اصلاح شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان - شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان 99

شرط سنی پذیرش دانشگاه فرهنگیان برای کنکور 99 اصلاح شد

جهت مشاوره در زمینه اصلاح شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان - شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان 99

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شرط سنی پذیرش دانشگاه فرهنگیان برای کنکور 99 اصلاح شد + جزئیات بیشتر


شرط سنی پذیرش دانشگاه فرهنگیان برای کنکور 99 اصلاح شد

این خبر در حال تکمیل می باشد و به محض اعلام آخرین تغییرات شرط سنی پذیرش دانشگاه فرهنگیان کنکور 99 ؛ در این صفحه اطلاع رسانی خواهد شد ...


شرط سنی پذیرش دانشگاه فرهنگیان برای کنکور 99 اصلاح شد

افزایش شرط سنی پذیرش در دانشگاه فرهنگیان چند سالی است که اعتراض‌های زیادی را در پی داشته و تاکنون مسئولان مربوطه بدون هیچ واکنشی آن را نادیده گرفته‌اند.

به گزارش مشاورگروپ به نقل از خبرگزاری دانشجو، سال ۹۲ مصوبه‌ای تازه، صدای پشت کنکوری‌ها را درآورد و باعث شد امید تعدادی از داوطلبانی که ماه‌ها برای شرکت در رشته و دانشگاه مورد علاقه‌شان تلاش می‌کردند، ناامید شود. داوطلبانی که به عشق معلمی و تربیت فرزندان ایران زمین درس خواندند و ناگهان با تصمیمی از جانب دانشگاه فرهنگیان و وزارت آموزش و پرورش داستان زندگی‌شان تغییر کرد.

تغییر شرط سنی پذیرش در دانشگاه فرهنگیان همان موضوعی است که از سال ۹۲ تاکنون با اعتراض‌های زیادی همراه بوده و هر سال با نزدیک شدن به برگزاری کنکور سراسری درخواست معترضان برای بررسی این موضوع بیشتر به گوش می‌رسد.

جنجال برای دو سال ناقابل!

درحقیقت ماجرا از آنجا شروع شد که شرط سنی پذیرش در دانشگاه فرهنگیان از ۲۴ سال به ۲۲ سال کاهش پیدا کرد و دیگر داوطلبان بیشتر از ۲۲ سال نمی‌توانستند در این دانشگاه درس بخوانند و تنها برای رسیدن به شغل معلمی باید منتظر آزمون‌های استخدامی و ... می‌شدند.

حالا با نزدیک شدن به کنکور سراسری ۹۹ مجددا تعدادی از علاقه‌مندان به شغل معلمی درخواست دارند که شرایطی فراهم شود تا سن ورود به دانشگاه فرهنگیان افزایش یابد و آن‌ها بتوانند در کنکور، این شغل و دانشگاه را انتخاب کنند. به واسطه این مطالبه جدی که استارتش از مردادماه ۹۸ زده شده است، کمپین‌ها و صفحات متعددی در فضای مجازی راه‌اندازی شده که خواستار رسیدگی و پرداختن به این موضوع از جانب مسئولان هستند. مسئولانی که به گفته معترضان تاکنون نسبت به این ماجرا واکنش نشان ندادند و تنها حسین خنیفر رییس دانشگاه فرهنگیان در مصاحبه‌ای به این موضوع اشاره کردند که چنین درخواستی از سوی شورای عالی آموزش و پرورش مورد پذیرش نیست.

نامه دیده‌بان شفافیت و عدالت به دبیر شورای عالی آموزش و پرورش برای رسیدگی به درخواست تعداد زیادی از معترضان به موضوع تقلیل شرط سنی پذیرش در دانشگاه فرهنگیان

سن پایین‌تر، یادگیری بهتر

مسئولانی که چنین شرطی را برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان تعیین کرده‌اند معتقدند هر چه سن پایین‌تر باشد، فرد آمادگی بهتری برای فراگیری دانش دارد و هر چقدر فرد مسن‌تر شود، برای یادگیری و نهایتا یاددهی به دانش‌آموزان با مشکل مواجه می‌شویم، کارشناسان هم می‌گویند معمولاً دانش‌آ‌موزان در سن ۱۸ سالگی دیپلم می‌گیرند و تا ۲۲ سالگی برای شرکت در کنکور مدت زیادی فرصت آمادگی دارند؛ بنابراین مد نظر قراردادن شرط سنی ۲۲ سال کاملا منطقی به نظر می‌رسد و جای بحث و بررسی مجدد برای افزایش سن پذیرش وجود ندارد.

مسئولان راه را برای پذیرش رتبه‌های برتر هموار کنند

نظرات کارشناسان درحالی است که معترضان این مصوبه نیز دلایل خاص خود را دارند که قابل تامل است. به عنوان مثال داوطلبان معتقدند از آنجاکه سن فارغ‌التحصیلی ۲۸ سالگی است داوطلبان تا سن ۲۴ سالگی هم می‌توانند به دانشگاه راه یابند و در سن فارغ‌التحصیلی (یعنی ۲۸ سالگی) دوره تحصیل خود را به پایان برسانند؛ از طرف دیگر تقلیل این شرط باعث می‌شود حال که ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان بالا رفته است داوطلبان بیشتری برای پذیرش در این دانشگاه شرکت کنند و رتبه‌های برتری به آنجا راه یابند، چون تا زمانی که ظرفیت پذیرش کم و شرط سنی ۲۴ سال مطرح بود متقاضیانی با رتبه‌های عالی در دانشگاه فرهنگیان پذیرش می‌شدند، اما با گذاشتن شرط سنی ۲۲ سال و افزایش ظرفیت دیگر از این خبر‌ها نیست و این دانشگاه گاهی تا رتبه‌های ۱۲ هزار را نیز ثبت‌نام می‌کند.

بنرهای منتشر شده از معترضان در کانال‌های مجازی معلمان و مسئولان مربوطه

چنین مسئله‌ای قابل پرداخت است، مسئولانی که دم از فراگیری بهتر داوطلبان سن پایین می‌زنند و درخواست افزایش شرط سنی پذیرش آن هم تنها به اندازه دو سال را نابجا می‌دانند چطور در هنگام استخدام نیرو‌های معلمی در آزمون‌های استخدامی یا پذیرش ۳۵ ساله‌ها براساس برخی ماده و تبصره‌ها در آموزش و پرورش مخالفتی نمی‌کنند؟ مگر نه اینکه شرکت در کنکور سراسری و پذیرش در دانشگاه‌ها سن و سال نمی‌شناسد و هرکس می‌تواند با خیالی آسوده در رشته و دانشگاه مورد علاقه خود تحصیل کند، پس چرا دانشگاه فرهنگیان یکباره شرطی را که تا چند سال گذشته به نحوی مطلوب اجرا می‌کرد به یکباره تغییر داد و صدای معترضان را از سال ۹۲ تاکنون نمی‌شنود؟

حال باید دید امسال مسئولان تاکجا پیش می‌روند و آیا حاضرند صدای معترضان را که در این سال‌ها یقینا به آن‌ها رسیده است، پاسخگو باشند یا همچنان سکوت می‌کنند و روند اعتراض برانگیز گذشته را ادامه می‌دهند؟

3.9/5 - (10 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه اصلاح شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان - شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان 99

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. بلوچزهی

  سلام علیکم؛بلوچزهی هستم از سيستان و بلوچستان بنده متولد 76/5 هستم؛ سال گذشته برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان از دانشگاه آزاد انصراف دادم و با تمام وجودم درس خوندم و خداروشکر رتبه م مجاز شد و ازینکه آرزوم داشت محقق میشد فوق‌العاده خوشحال بودم. برای ثبت نام و تحویل دادن مدارک هم رفتم زاهدان، ولی اونجا تا اینکه شناسنامه ام رو دیدن گفتن که سن تو مناسب نیست و نمیتونی تو مصاحبه شرکت کنی. من فقط برای 40 روز از پذیرش تو دانشگاه فرهنگیان و شغل محبوبم بازموندم این خیلی برای من و خانوادم که شاهد زحماتتم بودن سخت و غیرقابل تحمل بود.
  الانم تازه خبر احتمال افزایش سن رو خوندم و بی نهایت امیدوار و خوشحالم که میتونم بازم شانسم رو امتحان کنم، البته اگر ان شاءالله که خبر قطعی و رسمی بشه.

  پاسخ
 2. سجاد

  با عرض سلام یه سوال داشتم برای سهمیه های کنکور مثل ایثارگران و خانواده شهدا هم شرط سنی هست یا میتونن با چند سالی بیشتر شرکت کنن ؟

  پاسخ
 3. فاطمه

  سلام و خسته نباشید من دانشجو دانشگاه دولتی بودم وقتی خبر افزایش سن رو در اواخر آبان ۹۹ شنیدم تصمیم به انصراف از دانشگاه گرفتم به این امید که بتوانم با تلاش و زحمت ‌به دانشگاه و رشته مورد علاقه ام یعنی دانشگاه فرهنگیان قبول بشم من متولد ۱۳۷۷ هستم من تا الان با روحی بالا و خوب مطالعه نمودم تا اینکه بتوانم به آن آرزو برسم که معلمی هست اما بازم تصمیم به تغییر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان کردند چرا شما مسئولین به فکر ما فرزندان این مرز و بوم نیستین چرا باید تصمیمات خودرا عوض کنید ..خواهشمندم تجدید نظر شود و دوباره سن ورود به دانشگاه فرهنگیان رو افزایش بدین ..خیلی ها بخاطر این تصمیم دست به چه کارها و تصمیم های خطرناک که نمیزنن امیدشون رو ناامید نکنید ..

  پاسخ
 4. سعید

  متاسفانه مسیولین با جان و روح و آبروی جوانان مظلوم مردم بازی می کنند..

  با این کارها نیازی نیست آمریکا برای ما نقشه بکشه و دشمنی کنه مدیران و مسئولان نابخرد با تصمیمات غلط و بدون کارشناسی نابودی نسل جوان رو انجام می دن

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲
نصب اپ دانش آموزی