خرید سربازی

 قیمت خرید سربازی در سال 99 + شرایط و نحوه خرید سربازی سال 99

جهت مشاوره در زمینه خرید سربازی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

چگونگی و نحوه خرید سربازی در سال 1400 + شرایط و قیمت خرید سربازی سال ۱۴۰۰ ، در سال گذشته تبصره ای برای مشمولان غائب در نظر گرفته شد که مشمولان غائب می توانستند نسبت به پرداخت جریمه نقدی اقدام کرده و کارت معافیت دریافت کنند.


خرید خدمت سربازی

خرید سربازی سال 1400

آخرین خبر 25 دی 99

با توجه به لغو قانون خرید سربازی در سال ۱۳۹۹، هیچ گونه خبری مبنی بر فروش خدمت سربازی منتشر نشده و صرفاً برای آن دسته از مشمولانی که در سال ۹۷ اقدام به خرید سربازی کرده و در سال ۹۸ یک قسط از مبلغ خرید خود را پرداخته‌اند فرصتی ایجاد شده است که تا پایان سال ۱۳۹۹ اقدام به پرداخت جریمه خود کرده و کارت پایان خدمت را دریافت نمایند.

بدیهی است که تمام افرادی که در این طرح ثبت نام کرده ولی نسبت به پرداخت اقساط اقدامی نکرده‌اند مشمول خدمت نظام وظیفه بوده و می‌بایست در اسرع وقت نسبت به تعیین تکلیف وضعیت خود اقدام نمایند.


خبر 4 آبان 99 :

قیمت خرید سربازی در سال 1400

قیمت خرید سربازی در سال 1400 + شرایط و نحوه خرید سربازی سال ۱۴۰۰ : به گزارش مشاورگروپ به نقل از خبرگزاری برنا؛ ابوالفضل ابوترابی، نماینده مردم نجف آباد در مجلس از طرح جدید مجلس خبر داد که مطابق آن هر مشمولی که بیش از ۲۸ سال سن دارد، تا سن ۵۰ سالگی، ۵۰ درصد بیش از مشمولان سربازی رفته مالیات بپردازد اما دوره خدمت وظیفه عمومی را سپری نکند و از خدمات اجتماعی که به کارت پایان خدمت ربط دارد ‌بهره‌مند شود.

شرایط  خرید سربازی در سال ۱۴۰۰

قیمت خرید سربازی در سال 1400 ؛ مطابق طرح پیشنهادی مجلس، هر مشمولی که بیش از ۲۸ سال سن دارد، تا سن ۵۰ سالگی، ۵۰ درصد بیش از مشمولان سربازی رفته مالیات باید بپردازد.

ابوالفضل ابوترابی، نماینده مردم نجف آباد در مجلس از طرح جدید مجلس خبر داد که مطابق آن هر مشمولی که بیش از ۲۸ سال سن دارد، تا سن ۵۰ سالگی، ۵۰ درصد بیش از مشمولان سربازی رفته مالیات بپردازد اما دوره خدمت وظیفه عمومی را سپری نکند و از خدمات اجتماعی که به کارت پایان خدمت ربط دارد ‌بهره‌مند شود.

واکنش رئیس اداره سربازی ستاد کل نیروهای مسلح به طرح مجلس برای خرید خدمت

توضیحات رئیس اداره سرباز ستادکل نیروهای مسلح درباره طرح دریافت مالیات از مشمولان غایب

خرید سربازی سال ۱۴۰۰ " رئیس اداره سرباز ستادکل نیروهای مسلح گفت: مطلبی در مورد دریافت مالیات از مشمولان غایب بعد از ۲۸ سالگی مطرح شده است که نه تنها این مطلب صحت ندارد بلکه اصلا اولویت ستادکل هم نیست.

شب گذشته ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی در برنامه تلویزیونی تهران ۲۰ اذعان کرد که طرحی تحت عنوان اخذ مالیات از مشمولان غایب قرار است اجرایی شود.

