100 زدن شیمی کنکور 1402 ، با 4 ماه مطالعه

100 زدن شیمی کنکور

جهت مشاوره در زمینه 100 زدن شیمی کنکور 1402 ، با 4 ماه مطالعه

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

100 زدن شیمی کنکور 1402 را در اینجا می خواهیم با بررسی مباحث تست خیز و نیز پیش بینی طرح تست طراحان در کنکور 1402 بررسی کنیم لذا توصیه می شود اگر به دنبال 100 زدن شیمی کنکور هستید ، این مطلب را از دست ندهید.

100 زدن شیمی کنکور 1402 , نکته بسیار مهم که لازم است به عنوان یک داوطلب بدانید این است که زمان اختصاص داده شده به سوالات شیمی در حدود ۳۵ دقیقه می باشد که به میزان تعداد سوالات این درس بسیار کم خواهد بود بنابراین برای موفقیت بیشتر لازم است تسلط کافی و کامل به مباحث این درس داشته باشید.

100 زدن شیمی کنکور , مباحث سخت که از نظرتان دشوار می باشد را به آخر واگذار نکنید چون در روزهای آخر به هیچ عنوان وقت برای فراگیری مطالب دشوار نخواهید داشت . شیمی درسی وقت گیر و سنگین است و مطالب آن باید به مرور زمان در ذهن ته نشین شود پس با برنامه ریزی دقیق و اصولی در بازه طولانی تری به خواندن این درس مشغول شوید.

100 زدن شیمی کنکور 1402 با مطالعه از بهمن تا کنکور

100 زدن شیمی کنکور 1402 , بطور متوسط می توان گفت از بهمن تا کنکور حداقل ۵ نوبتِ ۲ ساعته را در طول هفته به شیمی اختصاص دهید.

اگر تا کنون بستر سازی ها لازم برای را برای پیشبرد شیمی انجام نداده اید ، تا آخر بهمن ماه اماده سازی های لازم را با پایان برسانید.

محاسبات عددی سریع ، رسم آرایش الکترونی، جدول تناوبی و تغییرات آن ، واکنش نویسی و استو کیومتری جزوء مهم ترین پیش نیاز های شیمی کنکور می باشد.

100 زدن شیمی کنکور 1402 , مباحثی که نیاز به تمرین و تست زنی زیاد دارد را حداقل تا آخر اسفند دو دور تست بزنید تا مطالب کامل در ذهنتان تثبیت گردد . مباحث شیمی آلی ، ترمودینامیک ، محلولها ، اسید و باز ، الکتروشیمی بطور وحشیانه دارای نکات بسیار ریز است که جای مانور بسیار زیادی دارد ؛ بخصوص به هنگام مطالعه ی این فصول توجه کامل به متن دقیق و حاشیه ی کتاب درسی داشته باشید.

100 زدن شیمی کنکور 1402 , فصل ترمودینامیک در کنکور سالهای اخیر بسیار مورد توجه طراحان قرار گرفته بسیار مفید خواهد بود این فصل را حداقل از دو منبع مختلف تست بزنید.

داوطلبانی که مصمم اند کنکور امسال شیمی را 100 بزنید ، مطلب زیر را نیز مطالعه کنند ، تکنیک های 100 زدن شیمی در این مطلب نیز درج شده است :

چگونه شیمی را 100 بزنیم


100 زدن شیمی کنکور – نکات مطالعه ی شیمی

خواندن این درس به نسبت دروس دیگر زمان برتر و نیازمند دقت و توجه بیشتری است زیرا تمامی جملات ، عکس ها، فرمول ها و نمودارهای این درس حاوی مطالب مهم ، مفید و کنکوری هستند که نباید از آنها غافل شد.

100 زدن شیمی کنکور , سعی کنید برای مطالعه مطالب این درس مفاهیم را برای خود تقسیم بندی نمایید و هر بار بخش کوچکی از آن را بخوانید به طور مثال در مطالعه یک بخش ۲۰ صفحه ای می توانید آن را به ۴ لقمه ۵ صفحه ای تقسیم کنید.


100 زدن شیمی کنکور 1402 , از مطالعه به روش های بیهوده بپرهیزید به طور مثال های لایت کردن مطالب برای یک کنکوری زیاد مناسب و اصولی نخواهد بود زیرا به مرور زمان خواهید دید که بر حسب عادت بخش های زیادی را های لایت کرده اید که گاها اهمیت خاصی هم ندارند پس بهتر است به عنوان روش جایگزین از نوشتن نکات مهم کلیدی و یا خلاصه مطالب و مفاهیم طولانی در حاشیه کتاب استفاده نمایید ؛ البته در برخی موارد های لایت کردن نیز مفید خواهد بود.


100 زدن شیمی کنکور 1402 , یکی از روش هایی که به فهم بهتر شما در این درس کمک خواهد کرد استفاده از خلاقیت در نحوه خلاصه نویسی است برای این کار شما می توانید از ارتباط مطالب به یکدیگر و راه هایی مثل فرمول های اکتشافی استفاده نمایید تا تاثیر بی نظیر آن را مشاهده کنید.

یک کاغذ کنار دست خود داشته باشید و مطالب غیر قابل هضم و سوالات پیش آمده را روی آن یادداشت نمایید و در اولین فرصت به کمک معلم و یا مطالعه دقیق تر مطلب حتما جواب آن را بیابید زیرا در این درس حل نشدن سوالات کوچک ذهنی در فهم بقیه مطالب تاثیر منفی خواهد گذاشت.

حتما یادداشت های پراکنده خود را در فرصتی مناسب در دفترچه ای تمیز جمع بندی نمایید تا در روزهای آخر برای مرور مطالب کلیدی از آن استفاده نمایید.

حتما بعد از جلسات درسی زمانی برای مطالعه دوباره دروس و جمع بندی یادداشت های خود و همچنین برقراری ارتباط بین مطالب یاد گرفته شده و مطالب قبلی کنار بگذارید.


برای اطلاع از آخرین اخبار و مقالات کنکوری عضو کانال تلگرام مشاور گروپ شوید

5465


100 زدن شیمی کنکور , بررسی درس شیمی از دید گاه نفرات برتر شیمی

100 زدن شیمی کنکور , داوطلبانی که درصد بالایی در شیمی کنکورها ی سراسری دارند همگی به اتفاق بر روی مهم بودن شیمی سال دوم تاکید دارند.

زیرا مطالب این سال قابل فهم تر و ساده تر می باشد و هم چنین پاسخ گویی به سوالات این فصل بیشتر با اتکا به متن کتاب درسی و گاها حفظیات مطلق می باشد.

شیمی سال دوم به خصوص دو فصل اول پایه ی اصلی شیمی به حساب می آید.

داواطلبان برتر سعی کرده اند تا روز های پایانی مهلت باقی مانده کنکور تمرکز خود را از شیمی دوم بر ندارند.

بعبارتی می توان گفت که با تسلط بر سوالات شیمی دوم می توان در وقت صرفه جویی کرد و زمان پاسخ گویی به سوالات وقت گیر را افزایش داد.

استو کیومتری؛ مبنای حل اکثر سوالات محاسباتی است.
سعی کنید با ابتکار خود راهی برای حل سوالات استوکیومتری پیدا کنید و تمام سوالات را با آن روش پاسخ دهید

اکثر حلیات شیمی اگر باهوش باشید با همان روش ابتکاریتان پاسخ داده می شوند.

100 زدن شیمی کنکور 97

100 زدن شیمی کنکور – تیپ سوالات در کنکور شیمی

1-سوالات محاسباتی

در سالهای گذشته تعداد سوالات محاسباتی بین ۱۵ تا ۱۸ سوال متغییر بوده . سوالات محاسباتی وقت گیر و خسته کننده است و زمان زیادی را برای پاسخ گویی به آنها باید صرف گردد.

برای کاهش زمان محاسبات داوطلبان بایستی به چهار عمل محاسباتی ضرب ، تقسیم ، جمع و تفریق تسلط کامل داشته باشند و هم چنین توانای و سرعت بالا در محاسبات داشته باشند.

سوالات محاسباتی به ۳ دسته زیر تقسیم میشوند :

الف) سوالات محاسباتی ساده : در این سوالات فقط یک موضوع در محاسبات مورد نظر میباشند. تعداد این سوالات بین ۵ تا ۷ سوال می باشد .

ب) سوالات محاسباتی ترکیبی : در این سوالات دو یا چند موضوع مختلف از یک فصل یا چند فصل در محاسبات مورد نظر میباشند. تعداد این سوالات بین ۷ الی ۹ سوال می باشد .

