ثبت نام دکتری ۱۴۰۳

ثبت نام دکتری 1403 ثبت نام کنکور دکتری ۱۴۰۳

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این صفحه نحوه ثبت نام دکتری 1403 و راهنمای شرایط ثبت نام آزمون دکتری، زمان ثبت نام کنکور دکتری ۱۴۰۳ در اختیار شما قرار گرفته است. ثبت نام آزمون دکتری 1403 آغاز شده و شما متقاضیان عزیز می توانید با مطالعه این مقاله پاسخ سوالات خود مانند شرایط، زمان و نحوه ثبت نام، هزینه ثبت نام، زمان برگزاری آزمون و… را دریافت نمایید چون در این مقاله مشاور گروپ تمامی اطلاعات ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ را بررسی کرده ایم. با ما همراه باشید.

کلیه داوطلبانی که دوره کارشناسی ارشد خود را در یکی از دانشگاه های ایران گذرانده اند، می توانند برای ثبت نام دکتری 1403 اقدام کنند. بنابراین تمامی دانشجویانی که در دانشگاه های غیر انتفاعی، دانشگاه آزاد، سراسری، دانشگاه پیام نور و علمی کاربردی تحصیل کرده اند می توانند در آزمون دکتری شرکت کنند.

ثبت نام آزمون دکتری 1403

ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۳ به درخواست وزارت علوم تحقیقات و فناوری و توسط سازمان سنجش sanjesh.org انجام می شود. دوره دکتری، بالاترین دوره تحصیلی آموزش عالی است كه به اعطای مدرک تحصیلی می انجامد و رسالت آن تربیت افرادی است كه بـا نـوآوری در زمینه های مختلف علوم و فناوری در رفع نیازهای كشور و گسترش مرزهای دانش موثر باشند.

ثبت نام دکتری 1403 برای پذیرش در دوره های روزانه، نوبت دوم، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و پردیس خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برگزار می شود.

آزمون دكتری، مطابق با قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تكمیلی در دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی كشور، در قالب دو مرحله برگزار می شود، مرحله اول سنجش علمی (آزمون متمركز) و مرحله دوم مصاحبه علمی و سنجش عملی و ارزیابی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری. بنابراین شرایط ثبت نام کنکور دکتری در ادامه اعلام می گردد.

شرایط ثبت نام دکتری 1403

هر آزمونی برای ثبت نام متقاضیان شرایطی را تعیین می کند و کنکور دکتری هم از این قاعده مستثنی نیست.داوطلبانی که قصد ثبت نام در آزمون دکتری را دارند، باید دارای یکسری شرایط عمومی و اختصاصی به شرح زیر باشند. لازم است داوطلبان، از لحاظ مقررات وظیفه عمومی منعی نداشته باشند. در این بخش از مقاله شرایط ثبت نام دکتری 1403 برای متقاضیان شرح داده شده است.

همچنین از مقاله شرایط عمومی و اختصاصی آزمون دکتری ۱۴۰۳ نیز بازدید نمایید.

شرایط عمومی ثبت نام کنکور دکتری 1403

 1. اعتقاد به اسلام یا یكی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 2. انجام دادن واجبات و پرهیز كردن از محرمات
 3. عدم احراز عناد و دشمنی نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران
 4. نداشتن سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آنها
 5. عدم احراز فساد اخلاقی
 6. عدم اشتهار به ارتكاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال

شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور دکتری ۱۴۰۳

 • داشتن كارشناسی ارشد یا دكترای عمومی یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع كارشناسی ارشد یا دكترای عمومی كه مدرک مذكور مورد تایید باشد.
 • با توجه به این كه ادامه تحصیل در مقطع دكتری به صورت تمام وقت می باشد، داوطلبان شاغل در وزارتخانه ها، سازمان ها و نهاد های دولتی باید قبل از ثبت نام موافقت محل كار خود را مبنی بر ادامه تحصیل دریافت و آن را نزد خود نگه دارند.
 • ادامه تحصیل افرادی كه دارای مدارک استخدامی، داخلی و یا با عنوان “معادل” می باشند، منـوط به تایید دفتر آموزش عالی غیردولتی وزارت علوم می باشد.
 • دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع دكتری تخصصی در صورت عدم انصراف تا پایان مهلت ثبت نام، مجاز به ثبت نام و شركت مجدد در این آزمون نمی باشـند.
 • پذیرفته شدگان نهایی دوره های روزانـه در آزمون دكتری نیمه متمركز سال گذشته، حتی در صورت عدم ثبت نام و یا انصراف قطعی از رشته قبولی، مجاز به ثبت نام و شركت در آزمـون دكتـری تخصصـی ۱۴۰۳ نخواهند بود.
 • داوطلبانی كه فارغ التحصیل شده اند، لازم است معدل دوره كارشناسی و كارشناسی ارشد یا دكترای عمومی خـود را در ردیف هـای مربوطـه تقاضـانامه درج نمایند.
 • دانشجویان سال آخر و یا فارغ التحصیلان مقطع كارشناسی ارشد و دكترای حرفه ای (به جز فارغ التحصیلان كارشناسی ارشد پیوسته، دكترای عمـومی دامپزشكی و دكترای پزشكی)، كه معدل آنان كمتر از 14 می باشد، حق ثبت نام و شركت در این آزمون را ندارند.
 • پذیرفته شدگان با توجه به تعهدات آموزش رایگان باید برابر طول مدت تحصیل دوره دكتری، در موقع ثبت نام تعهد بسپارند تا در صورت نیـاز در محلـی كـه وزارت علوم تعیین می كند به خدمت اشتغال ورزند.

شرایط و مقررات وظیفه عمومی برای ثبت نام دکتری 1403

 • مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند و در صورت شركت در آزمون و قبولی در دانشگاه معافیت تحصـیلی بـرای آنـان صـادر نگردیـده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام از آنان نمی باشند.
 • فارغ التحصیلان دوره دكتری تخصصی ناپیوسته مجاز به شركت مجدد در کنکور دکتری نمی باشند.
 • دانشجویان اخراجی دانشگاه ها تا پایان خدمت دوره ضرورت و یا اخذ معافیت دائم، مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند.
 • سنوات تحصیلی مجاز در مقطع دكتری تخصصی ناپیوسته، حداكثر شش سال می باشد.

اگر شرایط ویژه ای دارید و متقاضی ثبت نام دکتری هستید می توانید سوالات خود را با بخش پاسخگویی تلفنی ما در مشاور گروپ در میان بگذارید.

کافیست با تلفن ثابت از سراسر کشور همه روزه (حتی ایام تعطیل) از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب تماس بگیرید.

مشاور گروپ

۹۰۹۹۰۷۱۶۱۳

مدارک ثبت نام دکتری 1403

مدارک ثبت نام دکتری

ارائه مدارک ثبت نام دکتری 1403 به منظور نام نویسی در آزمون دکتری برای هر داوطلب ضروری است. لیست مدارک ثبت نام آزمون دکتری به شرح زیر است:

 • تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی
 • شناسنامه و کارت ملی
 • کد وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان مرد
 • کد و نام مجموعه امتحانی آزمون دکتری
 • شماره سریال ثبت نام دکتری
 • فایل عکس اسکن شده (اسکن عکس تمام رخ 3*4 با فرمت JPG  که حداقل 300 *200 پیکسل و حداکثر 400 *300 باشد. تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد. حجم فایل ذخیره شده عکس هم نباید از 70 کیلوبایت بیشتر باشد.)
 • معدل مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد داوطلب
 • کدرشته تحصیلی در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و کد موسسه دریافت مدرک
 • کد پیگیری سهمیه ایثارگران و رزمندگان
 • کد 13 رقمی داوطلبان اتباع غیر ایرانی
 • کد پستی محل سکونت و کد شهرستان (برای تعیین حوزه امتحانی آزمون دکتری)

تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی ثبت نام دکتری 1403

  • نام خانوادگی، نام و نام پدر
  • شماره شناسنامه / سری و سریال شناسنامه / كد ملی / شهر محل صدور شناسنامه
  • روز، ماه و سال تولد / شهر محل تولد
  • کد رشته تحصیلی / كد رشته تحصیلی دوره كارشناسی ارشد
  • محل اخذ مدرک تحصیلی كارشناسی ارشد و کد موسسه دریافت مدرک
  • كد و نام استان به همراه كد و نام شهرستان محل اقامت
  • آدرس دقیق پستی /  كد پستی دقیق
  • شماره تلفن ثابت
  • شماره تلفن همراه

زمان ثبت نام کنکور دکتری ۱۴۰۳

زمان ثبت نام کنکور دکتری ۱۴۰۳ مطابق اطلاعیه سازمان سنجش به عنوان متولی برگزاری آزمون دکتری، از روزروز چهارشنبه به تاريخ 1402/08/17 آغاز و در روز سه‌شنبه به تاريخ 1402/08/23 ادامه خواهد یافت. متقاضیان شرکت در آزمون باید با در دست داشتن مدارک ثبت نام دکتری 1403 در این بازه زمانی اقدام به نام نویسی نمایند

عنوان آغاز پایان
زمان ثبت نام کنکور دکتری 1403 1402/08/17 1402/08/23

نکته مهم: متقاضیان باید در مدت زمان فوق ثبت نامشان را تکمیل و آن به روزهای پایانی موکول ننمایند. در صورت اعلام زمان تمدید مهلت ثبت نام کنکور دکتری ۱۴۰۳ از سوی سازمان سنجش آموزش کشور این مقاله به روز رسانی می گردد.

تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری

پیرو اطلاعیه سازمان سنجش مبنی بر تمدید زمان ثبت نام کنکور دکتری اعلام می داریم که متقاضیان می توانند تا تاریخ پنجشنبه ۱۴۰۱/۹/۳ اقدام به ثبت نام آزمون دکتری در سایت سازمان سنجش نمایند.