وی در تشریح این طرح گفت: قرار است افرادی که از ۲۸ سال به بعد به سربازی نرفته‌اند برای انجام هر گونه فعالیتی که نیاز به کارت پایان خدمت داشته باشد به دلیل اینکه کارت پایان خدمت ندارند مبلغی تحت عنوان مالیات تحت امنیت پرداخت کنند.قیمت خرید سربازی در سال 1400 + شرایط و نحوه خرید سربازی سال ۱۴۰۰ /

ابوترابی تأکید کرد: ما به ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرده‌ایم که مشمولان غایب از ۲۸ سالگی تا ۵۰ سالگی به بعد مالیات پرداخت کنند. اینکه ۵۰ سالگی را می‌گوئیم به این دلیل است که برای فرد ۵۰ ساله در قانون سربازی در نظر گرفته نشده است.

قیمت خرید سربازی در سال 1400 + شرایط و نحوه خرید سربازی سال 1400 :  وی ادامه داد: این مالیات به این صورت است که ۵۰ درصد مبلغی که دیگران برای دریافت خدمات مانند اخذ گواهینامه و مسائل اینچنینی پرداخت می‌کنند را باید بیشتر پرداخت کنند. یعنی اگر اخذ گواهینامه ۱۰۰ هزار تومان قیمت دارد این فرد باید ۱۵۰ هزار تومان پرداخت کند.

نماینده مردم نجف آباد گفت: این موضوع برای سند زدن، سفر خارجه، خرید و فروش و هر رفتار دیگری که نیاز به کارت پایان خدمت داشته باشد، قابل اجرا است. حتی ما برای شرایط کاندیداتوری در مجلس و دیگر انتخابات هم قرار است رقمی را برای این افراد در نظر بگیریم.

صرف نظر از درست و یا غلط بودن طرحی که وی از آن سخن می‌گوید باید دید آیا این طرح تصویب شده است که الان اعلام عمومی می‌شود و یا فقط به عنوان یک طرح و نظریه است، در همین راستا با امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور گفت‌وگو کردیم که در واکنش به سخنان این نماینده اظهار کرد: کمیسیون مجلس در حال بررسی طرح‌های مختلف است و این نماینده در این برنامه تلویزیونی فقط نظر خود را به صورت شخصی اعلام کردند. این طرحی که نماینده از آن سخن گفته است نه نظر کمیسیون مجلس است و نه ستاد کل نیروهای مسلح با آن موافق است.

قیمت خرید سربازی  سال 1400: رحیمی پور تصریح کرد: این طرح فقط یک پیشنهاد است. ستاد کل نیروهای مسلح وظیفه دارد تمامی طرح‌ها را بررسی کند و در نهایت آنچه به صلاح نظام باشد را اعلام و اعمال کند.

رئیس اداره سرباز سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: طرحی که آقای ابوترابی از آن صحبت کردند باید بررسی شود و کار کارشناسی در آن انجام شود. منکر موارد مثبت طرح نمی‌شوم اما تا زمانی که یک طرح کارشناسی نشده و به تصویب نرسیده، نباید اطلاع رسانی عمومی شود. چرا که امکان دارد تمام طرح به دلایل مختلفی رد شود و طرح دیگری جایگزین شود.

اولویت ستاد کل نیروهای مسلح افزایش حقوق سربازان است

خرید سربازی 1400؛ وی افزود: اما یک موضوعی را قاطعانه بگویم که ستاد کل نیروهای مسلح با هر گونه خرید خدمت سربازی قاطعانه مخالف است و هیچ برنامه و طرحی برای این موضوع ندارد.

امیر دریادار دوم با اشاره به اولویت فعلی ستاد کل نیروهای مسلح در رابطه با سربازان اظهار داشت: برای ما اولویت پرداخت حقوق سربازان است که باید از مبادی قانونی پیگیری شود و از مجلس شورای اسلامی انتظار داریم در این خصوص ما را یاری کنند.

رحیمی پور یادآور شد: مطابق قانون هر سرباز باید بین ۶۰ تا ۹۰ درصد حداقل حقوق کارکنان نیروهای مسلح را دریافت کند. در حالی که به دلایل مختلف از جمله کمبود بودجه، سربازان از مبلغ مصوبه کمتر حقوق دریافت می‌کنند و لذا اولویت ما همانطور که گفتم پرداخت کامل حقوق سربازان است نه چیز دیگری.

خرید کارت پایان خدمت

افزایش حقوق سربازان، بهینه کردن طول مدت سربازی، مهارت آموزی و… مواردی هستند که پرداختن به آنها می‌تواندطول خدمت سربازی را برای یک سرباز به بهترین شکل نسبت به شرایط فعلی تغییر دهد. باید ابتدا حساب کرد که در کشور چند مشمول غایب داریم که الان بخواهیم به صورت فوریتی طرحی را برای آنها در مجلس عنوان کرد و از پرداختن به مهم‌ترین موضوعی که برای یک سرباز یعنی حقوقش مطرح است غافل شد.

حال که ستاد کل نیروهای مسلح رسماً اعلام کرده است که با خرید خدمت و طرح‌های جایگزین آن مخالف است باید طرحی برای مشمولان غایب در نظر گرفته شود که استفاده از این طرح تنها برای مشمولان غایب قبلی باشد و اینگونه نباشد که فردی بگویند چند سال به سربازی نروم و مشمول غایب محسوب شوم و از این طرح استفاده کنم و در نهایت هم مثل ماجرای خرید خدمت با ۸ سال غیبت نتواند طول مدت خدمت سربازی را بخرد و مجبور باشد با ۸ سال غیبت به سربازی برود.قیمت خرید سربازی در سال 1400 + شرایط و نحوه خرید سربازی سال ۱۴۰۰ /

==========================

نحوه خرید سربازی در سال ۱۴۰۰

قیمت خرید سربازی در سال 1400 + شرایط و نحوه خرید سربازی سال ۱۴۰۰ :  در سال گذشته تبصره ای برای مشمولان غائب در نظر گرفته شده بود که بوسیله ی آن مشمولان غائب می توانستند نسبت به پرداخت جریمه نقدی اقدام کرده و کارت معافیت خود را دریافت کنند.
یکی از اهداف اجرای طرح جریمه ی مشمولان غایب، مشخص شدن تکلیف این افراد و نیز کاهش تعداد غیبت سربازان بود.

اما متاسفانه تصویب این طرح نه تنها سبب افزایش تعداد مشمولان غایب شده، بلکه هم برای خانواده ها و هم برای نیرو‌های مسلح مشکلاتی را به دنبال داشته است.

بنابراین نیرو های مسلح تصمیم به حذف طرح خرید خدمت در اواخر سال 98 گرفت اما با وجود مخالفت هایی که با حذف آن وجود داشت در طی این 4 سال در لایحه ی بودجه قرار می گرفت و مجلس نیز در نهایت آن را تصویب نمود.

 • شرایط خرید سربازی برای مدرک دیپلم چیست؟
 • میزان مبلغ خرید سربازی برای مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد چقدر است؟
 • پزشکان متخصص برای خرید سربازی چه مقدار باید بپردازند؟
 • مدت زمان پرداخت مبلغ برای خرید سربازی چقدر است؟
 • من تا ترم سوم کارشناسی را گذرانده ام و بعد انصراف دادم، از چه تاریخی باید فراغت از تحصیل خود را حساب کنم؟
 • مدرک من کارشناسی محسوب می شود یا دیپلم؟

البته لازم به ذکر است که علاوه بر این طرح، امکان گرفتن کسری خدمت از طریق پروژه های تحقیقاتی و نیز استفاده از سایر معافیت ها مثل معافیت کفالت و معافیت پزشکی نیز وجود دارد و این موارد نیز در جزو مصوبات مجلس و سازمان نظام وظیفه عمومی هستند.

هزینه خرید خدمت سربازی برای مشمولان غایب

مقدار جریمه برای خرید سربازی مشمولان غایب بر طبق مدرک تحصیلی آنان در قانون بودجه  سال گذشته به صورت زیر بود:

 • مشمولان زیر دیپلم: ۱۰ میلیون تومان
 • مشمولان دیپلم: ۱۵ میلیون تومان
 • مشمولان فوق دیپلم( کاردانی ): ۲۰ میلیون تومان
 • مشمولان لیسانس( کارشناسی ): ۲۵ میلیون تومان
 • مشمولان فوق لیسانس( کارشناسی ارشد ): ۳۰ میلیون تومان
 • مشمولان دکترای عمومی علوم پزشکی: ۳۵ میلیون تومان
 • مشمولان دکترای تخصصی غیر از علوم پزشکی: ۴۰ میلیون تومان
 • مشمولان پزشکان متخصص و بالاتر: تا ۵۰ میلیون تومان

خرید خدمت سربازی ویژه سال 1400

افراد متأهل شامل ۵ درصد تخفیف جریمه ی غیبت می شوند.( همسر دائم )
افرادی که فرزند دارند به ازای هر فرزند ۵ درصد تخفیف جریمه ی غیبت دارند.( فرزندان قانونی )
در ازای هر سال غیبت بیشتر از 8 سال، به میزان۱۰ درصد به مبلغ جریمه ی پایه ی فرد افزوده خواهد شد.( مدت زمان غیبت بیشتر از شش‌ماه، به صورت رند یک ‌سال محاسبه می‌شود. )

دقت کنید که چنانچه مشمول خدمت سربازی هستید اما هنوز 8 سال از زمان غیب شما نگذشته است به امید آن که در سال های آینده ۸ سال غیبت شما تمام شده و بتوانید از این طرح استفاده کنید نباشید چرا که این طرح فعلا قابل تمدید نیست.

جزئیات طرح خرید سربازی در سال ۱۴۰۰

ظاهرا نیرو های مسلح جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است که با تصویب طرح خرید سربازی 98 موافق نبوده و معتقد است این طرح معایب و آثار منفی زیادی دارد که باعث تشویق و ترغیب بیشتر افراد به غیبت از سربازی می‌شود.

در جلسه ی علنی مجلس که در تاریخ 04/12/1397 برگزار شد همزمان با تدوین لایحه ی بودجه ۱۳۹۸، یکی از موضوعات مورد بحث حذف تبصره ی مربوط به خرید سربازی سال 98 بود که در نهایت سازمان برنامه و بودجه و مسئولان نظام وظیفه ی کشور، عدم گنجاندن این طرح برای سال 98 را اعلام کردند. بدین شکل پرونده ی خرید سربازی سال 98 بسته شد.

با تصویب شدن این بند از لایحه ی بودجه، می توان گفت که عملا از سال 98 به بعد دیگر طرح خرید خدمت سربازی را نخواهیم داشت و مشمولان سال 97 که اقدام به اقساطی کردن جریمه ی خود کرده اند نیز بایستی تا پایان سال 1398 اقدام به تسویه ی اقساط خود کنند.

خرید خدمت سربازی 99 - 1400به این ترتیب، دیگر شرایط خرید سربازی در سال 1400 منتفی است و باید منتظر تغییرات قوانین در سالهای آینده باشیم. شما عزیزان میتوانید برای استعلام جدیدترین قوانین و تغییرات مرتبط با خرید خدمت سربازی، با مشاوران ما در مرکز مشاورگروپ تماس بگیرید.

قیمت خرید سربازی در سال 1400 + شرایط و نحوه خرید سربازی سال 1400 با توجه به مدرک تحصیلی فرد متفاوت است. لازم به ذکر است که امسال آخرین سالی است که میتوان خدمت سربازی را در شرایط خاصی خرید، پس اگر شرایط خرید سربازی را دارید، نهایتا تا آخر اسفندماه وقت دارید تا برای این کار اقدام کنید.

به نقل از سازمان نظام وظیفه:

با توجه به بند “ب” تبصره 11 قانون بودجه، به دولت اجازه داده می شود تمامی مشمولان خدمت مقدس سربازی را که بیشتر از 8 سال غیبت دارند، با پرداخت جریمه نقدی معاف کند و کارت معافیت صادر نماید.

لازم به ذکر است قیمت خرید سربازی با توجه به مدرک تحصیلی و شرایط فرد متفاوت بود.

روش های معافیت از خدمت سربازی و دریافت کارت پایان خدمت چیست؟
چگونه برای معافیت پزشکی اقدام کنیم؟
آیا می توانیم با انجام دادن طرح برای شرکت های دانش بنیان کسر از خدمت بگیریم؟
روش های کسر خدمت سربازی چیست؟
سن سربازی چقدر است ؟
شرایط خرید خدمت فرزندان ایثارگران در بودجه چگونه است ؟

غیبت بیش از شش ماه یک سال محسوب می شود.

مشمولان متاهل باید بدانند که 5% از مجموع مبلغ جریمه برای این افراد کسر می شود و به ازای هر فرزند نیز 5% دیگر از مجموع مبلغ جریمه کسر خواهد.

اگر در این باره نیاز به اطلاعات بیشتری دارید و نمی دانید برای خرید سربازی به کجا مراجعه کنید و یا چه مدارکی همراه خود ببرید، با مشاوران ما در دپارتمان مشاوره “مشاورگروپ” تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند و پاسخگوی سؤالات شما باشند.

من متاهل هستم و 2 فرزند دارم. مدت غیبت من 10 سال است. مبلغ کل جریمه برای من چقدر می شود؟
آیا می توان مبلغ جریمه را قسطی پرداخت کنیم؟
برادر من متولد 70 است و سال 91 از سربازی فرار کرد، می تواند سربازی خود را بخرد؟
من متولد 72 هستم و یک فرزند دارم. وضعیت مالی من اصلا خوب نیست.
آیا من می توام سربازی خود را به صورت قسطی بخرم؟
من متولد 58 هستم و بعد از دوره آموزشی دیگر سربازی نرفتم و غیبت کردم، آیا می توانم خدمت سربازی را بخرم؟
برای خرید سربازی باید به کجا مراجعه کنیم؟ چه مدارکی لازم است؟

برای آگاهی از:

کسر خدمت فرزندان ایثارگران

کسری خدمت بسیج

شرایط خرید سربازی

امریه آموزش و پرورش

شما می توانید با مشاوران و متخصصان ما در دپارتمان نظام وظیفه “مشاورگروپ” تماس بگیرید،
تا به روز ترین اطلاعات را در اختیار شما قرار دهند و پاسخگوی سؤالات شما باشند.
منتظر شنیدین صدای شما هستیم.

آیا همچنان امکان خرید خدمت سربازی مشمولان برای سال 1400 وجود دارد؟

برای مشاهده اخرین اخبار و اطلاعیه ها میبایست از سایت نظام وظیفه و یا از همین مقاله اقدام کنید

خرید خدمت سربازی چگونه انجام می گیرد؟

متقاضیان می توانستند با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس + 10) جهت خرید خدمت سربازی اقدام نمایند که مراحل آن به طور کامل در این مقاله ذکر شده است.

شرایط جدید مجلس برای خرید سربازی و یا طرح جایگزین آن چیست؟

هر مشمولی که بیش از ۲۸ سال سن دارد، تا سن ۵۰ سالگی، ۵۰ درصد بیش از مشمولان سربازی رفته مالیات باید بپردازد. لازم به ذکر است این طرح هنوز در مجلس تصویب نشده است.


جهت مشاوره در زمینه خرید سربازی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. اذر

  سلام مادر من بالای ۸۰ سال سن داره ایا پسر من بعنوان تنها نوه ایشان میتونه کفالت بگیره البته برادر من سالهاس که در ایران نیست و مادرم تنها زندگی میکند سپاس

  پاسخ
 2. امیر

  اقایون خبر خوش قانون طرح جایگزینی خدمت تصویب شد و تا دوماه دیگ اجرایی میشود برای متولدین قبل ۷۵

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

دریافت نتایج نهایی کنکور 1400