ج) سوالات محاسباتی خلاقانه : در این سوالات که کاملا جدید هستند حالت خاصی از مسائل شیمی در محاسبات مورد نظر هستند و داوطلب بایستی با درک مفاهیم شیمی به این سوالات پاسخ بدهد.

100 زدن شیمی کنکور , پاسخ دادن به این سوالات در آزمون سراسری بسیار مشکل بوده و درصد بسیار کمی از داوطلبان می توانند به این سوالات پاسخ بدهند. کسانی در آزمون به این سوالات می توانند پاسخ بدهند که یا قبلا مشابه آنرا دیده باشند و یا وقت بیشتری صرف حل آنها بکنند. پیشنهاد می کنیم این سوالات را در انتها و در صورت داشتن وقت ، پاسخ بدهید.تعداد این سوالات ۳ تا ۵ سوال است.

2 -سوالات درک مطلب

سوالات درک مطلب ، سوالاتی هستند که هر چهار گزینه ، یک موضوع واحد در یک فصل را بررسی می کنند. تعداد این سوالات بین ۶ تا ۸ سوال است .

3 -سوالات ترکیبی

سوالات ترکیبی ، سوالاتی هستند که چهار گزینه آن ، موضوعات مختلفی از یک فصل یا چند فصل را بررسی می کنند . پاسخ دادن به این سوالات مستلزم تسلط کامل به تمام مفاهیم شیمی در کتابهای دوم ، سوم و پیش دانشگاهی است . تعداد این سوالات بین ۸ تا ۱۰ سوال است.

4 -سوالات جای خالی

در این سوالات چند جای خالی در یک مطلب علمی در نظر گرفته می شود و داوطلب بایستی با کلیدهایی که در متن سوال قرار دارد ، گزینه صحیح را انتخاب کند. تعداد این سوالات بین ۳ تا ۵ سوال است .

5 -سوالات شکل و نمودار

در این سوالات یک شکل ، نمودار و یا جدول از مفاهیم کتاب داده می شود و در مورد آن پرسشهایی مطرح می شود . هدف از طرح این سوالات ، سنجش میزان تسلط داوطلبان به متن کتاب است. تعداد این سوالات بین ۳ تا ۵ سوال است .

6 -سوالاتی که نیاز به نوشتن واکنش شیمیایی دارند

در این سوالات ، معادله واکنش داده نشده است و برای پاسخ دادن به سوالات، بایستی بتوانید معادله واکنش را بنویسید این مطلب ، نشان دهنده اهمیت تسلط به واکنش های شیمیایی برای رسیدن به درصد بالای شیمی است. به جرات می توان گفت که شرط لازم برای پاسخ گویی به ۱۳ تا ۱۵ سوال کنکور توانایی در واکنش نویسی است.

100 زدن شیمی کنکور – پیش بینی سوالات شیمی

ساختاراتم , جدول تناوبی , استوکیومتری

مدل های اتمی , کشفیات و آزمایشات دانشمندان( بخصوص تامسون و رادرفورد)
رسم آرایش الکترونی یون ها, تعیین و تشخیص اعداد کوانتومی در آرایش الکترونی
تعیین گروه و تناوب و ویژگی های گروهی و دوره ای عناصر جدول تناوبی سوال قطعی
انرژی نخستین یونش و انرژی های متوالی سوال قطعی
تعیین درصد جرمی
سوال قطعی
سوال استوکیومتری مربوط به سوختن هیدرو کربن ها احتمال بسیار زیاد طرح بشه
بین سوال محدود کننده با درصد خلوص و یا جرم جامد باقی مانده به همراه بازده درصدی و گاز غیر استاندار 2 سوال طرح میشه.

100 زدن شیمی کنکور 1402 , مقایسه زمینه ی مطالعاتی سینتیک با ترمودینامیک

سینتیک به مطالعه موارد زیر میپردازد :

محاسبه سرعت واکنش
بررسی عوامل موثر بر سرعت واکنش
مطالعه جزء به جزء مراحل انجام واکنش
بررسی شرایط انجام یک واکنش
چگونگی انجام یک واکنش در سطح ذره ای
محاسبه انرژی فعالسازی یک واکنش
بررسی پیشرفت یک واکنش
بررسی عوامل متوقف کننده ی یک واکنش

100 زدن شیمی کنکور 1402 , ترمودینامیک به مطالعه موارد زیر میپردازد:

خودبخودی بودن یا نبودن یک واکنش
پیش بینی امکان وقوع یک واکنش
تعیین سطح انرژی گونه ها
بررسی چگونگی تغییرات گرمای واکنش
بررسی تغییرات آنتروپی
بررسی تغییرات انرژی آزاد گیبس
بررسی جهت پیشرفت واکنش
تعیین برگشت پذیر بودن یا نبودن واکنش
بررسی تاثیر دما بر خودبخودی بودن واکنش

داوطلبان همچنین می توانند با عضویت در کانال تلگرام از آخرین اخبار تحصیلی و کنکور تجربی مطلع شوند

657 2


100 زدن شیمی کنکور

100 زدن شیمی کنکور 1402 , پیش بینی سوالات کنکور 1402

فصل 1 و 2 سال دوم

اکتشافات و اسامی دانشمندان گزینه ی احتمالی کنکور

رسم آرایش الکترونی, و سوالاتی درباره ی اعداد کوانتومی.

‼️توجه کنید سوالاتی از قبیل جمع جبری اعداد کوانتومی, ویا اینکه آرایش الکترونی در کدام گونه ها یکسان است مطرح می شود.
که گزینه یا سوال احتمالی کنکور است.

تعیین گروه و تناوب برای یه عنصر.

‼️سوالاتی در این رابطه مطرح خواهد شد,تیپ بندی این دسته مسائل بسیار زیاد است و باید اطلاعات زیادی در دست داشته باشیم.
که یکی از سوالات احتمالی کنکور می باشد.

انرژی نخستین یونش و یا انرژی یونش متوالی یک عنصر بطور مستقل و یا بصورت ترکیبی در سوال کنکور است

ترکیباتی که رنگ سفید دارند

100 زدن شیمی کنکور 1402 , طراحان کنکور شیمی در سوالات شیمی :

٤ سوال آسان

١٤ سوال متوسط

١٢ سوال دشوار

٥ سوال بسيار دشوار

طرح می گردد.

سوالات آسان : شامل حفظیات مطلق و بدیهیات شیمی است که می توان این سوالات را با کمی دقت زیر 30 ثانیه پاسخ داد.

سوالات متوسط شامل مطالب حفظی , ترکیبی و مفهمومی میباشد که با دقت و توجه میتوان به این سوالات پاسخ داد.

سوالات دشوار: شامل مطالب ترکیبی , مفهمومی و تکنیکی هستند که اگر دواطلب از قبل با این تیپ سوالات آشنا نباشد و تکینیک های لازم اعم از :

محاسبات سریع , رد گزینه و روشهای تستی را مسلط نباشد در جلسه ی آزمون با مشکل رو به رو خواهد شد.

سوالات بسیار دشوار : پاسخ گویی به این دسته سوالات مستلزم تمرین بسیار زیاد میباشد , این سوالات صرفا برای اتلاف وقت داوطلب طرح می شوند , تشخیص این سوالات از بین مسائل دیگر نیازمند مهارت است .

و توصیه ی ما به داوطلبان در مورد سوالات بسیار دشوار این است که:

دانش آموزان بعد از اتمام کلیه ی دروس و در صورت داشتن وقت اضافه به سراغ حل این تستها بروند.
دواطلبان می تواند با افزودن تایم سوالات بسیار دشوار به زمان سوالات ساده تر با تمرکز بیشتر و اطمینان خاطر بیشتر به بالا بردن درصد شیمی فکر کنند.

سوالات شیمی 94 به نسبت سال 93 ساده تر بود.

کنکور 96 شامل سوالاتی به نسبت مفهمومی تر از سالهای گذشته بود که کلیات شیمی را به چالش می کشید.

نتیجه دانش آموزان سطح متوسط می توانند با کمی تمرین و دقت در کنکور سراسری درصدی بین 60 الی 70 را کسب کنند (این درصد از درس شیمی برای تمامیه رشته های زیر گروه اول و دوم کافی است).


مطالب تکمیلی

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه 100 زدن شیمی کنکور 1402 ، با 4 ماه مطالعه

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
  1. وحید

    اینهمه رتبه برتر ای خفن
    المپیادی ها
    تو کل کشور اصلا کسی نتونسته 100 بزنه حالا یارو میخواد با 4 ماه خوندن 100 بزنه؟؟؟؟

    پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام تیزهوشان 1403
نصب اپ دانش آموزی