ورود به سامانه وادانا دانشگاه آزاد – vadamap.iauec.ac.ir

vadamap.iauec.ac.ir | وادانا | سایت وادانا آموزش مجازی | راهنمای تصویری

جهت مشاوره در زمینه ورود به سامانه وادانا دانشگاه آزاد – vadamap.iauec.ac.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

توضیحات کامل و جامعی در رابطه با سامانه vadamap.iauec.ac.ir | وادانا | سایت وادانا آموزش مجازی در اختیار همراهان همیشگی مشاور گروپ قرار داده ایم. با توجه به شرایط کشور و شیوع ویروس کرونا، امکان برگزاری کلاس های درسی به صورت حضوری وجود نخواهد داشت. از این رو دانشگاه آزاد اسلامی برای بهبود آموزش های مجازی و تسهیل دسترسی دانشجویان دانشگاه آزاد، سایت وادانا آموزش مجازی (واحد الکترونیک یکپارچه دانشگاه آزاد) را طراحی نموده است.

سایت وادانا

دانشجویان با ورود به سامانه وادانا می توانند در کلاس های درسی خود به صورت مجازی و آنلاین شرکت نمایند. در ادامه نحوه ورود به سامانه وادانا آموزش مجازی ارائه داده شده است. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

سایت وادانا دانشگاه آزاد اسلامی

سامانه وادانا به منظور برگزاری کلاس های درسی دانشجویان به صورت آنلاین و ارائه خدمات تحصیلی به دانشجویان طراحی شده است. دانشجویان تمامی واحد های دانشگاه آزاد اسلامی برای شرکت در کلاس های درسی خود به صورت غیر حضوری (آنلاین) می توانند به سایت وادانا آموزش مجازی مراجعه نمایند. به منظور آشنایی بیشتر و تسهیل دسترسی دانشجویان، نحوه ورود به سامانه vadamap.iauec.ac.ir | وادانا | سایت وادانا آموزش مجازی در ادامه شرح داده شده است.

بیشتر بخوانید: سامانه دان

سامانه وادانا

دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برای انجام خدمات تحصیلی و همچنین شرکت در کلاس های درسی خود به صورت آنلاین (غیر حضوری) باید به سایت وادانا آموزش مجازی به نشانی اینترنتی vadamap.iauec.ac.ir مراجعه نمایند. دانشجویان برای ورود به سامانه وادانا باید دارای نام کاربری و رمز عبور باشند.

نکته مهم برای ورود به سامانه وادانا آموزش مجازی دانشگاه آزاد آن است، که دانشجویان به منظور استفاده از خدمات و شرکت در کلاس های درسی خود در این سامانه، باید انتخاب واحد خود را انجام داده باشند. بدین منظور لازم است دانشجویان به سایت آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه نمایند و پس از پرداخت شهریه، فرآیند انتخاب واحد خود را انجام دهند و پس از آن وارد سامانه وادنا شوند.

سایت وادانا آموزش مجازی دانشگاه آزاد

سامانه وادانا آموزش مجازی دانشگاه آزاد برای تسهیل و تسریع دسترسی دانشجویان دانشگاه آزاد، برای شرکت در کلاس های درسی به صورت غیر حضوری طراحی شده است. در سایت وادانا آموزش مجازی دانشگاه آزاد، دانشجویان می توانند به صورت اینترنتی به تمامی دروس و کلاس ها دسترسی داشته باشند و دانشجویان به آسانی می توانند به کلاس های درسی خود دسترسی داشته باشند. برای آشنایی بیشتر کاربران، نحوه ورود به سامانه vadamap.iauec.ac.ir | وادانا | سایت وادانا آموزش مجازی در این مقاله بیان شده است.

بیشتر بخوانید: سایت دانشگاه آزاد

vadamap.iauec.ac ir

نشانی اینترنتی سامانه وادانا آموزش مجازی دانشگاه آزاد vadamap.iauec.ac.ir می باشد. دانشجویان با استفاده از نام کاربری و رمز عبور می توانند وارد سامانه vadamap.iauec.ac.ir شوند. در ادامه نحوه ورود دانشجویان قدیمی و دانشجویان جدیدالورود و سایر دانشجویان قابل مشاهده می باشد.

نحوه ورود دانشجویان قدیمی

نام کاربری: شماره دانشجویی ( بدون کد واحد)

رمز عبور: کد ملی (رمز عبور انتخاب شده قبلی )

دانشجویان جدیدالورود و سایر دانشجویان

نام کاربری: در صورتی که شماره دانشجویی 14 رقم از سمت آموزشیار اعلام شده است با همان وارد شوید و در غیر اینصورت سه رقم ابتدایی شماره دانشجویی را که کد واحد می باشد را حذف نمایید.

