کارت ایثارگری

دریافت کارت ایثار رزمندگان

جهت مشاوره در زمینه کارت ایثارگری

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نحوه دریافت کارت ایثار رزمندگان ، کارت ایثارگری ارتش و سپاه و نحوه ثبت نام کارت ایثار گری: منظور از طراحی سامانه رزمندگان اسلام و صدور کارت ایثار جمع آوری و ثبت اطلاعات مربوط به جانبازان،‌ آزادگان و رزمندگان پایور و وظیفه ۸ سال دفاع مقدس آجا در جهت احیای ارزش های دفاع مقدس و سهولت دسترسی به این اطلاعات می باشد که در این راستا جهت رزمندگان، جانبازان و آزادگان پایور و وظیفه آجا کارت ایثار صادر و در اختیار نامبردگان قرار می گیرد.

دریافت کارت ایثار رزمندگان


کارت ایثارگری سپاه

درخواست کارت ایثارگری سپاه از طریق سامانه خدمات الکترونیک ایثار www.isaar.ir صورت می پذیرد.  براسـاس این درخواســت پس از طی فرایندهای داخلی سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کارت ایثارگری چاپ شده و از طریق پست به درب منزل جامعه هدف ارسال می گردد.

درخواست کارت ایثارگری سپاه از طریق سامانه خدمات الکترونیک ایثار

کارت ایثارگری ارتش

متاسفانه اکثر رزمندگان اطلاع دقیقی از تاریخ اعزام، حضور و ترخیص از مناطق عملیاتی ندارند. این مساله وجود سامانه خدمات ایثار و کارت شناسایی برای رزمندگان (کارت ایثار) را دوچندان می‌کند. از این‌رو برای استفاده از تسهیلات مربوطه، باید کارت ایثارگری یا استعلام جبهه داشته باشند. که در ادامه توضیح بیشتری می‌دهیم.

برای تمام رزمندگان ارتشی که ۳ ماه به بالا سابقه خدمت در جبهه دارند کارت ایثارگری ارتش صادر می‌شود. افرادی که فاقد کارت ایثار هستند، باید در ابتدا به آخرین یگانی که در آن خدمت کردند مراجعه کنند. بعد از پیگیری‌های اداری کارت ایثار آنها از تهران صادر می‌شود. اگر در شهر آخرین یگان خدمتی زندگی نمی‌کنید یا پروسه دریافت کارت ایثارگری شما طولانی شده، می توانید از مشاوران مجموعه ی ما راهنمایی های بیشتر را بخواهید.

مراحل صدور و دریافت کارت ایثارگری ارتش

 • مراجعه به آخرین یگان خدمتی رزمنده
 • ثبت درخواست دریافت کارت ایثارگری در یگان و تجمیع سوابق وی
 • ارسال مدارک رزمنده به‌صورت لوح فشرده رمزدار برای ستاد نیروی زمینی ارتش در تهران
 • چاپ کارت ایثار و ارسال برای متقاضی (ممکن است با مراجعه حضوری این زمان کمتر ‌شود)

ثبت نام کارت ایثارگری سپاه

تاکنون برای رزمندگان سپاه کارت ایثار صادر نشده است. سپاهیان عزیز می‌توانید با در دست داشتن استعلام جبهه خود از مزایای کارت ایثارگری خود استفاده کنند. استعلام جبهه برای نیروهای مسلح سپاه به مثابه کارت ایثار است و جای هیچ نگرانی نیست.

دریافت کارت ایثار رزمندگان جهت کارکنان پایور

کارکنان پایور آجا که در طول هشت سال دفاع مقدس از تاریخ 1359/06/31 الی 1367/05/27 در مناطق عملیاتی و از تاریخ 1358/01/01 الی 1373/01/01 در مناطق عملیاتی شمالغرب حضور داشته اند می توانند ضمن مراجعه به یگان مربوطه مدارک مورد نیاز را ارایه و در خصوص دریافت کارت ایثار رزمندگان خود اقدام نمایند.

دریافت کارت ایثارگری

 1. رو گرفت ماده دستور حضور در مناطق عملیاتی
 2. روگرفت شناسنامه و کارت ملی
 3. ۲ قطعه عکس ۳*۴

روش دریافت کارت ایثار رزمندگان کارکنان وظیفه

 • کارکنان وظیفه منقضی خدمت آجا که از تاریخ 1359/06/31 الی 1367/05/27 مدت خدمت مقدس سربازی یا بخشی از آن را در مناطق عملیاتی سپری نموده اند می توانند راسا با مراجعه به آخرین یگان خدمتی که کارت پایان خدمت وظیفه عمومی را دریافت داشته اند و ارائه مورد نیاز از طریق یگان مربوطه نسبت به صدور کارت ایثار خود اقدام نمایند.

 

مدارک لازم دریافت کارت ایثار رزمندگان کارکنان وظیفه:

 1.  رو گرفت کارت پایان خدمت
 2. رو گرفت کارت ملی و شناسنامه
 3.  ۲ قطعه عکس ۳*۴
 • ضمنا به آگاهی می رساند در پی توافق به عمل آمده نیروی زمینی ارتش ج.ا.ا / معاونت احتیاط با شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، عزیزان منقضی خدمت دوران هشت سال دفاع مقدس نزاجا می توانند با مراجعه به اداره پست محل سکونت و تکمیل فرم های مربوط و تحویل مدارک،‌در مورد دریافت کارت ایثار اقدام و شرکت پست ج.ا.ا راسا کارت موصوف را به آدرس متقاضی تحویل خواهد داد.

حدود 6میلیون رزمنده مشمول دریافت کارت ایثار رزمندگان هستند

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: برابر آمارهای دقیقی که به دست آمده، حدود ۶ میلیون رزمنده از ارتش، سپاه. بسیج، نیروهای انتظامی و جهاد سازندگی آن دوران و آحاد ملت، مشمول دریافت این کارت هستند‌.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح ظهر امروز (سه شنبه) پس از رونمایی از کارت ایثار رزمندگان و در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: هفته دفاع مقدس را که یادآور جانفشانی‌های رزمندگان اسلام و‌ پایمردی و‌ ایستادگی ملت ایران در برابر بیگانه است را گرامی می‌داریم و امیدواریم که آثار و برکات دفاع مقدس همهمچنان در پیشبرد امور کشور و‌ دستیابی به آرمان‌ها و اهداف و منافع ملی ما راهگشا باشد.

وی با بیان اینکه در راستای اجرای سند راهبردی خدمت‌رسانی به رزمندگان اسلام و بر اساس مصوبه شورای هماهنگی خدمات‌رسانی به رزمندگان، «کارت ایثار» رونمایی شد، افزود: با این کارت هویت همه رزمندگانی که بیش از ۴۵ روز در دفاع مقدس حضور داشنه باشند مشخص می‌شود.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: برابر آمارهای دقیقی که به دست آمده، حدود ۶ میلیون رزمنده از ارتش، سپاه. بسیج، نیروهای انتظامی و جهاد سازندگی آن دوران و آحاد ملت، مشمول دریافت این کارت هستند‌.

سرلشکر باقری با بیان اینکه اهدای این کارت به رزمندگان دفاع مقدس، به مرور زمان انجام می‌شود و حدود ۳ سال زمان می‌برد، گفت: با این کارت هویت همه رزمندگان دفاع مقدس شناسایی می‌شود و هماهنگی‌ها و اطلاع‌رسانی‌های لازم با این رزمندگان در سامانه‌های مربوطه صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه خدماتی که برابر قانون پیش‌بینی شده و به مرور در وسع کشور و دولت قرار می‌گیرد برای رزمندگان سازماندهی خواهد شد، گفت: سازماندهی و مرکزیت کارت ایثار رزمندگان در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است.

 

پیگیری کارت ایثارگری با کد ملی

داوطلبان ارتش و سپاه جمهوری اسلامی ایران، جهت پیگیری کارت ایثارگری با کدملی خود می‌توانند طبق مراحل زیر را اقدام نمایند.

نحوه پیگیری کارت ایثارگری سپاه با کد ملی:

مراحل تکمیل فرم جهت دریافت کارت ایثار سپاه:

1 مراجعه به سایت ایثار به نشانی isaar.ir
2 انتخاب گزینه خدمات پرکاربرد از منوی سمت چپ
3 انتخاب درخواست صدور کارت از ستون وسط
4 در صورت نداشتن نام کاربری مراجعه به نزدیک ترین دفتر بنیاد به محل سکونت خود
5 وارد کردن نام کاربری و رمز عبور
6 تکمیل اطلاعات خواسته شده
در مرحله اول داوطلب به سایت ایثار به نشانی isaar.ir مراجعه کرده و از منوی سمت چپ سایت گزینه خدمات پر کاربرد را انتخاب نماید.

 

نحوه پیگیری کارت ایثارگری سپاه با کد ملی:مراحل تکمیل فرم جهت دریافت کارت ایثار افرادی که در استخدام سپاه بوده اند:

1 مراجعه به سایت ایثار به نشانی isaar.ir
2 انتخاب گزینه خدمات پرکاربرد از منوی سمت چپ
3 انتخاب درخواست صدور کارت از ستون وسط
4 در صورت نداشتن نام کاربری مراجعه به نزدیک ترین دفتر بنیاد به محل سکونت خود
5 وارد کردن نام کاربری و رمز عبور
6 تکمیل اطلاعات خواسته شده

نحوه پیگیری کارت ایثارگری ارتش با کد ملی

مراحل تکمیل فرم جهت دریافت کارت ایثار ارتش

 1. مراجعه به سایت آجا به نشانی –aja.ir
 2. انتخاب گزینه سامانه تکمیل اطلاعات ایثارگری آجا از منوی سمت راست
 3. وارد کردن اطلاعات خواسته شده (کارت ایثار و شماره کدملی)
 4. تکمیل اطلاعات خواسته شده
 5. دریافت پیغام “اطلاعات با موفقیت ثبت شد”

 

روال پرداخت شهریه دانشگاهها برای دارندگان کارت ایثارگری رزمندگان به چه صورت است؟

فرزندان رزمندگان به استناد جز (۱) بند (ث) ماده (۸۸) قانون برنامه ششم از پرداخت ۳۰ درصد شهریه دانشگاه و مراکز آموزش عالی معاف می‌باشند؛ بنابراین از آنجا که بر اساس صدر بند (ث) ماده مذکور، اعمال تسهیلات مقرر در مفاد این بند موکول به تأمین اعتبار و منابع در بودجه سنواتی و سایر منابع مربوطه می‌باشد در صورت تأمین اعتبار، فرزندان رزمندگان می‌توانند از معافیت مقرر برای پرداخت ۳۰ درصد شهریه برخوردار گردند.

آیا از سهمیه کارت ایثارگری رزمندگان برای آزمون استخدامی می توان استفاده نمود؟

چنانچه بر اساس تعریف رزمنده، مستند به بند (و) ماده (۱) قانون جامعه خدمات رسانی به ایثارگران، ایشان رزمنده شناخته شوند، بر اساس ذیل ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران از ۵ درصد سهمیه استخدامی برخوردار می‌گردند.

شرایط بهره مندی از تسهیلات خرید مسکن برای جانبازان 70%چگونه است ؟

جانبازان 70 درصد و بالاتر که با توجه به شرایط فیزیکی دارای مسکن نامناسب باشند با تائید توسط بنیاد میتوانند پس از تسویه وام قبلی مسکن مجدا از این تسهیلات استفاده نمایند.

شرایط بهره مندی از تسهیلات ساخت مسکن چیست؟

تمام افرادی که تاکنون از تسهیلات خرید و یا ساخت بهره مند نشده اند امکان استفاده از تسهیلات مزبور را خواهند داشت ضمنا ایثارگرانی که دارای سابقه تسهیلات بانکی مسکن داشته ولیکن دارای مسکن نیمه تمام و یا نامناسب باشند و از تسهیلات مسکن کمتر از سقف تسهیلات سال 90 استفاده کرده باشند نیز با تسویه وام قبلی امکان بهره مندی از تسهیلات بانکی ساخت مسکن خواهند داشت.

آیا به فرزندان شهیدی غیر شاغل در ادرات دولتی فوق‌العاده ایثارگری تعلق می‌گیرد؟

برقراری فوق‌العاده ایثارگری موضوع ماده (۵۱) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران ناظر بر رابطه اشتغال افراد در دستگاه‌های اجرایی و غیر دستگاه‌های اجرایی می‌باشد، بنابراین از آنجا که برادر ایشان شاغل نیستند مشمول فوق العاده ایثارگری ماده (۵۱) قانون جامع نمی‌گردند

چه کسانی از امتیاز فوق العاده ایثارگری بهره مند می باشند ؟

مشمولین بهره مندی ازامتیاز فوق العاده ایثارگری : جانبازان 25 درصد وبالاتر ، فرزند و همسر شهید می باشند

 
3.8/5 - (37 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه کارت ایثارگری

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. reza

  من هشت ماهه که منتظرم کارت ایثارگر رزمندگان همور نیومده چیکار کنم

  پاسخ
 2. کریم بگلو

  سلام وقتان بخیر من جلیل کریم … به کد ملی : … یک سال پیش برایتان ثبت مدرک کارت هوشمند وکارت تکریم فرستادیم متاسفانه خبری نشده وبرای برقراری حقوق مستمری که درزمان جنگ درپایگاه نیروی هوایی ارتش دزفول خدمت مقدس سربازی سپری گذراندم اقدام ولی تابحال جواب نداند وشامل من می‌شود وهیچ بیمه ای غیراز روستایی وحقوق نه خودم ونه همسرش نداریم خواهشمندم توراخداپاسخ بدید تشکر

  پاسخ
  1. مشاور گروپ

   سلام کاربر گرامی
   مشاور گروپ یک سایت خصوصی می باشد که هیچ گونه وابستگی به نهاد های دولتی ندارد و شما باید به سایت اصلی ایثارگری مراجعه کنید

   پاسخ
 3. احمد

  سلام حدود۲سال کارت ایثارگری دارم جهت هوشمند کردن همه مدارک روپس ازاسکن به ایثارگران ارتش بجنورد استان خراسان شمالی درمورخه ۱۴۰۲/۳/۱۳ تحویل دادم پس از ۴ماه ونیم میگویند مشکل پیداکرده وهمیشه کد ملی میگیرند دیگه تموم من به کجا مراجعه کنم متشکرم

  پاسخ
 4. مهدی

  سلام ۳سال ازقول طی حداکثرزمانبربردن صدور کارت ایثار گذشت!! چنددرصددرصدور کارت پیشرفت داشتین؟!!حسن روحانی هم همین قولا رومیداد که الان مغصوب ملت شد.چون جوگیر شدکاندید شد شعارتدبیروامید دادبرعکسش عمل کرد …هنوزهم جبران مافات میشه کردمویدباشید.

  پاسخ
 5. طاهره

  سلام .پدر من حدود ۲سال(۱۳۵۹تا ۱۳۶۱) در جبهه حق علیه باطل بوده در منطقه قصرشیرین و سرپل ذهاب و سومار.بعنوان بسیج مردمی جنگیده .اما چون سواد نداشته هیچ مدرکی نداره به جز استشهاد محلی و گواهی هم رزمایش…متاسفانه پرونده زمان اعزام ب جبهه اون پادگان سوخته و مدرکی نداره.باید چکار کنه؟

  پاسخ
 6. مهدی ازکرمان

  سال ۹۹ که سردارباقری فرمودندفرایندصدورکارت ایثار۳ سال طول میکشدالان سال ۱۴۰۲ مرداد ماه که مهلت سه سال تمومه!!چنددرصدعملی شده؟!پیشنهاد:اول اماده کردن زیرساخت بعدفراخون.تسریع درصدور کارت خواسته اصلی متقاصیان ومشمولین میباشد.مویدباشید.

  پاسخ
 7. علیرضاآقاجانی

  توخدا بازی ندهید هی سر ندوانید

  پاسخ
 8. صیفی اله آکنده

  باسلام بنده ۲۱ماه حضور درجبهه غرب و جنوب بودم مدت دوسال است پرونده ایثارگری را تحویل داده ام و لی اکنون جواب نگرفتم متشکرم

  پاسخ
 9. محمود

  برای دریافت کارت ایثار رزمندگان جهادگر می‌توان از سایت isarjahad.maj.ir استفاده نمود؟

  پاسخ
 10. سید اصغر حسینی

  باسلام
  من 3ماه است که کارت ایثارم نگرفتم میگن از طریق پست میاد ولی هنوز خبری نیست

  پاسخ
 11. مهدی

  سلام .گاه ایثارگران اینه که میبایست زیرساخت صدورکارت ایثاررامهیا میکردیدبعدفراخوان میدادیدکه جمع ۶ملیونی بقول خودتان بمدت طولانی حیران نمانند.ازشمابعیده.تسریع دراینمورد خواسته اصلی مامیباشد.

  پاسخ
 12. احمد قدیری

  سلام
  چرا بعداز 27 سال تازه بیاد 6 میلیون رزمنده زمان دفاع افتادن
  الان دیگه بدرد کی میخوره
  من برای اینکه 2سال خدمت سربازی روهم جز بیمه بشه به من گفتن 8 میلیون بریزم
  2 سالی که 22 ماهش من جبهه بودم
  از من پول میخوان
  بعد شما بگین کارت ایثارگری مثل همه کارهای این حکومت شعاری بزک کرده بیشتر نیست
  تامام

  پاسخ
 13. علی محمد

  سلام .خواستم بدانم چه فرق وتفاوتی بین یک بسیجی ویک سرباز در زمان جنگ است .من که سرباز بودم ودوسال در جبهه خدمت کرده ام میتوانستم مثل خیلی افراد خدمت سربازی نروم وغیبت کنم ولی وظیفه دانستم و رفتم حالا خدماتی که به یک بسیجی میدهند خیلی بیشتر از یک سرباز ارتش است .خواستم درخواست کنم که برای ما هم که رزمنده دفاع مقدس بودیم تسهیلاتی در نظر گرفته شود .در غیر این صورت از طریق دیوان عدالت پیگیری خواهم کرد

  پاسخ
 14. دازیوش

  سلام
  بیش از سه ماه گذشته ولی هنوز از تحویل کارت ایثار بنده خبری نیست.
  بمن گفتن برو از طریق پست ارسال میشه.
  ایا بازهم باید صبر کنم!؟؟؟؟

  پاسخ
 15. هادی افتخاری‌نیا

  من‌‌۱۳/۵ماه‌‌نیم‌بابسیج‌درجبهه‌‌و۲سال‌‌سربازی‌باارتش
  درجبهه‌های‌‌حق‌علیه‌‌‌‌باطل‌درجبهه‌های‌جنگ‌‌حضور‌‌داشتم
  آیااکنون‌۲تاکارت‌‌میگیرم.

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی