ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان

ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان

جهت مشاوره در زمینه ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

چنانچه می خواهید بدانید ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان چیست و چه افرادی امکان استفاده از ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان را دارند ، این مطلب را بخوانید و در صورت نیاز به توضیحات بیشتر می توانید از فرصت مشاوره تلفنی اختصاصی در این زمینه با کارشناسان مجرب مجموعه مشاور گروپ از طریق ارتباط با خط 9099071613 بدون اضافه کردن هرگونه کد و پیش شماره ی دیگری استفاده کنید. با ما همراه بمانید تا بیشتر بدانید.

ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان چیست

در ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان اینگونه بیان شده است که: تأمین بخشی از نیازهای خاص آموزش و پرورش در رشته‌هایی كه امكان توسعه آن ازطریق «واحد دانشگاهی» وجود ندارد، مطابق با ضوابط و مقررات وزارت آموزش و پرورش و از میان دانش‌ آموختگان سایر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی سراسر كشور و حوزه‌های علمیه، با شرط گذراندن حداقل دوره یكساله مهارت آموزی در «دانشگاه فرهنگیان» بلامانع می‌باشد.

اساسنامه دانشگاه فرهنگیان برای استخدام معلم

اساسنامه دانشگاه فرهنگیان که در جلسه ۷۰۴ به تاریخ  1390/10/06 طبق نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی و بنا بر پیشنهاد وزیر آموزش و پرورش وقت جناب دكتر حاجى بابایى مورخ 1390/06/28 به تصویب رسیده است. 

طبق اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، دانشگاهی است که برای تأمین، تربیت و توانمندسازی منابع انسانی در وزارت آموزش و پرورش، پیشرو در زمینه های آموزشی و پژوهشی، تولید و ترویج علم منافع مورد نیاز آموزش و پرورش، سرآمد در آموزش و شایستگی های حرفه ای و تخصصی تربیت محور، توانمند دربهره گیری از فناوری های نوین آموزشی و تربیتی در انجام مأموریت ها، مبتنی بر معیارهای نظام اسلامی، توانمند در زمینه سازی برای شكوفایی فطرت، استعدادها و شكل گیری هویت یكپارچه اسلامی- ایرانی - انقلابی دانشجو معلمان، برخوردار از هیأت علمی و مدیران مؤمن، آراسته به فضائل اخلاق اسلامی، عامل به عمل صالح، تعالی جو و تحول آفرین، باورمند به جامعه عدل جهانی (جامعه مهدوی)، وابسته به وزارت آموزش و پرورش كه با اهداف مشخص تأسیس و طبق مفاد این اساسنامه که منطبق با مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، ضوابط و مقررات وزارت خانه آموزش و پرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و قوانین و مقررات مربوط اداره می شود.  دانلود فایل pdf اساسنامه دانشگاه فرهنگیان را می توانید انجام دهید. 


برای آگاهی از ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان و اطلاع از جذب هیات علمی دانشگاه فرهنگیان 99 تماس بگیرید.

مشاور گروپ

🔹نامه مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری به ادارات کل آموزش و پرورش مورخ ۱۴۰۰.۱۱.۱۲

⚡️صدور حکم پیمانی و یا تمدید حکم استخدامی ماده ۲۸
صدور احکام پیمانی مشمولین قانون تعیین تکلیف وزارت گروه اول و دوم

صدور حکم پیمانی و یا تمدید حکم استخدامی ماده ۲۸⭕️ خبرهای خوش وزیر آموزش و پرورش:

۱. استخدام آموزش و پرورشی های ۹۱ و ۹۲ طی شرایط و قانون

۲. افزودن سن افراد شاغل بعد از سال ۹۲ برای آزمون فرهنگیان (ماده ۲۸)

۳. جذب از ماده ۲۸ در سال ۱۴۰۰ تداوم دارد👌

جدیدترین اخبار ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400

بر اساس آخرین مذاکرات صورت گرفته سازمان امور اداری و استخدامی با استخدام ۲۵ هزار نفری معلم از طریق کنکور و برای مهر سال 1400 موافقت خواهد کرد.

به گفته ی حسین خنیفر، طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا سال ۱۴۰۴ سالانه حداقل ۲۰ هزار دانشجومعلم جذب این دانشگاه خواهند شد.

وی در ادامه بیان کرد: در تلاش هستیم از طریق استخدام پیمانی ماده ۲۸ آموزش و پرورش که فارق التحصیلان دانشگاهی زیر ۳۰ سال و با معدل ۱۵ به بالا هستند نیز حدود ۲۵ هزار مجوز جذب بگیریم و کسری معلم را جبران کنیم.

وی در ادامه در توضیح بیشتر مهارت آموزان ماده ۲۸ گفت: علاقه‌مندان به معلمی که زیر ۳۰ سال هستند و در رشته‌های مورد نیاز ما فارغ‌التحصیل شده‌اند، می‌توانند در آزمونی که توسط آموزش و پرورش انجام می‌شود شرکت کنند، در صورت قبول شدن وارد مصاحبه‌ای می‌شوند که ویژگی‌های عمومی آن‌ها مورد سنجش قرار می‌گیرد، بعد از قبولی در مصاحبه‌ها به عنوان مهارت آموز ماده‌ی ۲۸، وارد سیستم آموزشی می‌شوند و پس از یک سال آموزش در نهایت به صورت رسمی_آزمایشی استخدام می‌شوند.

سیستم جذب دانشگاه بر اساس جذب سالانه ۲۰ هزار دانشجوی پیوسته و ۲۵ هزار دانشجوی ناپیوسته است که در کل میزان جذب بین ۴۰ تا ۴۵ هزار نفر خواهد بود.

 • تا زمانی که آموزش و پرورش نیاز به تربیت معلم دارد، جذب دانشجومعلم نیز ادامه خواهد داشت.

رییس دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: اگر نیاز باشد از امکانات بیشتر استفاده می کنیم تا نیاز آموزش و پرورش در خصوص نیروی انسانی رفع شود. ما میزان جذب را در چند سال اخیر افزایش دادیم که خارج از ظرفیت و به صورت فشرده بود زیرا فضای اکثر مراکز ما یک میلیون مترمربع است که ۷۰ درصد آنها فرسوده است. تنها راه برون رفت از این موضوع طرح ۳۱-۱۰۰ (احداث دانشگاه های ۱۰۰ هکتاری در مرکز ۳۱ استان) است.

خنیفر در خصوص پذیرفته شدگان ماده ۲۸ توضیح داد: در ماده ۲۸ آمده است که تامین بخشی از نیازهای خاص آموزش و پرورش در رشته هایی که امکان توسعه آن از طریق دانشگاه وجود ندارد، مطابق ضوابط وزارت آموزش و پرورش از بین دانش آموختگان سایر دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی و حوزه های علمیه مشروط به گذراندن دوره یک ساله مهارت آموزی بلامانع است.

تکمیل ظرفیت استخدامی ماده 28

وی ادامه داد: استخدام پیمانی ماده 28 همیشگی نیست و زمانی که بحران وجود دارد، به این ماده رجوع می شود. پیش از این به مدت ۵۲ ماه دانشجومعلم از طریق ماده ۲۸ جذب نشده بود که این مساله مشکلاتی را ایجاد کرده است. ما در دو دوره به ترتیب ۲۰ هزار و ۱۸ هزار نفر نیروی مهارت آموز جذب کردیم و اکنون نیز در حال تکمیل ظرفیت هستیم.

خنیفر اظهار داشت: البته مهارت آموزان هر ساله آموزش می بینند و در مدارس مشغول به کار می شوند. اما دانشجویانی که در سال ۹۸ جذب شده اند، پس از گذشت چهار سال به کار مشغول می شوند و ما آمادگی داریم تا زمان رفع مشکل آموزش و پرورش سالانه ۲۰ تا ۲۵ هزار دانشجومعلم جذب کنیم تا مشغول به کار شوند.

رییس دانشگاه فرهنگیان افزود: اگر مقرر شود که تعداد مهارت آموزان به ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر نیز برسد، این ظرفیت و آمادگی در شرایط غیر کرونا وجود دارد . زیرا مهارت آموزان تمام مدارک دانشگاهی را دارند و فقط دوره های مهارت پداگوژی (علم تعلیم و تربیت کودک) را نگذرانده اند.

وی در ادامه عنوان کرد: تمام ورودی های دانشگاه فرهنگیان استخدام رسمی هستند که یکی از امتیازهای این دانشگاه است. همچنین دانشجو پیوسته دانشگاه فرهنگیان از پنج امتیاز اعم از استخدام رسمی، داشتن شهریه از روز نخست، نداشتن سربازی، مساوی بودن زمان تحصیل به عنوان سابقه کار و امکان ادامه تحصیل برخوردار است.

به گفته خنیفر در حال حاضر هر دانشجو-معلم ماهانه ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان حقوق دارد.

وی تصریح کرد: طی جدول های محاسباتی مطالعات آینده پژوهانه انجام شده است و دقیقا محاسبه شده که تا سال های بعد در ۱۶ رشته و مقاطع ابتدایی در ۳۱ استان به چه تعداد معلم زن و مرد نیاز دارد.

خنیفر اضافه کرد: در برخی مراکز به نسبت تعداد دانشجو، تخت خالی زیادی وجود داشت که تمام این مراکز بررسی شدند و تا سال ۱۴۰۸ نیازسنجی های لازم برای تعداد معلم پیش بینی شده است.

انصراف از آموزش و پرورش ماده 28

طبق ‌ماده 5 قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش: متعهدین در صورت ترک تحصیل یا انصراف از ادامه تحصیل، ممنوعیت از ادامه تحصیل، اخراج و یا انفصال دائم از خدمت، استنکاف از‌ استخدام، عدم استخدام ناشی از تقصیر، ترک خدمت و بازخرید نمودن خدمت و به طور کلی در صورت فراهم نمودن موجبات عدم انجام تمام یا‌قسمتی از خدمت مورد تعهد به جز در موارد استثنایی مذکور در این قانون مکلفند دو برابر هزینه‌های تحصیلی و دو برابر حقوق کارآموزی دریافتی را‌حسب درخواست وزارت فرهنگ و آموزش عالی و وزارت آموزش و پرورش به خزانه دولت پرداخت نمایند، چنانچه قسمتی از خدمت مورد تعهد‌انجام شده باشد وجوه مزبور به نسبت کسر خدمت دریافت خواهد شد.

‌تبصره - چنانچه موارد یاد شده در ماده فوق ناشی از تقصیر متعهد نباشد و عرفاً نتوان آن را معلول عمل وی تلقی نمود به تشخیص وزارت آموزش‌و پرورش، متعهد از پرداخت وجوه مذکور در ماده فوق معاف بوده و تعهد وی لغو خواهد شد.

استخدام پیمانی ماده 28

استخدام ۳۵ هزار نفر از طریق ماده ۲۸ | انتشار دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش به زودی

🔺(25 هزار مجوز جدید + 9700 سهمیه استفاده نشده سال قبل)

سازمان امور اداری و استخدامی مجوز استخدام ۲۵ هزار معلم جدید را صادر کرده است و دفترچه آزمون استخدامی آن‌ها به زودی منتشر می‌شود.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: امسال ۲۵ هزار دانشجو معلم نیز از دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی جذب شده و با احتساب ۹ هزار و ۷۰۰ سهمیه استخدامی سال گذشته ۶۰ هزار معلم جدید وارد مدارس خواهند شد.
آقای علی الهیار گفت: جمعه گذشته آزمون مجدد برای استخدام ۶ هزار نفر از معلمان نهضت سوادآموزی و معلمان قرآنی و طرح امین برگزار شد و پذیرفته شدگان این آزمون هم امسال به استخدام آموزش و پرورش درخواهند آمد.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد: پذیرش معلم از این به بعد تنها از طریق دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی خواهد بود و معلمان غیر رسمی می‌توانند در آزمون‌های استخدامی آموزش و پرورش شرکت کرده و از این طریق به استخدام این وزارتخانه دربیایند.
آقای الهیار تأکید کرد: مدت زمان تدریس این معلمان در مدارس از حدنصاب شرط سنی استخدام کسر شده و افزایش سن آن‌ها مشکلی برای استخدام آن‌ها ایجاد نخواهد کرد.
وی گفت: معلمانی که مشمول استخدام بوده، ولی بلاتکلیف هستند می‌توانند به مرکز برنامه ریزی نیروی انسانی آموزش و پرورش مراجعه و استخدام خود را پیگیری کنند.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش افزود: احکام معلمان مشمول استخدام پس از قبولی در دوره یک ساله آموزشی در دانشگاه فرهنگیان، صادر خواهد شد.
آقای الهیار از پرداخت اضافه کار ماهانه به سرایداران مدارس خبر داد و گفت: این اضافه کار از تیر امسال به حساب سرایداران پرداخت شده و ماهانه به حساب آن‌ها واریز خواهد شد.
وی به رتبه بندی معلمان اشاره کرد و افزود: طرح رتبه بندی در مجلس دچار تغییراتی شده است که برای اجرای آن نیازمند اعتبار تأمین شده کنونی هستیم.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: اگر دولت بتواند اعتبارات لازم رتبه بندی را تأمین کند طرح جدید به اجرا درخواهد آمد.

در صورت داشتن هرگونه سوال و یا مشکل در ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان و یا اطلاع از جدیدترین اخبار ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1400 از طریق تلفن ثابت و بدون اضافه کردن صفر و هرگونه پیش شماره ای با شماره 9099071613 تماس گرفته و پاسخ خود را از کارشناسان مجرب مجموعه مشاور گروپ بخواهید.

✔️ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان چیست؟

✔️در ماده ۲۸ آمده است که تامین بخشی از نیازهای خاص آموزش و پرورش در رشته هایی که امکان توسعه آن از طریق دانشگاه وجود ندارد، مطابق ضوابط وزارت آموزش و پرورش از بین دانش آموختگان سایر دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی و حوزه های علمیه مشروط به گذراندن دوره یک ساله مهارت آموزی بلامانع است. توضیحات تکمیلی در همین مقاله آمده است.

✔️آیا پذیرفته شدگان استخدام پیمانی ماده 28 از مزایای استخدام رسمی برخوردارند؟

✔️تمام ورودی های دانشگاه فرهنگیان استخدام رسمی هستند که یکی از امتیازهای این دانشگاه است.

✔️امتیازهای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان چیست؟

✔️دانشجو پیوسته دانشگاه فرهنگیان از پنج امتیاز اعم از استخدام رسمی، داشتن شهریه از روز نخست، نداشتن سربازی، مساوی بودن زمان تحصیل به عنوان سابقه کار و امکان ادامه تحصیل برخوردار است.

✔️حداقل حقوق دانشجومعلمان چقدر است؟

در حال حاضر هر دانشجو معلم ماهانه ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان حقوق دارد.

4/5 - (41 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. سارا

  سلام من ایسانس حسابداریم معدل بالای ۱۶ سال ۹۱ فردبه فرد نهضت داشتم به بعدم فعال بودم میتونم ازمون ۲۸ بدم؟تورو خدا جواب بدید؟

  پاسخ
 2. مینو

  سلام،آیا کسانی که از طریق ماده ۲۸ جذب میشن درنهایت استخدام رسمی میشن؟

  پاسخ
 3. شایان

  سلام خوب هستید ایا تا حالا در ماده ۲۸ استخدام اموزش پرورش افراد معلول قبول شدن یا نه بنده لیسانس برق دارم خیلی هم معلول نیستم فقط میخوام بدونم ایا قبول داده یا بی فایده است

  پاسخ
 4. شایان

  سلام خوب هستید یه سوالی داشتم ایا تا به حال در ماده ۲۸ استخدامی اموزش پرورش افراد معلول قبول شدن یا نه خیلی ممنون میشم جواب بدید واسم خیلی مهمه خیلی هم معلول نیستم میخوام تو ازمون شرکت کنم واسه همین

  پاسخ
 5. Babakm

  سلام . آیا دوره بدو خدمت ماده ۲۸ در سامانه ltmsثبت میشه؟

  پاسخ
 6. زهرا

  سلام ببخشید از معلمان حقالتدربس هستم که در حال گذران آزمون های دانشگاه فرهنگیان هستم ..همزمان در ماده ۲۸ قبول شدم …دو سال سابقه خدمت در آ پ به صورت حقالتدریس دارم ..
  قرار هست دروس دانشگاه رو برام تطبیق بدند که به عنوان ماده ۲۸ وارد چرخه استخدام بشم .
  حالا سوال من از شما این هست آیا دو سال سابقه قبلی خدمت در آ پ به صورت حقالتدریس در حکم بنده لحاظ خواهد شد ؟

  پاسخ
 7. مارال

  سلام میشه لطفا یکی بگه این دفترچه و رمان ثبت نام ماده ۲۸ کی و کجاست ؟؟ خواهشا بگید ؟

  پاسخ
 8. Ghadir

  سلام ۴۱ ساله هستم. فارغ التحصیل رشته مترجمی زبان انگلیسی. آیا ماده ۲۸ شامل حال من میشه؟

  پاسخ
 9. گنجی

  سلام من ترم آخر دانشگاه هستم رشته زیست سلولی مولکولی میتونم در آزمون ماده 28 شرکت کنم

  پاسخ
 10. سید

  سلام. لطفا به این سوال پاسخ دهید.
  آیا حق التدریسان ونهضتی های قبل ۹۱که الان دوره مهارت آموزی دانشگاه فرهنگیان را طی میکنند ، جزء ماده ۲۸ محسوب میشوند یا نه؟
  ممنون

  پاسخ
 11. ناشناس

  سلام وقت بخیر. بنده از طریق آزمون (ماده ۲۸) بعنوان آموزگار ابتدایی استخدام شده ام و از مهر امسال شروع به کار خواهم کرد, سابقا ۱۲ سال سابقه تامین اجتماعی دارم. میخواستم بدونم درصورتیکه صندوق بازنشستگی رو تغییر ندم و همین تامین اجتماعی بمونه، بعد از دو سال اگر بخوام از آموزش و پرورش انصراف بدم و جریمه سنوات باقیمانده رو پرداخت کنم، تکلیف سابقه کار این دو سه سال چی میشه.؟ آیا به سابقه م در تأمین اجتماعی اضافه میشه یا سوخت میشه؟؟؟

  پاسخ
 12. Roya

  باسلام چرابین اینهمه رشته رشته حقوق نیست اینهمه فارق التحصیل داره هرسال هم کلی خروجی میده اگه واقعا به این رشته نیازنیست چراهرساله بیشترازظرفیت هم ثبت نام میکنن من خیلی به رشته تربیت معلم علاقه دارم هرساله هم منتظراستخدامی هستم ولی بازشده حقوق قبول نمیکنن یاشرط سن میزارن خواهشاخواهشاشرط سن وبردارین

  پاسخ
 13. دنیا

  سلاج من لیسانس مدیریت بازرگانی هستم از دانشگاه ازاد تهران‌ میتونم ماده ۲۸ شرکت کنم‌ ؟؟ اگر بله برای ازمون چه منابعی رو بخونم‌ ؟؟؟

  پاسخ
 14. سجاد

  با سلام و وقت بخیر.بنده نفر دوم ازمون استخدامی ماده 28 سال 99 هستم.نفر اصلی اواسط تیر ماه قبل از شروع دوره انصراف کتبی خود را تحویل اداره اموزش پرورش استان داده است.ولی تاکنون با بنده هیچ تماسی گرفته نشده است مراحل جذب نفرات جایگزین به چه صورت است؟ من باید از کجا پیگیری،کنم؟ممنون میشم کامل راهنمایی بفرمایید با تشکر

  پاسخ
 15. سجاد

  با سلام و وقت بخیر.بنده نفر دوم آزمون استخدامی آموزش پرورش ماده 28 میباشم نفر اول و اصلی رشته و بخش ما تیر ماه انصراف کتبی خود را تحویل اداره استان دادند علی رغم پیگیری های مکرر و گذشت 4ماه هنوز هیچ تماسی با من گرفته نشده است.میشه راهنمایی کنید از وزارت پیگیری کنم یا نه؟مراحل جذب نفر جایگزین به چه صورت هستش ؟

  پاسخ
 16. طوبی امجزی

  سلام من رشته حسابداری مقطع کارشناسی ۲۵ ساله میتونم داخل آزمون استخدامی اموزش وپرورش دانشگاه فرهنگیان شرکت کنم
  لطفا پاسخگو باشید

  پاسخ
 17. زهرا

  سلام خسته نباشید
  از رشته حسابداری هم پذیرش دارن؟

  پاسخ
 18. کبری نظامی قدیم

  ‘ سلام خسته نباشید من کارمند حق التدریسی فنی حرفه ای هستم 14ساله تدریس کردم کارشناسی صنایع دستی خوندم امکان داره ما هم از ماده 28استفاده کنیم متاسفانه چهار سال بیمه دارم من متولد 59/7/30هستم ممنون میشم منو راهنمایی کنید مدرسه های ما رشته های هنر معلم هنر ندارن میشه من به عنوان حق التدریس اون مدارس تدریس کنم

  پاسخ
 19. علی

  سلام استخدامی ماده ۲۸ تا چه سالی ادامه داره؟؟

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.