کارت ایثارگری

دریافت کارت ایثار رزمندگان

جهت مشاوره در زمینه کارت ایثارگری

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نحوه دریافت کارت ایثار رزمندگان ، کارت ایثارگری ارتش و سپاه و نحوه ثبت نام کارت ایثار گری: منظور از طراحی سامانه رزمندگان اسلام و صدور کارت ایثار جمع آوری و ثبت اطلاعات مربوط به جانبازان،‌ آزادگان و رزمندگان پایور و وظیفه ۸ سال دفاع مقدس آجا در جهت احیای ارزش های دفاع مقدس و سهولت دسترسی به این اطلاعات می باشد که در این راستا جهت رزمندگان، جانبازان و آزادگان پایور و وظیفه آجا کارت ایثار صادر و در اختیار نامبردگان قرار می گیرد.

دریافت کارت ایثار رزمندگان


کارت ایثارگری سپاه

درخواست کارت ایثارگری سپاه از طریق سامانه خدمات الکترونیک ایثار www.isaar.ir صورت می پذیرد.  براسـاس این درخواســت پس از طی فرایندهای داخلی سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کارت ایثارگری چاپ شده و از طریق پست به درب منزل جامعه هدف ارسال می گردد.

درخواست کارت ایثارگری سپاه از طریق سامانه خدمات الکترونیک ایثار

کارت ایثارگری ارتش

متاسفانه اکثر رزمندگان اطلاع دقیقی از تاریخ اعزام، حضور و ترخیص از مناطق عملیاتی ندارند. این مساله وجود سامانه خدمات ایثار و کارت شناسایی برای رزمندگان (کارت ایثار) را دوچندان می‌کند. از این‌رو برای استفاده از تسهیلات مربوطه، باید کارت ایثارگری یا استعلام جبهه داشته باشند. که در ادامه توضیح بیشتری می‌دهیم.

برای تمام رزمندگان ارتشی که ۳ ماه به بالا سابقه خدمت در جبهه دارند کارت ایثارگری ارتش صادر می‌شود. افرادی که فاقد کارت ایثار هستند، باید در ابتدا به آخرین یگانی که در آن خدمت کردند مراجعه کنند. بعد از پیگیری‌های اداری کارت ایثار آنها از تهران صادر می‌شود. اگر در شهر آخرین یگان خدمتی زندگی نمی‌کنید یا پروسه دریافت کارت ایثارگری شما طولانی شده، می توانید از مشاوران مجموعه ی ما راهنمایی های بیشتر را بخواهید.

مراحل صدور و دریافت کارت ایثارگری ارتش

 • مراجعه به آخرین یگان خدمتی رزمنده
 • ثبت درخواست دریافت کارت ایثارگری در یگان و تجمیع سوابق وی
 • ارسال مدارک رزمنده به‌صورت لوح فشرده رمزدار برای ستاد نیروی زمینی ارتش در تهران
 • چاپ کارت ایثار و ارسال برای متقاضی (ممکن است با مراجعه حضوری این زمان کمتر ‌شود)

ثبت نام کارت ایثارگری سپاه

تاکنون برای رزمندگان سپاه کارت ایثار صادر نشده است. سپاهیان عزیز می‌توانید با در دست داشتن استعلام جبهه خود از مزایای کارت ایثارگری خود استفاده کنند. استعلام جبهه برای نیروهای مسلح سپاه به مثابه کارت ایثار است و جای هیچ نگرانی نیست.

دریافت کارت ایثار رزمندگان جهت کارکنان پایور

کارکنان پایور آجا که در طول هشت سال دفاع مقدس از تاریخ 1359/06/31 الی 1367/05/27 در مناطق عملیاتی و از تاریخ 1358/01/01 الی 1373/01/01 در مناطق عملیاتی شمالغرب حضور داشته اند می توانند ضمن مراجعه به یگان مربوطه مدارک مورد نیاز را ارایه و در خصوص دریافت کارت ایثار رزمندگان خود اقدام نمایند.

دریافت کارت ایثارگری

 1. رو گرفت ماده دستور حضور در مناطق عملیاتی
 2. روگرفت شناسنامه و کارت ملی
 3. ۲ قطعه عکس ۳*۴

روش دریافت کارت ایثار رزمندگان کارکنان وظیفه

 • کارکنان وظیفه منقضی خدمت آجا که از تاریخ 1359/06/31 الی 1367/05/27 مدت خدمت مقدس سربازی یا بخشی از آن را در مناطق عملیاتی سپری نموده اند می توانند راسا با مراجعه به آخرین یگان خدمتی که کارت پایان خدمت وظیفه عمومی را دریافت داشته اند و ارائه مورد نیاز از طریق یگان مربوطه نسبت به صدور کارت ایثار خود اقدام نمایند.

 

مدارک لازم دریافت کارت ایثار رزمندگان کارکنان وظیفه:

 1.  رو گرفت کارت پایان خدمت
 2. رو گرفت کارت ملی و شناسنامه
 3.  ۲ قطعه عکس ۳*۴
 • ضمنا به آگاهی می رساند در پی توافق به عمل آمده نیروی زمینی ارتش ج.ا.ا / معاونت احتیاط با شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، عزیزان منقضی خدمت دوران هشت سال دفاع مقدس نزاجا می توانند با مراجعه به اداره پست محل سکونت و تکمیل فرم های مربوط و تحویل مدارک،‌در مورد دریافت کارت ایثار اقدام و شرکت پست ج.ا.ا راسا کارت موصوف را به آدرس متقاضی تحویل خواهد داد.

حدود 6میلیون رزمنده مشمول دریافت کارت ایثار رزمندگان هستند

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: برابر آمارهای دقیقی که به دست آمده، حدود ۶ میلیون رزمنده از ارتش، سپاه. بسیج، نیروهای انتظامی و جهاد سازندگی آن دوران و آحاد ملت، مشمول دریافت این کارت هستند‌.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح ظهر امروز (سه شنبه) پس از رونمایی از کارت ایثار رزمندگان و در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: هفته دفاع مقدس را که یادآور جانفشانی‌های رزمندگان اسلام و‌ پایمردی و‌ ایستادگی ملت ایران در برابر بیگانه است را گرامی می‌داریم و امیدواریم که آثار و برکات دفاع مقدس همهمچنان در پیشبرد امور کشور و‌ دستیابی به آرمان‌ها و اهداف و منافع ملی ما راهگشا باشد.

وی با بیان اینکه در راستای اجرای سند راهبردی خدمت‌رسانی به رزمندگان اسلام و بر اساس مصوبه شورای هماهنگی خدمات‌رسانی به رزمندگان، «کارت ایثار» رونمایی شد، افزود: با این کارت هویت همه رزمندگانی که بیش از ۴۵ روز در دفاع مقدس حضور داشنه باشند مشخص می‌شود.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: برابر آمارهای دقیقی که به دست آمده، حدود ۶ میلیون رزمنده از ارتش، سپاه. بسیج، نیروهای انتظامی و جهاد سازندگی آن دوران و آحاد ملت، مشمول دریافت این کارت هستند‌.

سرلشکر باقری با بیان اینکه اهدای این کارت به رزمندگان دفاع مقدس، به مرور زمان انجام می‌شود و حدود ۳ سال زمان می‌برد، گفت: با این کارت هویت همه رزمندگان دفاع مقدس شناسایی می‌شود و هماهنگی‌ها و اطلاع‌رسانی‌های لازم با این رزمندگان در سامانه‌های مربوطه صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه خدماتی که برابر قانون پیش‌بینی شده و به مرور در وسع کشور و دولت قرار می‌گیرد برای رزمندگان سازماندهی خواهد شد، گفت: سازماندهی و مرکزیت کارت ایثار رزمندگان در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است.

 

پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی

داوطلبان ارتش و سپاه جمهوری اسلامی ایران، جهت پیگیری کارت ایثارگری با کدملی خود می‌توانند طبق مراحل زیر را اقدام نمایند.

نحوه پیگیری کارت ایثارگری سپاه با کد ملی:

مراحل تکمیل فرم جهت دریافت کارت ایثار سپاه:

1- مراجعه به سایت ایثار به نشانی isaar.ir
2- انتخاب گزینه خدمات پرکاربرد از منوی سمت چپ
3- انتخاب درخواست صدور کارت از ستون وسط
4- در صورت نداشتن نام کاربری مراجعه به نزدیک ترین دفتر بنیاد به محل سکونت خود
5- وارد کردن نام کاربری و رمز عبور
6- تکمیل اطلاعات خواسته شده
در مرحله اول داوطلب به سایت ایثار به نشانی isaar.ir مراجعه کرده و از منوی سمت چپ سایت گزینه خدمات پر کاربرد را انتخاب نماید.

 

نحوه پیگیری کارت ایثارگری سپاه با کد ملی:مراحل تکمیل فرم جهت دریافت کارت ایثار سپاه:

1- مراجعه به سایت ایثار به نشانی isaar.ir
2- انتخاب گزینه خدمات پرکاربرد از منوی سمت چپ
3- انتخاب درخواست صدور کارت از ستون وسط
4- در صورت نداشتن نام کاربری مراجعه به نزدیک ترین دفتر بنیاد به محل سکونت خود
5- وارد کردن نام کاربری و رمز عبور
6- تکمیل اطلاعات خواسته شده

نحوه پیگیری کارت ایثارگری ارتش با کد ملی

مراحل تکمیل فرم جهت دریافت کارت ایثار ارتش

 1. مراجعه به سایت آجا به نشانی -aja.ir
 2. انتخاب گزینه سامانه تکمیل اطلاعات ایثارگری آجا از منوی سمت راست
 3. وارد کردن اطلاعات خواسته شده (کارت ایثار و شماره کدملی)
 4. تکمیل اطلاعات خواسته شده
 5. دریافت پیغام "اطلاعات با موفقیت ثبت شد"

 

روال پرداخت شهریه دانشگاهها برای دارندگان کارت ایثارگری رزمندگان به چه صورت است؟

فرزندان رزمندگان به استناد جز (۱) بند (ث) ماده (۸۸) قانون برنامه ششم از پرداخت ۳۰ درصد شهریه دانشگاه و مراکز آموزش عالی معاف می‌باشند؛ بنابراین از آنجا که بر اساس صدر بند (ث) ماده مذکور، اعمال تسهیلات مقرر در مفاد این بند موکول به تأمین اعتبار و منابع در بودجه سنواتی و سایر منابع مربوطه می‌باشد در صورت تأمین اعتبار، فرزندان رزمندگان می‌توانند از معافیت مقرر برای پرداخت ۳۰ درصد شهریه برخوردار گردند.

آیا از سهمیه کارت ایثارگری رزمندگان برای آزمون استخدامی می توان استفاده نمود؟

چنانچه بر اساس تعریف رزمنده، مستند به بند (و) ماده (۱) قانون جامعه خدمات رسانی به ایثارگران، ایشان رزمنده شناخته شوند، بر اساس ذیل ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران از ۵ درصد سهمیه استخدامی برخوردار می‌گردند.

شرایط بهره مندی از تسهیلات خرید مسکن برای جانبازان 70%چگونه است ؟

جانبازان 70 درصد و بالاتر که با توجه به شرایط فیزیکی دارای مسکن نامناسب باشند با تائید توسط بنیاد میتوانند پس از تسویه وام قبلی مسکن مجدا از این تسهیلات استفاده نمایند.

شرایط بهره مندی از تسهیلات ساخت مسکن چیست؟

تمام افرادی که تاکنون از تسهیلات خرید و یا ساخت بهره مند نشده اند امکان استفاده از تسهیلات مزبور را خواهند داشت ضمنا ایثارگرانی که دارای سابقه تسهیلات بانکی مسکن داشته ولیکن دارای مسکن نیمه تمام و یا نامناسب باشند و از تسهیلات مسکن کمتر از سقف تسهیلات سال 90 استفاده کرده باشند نیز با تسویه وام قبلی امکان بهره مندی از تسهیلات بانکی ساخت مسکن خواهند داشت.

آیا به فرزندان شهیدی غیر شاغل در ادرات دولتی فوق‌العاده ایثارگری تعلق می‌گیرد؟

برقراری فوق‌العاده ایثارگری موضوع ماده (۵۱) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران ناظر بر رابطه اشتغال افراد در دستگاه‌های اجرایی و غیر دستگاه‌های اجرایی می‌باشد، بنابراین از آنجا که برادر ایشان شاغل نیستند مشمول فوق العاده ایثارگری ماده (۵۱) قانون جامع نمی‌گردند

چه کسانی از امتیاز فوق العاده ایثارگری بهره مند می باشند ؟

مشمولین بهره مندی ازامتیاز فوق العاده ایثارگری : جانبازان 25 درصد وبالاتر ، فرزند و همسر شهید می باشند

 
4/5 - (34 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه کارت ایثارگری

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. حسین حسنوند

  بنام خدا
  به تأسی از فرمایش سرور آزادگان عالم حضرت سی الشهدا ابا عبدالله الحسین ع که فرمودند
  اگر دین ندارید لا اقل آزاد مرد باشید
  سوال بی پاسخ اکثر قریب به اتفاق رزمندگان مسئولین اینست که چرا رزمندگان بعد از قطعنامه
  مشمول کارت ایثار نمی باشند!!!؟
  چرا این گروه از رزمندگان ایثار گر محسوب نشده اند
  آیا غیر از این بوده که توسط سپاه پاسداران به مناطق عملیاتی وامنیتی وجنگی شمال‌غرب اعزام وبرعلیه گروهک‌های ضد انقلاب جنگیده اند
  آیا واقعا پاداش وتشکر وقدردانی از از آنها محروم کردن آنان از امتیازات ایثارگری
  که یک ظلم آشکار وفاحش است بوده خدا از سر تقصیرات کسانی که این ظلم وحق کشی را درحق این قشر از رزمندگان آورده اند نگذرد
  مسئولین مربوطه مطمئن باشند این یک حق الناس است و تا دیر نشده و آه ونفرین بیشتر این گروه از رزمندگان در دنیا دامنگیرشان نشده و ومورد خشم وغضب الهی وآتش جهنم در آخرت دچار نشوند
  با بر رسی موضوع وپیگیری وتصویب یک قانون عادلانه وخدا پسندانه
  حق قانونی این افراد وخانواده هایشان که محروم از هرگونه امتیازایثارگری هستند احیا واجرا نمایند

  به امید انجام عمل خدا پسندانه درحق هزاران رزمنده بعد از قطعنامه دارای سوابق بسیجی

  پاسخ
 2. قدرت اله کتابی

  رزمنده دلاور هشت سال دفاع مقدس یاداور دلاور مجامدانی است

  پاسخ
 3. فرامرز شعبانی نژاد

  با سلام خدمت شما و ضمن تشکر , آیا ایثارگربودن و داشتن کارت ایثار تاثیری در حقوق و رتبه بازنشسته های سازمان تامین اجتماعی داره یا نه . پیشاپیش از پاسخگویی و لطف شما سپاسگزارم

  پاسخ
 4. سجاد آقایان

  باسلام درخصوص تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگر درادارات دولتی مزایایی هست

  پاسخ
 5. رضا

  باسلام خدمت بزرگواران،
  پدر بنده سال ۵۸ به سربازی اعزام شده و چندین ماه از خدمتش رو در منطقه جنگی سپری کرده، ولی در دهه ۸۰ کارت پایان خدمتشو گم کرده و دیگه پیگیر نشده و بیخیال شده، فقط یک نامه از منطقه آموزشی و خدمت گرفته که ایشون دوره سربازی رو گذرونده، الان در خصوص دریافت کارت المثنی پایان خدمت و کارت ایثارگری چجوری باید اقدام کنیم، ممنون میشم کمک کنید

  پاسخ
 6. فرزاد خاتم

  دوستان هیچ امتیازی به ماها که بالای ۲۴ ماه سابقه جبهه داریم نداده اند ..این کارت به هیچ دردی نمیخوره ..بیخود خودتان را اذیت نکنید

  پاسخ
 7. کیابرز

  سلام پس از ارسال مدارک چند ماه طول می کشه کارت ملی ایثار صادر و ارسال بشه ؟ من بیش از سه ماه فرستادم خبری نیست ،،

  پاسخ
 8. مهرزاد

  با سلام، علت چیه کسانی که کارت 4 ماه ایثارگری دارند مشمول دریافت مزایای ایثارگری نمیشوند و ادارات مربوطه و دفاتر ایثارگری آن اداره آنان را مشمول استفاده از مزایای ایثارگری نمی‌دانند و حتی با داشتن کارت ایثارگری نام آنها را در سیستم اداری ثبت نمی‌کنند، تقاضای رسیدگی به این مسئله را دارم.

  پاسخ
 9. محمد جان سیدآبادی

  سلام این حقیر بازنشسته تامین اجتماعی هستم که جانباز 10درصدوبیست وپنج ماه سابقه حضور در جبهه و جنگ دارم که درخواست فوق العاده ایثار گری رادارم خواهشمند است مسئولین و نمایندگان مجلس پیگیری و رسیدگی نمایند با تشکر فراوان محمد جان سیدآبادی

  پاسخ
 10. احمد

  سلام ما بعد از قطعنامه ۵۹۸ به مناطق عملیاتی غرب اعزام شدیم و مرتب در حال درگیری با گروهک‌های ضد انقلاب بودیم خیلی از دوستانمان شهید شدند که جز شهدا به حساب می‌آمدند آنهایی که اسیر شدن آزاده و آنهایی که مجروح شدن جانباز اما برای ما که ۶ ماه دوشادوش آنها جنگیدیم هیچ امتیازی که قائل نمی‌شود هیچ کارت ایثار هم نمی‌دهند لطفاً پیگیری کنید و پاسخ بدهید

  پاسخ
 11. محمودسلطانی تاج ابادی

  سلام
  سالهاهست که دارم دوندگی وکاغذبازی ازاین طرف و انطرف دوندگی میکنم پیرشدم ازسال ۱۳۶۶ دنال شغل هنوزبیکارم فرستادن بیمارستان ارتش نزد چندپزشک هردکترچندویزیت وهزینه مسافرت به یگان خبری نشد دوباره گفتند هشت عدد فرم پرکنید ارسال کنید این کاررا نیزانجام دادم خلاصه بخدا نان را ازنانوایی قرض میکنم واین ان دست کنند جیب شون کمک کنند بخدا مردن بهترازکمک مردم هست تحقیق کنید ببینید همین است یانه چهارسال دیگرشصت سال تمام دارم به دادمن برسید اگرمسلمانید و خدا ترس

  پاسخ
 12. ایرج لطیف نیا

  سلام یعنی چه کارکنان پایور ارتش بعداز قطعنامه ایثارگر هستند ولی سربازان وظیفه نه اتفاقا درجه داران و کادریان تو سنگر بودند ما سربازان وظیفه با عناصر ضد انقلاب درگیر بودیم

  پاسخ
 13. ابولفضل کریمی

  با سلام ۳ماه اقدام کردم برای دریافت ایثار گری ولی فقط وعده یک ماه بعد و به زودی انجام میدهند چقدر برای ارتش طول میکشه خسته شدم از بس وعده دورغ دادن

  پاسخ
 14. ایرج لطیف نیا

  سلام چرا کارکنان پایور بعداز قطعنامه ایثارگر هستند اما سربازان وظیفه نه مگه فرق چیه ما مگه با عناصر ضد انقلاب درگیر نشدیم چطور کارکنان پایور تا سال 1373 ایثارگر هستند اما سربازان وظیفه نه

  پاسخ
 15. ابولفضل کریمی

  سلام یه مدت درست اعلام کنید دقیقا ۱۵۰ روزه که مدارک رو کامل تحویل اخرین یگان خدمتی دادیم گفتن یک ماه بعد ولی هیچ انگار نه انگار این نامه الان به درد میخوره تو رو خدا بگید یه تاریخ درست یا بیخیالش بشم خسته شدم از بس زنگ زدم و وعده شنیدم

  پاسخ
 16. علی اکبر بنی مصطفی عرب

  با سلام خدمت بزرگواران و عزیزان .بنده جانباز %25 می‌باشم که در حال حاضر در کیش ساکن هستم قبلٱ در اهواز ساکن بودم . همانطور که اطلاع دارید در کیش بنیاد شهید و سپاه پاسداران نمایندگی جهت پر کردن فرم ایثارگری ندارند. بنده در دوران جنگ در تیپ ۷۲ محرم لشگر ولی عصر قریب ۱/۵ سال در جبه های جنگ بودم و در عملیات خیبر جانباز شدم، رفتن به اهواز برای من با توجه به آلودگی هوا مشکل است ، لذا خواهشمند است راهنمایی بفرمایید چطور فرم ایثارگری را پر کنم؟

  پاسخ
 17. Hemaan

  با درود :
  بنده نیز 15 ماه از دوران خدمت *مقدس* سربازی را در مناطق جنگی و جبهه گذراندم اما صرفا فقط به دلیل اینکه سرباز ژاندارمری بودم کارت ایثاری برای اینجانب صادر نمیشه و نه تنها بنده که کل همرزمان بنده به این وضعیت دچارند ظاهرا فقط ارتشی ها و سپاهی ها از این کارت برخوردار خواهند بود و ما انگار برای عراق و برعلیه کشور ایران جنگیدیم…

  پاسخ
 18. رزمنده پشیمان سید عسکری میرشفیعی

  بخدا پشیمانم واز خدا تقاضای عفو بخشش دارم شاید کارمون اشتباه بود ازدردر ترکش ومو انجام شبها هزار بار ازخدا طلب عفو مکنم وداد میکشم که غلط کرد رفتم جبهه مطمینا کار ما به حق نبود که الان درد میکشیم وکسی به داد ما نمی رسد سید عسکری میرشفیعی

  پاسخ
 19. محمود

  سلام مدت ده ماه هست برای تعویض کارت ایثار اقدام کردم زنگ زدم گفتند صادر شده ولی بدستم نرسیده راهنمایی بفرماید

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش
نصب اپ دانش آموزی