منابع رشته زبان روسی کنکور کارشناسی ارشد 1402

منابع رشته زبان روسی کنکور کارشناسی ارشد 1402

جهت مشاوره در زمینه منابع رشته زبان روسی کنکور کارشناسی ارشد 1402

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

منابع رشته زبان روسی کنکور کارشناسی ارشد 1402 موضوع مورد بحث این مقاله است. فراگیری زبان و ادبیات ملت های دیگر و به کار گیری آن در مواقع لزوم از گذشته تا امروز برای فرد فراگیرنده یک امتیاز  ویژه تلقی می شود.

توانایی ارتباط فرا سرزمینی با افراد، توانایی مطالعه و تحقیق متون علمی در زمینه های مختلف و وجهه ی جذاب صحبت کردن روان به زبان های دیگر برای فرد، می تواند انگیزه ای باشد تا برای ادامه ی تحصیل، این رشته ها را بر حسب علاقه به هر کشور و زبان مورد انتخاب قرار دهد.

در این مقاله قصد داریم تا به معرفی عناوین امتحانی، منابع مناسب رشته زبان روسی کنکور کارشناسی ارشد 1402  و بازار کار این رشته در کنکور ارشد 1402 بپردازیم.در صورت نیاز به دریافت و دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

چنانچه در مورد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ، زمان فرایند های مهم، مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی برای کنکور کارشناسی ارشد رشته زبان روسی کنکور کارشناسی ارشد 1402 ، به مشورت و آگاهی نیاز دارید، می توانید با تیم همیشه همراه مشاور گروپ تماس حاصل بفرمایید.

هر روز هفته حتی ایام تعطیل از ساعت 24-8 ، تماس با شماره های :

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 (بدون پیش شماره)

 

منابع رشته زبان روسی کنکور کارشناسی ارشد 1402

لیست دروس رشته زبان روسی کنکور کارشناسی ارشد 1402

لیست منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته زبان روسی

  • زبان عمومی(روسی)
  • زبان تخصصی (ویژه آموزش زبان روسی)
  • زبان تخصصی (ویژه زبان و ادبیات روسی)

ضرایب دروس کنکور کارشناسی ارشد رشته زبان روسی

با توجه به نیاز علاقمندان شرکت در رشته زبان روسی و شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فهمیدن ضرایب دروس مختلف در این رشته ضروری است.بهتر است قبل از برنامه ریزی برای مطالعه دروس با این ضرایب آشنا شوید زیرا در گرفتن نتیجه و تعیین اهداف مطالعه کمک زیادی به شما خواهد کرد.

بهتر است قبل از اینکه زمان کنکور و گرفتن کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد فرا برسد خود را برای این آزمون آماده کنید. آماده کردن خود به این معنی است که شما تاثیر هر درس را در این آزمون متوجه شده باشید. و متناسب با آن مقدار مطالعه خود را تعیین کنید.

امیدواریم با تلاش و کوشش هنگام اعلام نتایج اولیه کارشناسی ارشد با خیال آسوده دستمزد زحمات خود را ببینید. در این بخش ضرایب دروس کنکور کارشناسی ارشد زبان روسی را برای شما آورده ایم.

ضرایب کنکور ارشد زبان روسی 


منابع رشته زبان روسی کنکور کارشناسی ارشد 1402

قطعا شناخت منابع مناسب که اطمینان داشته باشید با خواندن آن ها می توانید برای رشته زبان روسی کنکور کارشناسی ارشد 1402 آماده شوید یکی از اصلی ترین گام هایی است که برای آمادگی در کنکور باید بردارید. اینکه منابع جامع باشند و برای آمادگی در کنکور نیز اثر بخش، بسیار مهم است. ما  در این بخش سعی داریم منابع مناسب رشته زبان روسی کنکور کارشناسی ارشد 1402 که پس  از جستجوها به آن دست یافتیم را در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

منابع رشته زبان روسی کنکور کارشناسی ارشد 1402
تئوری ادبیات تالیف دکتر جان اله کریمی مطهر
تاریخ ادبیات روسیه (همان آثار ادبی)
کتاب آزمون‌های زبان روسی تالیف مهناز صدری
کتاب اعداد روسی با توضیحات، جدول‌ها، تمرین‌ها
Живём и учимся в России
Пулькина
کتاب گرامر تصویری و کتاب گرامر گلازونوا
کتاب глаголы движения без ошибок) (افعال حرکتی بدون اشتباه(
اصطلاحات و تعبیرات کتاب بابازاده و واژه نامه اصطلاحات
لکسیکا
ویدمهناز صدری و وید دکتر زهرایی و افعال حرکتی یحیی پور
نامه نگاری یحیی پور

 


بازار کار رشته زبان روسی

تدریس زبان روسی در برخی دانشگاه ها و مدارس خاص و آموزشگاه های خصوصی و یا مترجمی زبان روسی، می تواند اولین گزینه ای باشد که برای کار می توانید به آن فکر کنید. همچنین می توانید با موسسات ترجمه فیلم و سریال همکاری کنید و از کارتان لذت ببرید چون دیدن فیلم ها و خواندن کتاب ها به زبان اصلی آن هم روسی، بسیار لذت بخش است.

شما می توانید با مجموعه های گردشگری به عنوان مترجم و تور لیدر روس ها همکاری نمایید، چیزی که بهتر است بدانید این است که روس ها خیلی کم علاقه به یادگیری و استفاده از زبان انگلیسی دارند. حضور یک مترجم در هر حیطه گردشگری، هنری، سیاسی و علمی که یک سر آن روس باشد می تواند بسیار پر اهمیت باشد. همچنین می توانید در امور تجاری مختلف با کشور روسیه که بسیار پهناور و دارای بخش های متنوع است، کار کنید و ارتباط موثر داشته باشید.


سوالات متداول رشته زبان روسی کنکور کارشناسی ارشد 1402

بازار کار مترجمی زبان روسی در چه حیطه ای است؟

هدف این رشته تربیت مترجمان ورزیده در زمینه‌های فرهنگی، ادبی و علوم انسانی است. فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند پس از اتمام تحصیلات در مؤسسات مختلف تحقیقاتی و اطلاعاتی مشغول به کار شوند تا با توجه به زمینه یا گرایش تخصصی خود، نیاز واحدهای مربوط به زبان روسی را تأمین نمایند.

دانشگاه های پذیرنده رشته زبان روسی در ایران کدامند؟

الزهرا _ تهران، تهران، شهید بهشتی _ تهران، علامه طباطبایی _ تهران، فردوسی _ مشهد، گیلان _ رشت، مازندران _ بابلسر. رشته زبان روسی در مفاطع تحصیلی کارشناسی، در دوره های روزانه، شبانه و همچنین در دانشگاه دولتی در گرایش های زبان روسی و مترجمی زبان روسی، دانشجو می پذیرد.

دروس مشترک دو گرایش زبان روسی چیست؟

آشنایی با آثار ادبی روسی، اصلاحات و تعبیرات زبان، اصول و روش تحقیق، اصول و روش ترجمه، نامه‌نگاری، بررسی ترجمه متون اسلامی، بیان شفاهی داستان، ترجمه از فارسی به روسی، ترجمه از روسی به فارسی، ترجمه متون ساده، ترجمه متون علوم‌انسانی، ترجمه متون مطبوعاتی، تلخیص متون، خواندن متون مطبوعاتی، خواندن و درک مفاهیم، دستور زبان، زبان روسی عمومی ، زبان دوم، زبان‌شناسی همگانی، گفت و شنود، آیین نگارش.

دروس تخصصی گرایش زبان و ادبیات روسی چیست؟

دروس تخصصی گرایش زبان و ادبیات روسی شامل جمله‌نویسی و مقدمات انشاء، خواندن و تفسیر متون، درآمدی بر ادبیات، ساختمان و نمونه نمایشنامه، سخنرانی و مناظره، مکتب‌های ادبی.

آیا تحصیل در رشته زبان روسی در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور هم ممکن است؟

سوال خیلی از داوطلبان کنکور زبان که موفق به ورود به دانشگاه در رشته زبان روسی نشده اند این است که چگونه با ثبت نام بدون کنکور زبان روسی وارد دانشگاه شوند. در واقع داوطلبان زیادی برای ثبت نام بدون کنکور رشته زبان روسی در ایران وجود دارند. برای پاسخ به این نیاز داوطلبان مرکز مشاوره مشاور گروپ با اطلاع از جدید ترین اخبار تحصیلی مربوط به شرایط ثبت نام بدون کنکور رشته زبان روسی در دانشگاه های سراسری ایران ، دانشگاه آزاد ، دانشگاه پیام نور و دانشگاه علمی کاربردی و دانشگاه غیر انتفاعی را در اختیار دواطلبان ورود به دانشگاه قرار می دهد. برای دریافت پاسخ به روز این سوال می توانید با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید.

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 (بدون پیش شماره)

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه منابع رشته زبان روسی کنکور کارشناسی ارشد 1402

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
  1. مهرشاد

    سلام لطفا منابع کارشناسی هم قرار بدین

    پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۳
نصب اپ دانش آموزی