زمان ثبت نام کنکور دی ۱۴۰۱

زمان ثبت نام کنکور دی ۱۴۰۱ نوبت اول کنکور سراسری 1402

جهت مشاوره در زمینه زمان ثبت نام کنکور دی ۱۴۰۱

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

یکی از مهم ترین تاریخ های تقویم کنکور سراسری همواره زمان ثبت نام بوده است. با توجه به اینکه کنکور سراسری از امسال به بعد دو نوبت در سال برگزار می شود ما در این مقاله از مشاور گروپ به زمان ثبت نام کنکور دی ۱۴۰۱ و مهم ترین نکات ثبت نام می پردازیم.

کنکور 1402 با اعلام اخبار جدیدی، دو بار برگزار خواهد شد. یک نوبت در دی ماه و یک نوبت در تیر ماه. توجه داشته باشید که منظور برگزاری کنکور 1402 به صورت مرحله ایی نیست. این برگزاری در دو نوبت به معنای این است که هر داوطلب دو بار برای شرکت در کنکور 1402 فرصت خواهد داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص زمان ثبت نام کنکور دی با ما همراه باشید.

زمان ثبت نام کنکور دی ۱۴۰۱ نوبت اول مشاور گروپ

زمان ثبت نام نوبت اول کنکور ۱۴۰۲

زمان ثبت نام نوبت اول کنکور ۱۴۰۲ همزمان با انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود. مطابق اطلاعیه زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ سازمان سنجش مبنی بر برگزاری نوبت اول کنکور، زمان ثبت نام کنکور دی ۱۴۰۱ آبان ماه اعلام شده است. برای اطلاع از زمان دقیق ثبت نام در این مقاله همراه مشاور گروپ باشید.

زمان ثبت نام کنکور دی ۱۴۰۱

داوطلبانی که قصد ثبت نام در کنکور سراسری ۱۴۰۲ برای هر یک از گروه های آزمایشی تجربی، انسانی، ریاضی، هنر و زبان های خارجی را دارند، لازم است با تهیه مدارک و اطلاعات لازم در  زمان ثبت نام کنکور دی ۱۴۰۱ نوبت اول که از روز یکشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ تا روز شنبه  ۱۴۰۱/۰۸/۱۴ خواهد بود به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند.

به گفته دکتر عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش، امسال سیستم جامع آزمون سراسری برای اولین بار در اختیار داوطلبان قرار می گیرد و در زمان ثبت نام کنکور دی ۱۴۰۱ هر داوطلب یک صفحه اختصاصی اینترنتی دارد که همه اطلاعات آزمون های او بر اساس کد ملی در آن ثبت می شود و در سایر آزمون ها و مراحل دیگر نیازی به ورود مجدد اطلاعات نیست.

یعنی بعد از پایان دوره کارشناسی اگر قصد شرکت و ثبت نام کارشناسی ارشد یا مقاطع بالاتر، و یا حتی آزمون های استخدامی را داشته باشید نیازی به ورود اطلاعات از ابتدا نیست و اطلاعات شما در سامانه سازمان سنجش تا پایان عمر محفوظ خواهد بود.

 زمانبندی کنکور دی 1401
زمان ثبت نام کنکور دی ۱۴۰۱ دوشنبه تا شنبه

8 تا 1401/8/14

زمان برگزاری کنکور دی ۱۴۰۱ پنجشنبه و جمعه

29 و 1401/10/30

تمدید مهلت ثبت نام کنکور دی ۱۴۰۱

تمدید مهلت ثبت نام کنکور دی ۱۴۰۱ معمولا پس از پایان زمان ثبت نام، انجام می شود. داوطلبان ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور 1402 و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌ نام به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش مراجعه و نسبت به ثبت نام در آزمون سراسری اقدام نمایند.

به ‌اطلاع‌ متقاضیان ثبت‌ نام‌ و شرکت‌ در آزمون‌ سراسری‌ 1402 (نوبت اول) برای‌ پذیرش در رشته‌ های با آزمون در دوره‌ های‌ روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه‌ حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌ نور و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌ غیرانتفاعی‌ و غیردولتی‌ و همچنین رشته‌ های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی می ‌رساند داوطلبانی که تا تاریخ 1401/08/14 برای ثبت نام اقدام نکرده اند، می توانند تا روز چهار شنبه 1401/08/18 نسبت به ثبت‌ نام خود اقدام نمایند.

لازم به ذکر است داوطلبانی كه قبلا ثبت نام خود را تکمیل و کدرهگیری دریافت کرده‌اند در صورت تمایل می توانند تا تاریخ فوق نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت‌ نامی خود اقدام نمایند. ضمنا امکان 8 بار ویرایش اطلاعات ثبت نامی از اولین روز ثبت نام تا پایان مهلت مذکور برای متقاضیان فراهم شده است .

زمان برگزاری کنکور دی ۱۴۰۱

زمان برگزاری کنکور دی ۱۴۰۱ در روزهای ۲۹ و ۳۰ دی ماه ۱۴۰۱ اعلام شده است. آزمون ها در دو نوبت صبح و بعد از ظهر هر روز از آزمون برگزار می شوند، یعنی در نوبت اول کنکور ۱۴۰۲ صبح روز ۲۹ دی ‌کنکور علوم تجربی و بعد از ظهر همان روز کنکور زبان‌های خارجی برگزار می شود. در صبح روز ۳۰ دی ‌‌کنکور علوم انسانی به همراه کنکور ریاضی و در بعد از ظهر همان روز کنکور هنر برگزار خواهد شد.

تعداد حوزه های امتحانی مرحله اول کنکور سراسری ۱۴۰۲ نیز نسبت به قبل تفاوتی ندارد.

همه داوطلبان بدون هیچ شرط و محدودیتی قادر به شرکت در دو نوبت هستند. برای پذیرش نهایی حداکثر نمره در نظر گرفته می شود.

اعلام نتایج اولیه کنکور دی ۱۴۰۱ (نتایج مرحله اول کنکور ۱۴۰۲) که در دی ماه برگزار می شود تا قبل از پایان سال ۱۴۰۱ از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام خواهد شد و به اطلاع داوطلبین خواهد رسید.

هزینه ثبت نام در مرحله اول کنکور سراسری ۱۴۰۲ مبلغ ۱۳۰ هزار تومان به اضافه ۳ هزار تومان خدمات پیامکی است که این مبلغ براساس مصوبه دولت اخذ می شود.

هزینه ثبت نام کنکور دی ۱۴۰۱
مبلغ ۱۳۰ هزار تومان به اضافه ۳ هزار تومان خدمات پیامکی ( جمعا ۱۳۳ هزار تومان )

مشاوره کنکور دی ۱۴۰۱

با توجه به اینکه پذیرش بعد از آزمون صورت نمی گیرد بنابراین دانش آموزان پایه دوازدهم می توانند در کنکور دی ماه و آزمون دروس اختصاصی شرکت کنند و پس از اعلام نمره امتحانات نهایی، سوابق تحصیلی شان را در سایت سازمان سنجش ثبت نمایند. بدین ترتیب دانش آموزان دوازدهم فرصت دارند که خود را در آزمون دی ماه هم محک بزنند.

هر نوبت شرکت در آزمون به معنی گزینش دانشجو نیست و پذیرش دانشجویان در دانشگاه ها تنها در مهر ماه هر سال انجام می شود. نمرات کنکور های دی و تیر به مدت دو سال اعتبار دارد و در واقع داوطلبان می توانند طی دو سال در ۴ نوبت آزمون سراسری شرکت کنند و پذیرش و انتخاب رشته دانشگاه سراسری در مرداد ماه هر سال صورت می گیرد. نمره و رتبه داوطلب از تاثیر سوابق تحصیلی ۴۰ درصد تاثیر قطعی امتحانات نهایی به همراه ۶۰ درصد نمره قطعی کنکور به دست می آید.

با راه اندازی سیستم جامع برای آزمون سراسری در زمان ثبت نام کنکور دی ۱۴۰۱ یک صفحه اختصاصی اینترنتی برای هر داوطلب منظور می گردد که تا پایان عمر همه اطلاعات آزمون های او بر اساس کد ملی فرد در آن ثبت خواهد شد و در سایر آزمون ها و مراحل دیگر ثبت نام نیازی به ورود مجدد اطلاعات نیست.

همچنین برای کاهش خطا در زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ هر داوطلب باید یک شماره موبایل را در سایت سنجش ثبت کند و از طریق آن پیامک های تایید هر مرحله را دریافت نماید. کد شش رقمی تایید ورود به سامانه جامع آزمون ها برای ادامه فعالیت داوطلب آزمون بسیار ضروری است و در مراحل مورد نیاز باید آن کد شش رقمی را در سایت سنجش ثبت کنند تا بتوانند به مرحله بعد دسترسی پیدا کنند.

زمان ثبت نام کنکور دی ۱۴۰۱ کد ۱۶ رقمی ثبت نام داوطلبان (کد رهگیری ۱۶ رقمی) از طریق پیامک در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.

برای آگاهی از کارهایی که انجامشان در زمان ثبت نام کنکور دی ۱۴۰۱ ضروری است مطالعه مقاله ثبت نام کنکور 1402 را به شما توصیه می کنیم. تمام نکات مهم و حیاتی ثبت نام کنکور از دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور استخراج و در آن قرار داده شده است.

ضمنا می توانید هر سوالی درباره نحوه ثبت نام کنکور سراسری یا موضوعات پیرامون آن داشتید با ما در مشاور گروپ تماس بگیرید. ما همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستیم.

شماره تماس از تلفن ثابت ، بدون پیش شماره و کد

مشاور گروپ

۹۰۹۹۰۷۱۶۱۳

سوالات متداول زمان ثبت نام کنکور دی ۱۴۰۱

✔️زمان ثبت نام کنکور دی ۱۴۰۱ چه تاریخی آغاز می شود؟

✔️طبق دفترچه منتشر شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور زمان ثبت نام کنکور دی ۱۴۰۱ از ۸ آبان ۱۴۰۱ آغاز و تا ۱۴ آبان ادامه دارد.

✔️سایت ثبت نام کنکور دی ۱۴۰۱ چیست؟

✔️برای ثبت نام کنکور دی ۱۴۰۱ که همان مرحله اول کنکور سراسری ۱۴۰۲ می باشد باید به سایت رسمی سازمان سنجش sanjesh.org مراجعه نمایید.

✔️تمدید زمان ثبت نام کنکور دی ۱۴۰۱ امکان پذیر است؟

✔️معمولا تمدید زمان ثبت نام حداقل یک بار انجام می شود، اما برای اطلاع از زمان دقیق تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری می توانید با ما در مشاور گروپ تماس بگیرید 9099071613

3.3/5 - (20 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه زمان ثبت نام کنکور دی ۱۴۰۱

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش
نصب اپ دانش آموزی