آیا آموزش مجازی در نوروز ۱۴۰۰ تعطیل است ؟

سامانه دانشیار خوراسگان

جهت مشاوره در زمینه آیا آموزش مجازی در نوروز ۱۴۰۰ تعطیل است ؟

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آیا آموزش مجازی در نوروز ۱۴۰۰ تعطیل است ؟ در این مقاله به بیان توضیحاتی در رابطه با آموزشی مجازی در نوروز 1400 پرداخته ایم. سال تحصیلی جاری بدون وقفه صرفا با آموزش مجازی تاکنون طی شده است و حالا سوال این است که وضعیت آموزش در تعطیلات نوروزی چگونه است ؟

حال که در آستانه نوروز سال ۱۴۰۰ قرار داریم بسیاری از دانشجویان می‌پرسند که آیا کلاس‌های مجازی در ایام نوروز نیز ادامه دارد؟ به گفته علی خاکی‌صدیق، معاون آموزشی وزارت علوم در این باره؛ از آنجایی که از ابتدای امسال می‌دانستیم که قرار است کلاس‌ها مجازی برگزار شود، همه مقدمات مورد نیاز فراهم شد و نیمسال اول تحصیلی به‌موقع به پایان رسید. از طرفی نیمسال دوم نیز به‌موقع آغاز شد و عقب‌ماندگی وجود ندارد، بنابراین کلاس‌های مجازی در دو هفته ایام نوروز تعطیل است.

وی ادامه می‌دهد: خوشبختانه بسیاری از دانشگاه‌ها زیرساخت‌های لازم را فراهم و استادان محتواهای درسی مورد نیاز را آماده کرده‌اند بنابراین نیازی به برگزاری کلاس‌ها در ایام تعطیلات نیست.

به گفته معاون آموزشی وزارت علوم؛ امیدواریم برنامه دانشگاه‌ها در برگزاری کلاس‌ها تا قبل از پایان سال به‌موقع به پایان برسد، از نیمه فروردین‌ماه کلاس‌های مجازی از سرگرفته می‌شود.

آموزش مجازی در نوروز

آیا آموزش مجازی در نوروز ۱۴۰۰ تعطیل است ؟

علی خاکی صدیق روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا درباره تعطیلی آموزش های الکترونیکی دانشگاه ها در ایام نوروز ۱۴۰۰ توضیحاتی ارایه کرد و اظهار داشت: وزارت علوم امیدوار است آموزش های حضوری دانشگاه ها هر چه زودتر شروع شود، این موضوع آرزوی قلبی همه است چرا که آموزش الکترونیکی باید کمکِ آموزش حضوری باشد.

وی افزود: بر اساس شرایطی که پیش بینی می شود، تا پایان سال جاری آموزش به صورت حضوری نداریم. طبق مجوز اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا به وزارت علوم، کلاس های عملی و آزمایشگاه ها در شهرهای آبی و زرد به صورت حضوری برگزار می شود؛ تاکید ستاد ملی مقابله با کرونا این بود که کلاس ها باید برای دانشجویان بومی برگزار شود و دانشجویان غیربومی هم اگر بخواهند برای شرکت در کلاس به دانشگاه بیایند باید در اتاق های تک نفره خوابگاه ها اسکان یابند.

کلاس ‌های آموزش مجازی در نوروز سال ۱۴۰۰ متوقف می‌شود و دو هفته تعطیلات نوروزی جزو سنوات آموزشی نیست.

آموزش مجازی در نوروز ۱۴۰۰

معاون آموزشی وزیر علوم با اشاره به مشکل اصلی بازگشایی آموزش های حضوری، گفت: مشکل اصلی برای بازگشایی آموزش حضوری این است که دانشجویان از تمام نقاط کشور به یک دانشگاه می آیند و باید در خوابگاه متمرکز شده و بعد به شهرهای خود بازگردند. بنابراین، شیوع بیماری می تواند توسط این نقل و انتقالات افزایش یابد که در این زمینه ستاد ملی مقابله با کرونا در بازگشایی کلاس ها احتیاط کامل می کند.

خاکی صدیق به مجازی بودن سومین ترم اشاره کرد و ادامه داد: بر اساس این شواهد، در شروع ترم جاری، شیوه آموزش ها مجازی است و نحوه ادامه کلاس ها بعد از تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ بستگی به شرایط، رعایت پروتکل ها توسط مردم و کنترل بیماری دارد؛ با این حال، دانشگاه های ما آماده هستند و از این جهت مشکلی نیست اما باید مجوز داده شود.

وی با بیان اینکه کلاس های مجازی دانشگاه ها در ایام نوروز ۱۴۰۰ تعطیل است، تاکید کرد: دانشگاه ها، دانشجویان و اعضای هیأت علمی در زمینه آموزش های الکترونیکی روی ریل قرار گرفته اند و مشکل زیرساخت و آشنا نبودن استادان با نرم افزارها وجود ندارد. در نتیجه کلاس ها در حال برگزاری است و نیازی به برگزاری کلاس های مجازی در عید احساس نمی شود چون ترم فعلی مانند ترم های عادی در حال برگزاری است.

به گفته این مسوول وزارت علوم، کلاس ها از نیمه دوم فروردین آغار می شود.

وی ابراز امیدواری کرد که بعد از تعطیلات بسیاری از کلاس ها با توجه به شرایط حضوری برگزار شود.

آموزش مجازی دانشگاه آزاد در نوروز

آموزش مجازی دانشگاه آزاد در نوروز ۱۴۰۰

در این میان دانشگاه آزاد اسلامی که بزرگ‌ترین دانشگاه خصوصی کشور است و ۵۰۰ واحد در کل کشور دارد، کلاسی را در ایام تعطیلات برگزار نمی‌کند و کلاس‌ها پس از تعطیلات از نیمه فروردین‌ماه سال ۱۴۰۰ آغاز خواهد شد. احمد حیدری، سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی در این باره به خبرنگار آنا می‌گوید: دانشگاه آزاد اسلامی در ایام نوروز کلاس برگزار نمی‌کند مگر اینکه استادانی تصمیم بگیرند که کلاس فوق‌برنامه‌ای برای دانشجویان برگزار کنند که با هماهنگی مسئولان واحدها می‌توانند از این امکان استفاده کنند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، احمد حیدری، سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه کلاس‌های آموزش مجازی در نوروز سال ۱۴۰۰ برگزار نمی‌شود، اظهار کرد: استاندارد برگزاری کلاس در طول یک ترم ۱۶ جلسه آموزشی است و دانشگاه آزاد اسلامی مانند سایر دانشگاه‌ها در نیمسال دوم سال تحصیلی این استاندارد را رعایت خواهد کرد.

وی افزود: ایام نوروز جزو تعطیلات رسمی کشور محسوب می‌شود و همانطور که در سال‌های پیشین آموزش حضوری برگزار نمی‌شد، آموزش مجازی هم در این ایام متوقف می‌شود.

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دو هفته تعطیلات نوروزی جزو سنوات آموزشی نیست، ادامه داد: تأکید ما بر این است که کلاس‌های جبرانی در طول ترم برگزار شود و اساتید کلاسی را در طول ایام نوروز برگزار نکنند.

حذف و اضافه دانشگاه آزاد

تعطیلی آموزش مجازی در نوروز 1400

باتوجه به شیوع ویروس کرونا، امکان برگزاری کلاس های درسی دانشجویان به صورت حضوری وجود ندارد. به منظور حفظ سلامت دانشجویان، کلاس های دانشجویان به صورت الکترونیکی ( غیر حضوری ) برگزار شد. از جمله سوالات متداول دانشجویان این است که، آیا آموزش مجازی در نوروز ۱۴۰۰  تعطیل است ؟ کلاس های مجازی دانشجویان چه زمانی آغاز می شود؟ براساس آخرین اطلاعیه منتشر شده، کلاس های مجازی دانشگاه ها در ایام نوروز تعطیل می باشد و تشکیل نخواهد شد. لازم به ذکر است، کلاس های مجازی دانشگاه ها از نیمه دوم فروردین ماه ۱۴۰۰ آغاز خواهد شد.

برای برگزاری کلاس های مجازی دانشجویان سامانه های گوناگونی طراحی شده است. سامانه وادانا به منظور برگزاری کلاس های درسی دانشجویان به صورت آنلاین و ارائه خدمات تحصیلی به دانشجویان طراحی شده است. دانشجویان تمامی واحد های دانشگاه آزاد اسلامی برای شرکت در کلاس های درسی خود به صورت غیر حضوری (آنلاین) می توانند به سایت وادانا آموزش مجازی مراجعه نمایند.

در پی شروع ویروس کرونا، امکان برگزاری کلاس ها به صورت حضوری وجود ندارد، بدین منظور دانشگاه فرهنگیان، سامانه آموزش مجازی به نشانی Lms.cfu.ac.ir را برای آموزش الکترونیکی و غیر حضوری دانشجویان طراحی کرده است. دانشجویان پس از عضویت در سامانه، با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود می توانند در کلاس های درسی شرکت نمایند.


برای آگاهی از آخرین اخبار مربوط به آموزش مجازی در نوروز ۱۴۰۰  می توانید با کارشناسان مجموعه به شماره 9099071614 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه آیا آموزش مجازی در نوروز ۱۴۰۰ تعطیل است ؟

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.