رمز عبور: کد ملی

لینک دانلود برنامه های مورد نیاز برای ورود به سایت وادانا آموزش مجازی دانشگاه آزاد

راهنمای ورود به سامانه vadana دانشگاه آزاد

کاربران برای ورود به سامانه وادانا آموزش مجازی دانشگاه آزاد لازم است به نکات زیر توجه داشته باشند:

 •  حتما در موقع تایپ نام کاربری و کلمه عبور صفحه کلید در حالت لاتین قرار داده شود.
 • دانشجویان ورودی 99 حتما باید شماره دانشجویی 14 رقمی خود را وارد نمایند . نه شماره موقت 9 رقمی .
 • دانشجویانی که از گوشی برای ورود به کلاس ها استفاده می کنند در صورتی که موفق به ورود نشدند. تمام پنجره های مرورگر خود را بسته و هیستروی مرورگر رو به طور کامل پاک کنند و سپس مجدد تلاش نمایند.
 • دانشجویانی که از موبایل برای شرکت در کلاس استفاده می کنند در صورتی که تمام جزییات مربوط به صفحه کلاس خود را نمی بینند از بخش تنظیمات مرورگر خود گزینه Request Desktop site را انتخاب نمایند.

 • در صورتی که بعد از ورود به سایت وادانا آموزش مجازی ، کلاس های آنلاین خود را مشاهده نمی کنید. بر روی گزینه کلاس های آنلاین در نوار ابزار بالا کلیک کنید.

مشاهده نمرات در سایت وادانا

نحوه مشاهده نمرات در سایت وادانا به صورت زیر است:

در صورتی که استاد دسترسی مرور به دانشجو داده و نمرات را هم وارد کرده باشد، می‌ توانید نمرات و پاسخ‌ های صحیح و غلط را مشاهده کنید.

اما در صورتی که استاد دسترسی مرور نداده باشد، در ستون مرور عبارت “مجاز نیست” درج می‌ شود. در این صورت باید نمرات را از آموزشیار چک کنید.

الزاما نیازی نیست که نمرات تمام دروس دانشجو، هم در سامانه آموزشیار و هم در سامانه وادانا وارد شود. زیرا ملاک اصلی، سامانه آموزشیار است.

مشاهده نمرات در سایت وادانا

ورود به سایت وادانا vadamap.iauec.ac.ir

دانشجویان در نظر داشته باشند، ورود به سامانه وادانا آموزش مجازی دانشگاه آزاد از طریق نام کاربری و رمز عبور امکان پذیر است. دانشجویان برای ورود به سایت وادانا آموزش مجازی دانشگاه آزاد اسلامی باید به نشانی اینترنتی vadamap.iauec.ac.ir مراجعه نمایند. در ادامه نحوه ورود به vadamap.iauec.ac.ir | وادانا | سایت وادانا آموزش مجازی توضیح داده شده است:

****در زمان حضور در کلاس های مجازی دقت شود حتما فیلتر شکن و آنتی ویروس سیستم شما خاموش باشد.

 • برای ورود به سامانه ابتدا لازم است به سایت وادانا آموزشی مجازی دانشگاه آزاد به نشانی vadamap.iauec.ac.ir مراجعه نمایید و مطابق تصویر زیر، از روی نقشه استان مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

ورود به vadamap.iauec.ac.ir | وادانا | سایت وادانا آموزش مجازی

 • پس کلیک بر روی استان مورد نظر، پنجره ای باز می شود که می توانید بر روی واحد دانشگاهی مربوطه کلیک نمایید:

ورود به vadamap.iauec.ac.ir | وادانا | سایت وادانا آموزش مجازی

 • نام کاربری و رمز عبور خود را در قسمت مربوطه وارد کنید:

ورود به vadamap.iauec.ac.ir | وادانا | سایت وادانا آموزش مجازی

 • در گام بعدی از قسمت “درس های من” بر روی لینک اتصال به کلاس درسی مورد نظر خود کلیک نمایید. نام کاربری و رمز عبور برای ورود به سایت وادانا آموزش مجازی دانشگاه آزاد می تواند یکی از موارد زیر باشد:
 1. نام کاربری : شماره دانشجویی / رمز عبور : کد ملی
 2. نام کاربری : کد ملی / رمز عبور : کد ملی
 3. نام کاربری : کد ملی / رمز عبور : شماره موبایل

ورود به vadamap.iauec.ac.ir | وادانا | سایت وادانا آموزش مجازی

 • در این مرحله لازم است بر روی آیکون مربوط به نرم افزار کلاس آنلاین کلیک نمایید. مطابق تصویر زیر :

ورود به vadamap.iauec.ac.ir | وادانا | سایت وادانا آموزش مجازی

دانشجویان عزیز با زدن دکمه پیوستن به کلاس امکان حضور در کلاس را خواهند داشت . در سمت راست صفحه نمایش در بخش چت امکان پیام دادن به استاد هست . در صورتی که دانشجو بخواهد در محیط کلاس صحبت کند باید به استاد خود درخواست بدهید.

لینک ورود به سایت وادانا آموزش مجازی دانشگاه آزاد اسلامی

خطای دسترسی میکروفن در وادانا

خطای دسترسی میکروفن در وادانا

این خطا در هنگام فعال کردن میکروفون در کلاس ممکن است رخ دهد.

برای رفع این خطا، در قسمت “settings” مرورگر، وارد بخش “site settings” شوید و بر روی گزینه microphone کلیک کنید و آن را فعال نمایید.

**(در اکثر مرورگرها مراحل یکسان است)

مشاهده جلسات ضبط شده کلاس مجازی در سامانه vadana

مشاهده جلسات ضبط شده کلاس مجازی در سامانه وادانا

دانشجویان برای مشاهده جلسات ضبط شده کلاس مجازی باید به سامانه وادانا مراجعه نمایند. در صفحه ای که دکمه پیوستن به کلاس وجود دارد، زیر این عبارت جدول جلسات ضبط شده و فایل هایی که استاد شما در محیط کلاس بارگذاری کرده است قابل مشاهده است. نکات مهم برای مشاهده جلسات ضبط شده در سامانه وادانا آموزش مجازی دانشگاه آزاد به صورت زیر است:

 • برای مشاهده جلسات ضبط شده در صورتی که قبلا وارد کلاس نشده اید، یک بار دکمه پیوستن به کلیک رو کلیک کنید و پس از آن جلسه مورد نظر را مشاهده نمایید.
 • شما می تونید با کلیک بر روی مثلا مشاهده قسمت ۰۱ اولین جلسه ضبط شده کلاس خود را مشاهده نمایید. این امکان فقط در محیط سامانه وادانا وجود دارد .
 •  با کلیک بر روی دانلود صوت شما می تونید ویس مربوط،به کلاس خود را دانلود نمایید.
 • در پایین این صفحه در بخش فایل های ارائه شده در کلاس هم می تونید فایل هایی که استاد شما در محیط کلاس بارگذاری کرده اند را دانلود و مطالعه نمایید.

استفاده از کلاس های ضبط شده در سامانه وادانا

دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برای استفاده از کلاس ‌های ضبط ‌شده در سامانه وادانا می‌توانند به قسمت «جلسات ضبط‌شده» و همچنین «فایل‌ های ارائه شده در کلاس» مراجعه کنند. در این قسمت کلاس‌ها به‌صورت 24 ساعته بارگذاری می‌شود و دانشجویان می‌توانند در طول شبانه‌روز به این قسمت دسترسی داشته باشند.

دانشجویان برای مشاهده جلسات ضبط‌شده ابتدا وارد سامانه وادانا شوند درس مورد نظر خود را انتخاب و بر روی Main Class کلیک کنند، که در نهایت صفحه بالا را مشاهده خواهند کرد.

به‌صورت مستقیم در قسمت Recordings با کلیک بر روی مشاهده قسمت از طریق Adobe Connect امکان مشاهده جلسات فراهم خواهد شد.

دانشجویان همچنین می‌توانند از فایل‌های صوتی جلسات استفاده کنند، برای شنیدن صوت جلسات بعد از کلیک بر روی گزینه دانلود، فایل را از حالت زیپ خارج کرده و با نرم‌افزار Vlc آن را باز کنند.

در صورت بروز هرگونه مشکل در ورود به سامانه وادانا دانشگاه آزاد راهنمایی های لازم را از کارشناسان مجموعه مشاور گروپ دریافت نمایید.

سوالات متداول سامانه وادانا دانشگاه آزاد اسلامی

نشانی سایت وادانا آموزش مجازی دانشگاه آزاد اسلامی چیست؟

دانشجویان دانشگاه آزاد برای شرکت در کلاس های آنلاین خود باید به نشانی اینترنتی مراجعه نمایند.

ورود به سامانه وادانا نیازمند چه اطلاعاتی است؟

ورود به سامانه وادانا با استفاده از نام کاربری و رمز عبور امکان پذیر است.

نحوه مشاهده کلاس های ضبط شده در سامانه وادانا دانشگاه آزاد چگونه است؟

نحوه مشاهده کلاس های ضبط شده در سایت وادانا دانشگاه آزاد اسلامی در این مقاله بیان شده است.

5/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ورود به سامانه وادانا دانشگاه آزاد – vadamap.iauec.ac.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی