ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳

ثبت نام کنکور ۱۴۰۳

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله از مشاور گروپ به بیان توضیحات کامل و جامعی در رابطه با زمان ثبت نام کنکور، مدارک لازم و مراحل ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ پرداخته ایم. داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون سراسری ۱۴۰۳ را دارند، باید پس از مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ در زمان مقرر فرآیند ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ خود را به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش کشور sanjesh.org انجام دهند. با ما همراه باشید.

ثبت نام کنکور سراسری

داوطلبانی که شرایط لازم برای ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ را داشته باشند می توانند در زمان اعلام شده اقدام به نام نویسی نمایند. برای دسترسی به هر یک از سرفصل های زیر کافیست بر روی لینک آن در جدول سرفصل ها کلیک کنید.

ثبت نام کنکور ۱۴۰۳

کنکور سراسری ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ متفاوت تر از همیشه برگزار خواهد شد. چون ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ و برگزاری آزمون سراسری مثل سال 1402 دو بار در سال انجام می پذیرد.

با اجرای این طرح دیگر واژه پشت کنکوری معنا ندارد چون اگر داوطلب رتبه مورد نظرش را در نوبت اول کسب نکرد می تواند مجددا برای ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ در نوبت دوم اقدام نماید. از بین این دو آزمون سراسری بالاترین نمره دریافتی داوطلب برای پذیرش در دانشگاه‌ ها، لحاظ خواهد شد.

بدین ترتیب اثرات منفی کنکور سراسری بر دانش آموزان و خانواده‌ها هم کاهش پیدا می کند و دانش آموزان پایه دوازدهم و داوطلبان کنکور می توانند به دور از اضطراب در کنکور سراسری ۱۴۰۳ شرکت کنند.

زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۳

مطابق اطلاعیه ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ سازمان سنجش، داوطلبان آزمون سراسری در هر یک از گروه های آزمایشی تجربی، انسانی، ریاضی، هنر و زبان های خارجی باید ضمن تهیه مدارک لازم، در زمان تعیین شده به عنوان زمان ثبت نام کنکور سراسری   نام نویسی خود را انجام دهند.

زمان ثبت نام کنکور اردیبهشت ۱۴۰۳ (نوبت اول کنکور 1403) از روز یکشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ آغاز و تا روز شنبه  ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ ادامه خواهد داشت. متقاضیان باید در این بازه زمانی به سایت sanjesh.org مراجعه و نام نویسی کنند.

زمان ثبت نام کنکور تیر  (نوبت دوم کنکور ۱۴۰۳) از سه شنبه ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ تا روز یکشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ انجام می شود. داوطلبین موظفند با مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور، به نشانی sanjesh.org به صورت اینترنتی فرآیند ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ به صورت اینترنتی و تنها از طریق سایت سازمان سنجش کشور انجام می پذیرد.

زمانبندی کنکور سراسری 1402
تاریخ ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ (نوبت اول اردیبهشت )

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ آغاز و تا روز شنبه  ۱۴۰۲/۰۸/۲۷

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۳ (نوبت اول اردیبهشت )

پنجشنبه و جمعه

۱۴۰۳/۰۲/۰۶ و ۱۴۰۳/۰۲/۰۷

زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ (نوبت دوم تیر)

سه شنبه ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ تا روز یکشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۲

تاریخ برگزاری کنکور ۱۴۰۳ (نوبت دوم تیر)
پنجشنبه و جمعه
۱۴۰۳/۰۴/۰۷ و ۱۴۰۳/۰۴/۰۸

تمدید مهلت ثبت نام کنکور 1403

تمدید مهلت ثبت نام کنکور 1403 معمولا پس از پایان زمان ثبت نام، انجام می شود. داوطلبان ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور 1403 و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌ نام به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش مراجعه و نسبت به ثبت نام در آزمون سراسری اقدام نمایند.

به ‌اطلاع‌ متقاضیان ثبت‌ نام‌ و شرکت‌ در آزمون‌ سراسری‌ 1403 (نوبت اول) برای‌ پذیرش در رشته‌ های با آزمون در دوره‌ های‌ روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه‌ حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌ نور و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌ غیرانتفاعی‌ و غیردولتی‌ و همچنین رشته‌ های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی می ‌رساند داوطلبانی که تا تاریخ 1401/08/27 برای ثبت نام اقدام نکرده اند، می توانند تا روز چهار شنبه 1401/08/30 نسبت به ثبت‌ نام خود اقدام نمایند.

لازم به ذکر است داوطلبانی که قبلا ثبت نام خود را تکمیل و کدرهگیری دریافت کرده‌اند در صورت تمایل می توانند تا تاریخ فوق نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت‌ نامی خود اقدام نمایند. ضمنا امکان 8 بار ویرایش اطلاعات ثبت نامی از اولین روز ثبت نام تا پایان مهلت مذکور برای متقاضیان فراهم شده است .

شرایط ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴

شرایط ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ شامل شرایط عمومی و اختصاصی می باشد که مطابق با دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ در ادامه مقاله بیان شده است:

شرایط عمومی داوطلبان آزمون سراسری ۱۴۰۳

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون جمهوری اسلامی
 • عدم احراز عناد (نه اعتراض) به جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن سابقه عضویت در سازمان ها و گروه های غیرقانونی و فراماسونری
 • نداشتن فساد اخلاقی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی داوطلبان کنکور سراسری ۱۴۰۳

 • دارا بودن گواهی پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام جدید یا دیپلم چهار ساله دوره نظام قدیم یا دیپلم کاردانی (فوق دیپلم)
 • پذیرفته شدگان دوره های روزانه سراسری سال گذشته، در صورت ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری ۱۴۰۳ فقط مجاز به انتخاب رشته در دوره های غیر روزانه می باشند.
 • نداشتن ممنوعیت تحصیل از نظر سازمان نظام وظیفه
 • دانشجوی دوره روزانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی نباشد.
 • نداشتن تعهد خدمت به ارگان و دستگاه های اجرایی، تعهدات سهمیه بومی و سهمیه مناطق محروم

اطلاعات بیشتر در مقاله شرایط کنکور سراسری 1403 ارائه شده است.

کارشناسان ما در مرکز مشاور گروپ، آماده اند تا تمامی اطلاعات لازم را در خصوص کنکور 1403 در نوبت اول و  دوم،‌ خدمت شما عزیزان ارائه دهند. کافی است با شماره 9099071613 تماس حاصل فرمایید.

دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۳

دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری هر ساله با شروع ثبت نام کنکور از سایت sanjesh.org منتشر می شود و در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. مهم ترین اطلاعات و ضوابط ثبت نام کنکور سراسری در این دفترچه قید می شود و مطالعه آن قبل از آغاز فرآیند ثبت نام در سایت سنجش ضروی می باشد.

در مقاله دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری جزییات دفترچه راهنما ارائه شده و لینک دانلود دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ فعال شده است.

برای دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ کلیک کنید

سایت ثبت نام کنکور ۱۴۰۳

همانطور که در بخش های بالاتر به آن اشاره شد، سایت ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ پایگاه رسمی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org است و داوطلبان بعد از مطالعه دقیق دفترچه کنکور سراسری و تکمیل فرم پیش نویس، باید در زمان مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه  و نام نویسی کنند.

ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ برای اولین بار در سیستم جامع آزمون سراسری سازمان سنجش برگزار می شود. بدین ترتیب هر داوطلب یک صفحه اختصاصی اینترنتی دارد که تا پایان عمر همه اطلاعات آزمون های او بر اساس کد ملی در آن ثبت می شود و در مراحل دیگر کنکور سراسری و یا سایر آزمون ها نیازی به ورود مجدد اطلاعات نیست.

راهنمای ثبت نام کنکور ۱۴۰۳

کلیه مراحل ثبت نام آزمون سراسری به صورت اینترنتی و از سایت سازمان سنجش کشور، به نشانی sanjesh.org صورت می گیرد. در ادامه مقاله فرآیند ثبت نام کنکور سراسری به صورت مرحله به مرحله شرح داده شده است:

راهنمای ثبت نام کنکور ۱۴۰۳

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور به نشانی sanjesh.org
 • ورود به صفحه ثبت نام در کنکور سراسری ۱۴۰۳
 • خرید سریال ثبت نام کنکور سراسری
 • پرداخت وجه ثبت نام
 • ورود به سیستم ثبت نام کنکور در سایت سازمان سنجش
 • ورود اطلاعات داوطلبی از جمله:
 • مشخص کردن وضعیت نظام تحصیلی:
 1. نظام آموزشی جدید
 2. نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی
 3. نظام آموزشی قدیم
 • مشخص کردن وضعیت شاخه ی تحصیلی:
 1. دیپلم ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی
 2. دیپلم فنی و حرفه ای یا کاردانش
 • مشخص کردن وضعیت دیپلم
 • مشخص کردن وضعیت مدرک پیش دانشگاهی
 • داوطلبانی که مشمول سوابق تحصیلی هستند، با وارد کردن کد سوابق تحصیلی و کد دانش آموزی می توانند سوابق تحصیلی خود را مشاهده نمایند.
 • بارگذاری عکس
 • تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام
 • دریافت کد رهگیری ثبت نام کنکور ۱۴۰۳

با تایید اطلاعاتی که وارد کرده اید، کد رهگیری (16 رقمی) برای شما نمایش داده می شود. لازم است این کد، شماره پرونده (7 رقمی) و همچنین اطلاعات کارت یا کارت های اعتباری را تا پایان مراحل آزمون نگهداری نمایید.

راهنمای تصویری ثبت نام کنکور ۱۴۰۳

در این بخش از مقاله مشاور گروپ راهنمای تصویری ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ را خدمت شما عزیزان ارائه می کنیم تا مطابق با آن پیش رفته و مراحل ثبت نام کنکور خود را به پایان برسانید.

ابتدا به سایت سازمان سنجش sanjesh.org مراجعه کنید. مطابق تصویر زیر از بخش آزمون سراسری، روی گزینه «سیستم خرید سریال ثبت نام نوبت اول و یا دوم آزمون سراسری 1403» کلیک نمایید.

سایت ثبت نام کنکور Moshavergroup.com

حالا در این صفحه جدید، تیک گزینه سریال ثبت گروه آزمایشی – دوره دوم آزمون سراسری (تیر ماه 1403) را فعال کرده و گزینه تایید و ادامه را بزنید.

خرید سریال ثبت نام کنکور Moshavergroup.com

در این قسمت از مراحل ثبت نام کنکور سراسری وارد سیستم خرید اینترنتی کارت اعتباری سازمان سنجش می شوید. حالا باید اطلاعات فردی خود مانند نام و نام خانوادگی، شماره موبایل و شماره تلفن ثابت را وارد نمایید. وارد کردن پست الکترونیک یا آدرس ایمیل اختیاری می باشد. پس از تکمیل فرم سریال ثبت نام کنکور و  انتخاب درگاه بانکی، با فشردن دکمه تایید و ادامه به مرحله بعد می روید.

فرم خرید کارت اعتباری ثبت نام کنکور Moshavergroup.com

در این مرحله شماره پیگیری پرداخت ثبت نام کنکور 8 رقمی برای شما صادر و نمایش داده می شود و برای پیگیری وضعیت خرید کارت اعتباری آزمون از بخش مشاهده مشخصات کارت ضروری می باشد. تا زمانی که تیک تاییدیه مربوط به “یاداشت نمودن شماره پیگیری پرداخت ” را فعال نکنید به مرحله بعد یعنی اتصال به درگاه بانکی منتقل نمی گردید.

شماره پیگیری پرداخت ثبت نام کنکور Moshavergroup.com

با انتخاب گزینه ادامه روند پرداخت وجه ثبت نام را پرداخت می نمایید. با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود در کادرهای مربوطه و فشردن گزینه پرداخت، در صورت پرداخت موفق، از سایت سازمان سنجش سریال ۱۲ رقمی ثبت نام کنکور را دریافت خواهید کرد.

نکته مهم: شناسه پیگیری تراکنش را یادداشت نمایید تا در صورت بروز هرگونه اختلال در روند پرداخت هزینه، بتوانید با استفاده از آن تراکنش را در بانک مربوطه پیگیری نمایید.

پرداخت هزینه ثبت نام کنکور Moshavergroup.com

حالا سریال ثبت نام کنکور در قالب پیامک از طرف سازمان سنجش با سر شماره 30001266 برای شما ارسال می شود و برای تکمیل مراحل ثبت نام باید به سیستم ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری وارد شوید.

ورود به سیستم ثبت نام کنکور Moshavergroup.com

 اگر در نوبت اول کنکور  1403 یعنی اردیبهشت ۱۴۰۳ شرکت کرده بودید می توانید در بخش مربوطه کد ملی خود را به همراه رمز عبوری که در پیامک سازمان سنجش برای شما ارسال شده است را وارد کرده و به سیستم ثبت نام وارد شوید.

همچنین اگر تا به حال در کنکور سراسری شرکت نکرده اید، مطابق تصویر زیر، روی گزینه ثبت نام بزنید.

سیستم ثبت نام کنکور Moshavergroup.com

در صفحه عضویت در سامانه سازمان سنجش، با تکمیل فرم اطلاعات درخواستی و تعیین رمز عبور دلخواه خود، روی گزینه عضویت کلیک نمایید.

عضویت در سامانه ثبت نام کنکور Moshavergroup.com

با درج کد ملی و رمز عبوری که در مرحله عضویت تعیین کردید، به سامانه ثبت نام کنکور سراسری۱۴۰۳ وارد شوید. مرحله اول، بارگذاری تصویر داوطلبی است که باید مطابق با استانداردهای مندرج در سایت سازمان سنجش باشد.

بارگذاری عکس داوطلب ثبت نام کنکور Moshavergroup.com


در این قسمت، فرم اطلاعات شما نمایش داده می شود. موارد دیگر را تکمیل کرده و برای تایید روی گزینه مرحله بعد بزنید.

فرم اطلاعات داوطلب ثبت نام کنکور Moshavergroup.com

درمرحله بعدی ، اطلاعات تماس و سکونت داوطلبان ثبت می شود که باید نهایت دقت در ثبت آن صورت گیرد.

در گام بعدی نیز سوابق تحصیلی داوطلب شامل نظام آموزشی، کدسوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی، کد دانش آموزی، عنوان مدرک دیپلم، معدل و … نمایش داده می شود که توسط داوطلب تکمیل میگردد.

همانطور که می دانید، با تغییرات جدیدی که در کنکور سراسری اعمال شده است داوطلبان باید کد 19 رقمی سوابق تحصیلی دیپلم و یا پیش دانشگاهی خود را که از طریق پنجره خدمات الکترونیک آموزش و پرورش my medu.ir دریافت میکنند، در این مرحله وارد نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۳ | my.medu.ir کلیک کنید.

حالا  اطلاعات آزمونی داوطلب شامل گروه آزمایشی و علاقمندی به گروه آزمایشی هنر و زبان و … باید ثبت شود و سپس داوطلبان نسبت به درج سهمیه مورد تقاضای خود اقدام می نمایند.

در این بخش از مراحل ثبت نام کنکور، اطلاعات تكمیلی خواسته شده از قبیل معلولیت، كد محل اشتغال كاركنان رسمی و پیمانی، وضعیت اشتغال به تحصیل و فارغ التحصیلی در آموزش عالی و انتخاب استان و بخش برای تعیین حوزه امتحانی باید تكمیل شود.  در نهایت پیش نمایش اطلاعات ثبت شده برای تائید نهایی و پرداخت هزینه آزمون صورت می پذیرد. 

توجه داشته باشید که ثبت نام نهایی پس از دریافت کد رهگیری آزمون صورت می گیرد و عدم دریافت کد رهگیری ثبت نام کنکور به معنای كامل نشدن مراحل ثبت نام است.

فرم تقاضانامه ثبت نام کنکور Moshavergroup.com

مدارک ثبت نام کنکور ۱۴۰۳

در ادامه مقاله اطلاعات فردی و مدارک تحصیلی لازم برای ثبت نام کنکور سراسری به صورت کامل بیان شده است:

مدارک تحصیلی ثبت نام آزمون سراسری ۱۴۰۳

مدارک تحصیلی لازم برای ثبت نام آزمون سراسری ۱۴۰۳ در جدول زیر ارائه داده شده است:

**مدارک تحصیلی باید تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۳ دریافت شوند.

مدارک ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳

دیپلم نظام آموزشی جدید در یکی از شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش

دیپلم چهار ساله دوره نظام قدیم (نظری و هنرستان)

گواهینامه دوره پیش دانشگاهی

مدرک کاردانی (فوق دیپلم)

 • داوطلبانی که با مدرک کاردانی قصد شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۳ را دارند، باید تعهدات قانونی خود را گذرانده باشند.
 • افرادی که دارای دو مدرک دیپلم هستند، می توانند با یکی از مدارک خود به دلخواه ثبت نام نمایند.

مدارک فردی ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳

مدارک فردی ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ در جدول زیر ارائه داده شده است که باید تصویر اسکن شده آن ها را زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ در سایت سازمان سنجش بارگذاری نمایید:

مدارک ثبت نام آزمون سراسری ۱۴۰۳

شناسنامه و کارت ملی

شماره سریال کارت اعتباری

کد سوابق تحصیلی دیپلم یا کد سوابق پیش دانشگاهی

کد 17 رقمی سوابق تحصیلی سامانه My medu.ir

کد منطقه و کدپستی محل سکونت

کد وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان آقا

معدل کل دیپلم

کد پیگیری 12 رقمی سهمیه ایثارگران و رزمندگان

معدل کتبی دیپلم

فایل عکس

تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی ثبت نام کنکور ۱۴۰۳

 1. نام خانوادگی، نام و نام پدر
 2. شماره شناسنامه / سری شناسنامه / سریال شناسنامه / شماره ملی / تاریخ تولد
 3. کد بخش محل تولد / کد منطقه یا ناحیه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک دیپلم
 4. کد دانش آموزی مقطع دیپلم / کد عنوان دیپلم (عدد دو رقمی ) / کد عنوان مدرک پیش دانشگاهی (داوطلبان نظام قدیم)
 5. سال، ماه و روز اخذ مدرک دیپلم
 6. کد بخش محل اخذ مدرک دوم دبیرستان برای داوطلبان نظام قدیم
 7. معدل کل دیپلم / معدل کتبی نهایی
 8. کد پیگیری 12 رقمی سهمیه ایثارگران
 9. کد 13 رقمی برای داوطلبان غیرایرانی
 10. شماره تلفن همراه / تلفن ثابت / آدرس دقیق محل سکونت / کدپستی

تمامی داوطلبان، پس از تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام لازم است، نسبت به پرینت تقاضانامه تکمیل شده، که شامل اطلاعات داوطلب، شماره پرونده 7 رقمی و کدپیگیری ثبت نام 16 رقمی می باشد، اقدام نمایند.

دریافت کد سوابق تحصیلی ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳

داوطلبان برای ثبت نام کنکور ۱۴۰۳، نیاز به کد دیپلم و کد پیش‌ دانشگاهی دارند. منظور از کد دیپلم و پیش‌دانشگاهی همان معدل کتبی دیپلم و معدل پیش ‌دانشگاهی داوطلب می‌باشد. دانش آموزان جهت ثبت نام در آزمون سراسری می بایست کد اخذ شده از سامانه my.medu.ir را در تقاضانامه ثبت نام درج نمایند.

برای دریافت کد سوابق تحصیلی ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ مراحل زیر را انجام دهید:

 1. ورود به سایت وزارت آموزش و پرورش به نشانی کد سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۳ | my.medu.ir
 2. درج کد دانش آموزی و کد منطقه

با درج اطلاعات خواسته شده، سوابق تحصیلی دانش آموزان پایه دوازدهم نمایش داده می شود.

نکته 1 : اگر داوطلب دیپلم خود را بعد از سال ۱۳۸۴ کسب کرده باشد نیازمند کد دیپلم بوده و اگر مدرک پیش‌دانشگاهی فرد بعد از سال ۱۳۹۱ به‌دست‌آمده باشد نیازمند کد پیش‌دانشگاهی می باشد.

نکته 2 : برای داوطلبان نظام جدید، امتحانات پایه دوازدهم به صورت نهایی برگزار می شود و معدل امتحانات دهم و یازدهم آنها تاثیری در کنکور ۱۴۰۳ ندارد.

در صورت بروز هرگونه سوال با ما در مشاور گروپ، تماس بگیرید.

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب

☎️ تماس از تلفن ثابت ☎️

مشاور گروپ

9099071613

اگر به هر دلیلی امکان دسترسی به تلفن ثابت برای شما فراهم نبود نگران نباشید، از منوی سمت چپ سایت مشاور گروپ روی خرید بسته های تماس بزنید. با تکمیل فرم مشاوره و ثبت اطلاعات خود، در اولین فرصت و کمتر از یک ساعت ما با شما تماس خواهیم گرفت.

تاثیر سوابق تحصیلی ثبت نام کنکور ۱۴۰۳

در کنکور سراسری ۱۴۰۳ دروس عمومی از دفترچه سوالات کنکور حذف و به عنوان بخشی از ۴۰ درصد سوابق تحصیلی در نظر گرفته می شود. بدین ترتیب دروس عمومی ۲۶ درصد از ۴۰ درصد تاثیر سوابق تحصیلی را به خود اختصاص می‌ دهند و فقط نمرات دروس عمومی سال دوازدهم محاسبه می‌شود.

۱۴ درصد باقی مانده از سهم ۴۰ درصدی تاثیر سوابق تحصیلی هم به دروس اختصاصی تعلق می گیرد. می دانیم که ۶۰ درصد مابقی نمره هم به دروس اختصاصی کنکور اختصاص دارد. بنابراین مثلا نمره ریاضی دوازدهم به میزان ۱۴ درصد از سوابق تحصیلی تاثیر دارد و هم به عنوان درس اختصاصی در جلسه کنکور ۶۰ درصد تاثیر خواهد داشت.

