سامانه ال ام اس آموزش مجازی فرهنگیان lms.cfu.ac.ir

سامانه ال ام اس آموزش مجازی فرهنگیان lms.cfu.ac.ir - مشاورگروپ

جهت مشاوره در زمینه سامانه ال ام اس آموزش مجازی فرهنگیان lms.cfu.ac.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این صفحه سامانه ال ام اس آموزش مجازی فرهنگیان lms.cfu.ac.ir به صورت کامل ارائه داده شده است. لینک ورود به سایت ال ام اس فرهنگیان پرداخته ایم. با توجه به  شیوع ویروس کرونا در سراسر کشور، دانشگاه فرهنگیان به منظور برگزاری کلاس های درس به صورت آنلاین و غیر حضوری، سامانه آموزش مجازی دانشگاه فرهنگیان lms.cfu.ac. ir را طراحی نموده است. دانشجویان، جهت دسترسی به آموزش های دانشگاه فرهنگیان، باید با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود وارد وارد صفحه کاربری دانشگاه فرهنگیان شده و با ورود به صفحه شخصی خود، از امکانات آموزش مجازی دانشگاه فرهنگیان استفاده نمایند.

 lms1.cfu.ac.ir  ورود به سامانه lms1

در ادامه مقاله نحوه ورود دانشجویان به سامانه ال ام اس آموزش مجازی فرهنگیان Lms.cfu.ac.ir به صورت تصویری ارائه داده شده است . هم چنینن لینک ورود به سایت آموزش مجازی هر یک از پردیس های دانشگاهی فرهنگیان قرار داده شده است. با ما همراه باشید.

سامانه lms ال ام اس فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان با طراحی سیستم آموزش مجازی (غیر حضوری) توانسته است امکانات آموزشی لازم را برای برگزاری کلاس های درسی به صورت آنلاین ارائه دهد. با توجه به شیوع ویروس کرونا، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان با استفاده از سامانه آموزش مجازی دانشگاه فرهنگیان، می توانند به صورت غیر حضوری در کلاس های خود شرکت نمایند. در ادامه مقاله نحوه ورود کاربران به سامانه ال ام اس فرهنگیان  Lms.cfu.ac.ir به صورت کامل شرح داده شده است.

ورود به Lms.cfu.ac.ir

در پی شروع ویروس کرونا، امکان برگزاری کلاس ها به صورت حضوری وجود ندارد، بدین منظور دانشگاه فرهنگیان، سامانه آموزش مجازی به نشانیLms.cfu.ac.ir را برای آموزش الکترونیکی و غیر حضوری دانشجویان طراحی کرده است. دانشجویان پس از عضویت در سامانه، با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود می توانند در کلاس های درسی شرکت نمایند.

تغییر رمز عبور در سامانه آموزش مجازی دانشگاه فرهنگیان چگونه است؟

برای تغییر کلمه عبور بعد از ورود به سامانه ال ام اس فرهنگیان ، باید بر روی نام و نام خانوادگی خود در گوشه سمت چپ بالای صفحه سامانه کلیک نمایید و سپس در منوی باز شده بر روی گزینه “ترجیحات” کلیک نمایید.

آیا سامانه زمان ورود و خروج کاربر را ثبت می نماید؟

بله، زمان ورود و خروج در کلاس، مدت زمان حضور به طور اتوماتیک در سامانه lms.cfu.ac. ir ثبت و قابل گزارش گیری توسط استاد مربوطه می باشد.

راهنمای ورود به سامانه ال ام اس دانشگاه فرهنگیان

دانشجویان برای ورود به سامانه آموزش مجازی دانشگاه فرهنگیان باید به سایت Lms.cfu.ac.ir مراجعه نمایند. مراحل ورود به سامانه به صورت گام به گام در ادامه مقاله شرح داده شده است:

 • مراجعه به سایت آموزش مجازی دانشگاه فرهنگیان به آدرس :Lms.cfu.ac.ir

  راهنمای ورود به سامانه ال ام اس دانشگاه فرهنگیان - مشاورگروپ
 •  با انتخاب استان خود و وارد كردن شماره دانشجویی در كادر نام كاربری و كد ملی  10 رقمی به عنوان كلمه عبور وارد سامانه می شوید

