شرایط جدید انتقال دانشجویان پزشکی از خارج به داخل

شرایط جدید انتقال دانشجویان پزشکی از خارج به کشور

جهت مشاوره در زمینه شرایط جدید انتقال دانشجویان پزشکی از خارج به داخل

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

این مقاله سعی دارد به موضوع جالب و جدید جزئیات انتقال دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور به داخل بپردازد. با ما همراه باشید. میزان تخفیف ایثارگران و جانبازان زیر 25 درصد در دانشگاه‌ها از سال تحصیلی 97 - 98 را فقط با یک تماس از کارشناسان مجرب مجموعه مشاور گروپ بخواهید.

انتقال دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور به داخل

با اصلاح آئین نامه انتقال دانشجویان غیر پزشکی شاغل به تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور به داخل ، انتقال این دسته از دانشجویان تسهیل شد.

 به نقل از سازمان امور دانشجویان، با توجه به شرایط ارزی کشور و بنا به دستور دکتر منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری، با متقاضیان تحصیل در دانشگاه های خارج کشور برای انتقال به داخل کشور مساعدت بیشتری صورت خواهد گرفت و ازاین پس امید به افزایش  انتقال دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور به داخل خواهیم داشت.

بنا بر اصلاحیه آئین نامه جدید، متقاضیان انتقال دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور به داخل در تمام مقاطع تحصیلی تنها با گذراندن یک ترم تحصیلی در دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خارج از کشور می توانند درخواست انتقال به دانشگاه های داخل را در سامانه سازمان امور دانشجویان ثبت کنند.

متقاضیان انتقال دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور به داخل می توانند از طریق پورتال سازمان به نشانی portal.saorg.ir درخواست و مدارک خود را ارسال کنند. این تسهیلات صرفاً در سال ۹۷ و برای دانشجویانی است که قبل از سال ۹۷ در دانشگاه های خارج از کشور ثبت نام کرده باشند، قابل اجرا است.

برای آگاهی از جدیدترین جزئیات انتقال دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور به داخل با کارشناسان مجرب مشاور گروپ تماس بگیرید.

مشاور گروپ

شرایط جدید انتقال دانشجویان پزشکی از خارج به کشور

شرایط جدید انتقال دانشجویان پزشکی از خارج به کشور

مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه‌ای شرایط جدید انتقال دانشجویان پزشکی از خارج به کشور و ادامه تحصیل آنها در دانشگاه‌های علوم پزشکی داخل کشور را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در این اطلاعیه که به تازگی منتشر شده با تاکید بر حفظ کیفیت علمی دانشجویان، برخی شرایط جدید انتقال دانشجویان پزشکی از خارج به کشور تسهیل شده است.
این اطلاعیه می‌افزاید: به منظور تسهیل انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور، افرادی که در دانشگاه‌های مورد تائید وزارت بهداشت در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند و شرایط اعلامی وزارت بهداشت را دارا هستند، می‌توانند در صورت تقاضا به دانشگاه‌های داخل کشور منتقل شوند.

بر اساس این اطلاعیه شرایط انتقال افراد، عبارت است از:

 • کسب حد نصاب معدل در مقاطع مختلف تحصیلی، شامل معدل کتبی دیپلم حداقل ۱۶ و معدل پیش‌دانشگاهی حداقل ۱۷،
 • گذراندن حداقل ۳۶ واحد درسی (طبق سرفصل دروس رشته مربوط در دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور)، با حداقل معدل ۱۵ در دانشگاه خارجی مورد تایید وزارت بهداشت
 • و شروع به تحصیل در خارج از کشور در دوره اصلی رشته‌های علوم پزشکی تا قبل از تیر ماه سال ۱۳۹۷.

همچنین در صورت موافقت وزارت بهداشت با انتقال این افراد، اخذ پذیرش از دانشگاه‌های داخل کشور به عهده متقاضی است و شهریه این دسته از افراد معادل ریالی شهریه‌ای است که در دانشگاه‌های خارج از کشور پرداخت کرده اند.

متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه انتقال دانشجویان خارج از کشور معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ارسال مدارک مورد نیاز از طریق سامانه http://mohed.behdasht.gov.ir درخواست خود را ثبت و در این خصوص اقدام کنند.

برای آگاهی از جدیدترین جزئیات و شرایط جدید انتقال دانشجویان پزشکی از خارج به کشور با کارشناسان مجرب مشاور گروپ تماس بگیرید.

مشاور گروپ

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه شرایط جدید انتقال دانشجویان پزشکی از خارج به داخل

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. مسعود

  هزینه شهریه برای دانشجویان 72 واحدی طبق مصوبه چقدر است؟

  پاسخ
  1. پگاه

   با سلام
   اخیرا شرایط انتقال دانشجوی پزشکی از خارج به داخل تغییر کرده آیا امکان داره این شراط رو هم در سایت قرار بدید واینکه از چه طریقی باید برای انتقال اقدام بشه؟
   ممنونم.

   پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

دریافت کارنامه کنکور 1401