، کارنامه دانش آموز نمایش داده می شود.

چاپ کارنامه در سامانه سیدا دانش آموزی

این بخش برای ساخت، ذخیره سازی و نمایش کارنامه های سالیانه طراحی شده است. نمونه هایی از کارنامه های طراحی شده برای مقاطع مختلف تحصیلی که توسط سامانه ارائه می شود در تصاویر زیر نمایش داده شده:

چاپ کارنامه در سامانه ثبت نمرات دانش آموزی sida.medu.ir

چاپ کارنامه در سامانه ثبت نمرات دانش آموزی sida.medu.ir

****وضعیت انضباط در سامانه سیدا بصورت کیفی درج شود و شامل( عالی ، بسیار خوب ، خوب ، نیاز به راهنمایی و تلاش بیشتر ) می باشد _ ماده 10 آیین نامه ارزشیابی تحصیلی تربیتی دوره اول متوسطه.

دانلود راهنمای چاپ کارنامه گروهی در سامانه سیدا

چاپ کارنامه در سیدا

برای چاپ کارنامه از مرورگر گوگل کروم استفاده کنید.
مراحل چاپ کارنامه:

 1. عملیات ضمن سال
 2. کارنامه
 3. کارنامه متوسطه دوم
 4. کارنامه سالیانه عادی
 5. پایه
 6. انتخاب
 7. از طرف چپ اسم دانش آموز روی کارنامه کلیک کنید.
 8. چاپ

✅ نکته:در حال حاضر چاپ کارنامه ها بصورت کلی انجام نمی شود. به احتمال زیاد در بروز رسانی های بعدی این مشکل حل شود.

ثبت نمرات در سیدا توسط مدیر :

 1. ازسمت چپ صفحه اصلی قسمت بالا (سمت ها)مدیر مدرسه را انتخاب می کنیم.
 2. از آخرین منوی سمت راست از گزینه تغییر دوره سال تحصیلی 99 – 1400 را انتخاب می کنیم.
 3. زبان سیستم هم باید لاتین باشد.

( سیدا به طور پیش فرض باسال جاری شروع نمی شود. )

در صورت بروز هرگونه مشکل در چاپ کارنامه در سامانه سیدا دانش آموزی می توانید با کارشناسان مجرب مجموعه مشاور گروپ به شماره 9099071613 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

سوالات متداول کاربران سیدا دانش آموزی

نمره انضباط در سامانه سیدا چگونه درج می شود؟

وضعیت نمره انضباط در سامانه سیدا دانش آموزی، باید به صورت کیفی درج شود.

امکان چاپ کارنامه در سامانه سیدا دانش آموزی فعال است؟

چاپ کارنامه توصیفی در سامانه سیدا فعال شده است.

نشانی سامانه دانش آموزی سیدا چیست؟

کاربران برای ورود به سامانه دانش آموزی سیدا باید به نشانی sida.medu.ir مراجعه نمایند.

3/5 - (21 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه سامانه سیدا کارنامه

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. محسن

  سلام چرا کارنامه کلاسی چاپ نمی شه

  پاسخ
 2. زررربربررررر

  چرا معدل نمیاد در کارنامه؟

  پاسخ
 3. کامران رحمانی

  با سلام
  هنگام دریافت در سامانه امین از سیدا پیغام خطای کد ملی یا کد دانش آموزی تکراری است مشاهده می شود چگونه باید رفع شود.(بزرگسالان کاردانش)

  پاسخ
 4. Reza

  بعد از ثبت نتایج باید صبر کنید.

  پاسخ
 5. سپهر

  چرا کارنامه در سیدا، سفید چاپ میشه؟

  پاسخ
 6. آرامش

  سلام هنگام دریافت گزارش تحصیلی مربوط به نوبت دوم . برای هر دو نوبت تو صفحه جا نمیشه و نشون نمیده مشکل از کجاست؟و توی پرینت هم کامل نیست.

  پاسخ
 7. سعدابادی

  سلام نمره پایانی متوسطه دوم در سامانه سیدا به چه صورت محاسبه میشود. با تشکر

  پاسخ
 8. فاطمه

  چرا میزنه خطا و نمیشه وارد شد به سیدا

  پاسخ
 9. ناشناس

  سلام چطور میشه کارنامه دانش آموزان یک کلاس را به صورت یکجا پرینت گرفت.

  پاسخ
 10. طاهر

  با سلام.
  لطفا دلایل ایجاد این سامانه و سامانه های متعددی که وجود دارند را بیان نمایید و بفرمایید که چرا سامانه قبلی که همگی تسلط کامل داریم بروز آوری نشده است و این امکانات در سامانه های قبلی گنجانده می شد؟ در ضمن حداقل سامانه بصورت پایلوت در تعدادی از مدارس هر سه مقطع بصورت جدی اجرا می شد و نقاط ضعف و قوت آن بررسی شده ، تا در نهایت پس از دو سال آزمایشی و برطرف شدن همه ضعف ها ، اجرای ملی آن شروع می شد.
  از طرفی با همه ضعف های که سامانه داشته و هنوز هم که دارد؛ چرا قبل از ایجاد زیر ساخت اینترنت که مشکل اصلی ماست سامانه ای را راه اندازی نمودید که حرف اول اینترنت می زند. یعنی با کمترین اختلال اینترنت ، نه تنها وارد سامانه نمی توانیم شویم بلکه ساعت ها ، روزها و … وقت ما را می گیرد.
  لطفا ضمن بررسی موارد فوق ، همچنین از ایجاد سامانه هایی که با آزمایش و خطا پیش می روند جدا پرهیز نمایید زیرا که زمان و انرژی و … عزیزان حق الناس ایجاد می کند . و دین بر گردن شما عزیزان خواهد ماند.
  در خاتمه ضمن خدا قوت به همه همکاران و عزیزان، خواهشمند است نسبت به تجمیع کلیه سامانه ها اقدام عاجل صورت گیرد تا از موازی کاری های بیهوده جلو گیری بعمل آید. من الله التوفیق/ جزاکم الله خیرا

  پاسخ
 11. ناشناس

  سلام بین تمام سامانه های راه اندازی شده فقط و فقط دانا خوب بود که کنار زده شده.ذما تو سامانه سیدا برای گرفتن کارنامه یک پایه باید یکی یکی اقدام کنیم هم وقت زیادی می برد هم برگه زیادی خراب می شود

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی