مزایای کارت ایثارگری + میزان حقوق

مزایای کارت ایثارگری

جهت مشاوره در زمینه مزایای کارت ایثارگری + میزان حقوق

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله توضیحاتی در رابطه با مزایای کارت ایثارگری و نحوه دریافت کارت ایثارگری در اختیار شما قرار داده ایم. کارت ایثارگری یا کارت ایثار ویژه رزمندگان دفاع مقدس می باشد کارت ایثارگری برای رزمندگانی صادر می شود که در دوران هشت سال دفاع مقدس در جنگ حضور داشتند و یا بیش از 45 روز در جبهه حضور داشتند. کارت ایثار در واقع، کارت هویتی ویژه رزمندگان دفاع مقدس است که به چهار دسته از ایثارگران شامل شهدا، آزادگان، رزمندگان و ایثارگران تعلق می گیرد.

در ادامه این مقاله نحوه دریافت کارت ایثار و مزایای کارت ایثارگری بیان شده است. برای کسب اطلاعات تکمیلی تر تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

نحوه دریافت کارت ایثارگری

نحوه دریافت کارت ایثارگری چگونه است؟ ایثارگران برای دریافت کارت ایثار و بهره مندی از مزایای کارت ایثارگری باید به سایت خدمات الکترونیک ایثار مراجعه نمایند و درخواست خود را به صورت غیر حضوری ثبت نمایند. سایت خدمات الکترونیک بنیاد شهید و امور ایثارگران، با هدف ارائه خدمات به صورت برخط و امکان ثبت درخواست های متنوع به صورت غیر حضوری طراحی و تولید شده است. در این سامانه خدمات مرتبط با جامعه هدف و پرسنل بنیاد به صورت یکجا و یکپارچه ارائه می شود.

نحوه دریافت کارت ایثارگری سپاه :

درخواست کارت ایثارگری سپاه از طریق سامانه خدمات الکترونیک ایثار www.isaar.ir صورت می پذیرد.  براسـاس این درخواســت پس از طی فرایندهای داخلی سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کارت ایثارگری چاپ شده و از طریق پست به درب منزل جامعه هدف ارسال می گردد.

نحوه دریافت کارت ایثارگری ارتش :

برای تمام رزمندگان ارتشی که ۳ ماه به بالا سابقه خدمت در جبهه دارند کارت ایثارگری ارتش صادر می‌شود. افرادی که فاقد کارت ایثار هستند، باید در ابتدا به آخرین یگانی که در آن خدمت کردند مراجعه کنند. بعد از پیگیری‌های اداری کارت ایثار آنها از تهران صادر می‌شود. اگر در شهر آخرین یگان خدمتی زندگی نمی‌کنید یا پروسه دریافت کارت ایثارگری شما طولانی شده، می توانید از مشاوران مجموعه ما راهنمایی های بیشتر را بخواهید.

چه کسانی می توانند کارت ایثار را دریافت نمایند و از مزایای کارت ایثارگری استفاده نمایند:

 • کارکنان وظیفه
 • پاسداران افتخاری، جوانمردان و نیروهای مردمی رزمنده تحت اختیار نیروهای انتظامی وقت در هشت سال دفاع مقدس
 • رزمندگان پایور، نیروهای انتظامی حاضر در مناطق جنگی، عملیاتی یا امنیتی.

مزایای کارت ایثارگری

کارت ایثارگری دارای امتیازات و مزایای گوناگونی می باشد که ایثارگران می توانند از آن بهره مند شوند. کارت ایثارگری دارای امتیاراتی برای خود شخص و همچنین همسر و فرزندان این افراد می باشد. مزایای کارت ایثارگری به صورت زیر است:

 1. امکان استفاده از سهمیه ایثارگری در کنکور های سراسری و آزمون های استخدامی برای ایثارگران و فرزندان آنها.
 2. کسری خدمت سربازی فرزندان پسر
 3. استفاده از خدمات بیمه ایثارگران برای افرادی که دارای بیمه نمی باشند.
 4. امکان دریافت وام خود اشتغالی
 5. امکان بهره مندی از سهمیه مسکن
 6. امکان بهره مندی از وام قرض الحسنه یا وام اضطراری.
 7. دریافت حقوق برای ایثارگرانی که درآمد ثابتی ندارند.
 8. از دیگر مزایای کارت ایثارگری می توان به اعطای وام ازدواج به فرزندان ایثارگران اشاره کرد.
 9. امکان بهره مندی از تخفیفات فروشگاه های زنجیره ای یا مجموعه های تفریحی و ورزشی.

نحوه بهره مندی از مزایای کارت ایثارگری

نحوه بهره مندی از مزایای کارت ایثارگری در ادامه بیان شده است.

 • یکی از مزایای کارت ایثارگری دریافت وام می باشد. اعضاء محترم صندوق به دو روش می توانند این وام را دریافت نمایند:
 • با مراجعه به رابطین صندوق مستقر در ادارات بنیاد شهید و امورایثارگران شهرستان های سراسر کشور و تکمیل فرم در خواست وام
 • درخواست وام به صورت الکترونیکی از طریق مراجعه به سایت ebshahed.ir
 • از دیگر مزایای کارت ایثارگری دریافت بیمه پایه و مکمل می باشد:
افرادی که از هیچ دستگاه اجرایی بیمه پایه نداشته باشند ، شامل دریافت دفترچه بیمه می شوند و همچنین بیمه تکمیلی به کلیه ایثارگران از 5 درصد تا 70 درصد تعلق می گیرد . ( به غیر از ایثارگران شاغل و بازنشسته نیروهای مسلح )
 • نحوه استفاده از سهمیه ایثارگری در ثبت نام آزمون های استخدامی:
ثبت نام در لیست بیکاران (متقاضیان اشتال) از طریق سیستم بر خط عدم اشتغال به تحصیل عدم استفاده از تسهیلات و خدمات شغلی بنیاددر سنوات گذشته شرکت در آزمون های استخدامی و رقابت با سایر ایثار گران.
 

جانبازان 70 درصد و بالاتر که با توجه به شرایط فیزیکی دارای مسکن نامناسب باشند با تائید توسط بنیاد میتوانند پس از تسویه وام قبلی مسکن مجدا از این تسهیلات استفاده نمایند.

 

مزایای کارت ایثارگری و نحوه بهره مندی از مزایای کارت ایثار در این مقاله بیان شد. در صورت هرگونه مشکل برای دریافت کارت ایثارگری و یا هرگونه ابهام در رابطه با شرایط و نحوه استفاده از مزایای کارت ایثار می توانید با کارشناسان مجرب مجموعه به شماره 9099071613 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

سوالات متداول

نحوه دریافت کارت ایثارگری چگونه است؟

دریافت کارت ایثارگری از طریق سامانه خدمات الکترونیک ایثار انجام می شود.

مزایای کارت ایثارگری چیست؟

مزایای کارت ایثارگری و نحوه بهره مندی از مزایای کارت ایثار به منظور آگاهی بیشتر متقاضیان به صورت کامل در این مقاله ارائه داده شده است.

نحوه دریافت وام ایثارگری چگونه است؟

یکی از مزایای کارت ایثارگری ، دریافت وام می باشد. راهنمای دریافت وام در این مقاله بیان شده است.

3.6/5 - (30 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه مزایای کارت ایثارگری + میزان حقوق

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. احمد ابراهیمی

  با سلام اینجانب در دوران دفاع مقدس از تاریخ ۱۳۶۵٫۱۰٫۱۸ به خدمت مقدس سربازی ژاندارمری اعزام شدم و پس از گذشت ۱۰ ماه در آذر ماه ۱۳۶۶ به مناطق آذربایجانغربی پادگان جلدیان اعزام شد و با سه ماه اضافه خدمت سنواتی که داشتم تا خرداد ۱۳۶۸ در جبهه های حق علیه باطل حضور داشته ام و با کسر سه ماه اضافه خدمت پایان خدمتم تاریخ بعلت اینکه دو ماه احتیاط نیز بوده است تاریخ ترخیص ۱۳۶۷٫۱۲٫۱۸ میباشد و جمعا ۲۶ ماه خدمت واقعی و کارت پایان خدمت را نیز دارم و بعد از تقاضای کارت ایثارگری برای بنده فقط پنج ماه و هفده روز محاسبه شده است و با این حساب هیچ مزایایی به بنده تعلق نمیگیرد در صورتیکه بعد از قطعنامه مناطق خدمتی اینجانب که همان غرب کشور و از زیر مجموعه های پادگان جلدیان ژاندارمری بوده و از مناطق عملیاتی بوده است سوابق خدمتی بنده در مدت بعد از ۱۳۶۷٫۵٫۲۷ تاریخ قطعنامه تا تاریخ ۱۳۶۷٫۱۲٫۱۸ که پایان خدمت بنده است را محاسبه نکرده اند در صورتیکه طبق مصوبه مناطق غربی کشور بعد از قطعنامه تا سال ۱۳۷۵ مناطق عملیاتی بحساب آمده اند.
  آیا راهی برای پیگیری اضافه کردن آن مدت که حدود هفت ماه است وجود دارد ؟
  و سوال دوم اینکه آیا از زمانی که جنگ پایان یافته است تا زمانی که از طرف نیروهای مسلح تصمیم گرفته شد که به ما که جامانده های لب گور جنگ هستیم و جانمان را در کف نهادیم و به سربازی که انجام وظیفه نیز بوده است این مدت سی و سه سال ما بندگان خدا ایثارگر نبوده ایم که تا کنون که حق و حقوقی به ما تعلق نگرفته واکنون هم که ما را در زیر قدوم خود دیده اند مبلغ ۲۰۰٫۰۰۰ تومان شارژ کارت هایمان نموده اید که این برای یکسال است و سی و دو سالش را هیچ به حساب نیاورده اند و اگر ما را هم جزئی از رزمندگان و ایثارگران میدانید حداقل این است که از همان ابتدای پایانی جنگ به حساب و به بازی قبول کنید .
  سوم اینکه برای شرکت کردن فرزند اناثم در کنکور سراسر دانشگاه و استخدام در قوه قضائیه علاوه بر اینکه ما را لایق یک کد ایثارگری ندانستید به واحد ایثارگران نیروی انتظامی اراک مراجعه کردم و اظهار داشتند که کد ایثارگری به شما تعلق نمیگیرد درست هم گفت که اگر تعلق میگرفت روی کارت بایستی ثبت میشد البته درد دل بسیار است در وقتی دیگر مزاحم خواهم شد

  پاسخ
 2. مصطفی منجی

  سلام من کارت ایثرقدیم دارم باز پروندتشکیل دادم برا کارت هوشمند وزنگ زدم به یگان که خدمت کردم گفتن پرونده پزشکی شما تایید شده برج سه پیامش میاد روگوشیت حالا من نه بیمه هستم نه حقوقی نه معشیتی نه خودم نه همسرم هیچی درامدی ندارم بخصوص دوسال هست وه بیکار وبرون خدای هیچ درامدی یک پسر دارم لیسانس وبیکار هرجا رفت کاری پیدا نکرده حتا هیچی ندارم که بزاش زن بگیرم کمی دانم چکارکنم خدا میداند که توروش خجالت می کشم که ندارم نمی دانم باید چکارکنم از شما خواهش می کنم که مرا راهنمای کنید که کجاباید پیگیر باشم برا معشیتی یا هرچه که برن من رازی هستم فقط امید باشد که اگروام گرفتم قسطی با ان معشیتی بدم خواهش می کنم من باید چکارکنم که معشیتی را بگیرم تشکر از لطف شما که زحمت می کشید جواب

  پاسخ
 3. مصطفی منجی

  سلام خسته نباشی برا معشیتی یاحقوق من از کجا بایدیگیری کنم نه هیچ بیمه ای نه حقوقی که خودم نه همسرم هیچ گونه درامدی ندارم از شما خواش می کنم که راهننای کنید که کجاباید پیگیری کنم برا معشیتی کارت ایثار قدیمدارم باز پرونده تشکیل دادم برا کارت هوشمند برا پسرم هم کسری خدمت بردم معاف شده بدو ن درامد هستم ازشما صمیمانه خوهش دارم که راهننای کنید که چکارکنم تشکر پاسخ

  پاسخ
 4. محمدعلی صداقتی

  با سلام خدمت همگی همرزمان کارت ایثار قدیمی دارم چطوری هوشمند کنم ؟کجا تقاضا بدم ؟

  پاسخ
 5. ابراهیم فتحی

  سلام خسته نباشید من نزدیک ۴۲ ماه حضور در جبهه دارم کارت ایثار که جدیدا از طریق پست به دستم رسید ۲۰ ماه ثبت شده است درخواست نجدید یا توضیح داشتم ممنون

  پاسخ
 6. محمد

  سلام وخسته نباشید خدمت هم رزمان عزیز
  کارت ایثارگری تازه به دستم رسیده است.
  میخاستم بدونم آیا حقوق ماهیانه هم تعلق میگیرد؟
  واینکه از تکریم کارت کجاها میتونم ازش استفاده کنم؟
  داخل فروشگاهی خواستم ازش استفاده کنم روی دستگاه کارتخوان میزنه شماره کارت نامعتبر است
  از طریق پیامک هم فعالش کردم…
  و تکریم کارت متعلق به کدام بانک هست؟
  آیا میشه وجه نقدی که داخل کارت هست نقدا برداشت کرد؟

  ممنون میشم اگه دوستان کسی هست بنده رو راهنمایی کند

  پاسخ
 7. کریمیان

  با سلام
  بنده 12ماه جبهه سال59 با ژاندارمری دارم و5ماه داوطلبی از طرف بسیج در منطقه جنگی فاب دارم ترکیم کارت و کارت ایثار هم دارم اما موجودی آن صفر می باشد آیا بااین سابقه حقوقم به من تعلق می گیرد ؟باتشکر

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

دریافت کارنامه کنکور 1401