نام کاربری دانشجویان: شماره دانشجویی

کلمه عبور پیش فرض دانشجویان: کد ملی 10 رقمی

نام کاربری اساتید: کد استادی

کلمه عبور پیشفرض اساتید: کد استادی

برای کلاس مجازی چه نرم افزار هایی باید نصب شود؟

 • مرورگر فایر فاکس 32 بیتی یا کروم
 • فلش پلیر مخصوص مرورگر مورد استفاده
 • پلاگین کلاس مجازی ( adobe connect )
 • لینک نرم افزارهای ضروری:
 1. http://tehranlms.cfu.ac.ir/software/software.html
 2. http://tehranlms2.cfu.ac.ir/software/software.html

نحوه ورود به سامانه ال ام اس فرهنگیان با گوشی

در این قسمت نحوه ورود به سامانه ال ام اس فرهنگیان با گوشی lms.cfu.ac.ir را برای عزیزانی قصد دارند از طریق گوشی وارد این سامانه شده و از خدمات آن بهره ببرند قرار داده ایم. در ابتدا پاسخ به چندین سوال متداول را در این خصوص، بررسی می کنیم.

آیا ورود به کلاس آنلاین در lms.cfu.ac.ir با گوشی هم امکان پذیر است؟

بله با استفاده از گوشی هم امکان پذیر می باشد. کافی است مراحلی را که در راهنمای تصویری قرار داده ایم با گوشی پیگیری نمایید.

برای ورود به کلاس مجازی از طریق گوشی با سیستم عامل اندروید به چه نرم افزار هایی نیاز هست؟

از Google play یا بازار، نرم افزار  Adobe Connect را دانلود نمایید. از طریق یکی از مرورگرهای وب مانند کروم یا موزیلا فایرفاکس وارد سامانه شوید، سپس برای ورود به کلاس مجازی بر روی دکمه Open Adobe Connect کلیک نمایید، تا کلاس در محیط ادوبی کانکت باز گردد.

برای ورود به کلاس مجازی در سامانه lms.cfu.ac.ir از طریق گوشی با سیستم عامل ios به چه نرم افزار هایی نیاز هست؟

از app store ،نرم افزار Adobe Connect را دانلود نمایید. از طریق مرورگر Safari وارد سامانه شوید، سپس برای ورود به کلاس مجازی بر روی دکمه Open Adobe Connect کلیک نمایید، تا کلاس در محیط ادوبی کانکت باز گردد.

همچنین شرکت در آزمون های تشریحی نیز از طریق گوشی با سامانه ال ام اس فرهنگیان، امکان پذیر خواهد بود که در ویدیوی زیر راهنمای آن را برای شما عزیزان قرار داده ایم.

امکانات سامانه مدیریت یادگیری دانشگاه فرهنگیان

امکانات سامانه مدیریت یادگیری دانشگاه فرهنگیان lms.cfu.ac.ir، شامل موارد مختلفی مانند، ارسال تکالیف، ارسال و دریافت فایل های آموزشی، برگزاری آزمون های تشریحی و.. می باشد که در مقاله بررسی تعدادی از آنها که سوالات بیشتری برای شما در خصوصشان پیش آمده است را انجام داده ایم.

به طور کلی، دانشگاه فرهنگیان با طراحی سیستم آموزش مجازی (ال ام اس فرهنگیان) توانسته است امکانات آموزشی لازم را برای برگزاری کلاس های درسی به صورت آنلاین ارائه دهد. در زمان شیوع ویروس کرونا، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان با استفاده از سامانه ال ام اس آموزش مجازی فرهنگیان، می توانستند به صورت غیر حضوری در کلاس های خود شرکت کنند.

ورود به بخش تکالیف فرهنگیان lms

دانشجویان برای ورود به بخش تکالیف فرهنگیان lms لازم است به روش زیر عمل کنند:

 • وقتی روی یک تكلیف lms.cfu.ac. ir كلیک می كنید، صفحه زیر نمایش داده می شود. اگر برای تكلیف مهلت درنظر گرفته شده باشد، در این صفحه در قسمت مهلت تحویل می توان آخرین تاریخ تحویل را مشاهده كرد:

 ورود به بخش تکالیف فرهنگیان lms


 • روی دكمه تحویل تكلیف كلیک كنید تا وارد صفحه زیر بشوید. بنا به صلاح دید استاد دوره، نوع تكلیف ها با یكدیگر فرق دارد. به عنوان مثال ممكن است كه جواب تكلیف تنها به صورت نوشتاری در همان صفحه تكلیف خواسته شود و یا تكلیف به صورت شده است. یک فایل (نوشتاری، ارائه مطلب، صوتی، صوتی – تصویری و …) از شما درخواست شود. در شكل زیر هر دو نوع تكلیف خواسته شده است:

 ورود به بخش تکالیف فرهنگیان lms

آزمون آزمایشی lms دانشگاه فرهنگیان

آزمون های آزمایشی از دیگر امکاناتی است که سامانه ال ام اس آموزش مجازی فرهنگیان lms.cfu.ac.ir در اختیار کاربران خود قرار داده است. در این بخش به آزمون آزمایشی lms دانشگاه فرهنگیان، پرداخته ایم.

در سامانه lms دانشگاه فرهنگیان امکان برگزاری آزمون آزمایشی به صورت آنلاین وجود دارد. در خصوص استفاده از این آزمون ها لازم است که نکات زیر را در نظر داشته باشید.

شما عزیزان برای دسترسی به هر کدام از آزمون ها می توانید، بر روی اسم آن کلیک نمایید.

در برخی از آزمون ها، زمان پاسخگویی محدود و در برخی نامحدود است. بنابراین، در هنگام ورود به آزمون آزمایشی lms دانشگاه فرهنگیان به این مسئله دقت فرمایید.

پس از اینکه به سوالات پاسخ دادید، پنجره ی وضعیت شرکت در آزمون برایتان نمایش داده می شود که در آن می توانید مشاهده کنید که به کدام سوال ها پاسخ داده و به کدام ها نداده اید. در آخر هم، با کلیک روی ثبت همه پاسخ هال و اتمام آزمون می توانید به آزمون آزمایشی lms دانشگاه فرهنگیان، پایان دهید.

توجه داشته باشید در امتحاناتی که محدودیت زمانی وجود دارد، چنانچه در میان آزمون زمان پاسخگویی به اتمام برسد، دیگر امکان ثبت پاسخ ها برای شما وجود نخواهد داشت و تنها آن پاسخ هایی که نوشته اید ثبت خواهد شد. به این معنی که ، اگر گزینه اتمام آزمون را هم نزنید، پاسخ هایتان ذخیره می شوند.

بیشتر بخوانید: آزمون جامع فرهنگیان

ال ام اس فرهنگیان شهر های مختلف

دانشجویان دانشگاه فرهنگیان برای حضور در کلاس های درسی خود به صورت مجازی، باید به سامانه آموزش مجازی دانشگاه فرهنگیان lms.cfu.ac.ir مربوط به پردیس دانشگاهی مورد نظر خود مراجعه نمایند. در جدول زیر لینک ورود به ال ام اس فرهنگیان شهر های مختلف ارائه داده شده است.

لینک ورود به سامانه ال ام اس آموزش مجازی فرهنگیان lms.cfu.ac. ir

برای ورود به سامانه آموزش مجازی فرهنگیان – تهران اینجا کلیک کنید.

برای ورود به سامانه آموزش مجازی فرهنگیان – خراسان رضوی اینجا کلیک کنید.

برای ورود به سامانه آموزش مجازی فرهنگیان – بیرجند اینجا کلیک کنید.

برای ورود به سامانه آموزش مجازی فرهنگیان – اصفهان اینجا کلیک کنید.

برای ورود به سامانه آموزش مجازی فرهنگیان – مازندارن اینجا کلیک کنید.

برای ورود به سامانه آموزش مجازی فرهنگیان – بجنورد اینجا کلیک کنید.

برای ورود به سامانه آموزش مجازی فرهنگیان – یزد اینجا کلیک کنید.

برای ورود به سامانه آموزش مجازی فرهنگیان – همدان اینجا کلیک کنید.

برای ورود به سامانه آموزش مجازی فرهنگیان – هرمزگان اینجا کلیک کنید.

برای ورود به سامانه آموزش مجازی دانشگاه فرهنگیان – تمامی پردیس ها اینجا کلیک کنید.

دلیل نمایش پیام This meeting requires users to be in a group in order to join چیست؟

به دلیل اینکه استاد این کلاس مورد نظر را گروه بندی نموده است و مختص گروه خاصی می باشد. با استاد مربوطه موضوع را مطرح نمایید.

اگر لینک کلاس آنلاین، از کسی گرفته شود آیا امکان شرکت در کلاس می باشد؟

بستگی به تنظیمات کلاس توسط استاد مربوطه دارد که آیا ورود مهمان به کلاس را فعال گذاشته باشند یا خیر.

ارسال فایل در سامانه ال ام اس آموزش مجازی فرهنگیان

دانشجویان به دو روش زیر می توانند فایل خود را در سامانه ارسال نمایند. روش های ارسال فایل در سامانه Lms.cfu.ac.ir  به شرح زیر است:

لازم به ذکر است، اگر مدرس دوره امكان ارسال بیش از یک فایل را به شما ندهد، شما تنها قادر خواهید بود یک فایل ارسال كنید. همچنین اگر امكان حذف تكلیف را نیز از شما گرفته باشد، دیگر نمی توانید فایلی كه ارسال كرده اید را حذف كنید و یا فایل دیگری ارسال كنید.

روش اول : روی فایلی كه می خواهید ارسال كنید كلیک كرده و همانطور كه دكمه سمت چپ موشواره را نگه داشته اید به صفحه تكلیف رفته و دكمه موشواره را در قسمت فایل رها كنید. بعد از انجام این كار روی دكمه ذخیره تغییرات كلیک كنید تا تکلیف ارسال شود.
روش دوم: در صفحه تكلیف روی دكمه upload file كلیک كنید تا صفحه سمت راست باز شود و سپس بر روی گزینه browser کلیک کنید و تکلیف خود را از مسیر مربوطه انتخاب نمایید. بعد از اینكه فایل تكلیف در صفحه مربوطه قرار گرفت، روی دكمه  Upload this file كلیک كنید.

بیشتر بخوانید: استخدامی آموزش و پرورش

آیا فایل پاورپوینتی که محتوای فارسی دارد را می توانیم در محیط ادوبی کانکت به اشتراک بگذاریم؟

باید فایل پاورپوینت را ابتدا به فایل Pdf تبدیل نماییم و سپس به اشتراک بگذاریم.

چگونه می توان فایل پاورپوینت را در سامانه آموزش مجازی فرهنگیان lms.cfu.ac.ir به فایل Pdf تبدیل کرد؟

به دو روش زیر می توان فایل را به pdf تبدیل کرد:

a) File -> save as -> save as type : *.pdf

b) File -> print -> Microsoft print to pdf

شما عزیزان می‌توانید کلیه سوالات و پرسش‌های خود در خصوص موارد مرتبط با Lms.cfu.ac.ir سامانه ال ام اس آموزش مجازی فرهنگیان را از کارشناسان مجرب مجموعه بزرگ مشاور گروپ بپرسید.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانید همه روزه حتی تعطیلی های رسمی  از ساعت ۰۸:۰۰ لغایت ۲۴:۰۰ با کارشناسان مجرب مجموعه مشاور گروپ تماس حاصل نمایید.

9099071613

بیشتر بخوانید: ارشد دانشگاه فرهنگیان

سوالات متداول سامانه ال ام اس آموزش مجازی فرهنگیان lms.cfu.ac.ir

سایت آموزش مجازی دانشگاه فرهنگیان چیست؟

دانشجویان برای شرکت در کلاس های درسی دانشگاه فرهنگیان به صورت غیر حضوری، باید به سایت مراجعه نمایند.

اگر لینک کلاس آنلاین از دانشجویی گرفته شود، آیا امکان شرکت در کلاس وجود دارد؟

بستگی به تنظیمات کلاس که توسط استاد مربوطه دارد که آیا ورود مهمان به کلاس را فعال گذاشته باشند یا خیر.

نحوه ورود به سایت آموزش مجازی دانشگاه فرهنگیان چگونه است؟

نحوه ورود دانشجویان به سامانه مجازی به صورت تصویری در این مقاله ارائه داده شده است.

3.5/5 - (4 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه سامانه ال ام اس آموزش مجازی فرهنگیان lms.cfu.ac.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1404
نصب اپ دانش آموزی