سهم نمره کل سابقه تحصیلی پایه دوازدهم نظام ۳-۳-۶ در گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ به میزان ۴۰ درصد با تأثیر قطعی است. میزان تأثیر سوابق تحصیلی دیپلم نظام سالی واحدی / ترمی واحدی در گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی آزمون سراسری سال ۱۴۰۳، ۳۰ درصد با تأثیر قطعی و میزان تأثیر سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی نظام سالی واحدی / ترمی واحدی ۱۰ درصد (در مجموع ۴۰ درصد) با تأثیر قطعی در نمره کل سابقه تحصیلی است نکات اجرایی و فنی مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی که در شورای سنجش و پذیرش دانشجو مصوب شد:

سهم نمره کل سابقه تحصیلی پایه دوازدهم نظام ۳-۳-۶ در گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ به میزان ۴۰ درصد با تأثیر قطعی است.

میزان تأثیر سوابق تحصیلی دیپلم نظام سالی واحدی / ترمی واحدی در گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی آزمون سراسری سال ۱۴۰۳، ۳۰ درصد با تأثیر قطعی و میزان تأثیر سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی نظام سالی واحدی / ترمی واحدی ۱۰ درصد (در مجموع ۴۰ درصد) با تأثیر قطعی در نمره کل سابقه تحصیلی است.

سهم نمره کل سابقه تحصیلی پایه دوازدهم نظام ۳-۳-۶ یا دیپلم و پیش دانشگاهی نظام سالی واحدی / ترمی واحدی در گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ به میزان ۲۶ درصد با تأثیر قطعی و فقط شامل دروس عمومی سابقه تحصیلی است و مابقی به سهم نمره کل آزمون اختصاصی (کنکور) اضافه می‌شود

سهم سوابق تحصیلی
سال تحصیلی  میزان تاثیر سوابق تحصیلی تاثیر دروس عمومی
تاثیر دروس اختصاصی
۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ فقط پایه دوازدهم به میزان ۴۰ درصد با تاثیر قطعی ۲۶ درصد ۱۴درصد
۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ فقط پایه دوازدهم به میزان ۵۰ درصد با تاثیر قطعی ۲۸ درصد ۲۲ درصد
۱۴۰۴ – ۱۴۰۵ فقط پایه یازدهم و دوازدهم به میزان ۶۰ درصد با تاثیر قطعی ۳۰ درصد ۳۰ درصد
۱۴۰۵ – ۱۴۰۶ و بعد از آن پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم به میزان ۶۰ درصد با تاثیر قطعی در نمره کل نهایی ۳۰ درصد ۳۰ درصد

در آزمون سراسری ۱۴۰۳ و بعد از آن برای آن دسته از داوطلبانی که سابقه تحصیلی ناقصی دارند یا کلا سابقه تحصیلی ندارند، سهم نمره کل سوابق تحصیلی به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب در گروه درخواستی (به جز دروس عمومی)، اعمال خواهد شد و مابقی سهم نمره کل سابقه تحصیلی تا سقف سهم دروس تخصصی مطابق جدول به سهم نمره کل آزمون اختصاصی داوطلب اضافه می گردد.

تبصره: همه داوطلبان (اعم از دانش آموزان و فارغ التحصیلان شاخه‌ های نظری، فنی و حرفه‌ ای و کاردانش تمامی نظام‌ های آموزش و پرورش) باید دارای دروس عمومی سابقه تحصیلی باشند. اگر سابقه تحصیلی دروس عمومی را نداشته باشند باید برای دریافت آن از طریق وزارت آموزش و پرورش اقدام کنند. برای هر داوطلب یک نمره کل سابقه تحصیلی حاصل از میانگین وزنی نمرات تراز شده سابقه تحصیلی دروس عمومی و تخصصی او با توجه به ضرایب سوابق تحصیلی ساخته می‌شود.

لینک ثبت نام کنکور ۱۴۰۳
به محض فعال شدن، در همین مقاله قرار می گیرد.

مطابق اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه اصلاحات دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 1403 (نوبت اول) درباره سوابق تحصیلی اعلام می داریم:

همه داوطلبان (اعم از دانش آموزان و فارغ­ التحصیلان شاخه های نظری، فنی و حرفه ­ای و کار و دانش در تمام نظام های آموزش و پرورش) باید نسبت به ایجاد سابقه تحصیلی بر اساس برنامه اعلامی وزارت آموزش و پرورش اقدام نمایند.

تبصره: در آزمون سراسری 1403 و بعد از آن، برای داوطلبانی که سوابق تحصیلی ناقص دارند و یا کلاً سابقه تحصیلی ندارند، سهم نمره کل سابقه تحصیلی به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب در گروه درخواستی اعمال می شود و نمره آزمون اختصاصی جایگزین آن نخواهد شد.

لازم به ذکر است دانش آموزان پایه دوازدهم متقاضی شرکت در کنکور سراسری، می توانند در آزمون سراسری اردیبهشت 1403 (نوبت اول) نیز شرکت نمایند.

نکته مهم: در صورتی که داوطلبی در امتحانات نهایی که وزارت آموزش و پرورش برای ایجاد سوابق در نظر گرفته است حضور نداشته باشد و اقدام به ایجاد سوابق تحصیلی در دروس عمومی و اختصاصی ننماید، نمره آن دروس برایش صفر (0) لحاظ می گردد.


ضرایب دروس اختصاصی کنکور ۱۴۰۳

در این بخش از مقاله جدول ضرایب دروس اختصاصی کنکور به تفکیک گروه های آزمایشی ارائه شده است:

ضرایب دروس اختصاصی کنکور ۱۴۰۳ گروه ریاضی
نام درس ضریب
ریاضی ۱۲
فیزیک ۹
شیمی ۷
ضرایب دروس اختصاصی کنکور ۱۴۰۳ گروه تجربی
زمین شناسی ۱
ریاضی ۷
زیست شناسی ۱۲
فیزیک ۷
شیمی ۹
ضرایب دروس اختصاصی کنکور ۱۴۰۳ گروه انسانی
ریاضی ۶
اقتصاد ۲
زبان وادبیات فارسی (تخصصی) ۸
زبان عربی (تخصصی) ۵
تاریخ و جغرافیا ۵
علوم اجتماعی ۵
فلسفه و منطق ۵
روانشناسی ۲
ضرایب دروس اختصاصی کنکور ۱۴۰۳ گروه هنر
درک عمومی هنر ۱۲
درک عمومی ریاضی – فیزیک ۵
خلاقیت تصویری و تجسمی ۳
ضرایب دروس اختصاصی کنکور ۱۴۰۳ گروه زبان‌های خارجی
زبان تخصصی ۱

در گروه هنر، آزمون عملی تنها یکبار در سال برگزار می‌ شود و هر داوطلب فقط امکان حضور در حداکثر دو مجموعه آزمون عملی از مجموعه‌های زیر را دارد. نمره آزمون عملی داوطلب به عنوان درس تخصصی با ضریب ۱۲ در نمره کل آزمون اختصاصی برای پذیرش رشته‌های مرتبط با آن رشته محاسبه می گردد.

فقط داوطلبانی می‌توانند رشته‌های دارای آزمون عملی را انتخاب کنند که در آزمون عملی آن مجموعه شرکت کرده باشند. سایر رشته‌های گروه هنر به جز موارد مندرج در جدول زیر آزمون عملی ندارد.

فهرست رشته‌ های دارای آزمون عملی گروه هنر به شرح زیر است:

مجموعه لیست رشته های دارای آزمون عملی گروه هنر
مجموعه ۲ نقاشی. ارتباط تصویری. طراحی پارچه. طراحی لباس. آموزش هنر. گرافیک
مجموعه ۳ طراحی صنعتی
مجموعه ۴ ادبیات نمایشی
مجموعه ۵ مجسمه سازی
مجموعه ۶ نوازندگی موسیقی ایرانی
مجموعه ۷ نوازندگی موسیقی جهانی
مجموعه ۸ کتابت نگارگری
مجموعه ۹ آهنگسازی
مجموعه ۱۰ بازیگری
مجموعه ۱۱ طراحی صحنه
مجموعه ۱۲ نمایش عروسکی
مجموعه ۱۳ عکاسی
مجموعه ۱۴ سینما

در گروه آزمایشی زبان‌های خارجی، آزمون اختصاصی از زبان‌های انگلیسی، آلمانی، فرانسه، روسی و ایتالیایی برگزار می‌شود و داوطلب در زمان ثبت نام باید یکی از آنها را برای پاسخگویی انتخاب کند. داوطلبانی می‌توانند رشته محل‌های مربوط به زبان‌های انگلیسی، آلمانی، فرانسه، روسی و ایتالیایی را انتخاب کنند که صرفاً در آزمون اختصاصی مربوط به آن زبان شرکت کرده باشند و اجازه انتخاب کدرشته محل‌های به جز نوع زبان خارجی که انتخاب کرده اند را ندارند.

تبصره: برای انتخاب رشته محل‌های مربوط به سایر زبان‌های خارجی (به جز انگلیسی، آلمانی، فرانسه، روسی و ایتالیایی) محدودیتی وجود ندارد و ملاک گزینش علمی، نمره کل نهایی بدون توجه به نوع آزمون زبان اختصاصی است.

* در هر نوبت آزمون اختصاصی، کارنامه نمرات شامل نمرات خام و نمره کل آزمون اختصاصی حاصل از میانگین وزنی نمرات تراز شده دروس تخصصی آن نوبت آزمون، برای هر گروه آزمایشی که داوطلب شرکت کرده، اطلاع رسانی می‌شود.

پذیرش دانشجو برای ورود به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در کشور یک بار در سال انجام می‌شود. اگر داوطلب در نوبت‌های مختلف آزمون در گروه‌های آزمایشی اصلی (علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی) مختلفی شرکت کرده است فقط برای پذیرش یک گروه آزمایشی اصلی به علاوه گروه‌های شناور هنر و زبان‌های خارجی (در صورت شرکت در آزمون اختصاصی این گروه‌ها) می‌تواند اقدام کند و باید قبل از پذیرش گروه آزمایشی خود را اعلام کند.

ملاک علمی برای پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی، نمره کل نهایی مربوط به سال پذیرش دانشجو است. رتبه در سهمیه و رتبه کشوری بر اساس نمره کل نهایی ساخته می‌شود.

در کارنامه نهایی برای پذیرش همان سال، نمره کل آزمون اختصاصی، نمرات دروس سابقه تحصیلی تا پایان خرداد ماه آن سال مربوط به گروه درخواستی، نمره کل سابقه تحصیلی، نمره کل نهایی گروه آزمایشی درخواستی، رتبه داوطلب در سهمیه و رتبه کشوری داوطلب در گروه آزمایشی درخواستی اطلاع رسانی می‌شود.

کد های ثبت نام کنکور ۱۴۰۳

کد های ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ در جدول زیر ارائه داده شده است. داوطلبانی که قصد نام در کنکور سراسری را دارند، برای تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی باید کدهای زیر را در دسترس داشته باشند.

کد های ثبت نام کنکور سراسری
کدهای ثبت نام کنکور سراسری توضیحات
کد دانش آموزی

منظور از کد دانش آموزی شماره ای 8 تا 11 رقمی است (در نظام ترمی واحدی 8 رقمی لحاظ شده و در نظام سالی واحدی متوسطه آموزش و پرورش 9 یا 10 رقمی است.) این شماره بر روی کارنامه تحصیلی سالانه یا کارنامه فارغ التحصیلی دوره متوسطه و یا پیش دانشگاهی درج شده است.

کد مناطق و نواحی اخذ دیپلم 

منظور از کد منطقه و یا ناحیه اخذ دیپلم عددی چهاررقمی است که دانش آموز نظام جدید آموزش متوسطه در آن منطقه یا ناحیه فارغ التحصیل شده است. این کد در کادر بالایی برگ کارنامه فارغ التحصیلی، مقابل منطقه/ناحیه درج شده است.

کد منطقه آموزش و پرورش

داوطلبان کنکور سراسری به منظور دسترسی به  کد منطقه آموزش و پرورش ، جهت ثبت نام در کنکور سراسری باید به سایت سازمان سنجش کشور مراجعه نمایند و با نام منطقه آموزش و پرورش، کد منطقه را مشاهده نمایند.

کد 12 رقمی سهمیه ایثارگری سپاه 

داوطلبانی که متقاضی استفاده از سهمیه 5 درصدی ایثارگران می باشند، جهت دریافت کد پیگیری 12 رقمی ایثارگری سپاه ، باید سایت ارگان مربوطه مراجعه نمایند و کد رهگیری خود را دریافت نمایند.

کد 12 رقمی سهمیه ایثارگری ارتش

داوطلبانی که متقاضی استفاده از سهمیه 5 درصدی ایثارگران می باشند، جهت دریافت کد پیگیری 12 رقمی ایثارگری ارتش ، باید سایت ارگان مربوطه مراجعه نمایند و کد رهگیری خود را دریافت نمایند. آن دسته از داوطلبانی که ارگان مربوطه آنها ارتش می باشد، برای دریافت کد رهگیری 12 رقمی، باید به سایت aja.ir  مراجعه نموده و با وارد کردن کد ملی، کد رهگیری 12 رقمی خود را دریافت نمایند.

کد پیگیری 16 رقمی کنکور سراسری

کد پیگیری شامل یک کد 16 رقمی است که پس از پایان مراحل ثبت نام از طریق درگاه به هر متقاضیداده می شود.

 

در صورت بروز هرگونه مشکل برای دریافت کد منطقه و کد دانش آموزی می توانید راهنمایی های لازم را از کارشناسان مجرب مجموعه مشاور گروپ دریافت نمایید.

افراد غیرمشمول طرح سوابق تحصیلی کنکور سراسری ۱۴۰۳

افراد زیر مشمول اعمال سوابق تحصیلی نخواهند بود:

 • داوطلبانی که در رشته های فنی و حرفه ای فارغ التحصیل شده اند.
 • داوطلبانی که در رشته های غیرنظری فارغ التحصیل شده اند.
 • داوطلبانی که مدرک تحصیلی خود را قبل از سال 1384 اخذ کرده اند.
 • داوطلبانی که دارای مدرک تحصیلی نظام قدیم می باشند.
 • داوطلبانی که مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را پیش از سال 1391 دریافت کرده اند.

داوطلبانی که شرایط ثبت نام در کنکور سراسری ۱۴۰۳ را ندارند

داوطلبانی که شرایط ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ را ندارند، عبارت اند از:

➕ مشمولانی که در مقطع کاردانی فارغ التحصیل شده اند، مجاز به شرکت در آزمون سراسری نمی باشند. این افراد فقط می توانند در مقطع کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی ناپیوسته) تحصیل خود را ادامه دهند.

➕ مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند و در صورت شرکت در آزمون سراسری و قبولی در آن، معافیت تحصیلی برای آنان صادر نگردیده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام از آنها نمی باشند.

➕ دانشجویان اخراجی دانشگاه ها تا پایان خدمت دوره ضرورت یا دریافت معافیت دائم، مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند.

 


ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور ۱۴۰۳

داوطلبان باید در ثبت اطلاعات خود دقت کنند، زیرا مغایرت در اطلاعات ثبت نامی می‌تواند منجر به محرومیت داوطلب از شرکت در کنکور سراسری 1403 شود.

اگر هنگام ثبت نام آزمون سراسری و ورود اطلاعات دچار خطا شده باشید سازمان سنجش آموزش کشور در سه نوبت امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ را به متقاضیان می دهد. مرتبه اول در زمان ثبت نام کنکور، مرتبه دوم در زمان تمدید مهلت ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ و مرتبه سوم زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ۱۴۰۳.

البته به گفته معاون فنی و آماری سازمان سنجش، برای داوطلبان کنکور ۱۴۰۳  پنج بار فرصت ویرایش اطلاعات برای داوطلبان درنظر گرفته شده است اما هنگامی که کد ۱۶ رقمی اطلاعات برای داوطلبان ارسال شود، دیگر امکان تغییر و ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور وجود ندارد.

برای تصحیح اطلاعات ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ در زمان ثبت نام، باید در تاریخ مقرر به صفحه ثبت نام وارد شوید. در بخشی با عنوان “قبلا ثبت نام کرده ام” شماره پرونده و کد رهگیری (16 رقمی) را وارد نمایید.

تاریخ ویرایش اطلاعات کنکور سراسری ۱۴۰۳
نوبت اول: زمان ثبت نام نوبت دوم : زمان تمدید مهلت ثبت نام نوبت سوم: زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ۱۴۰۳ 

کنکور اردیبهشت:

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ آغاز و تا روز شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۷

کنکور تیر:

سه شنبه تا دوشنبه

۱۵ تا ۱۴۰۳/۱/۲۱

آبان ۱۴۰۲ و فروردین ۱۴۰۳

کنکور اردیبهشت: ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ و ۱۴۰۳/۰۲/۰۶

کنکور تیر: ۱۴۰۲/۴/۱۲ تا ۱۴۰۲/۴/۱۴


*پیرو انتشار اطلاعیه سازمان سنجش مبنی بر تمدید مهلت ثبت نام کنکور ۱۴۰۳  به اطلاع داوطلبان کنکور سراسری می رسانیم:

در صورت مشخص شدن مهلت مجددی برای ثبت‌ نام‌ کنکور 1403 در همین مقاله به شما عزیزان اطلاع داده می شود. بنابراین متقاضیانی که قبلاً در این آزمون ثبت نام نموده ­اند، درصورت تمایل صرفاً در بازه زمانی فوق می­توانند نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود (از قبیل گروه آزمایشی، محل اقامت جهت تعیین حوزه امتحانی، سهمیه و …) اقدام نمایند.

سه تغییر اساسی آزمون سراسری ۱۴۰۲

ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ | مزایای برگزاری کنکور دو بار در سال

کنکور سراسری ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ تفاوت های زیادی با کنکور سراسری در سال های گذشته دارد. تغییرات بسیاری که در آزمون سراسری اتفاق افتاده او را از آزمون های سراسری پیشین متمایز می کند. از جمله این تغییرات دو بار برگزاری کنکور در سال است.

این طرح مزیت بزرگی را در اختیار داوطلبان ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ قرار می دهد چرا که اگر داوطلب نتیجه مطلوب خود را کسب نکند لازم نیست به اصطلاح یک سال پشت کنکور بماند. هر دانش آموز می تواند شانس خود را در نوبت دوم کنکور سراسری ۱۴۰۳ که چند ماه بعد از نوبت اول تکرار می شود هم امتحان کند و از بالاترین امتیاز اخذ شده برای پذیرش در دانشگاه‌ ها، استفاده نماید.

همچنین با تصویب این طرح توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی، اثرات منفی کنکور سراسری بر دانش آموزان و خانواده‌ها که گاها موجب افت تحصیلی دانش‌آموزان می گردید هم کاهش پیدا خواهد کرد و دانش آموزان می توانند با استفاده از برنامه ریزی کنکور ۱۴۰۳ و به دور از اضطراب در کنکور سراسری شرکت کنند.

با تصویب این طرح امید داریم هرچه سریع تر مشکلات آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها و تاثیرات منفی آنها بر جوانان، خانواده‌ها حل شود و به طور کلی کیفیت آموزش کشور ارتقا یابد.

به نقل از ایسنا در مصوبه جدید شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر برگزاری دوبار در سال کنکور سراسری، اشکالات قبلی مرتفع شده و این مصوبه دارای مزایای زیر است:

 1. چون فقط از دروس تخصصی آزمون به عمل می‌ آید، می‌ توان وقت بیشتری برای هر موضوع در نظر گرفت و به جای تست‌ های حداکثر سه دقیقه‌ ای، مثلا تست‌ های ۵ دقیقه‌ ای طرح کرد تا دانش‌ آموز بتواند با انجام محاسبات به جواب برسد، و نه با مراجعه به محفوظات خود به سوالات پاسخ دهد و این یعنی تقویت تفکر علمی در یادگیری دروس دبیرستانی و ایجاد قدرت حل مساله و درک علمی مفاهیم که منجر به مطالعه دقیق کتاب‌ های درسی خواهد شد (البته باید مطالب این کتاب‌ ها نیز بازنگری شود).
 2. در این روش دانش‌ آموزان برای ۴۰ تا ۶۰ درصد نمره آزمون ورودی باید با فراغت خاطر کتاب‌ های درسی خود را دقیق و با درک و فهم مطلب مطالعه کنند و در آزمون‌ های دبیرستانی شرکت نمایند. هیچگونه خرج اضافی و فشار روانی هم برای خانواده آن ها بوجود نمی‌ آید.
 3. از آنجا که کنکور سالی دو بار برگزار می‌شود و هر دانش‌ آموز می‌تواند در هر دو آزمون شرکت نموده و از بالاترین امتیاز اخذ شده برای پذیرش در دانشگاه‌ها، استفاده نماید، فشار روانی بر دانش‌ آموزان و خانواده آنها از بین می‌رود.
 4. در این روش ملاک پذیرش، نمرات اخذ شده در سه سال (حدود ۳۰ جلسه امتحان) و یک آزمون ورودی از دروس تخصصی خواهد بود، که با تعیین وضعیت زندگی آینده دانش آموز در سه ساعت بسیار متفاوت خواهد بود.
 5. کسانی که بدون مطالعه و مقایسه روش قبلی و جدید و به دلایل نامعلوم با این مصوبه مخالفت می‌ کنند، به نظر می‌ آید وضعیت کنونی امتحان‌ ها در دبیرستان‌ های مختلف با سطوح گوناگون و امتحان‌ های غیر همسطح را در نظر می‌ گیرند، که آموزش و پرورش در شرایط جدید مجبور می‌ شود آزمون‌ های نهایی را در سراسر کشور به صورت استاندارد برگزار نماید.
 6. امتحانات نهایی برای کلاس‌ های ششم دبیرستان‌ ها سراسری است و درحال حاضر فقط اشکال در تصحیح ورقه‌ های امتحان است که آموزش و پرورش به راحتی می‌ تواند این اشکال را برطرف نماید و در نهایت عدالت اجتماعی را برقرار کند.
 7. برای سال‌ های بعد همین روال برای امتحان‌ های مقاطع دهم و یازدهم تکرار می‌ شود و در نهایت دانش‌ آموزان در هر نقطه از کشور می‌ توانند با آرامش خاطر و بدون هزینه‌ های اضافی در امتحانات نهایی و آزمون سراسری شرکت نمایند و در صورت نتایج علمی معقول، در دانشگاه‌ ها پذیرفته شوند.

 اما برای اجرای این طرح، برخورداری از حداقل دانش دروس عمومی ضروری است، که با برگزاری آزمون مقدماتی پیش نیاز از دروس عمومی، به نحوی که داوطلبانی که به دانشگاه‌ ها راه می‌یابند، حداقل اطلاعات لازم از دروس عمومی را داشته باشند، ولی نمرات دروس عمومی در رده‌بندی آنها موثر نباشد) قابل بررسی است و نیز افزایش کیفیت آزمون‌ های سازمان سنجش و تصحیح اوراق آزمون‌ های نهایی استاندارد و تشریحی که می‌ تواند توسط دو دبیر مستقل، بدون ذکر نام دانش‌ آموز تصحیح و در صورت مغایرت، با قضاوت دبیر سوم انجام شود.

نکات مهم ثبت نام کنکور ۱۴۰۳

یکی دیگر از تغییرات مهم کنکور ۱۴۰۳ حذف زیرگروه هاست. در آزمون های گذشته زیر گروه‌ ها تنها در بعضی از دروس و در برخی از رشته‌ ها موثر بود. مثلا درس زمین شناسی  فقط در زیر گروه رشته داروسازی و زیر گروه زمین شناسی تاثیر داشت اما با این تغییر، درس زمین شناسی در تمام رشته های تجربی به یک اندازه تاثیر دارد.

با توجه به تغییرات کنکور سراسری مبنی بر حذف دروس عمومی از دفترچه کنکور اهمیت آشنایی با منابع کنکور سراسری دو چندان می شود. ما در مقاله منابع کنکور مواد آزمون ۱۴۰۳ را به تفکیک رشته ها در قالب جدول ارائه کرده ایم و مطالعه آن را به شما داوطلبان آزمون سراسری ۱۴۰۳ توصیه می کنیم.

هفته‌نامه پیک‌سنجش، مطابق با روال سال‌های گذشته، اقدام به تهیه سلسله گزارش‌هایی درباره نحوه پاسخگویی داوطلبان آزمون سراسری ۱۴۰۳، برای دروس عمومی و اختصاصی گروه‌های مختلف آزمایشی، به همراه توصیه‌های لازم و ارائه آمار و اطلاعات مفید در زمینه میانگین نمرات شرکت‌کنندگان نموده است که بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، به تناوب، در این هفته‌نامه درج شده است.

علاقه‌‌ مندان می‌ توانند برای استفاده از این سلسله گزارش‌ ها، به سایت هفته‌ نامه پیک‌ سنجش به نشانی: Peyk.sanjesh.org مراجعه کنند یا از طریق سایت سازمان سنجش sanjesh.org  و کلیک بر روی منوی سایت پیک‌ سنجش به این گزارش‌ ها دسترسی پیدا کنند. 

تمدید مهلت ثبت نام کنکور ۱۴۰۳

معمولا سازمان سنجش برای جاماندگان ثبت نام هر آزمون امکان تمدید مهلت ثبت نام را فراهم می کند. آزمون سراسری هم از این قاعده مستثنی نیست و بدین ترتیب متقاضیانی که به هر دلیلی نتوانسته بودند در زمان مقرر شده نام نویسی کنند، می توانند ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

پیرو انتشار اطلاعیه سازمان سنجش مبنی بر تمدید مهلت ثبت نام کنکور ۱۴۰۳  به اطلاع داوطلبان کنکور سراسری می رسانیم:

مهلت مجددی برای ثبت‌ نام‌ کنکور 1403 منحصراً در روز یکشنبه مورخ 1402/08/29 از ساعت 8:00 صبح لغایت 17:00 (5 عصر) در نظر گرفته شده است. بنابراین داوطلبان متقاضی شرکت در نوبت اول کنکور 1403 می توانند در این بازه زمانی اقدام به ثبت نام نمایند.

ضمناً متقاضیانی که قبلاً در این آزمون ثبت نام نموده ­اند، درصورت تمایل صرفاً در بازه زمانی فوق می­توانند نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود (از قبیل گروه آزمایشی، محل اقامت جهت تعیین حوزه امتحانی، سهمیه و …) اقدام نمایند.

برای کسب اطلاعات تکمیلی تر در رابطه با فرآیند ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳ و همچنین کنکور ۱۴۰۳ با کارشناسان مجرب مجموعه مشاور گروپ تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

۹۰۹۹۰۷۱۶۱۳

کارت ورود به جلسه کنکور ۱۴۰۳

کارت ورود به جلسه کنکور ۱۴۰۳ نوبت اردیبهشت، عصر ۴ اردیبهشت در سایت سازمان سنجش بارگذاری خواهد شد و کلیه داوطلبان باید با مراجعه به sanjesh.org نسبت به دریافت کارت ورود به آزمون سراسری خود اقدام نمایند. توجه داشته باشید که به همراه داشتن کارت ورود به جلسه جزو الزامات حضور در حوزه آزمون بوده و اگر کارت جلسه و کارت شناسایی را همراه خود نداشته باشید قادر به حضور در جلسه امتحان نخواهید بود.

برای مشاهده راهنمای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری کلیک نمایید.

زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۳

زمان برگزاری کنکور اردیبهشت ۱۴۰۳ روزهای ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ و ۱۴۰۳/۰۲/۰۷ مقرر شده است. در نوبت اول کنکور ۱۴۰۳ صبح روز ۶ اردیبهشت کنکور علوم تجربی و بعد از ظهر همان روز کنکور زبان‌های خارجی برگزار می شود. در صبح روز ۷ اردیبهشت کنکور علوم انسانی به همراه کنکور ریاضی و در بعد از ظهر همان روز کنکور هنر برگزار خواهد شد.

زمان برگزاری کنکور تیر ۱۴۰۳ روزهای ۱۴ و ۱۵ تیرماه تعیین شده است. در نوبت دوم کنکور ۱۴۰۳، صبح روز ۱۴ تیر ‌کنکور علوم انسانی به همراه ‌کنکور ریاضی و در بعد از ظهر همان روز ‌کنکور هنر برگزار خواهد شد. در صبح روز ۱۵ تیر‌ ‌کنکور تجربی و در نوبت عصر همان روز ‌کنکور زبان‌های خارجی برگزار می گردد.اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۳

بعد از شرکت در آزمون داوطلبان منتظر فرا رسیدن زمان اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۳ هستند تا بتوانند نتیجه آزمون خود را دریافت و برای انتخاب رشته کنکور سراسری اقدام نمایند. با توجه به اینکه از سال 1402 کنکور در دو نوبت دی و تیر برگزار می شود، به همین دلیل در واقع دو بار فرآیند اعلام نتایج کنکور صورت می گیرد. البته در نوبت اول نتایج فقط به صورت نمرات خام در سایت سازمان سنجش (سایت اعلام نتایج کنکور) منتشر می گردد.

جدول زمان ثبت نام و برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۳

برای اطلاع از زمان اعلام نتایج اولیه کنکور اردیبهشت ماه کلیک نمایید. بعد از برگزاری نوبت دوم کنکور در تیر ماه، نتیجه آزمون کتبی همراه با تاثیر سوابق تحصیلی، در قالب کارنامه کنکور منتشر و رتبه نهایی و تراز داوطلبان اعلام می شود.


ما در این مقاله سعی کردیم تمامی نکات پیرامون ثبت نام کنکور سراسری را برای شما شرح دهیم. از ثبت نام و نحوه انجام آن در سایت سازمان سنجش صحبت کردیم و واجدین شرایط می توانند در تاریخ مقرر با مراجعه به sanjesh.org مدارک لازم را بارگذاری و مراحل ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

همانطور که می دانید برای پیدا کردن جواب سوالات خود در زمینه « ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ » باید ساعت ها جستجو کرده تا پاسخ مناسب و جامع خود را دریافت کنید. حالا تصور کنید فرصتی وجود داشته باشد که به واسطه آن بتوانید پاسخ تمام سوالات خود را به صورت یکجا به دست آورید، این یعنی صرفه جویی در زمان و هزینه  + کسب نتیجه سریعتر!

برای همین ما قابلیت مشاوره تلفنی مشاور گروپ را فعال کرده ایم تا تمام سوالات شما از طریق مشاوران مجرب و کاربلد پاسخ داده شوند. اگر سوالی دارید که پاسخ آن را در مقاله نیافتید کافیست با ما تماس بگیرید.

ما همه روزه از 8 صبح تا 12 شب آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستیم.

تماس از تلفن ثابت

مشاور گروپ

9099071613

اگر به هر دلیلی امکان دسترسی به تلفن ثابت برای شما فراهم نیست، با خرید بسته های تماس و تکمیل فرم مشاوره، مشاوران حوزه درخواستی شما همین حالا و کمتر از یک ساعت با شما تماس خواهند گرفت.

سوالات متداول داوطلبان کنکور ۱۴۰۳

✔️ زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ چه تاریخی آغاز می گردد؟

✔️ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ نوبت اول ۲۱ تا ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ و در نوبت دوم ۱۵ تا ۱۴۰۳/۱/۲۱ انجام می شود. برای اطلاع از تمدید مهلت ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ مقاله را مطالعه نمایید.

✔️سایت ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ کدام است؟

✔️تمامی داوطلبان کنکور ۱۴۰۳ باید برای ثبت نام به سایت سازمان سنجش sanjesh.org مراجعه نمایند. راهنمای ثبت نام کنکور سراسری در سایت سنجش به صورت کامل در این مقاله ارائه شده است.

✔️تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۳ چگونه است؟

✔️بر اساس اطلاعیه منتشر شده از سایت سازمان سنجش کشور، میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 1403 نسبت به سال گذشته تغییراتی داشته است. در مقاله جدول مربوطه آمده است.

✔️نحوه دریافت کد رهگیری ثبت نام کنکور سراسری 1403 چگونه است؟

✔️با تایید اطلاعاتی که وارد کرده اید، كد رهگيری (16 رقمی) برای شما نمايش داده می شود. لازم است اين كد، شماره پرونده (7 رقمی) و همچنين اطلاعات كارت يا كارت های اعتباری را تا پايان مراحل آزمون نگهداری نمایید.

 
4.1/5 - (25 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۳

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. مژگان

  سلام وقتتون بخیر
  من یک خبری خوندم که دیگه کنکور دی برگزار نمیشه خواستم بپرسم آیا دیگه لازم نیست ثبت نام کنکور دی ماه رو انجام بدیم؟

  پاسخ
  1. مشاور گروپ

   سلام دوست عزیز، همانطور که در این مقاله بطور کامل توضیح داده شده است، ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ نوبت اول آبان ماه انجام می شود و برگزاری آزمون اردیبهشت ۱۴۰۳ خواهد بود.
   ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ نوبت دوم فروردین ماه انجام می شود و برگزاری آزمون تیر ۱۴۰۳ خواهد بود.

   پاسخ
  2. پاسخ مشاور گروپ

   سلام کنکورر سال اینده در اردیبهشت وتیر1403بررگززار می شود

   پاسخ
 2. نوری

  سلام
  من فارغ و التحصیل یه رشته ی دیگم
  بعد برای کنکور تجربی میخام ثبت نام کنم یه چندباری رفتم کافی نت موقع زدن کد سوابق تحصیلیم سیستم قبول نمیکنه
  شما میدونین مشکل ازکجاست؟

  پاسخ
 3. رومینا

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بپرسم که من همه ی مراحل ثبت نام کنکور 1402 تیر رو انجام دادم تا تاییدیه هم رفتم و نوشت که ثبت نام با موفقیت انجام شد اما کد رهگیری بهم نداد.
  الان باید چیکار کنم؟؟؟

  پاسخ
 4. داودی

  سلام من دانشجوی ترم ۴روانشناسی دانشگاه پیام نورم میخواستم بدونم میتون توکنکورتجربی شرکت کنم؟

  پاسخ
 5. ستاره

  سلام ببخشید من 30 ساله هستم و امسال مدرک کارشناسی علوم تربیتی دارم میخواستم بدونم میتونم برای کنکور سراسری سال 1402 رشته مامائی شرکت کنم؟؟ ممنون میشم از پاسخگوییتون

  پاسخ
 6. رها

  ببخشید من امسال باید کنکور رشته کامپیوتر بدم که تو فنی و حرفه ای درس میخونم میشه بگید که کی ثبت نام های کنکور فنی و حرفه ای هست ؟

  پاسخ
 7. Etemadi

  سلام آیا با مدرک سطح ۲ حوزه علمیه می‌توان کنکور داد ؟ خواهشمندم پاسخ بدید تشکر

  پاسخ
 8. امین

  سلام من از ثبت نام جا موندم. دوباره تمدید نمی کنن زمان ثبت نام رو؟

  پاسخ
 9. رها

  سلام من رشته دبیرستانم ریاضی بوده و پیش دانشگاهی نرفتم .
  و رشته معماری دانشگاه سما درس خوندم کاردانی البته من کار اموزی رو پاس نکردم الان میتونم کنکور کارشناسی بدم و بعد کار اموزی رو پاس کنم
  یا بایدبرای ثبت نام کنکور حتما کار اموزی رو پاس کرده باشم

  پاسخ
 10. فائزه دعوتی

  سلام من واحد مانده دارم که توی دی ماه امتحان دادم هنوز نمیدونم قبولم یاه نه میتونم کنکور ثبت نام کنم؟

  پاسخ
 11. مهرداد

  سلام وقت بخیر
  من کنکور ۱۳۹۹ شرکت ولی قبول نشدم
  و من تا سال ۱۴۰۰/۶/۳۱ معافیت تحصیلی داشتم بخاطر همین در کنکور ۱۴۰۰ شرکت کردم ولی باز دانشگاه دلخواهم قبول نشدم برای همین دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم جهت گرفتن معافیت تحصیلی الان من در قسمت درج کد نظام وظیفه باید چه کدی درج بفرمایم ؟

  پاسخ
 12. سارا

  کد منطقه و کد دانش آموزی رو باید از کجا دریافت کنیم؟

  پاسخ
 13. مبینا

  سلام من کنکور 1400براساس سوابق تحصیلی دانشگاه فردوسی مشهد مهندسی اب وخاک دوره ی روزانه قبول شدم میخواستم که واسه ثبت نام نرفتم وثبت نام نکردم میخواستم ببینم برای شرکت درکنکور سال جدید ب مشکل نمیخورم

  پاسخ
 14. مبینا

  سلام من کنکور ۱۴۰۰براساس سوابق تحصیلی دانشگاه فردوسی مشهد مهندسی اب وخاک قبول شدم دوره ی روزانه اما برای ثبت نام نرفتم وثبت نام نکردم میخواستم ببینم برای شرکت درکنکور۱۴۰۱ب مشکل یرنمیخورم

  پاسخ
 15. علی

  باسلام ببخشید میخواستم بدونم کسی ک کاردانی رشته کارودانش داره میتونه یک رشته دیگه ثبت نام کنه رشته هایی مثل امدادوسوانح. ممنون

  پاسخ
 16. m

  سلام.دانشجوی یکی از رشته های دانشکده فنی مهندسی آزاد هستم.با شرکت در کنکور سراسری سال1401 مشکلی پیش نمیاد؟چه برای کنکور و چه برای دانشگاهم و مدرکم.

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

قبولی تضمینی کنکور ۱۴۰۳
نصب اپ دانش آموزی