بعد از مطالعه دفترچه ثبت نام دکتری 1403 و تهیه مدارک لازم برای ثبت نام آزمون دکتری به سایت sanjesh.org مراجعه نمایید.

اطلاعیه تمدید ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد 1402 + اصلاحیه دفترچه ثبت نام دکتری 1402

جهت اطلاعات بیشتر به مقاله زمان ثبت نام کنکور دکتری مراجعه کنید.

متن اطلاعیه سازمان سنجش در رابطه با ثبت نام آزمون ورودی مقطع دكتری نیمه‌متمركز (Ph.D) سال 1403 به شرح زیر است:

به اطلاع داوطلبان ثبت نام و شركت در آزمون ورودی مقطع دكتری نیمه متمركز (Ph.D) سال 1403 برای پذیرش در دوره های روزانه، نوبت دوم، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی، مشترک و پردیس خودگردان دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی می‌رساند كه با توجه به نكات ذیل و همچنین در نظر داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای شركت در آزمون، می‌توانند در آزمون مذكور ثبت‌نام و شركت نمایند.

شرایط ثبت نام:

ثبت‌نام برای آزمون ورودی مقطع دكتری نیمه متمركز (Ph.D) سال 1403 از روز یکشنبه مورخ 1402/08/22 آغاز و در روز یکشنبه مورخ 1402/08/29پایان می‌پذیرد. لازم به تاكید است كه ثبت‌نام منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org انجام خواهد پذیرفت. هر داوطلب براساس ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شركت در آزمون می‌تواند در یك كدرشته‌ امتحانی  ثبت‌نام‌ و در آزمون مربوط شركت‌ نماید.

داوطلبان لازم است كه ابتدا دفترچه راهنمای ثبت‌نام را مطالعه نموده و در صورت واجد شرایط بودن، نسبت به پرداخت هزینه خرید كارت اعتباری ثبت‌نام در آزمون به شرح ذیل، اقدام كنند و سپس مراحل بعدی را به انجام برسانند.

مراحلی كه داوطلب باید برای ثبت نام اقدام كند:

1-مراجعه به درگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی فوق برای تهیه كارت اعتباری ثبت نام (سریال 12 رقمی) و دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام (دفترچه شماره 1). 

2- تهیه فایل عكس اسكن شده داوطلب بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام.

3-آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت‌نام.

4- با توجه به اینكه پرداخت هزینه ثبت‌نام منحصراً بصورت اینترنتی انجام می‌گیرد، داوطلبان لازم است به وسیله كارت‌های بانكی عضو شبكه شتاب كه پرداخت الكترونیكی آنها فعال است، با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی سازمان و پرداخت وجه ثبت‌نام شركت در آزمون نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

5- با توجه به اینكه مقرر گردیده است كه در مراحل مختلف فرآیند این آزمون، خدماتی از طریق پیام كوتاه به داوطلبان ارائه شود، لذا داوطلبان برای استفاده از خدمات پیام کوتاه هزینه استفاده از خدمات پیام كوتاه را نیز پرداخت می‌نمایند.

هزینه ثبت نام آزمون دکتری

هزینه ثبت نام دکتری

هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1403 به منظور خرید کارت اعتباری سازمان سنجش، دریافت سریال ثبت نام ۱۲ رقمی و همچنین سرویس استفاده از خدمات پیامک آزمون دکتری خواهد بود که داوطلبان به صورت الکترونیکی از طریق کارت های متصل به شبکه شتاب ملزم به پرداخت آن هستند.

مبلغ هزینه ثبت نام دکتری 1403 برای هر داوطلب  6/000/000 (شش میلیون) به عنوان وجه ثبت نام شرکت در آزمون و خرید سریال ثبت نام تعیین و همچنین برای استفاده از خدمات پیامکی ۳۰۰۰۰ ریال (معادل ۳۰۰۰ تومان) در نظر گرفته شده است.

بنابراین هر داوطلب برای ثبت نام آزمون دکتری باید مبلغ هزینه ثبت نام کنکور دکتری  6/000/000 (شش میلیون) ریال بپردازد. برای آشنایی با نحوه پرداخت هزینه ثبت نام کنکور دکتری ۱۴۰۳ به قسمت راهنمای ثبت نام همین مقاله مراجعه فرمایید.

سایت ثبت نام دکتری 1403

سایت ثبت نام دکتری 1403 سایت رسمی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org می باشد و داوطلبان برای نام نویسی آزمون دکتری باید به این آدرس اینترنتی مراجعه نمایند. سازمان سنجش سیستم ثبت نام کنکور دکتری ۱۴۰۳ را به منظور سهولت در ثبت نام داوطلبان راه اندازی کرده است.

توجه داشته باشید که پذیرش صرفا به صورت اینترنتی و فقط از سایت سنجش sanjesh.org صورت می گیرد.

راهنمای ثبت نام کنکور دکتری

راهنمای ثبت نام کنکور دکتری در این بخش از مقاله قرار گرفته است. همانطور که در بخش قبلی اشاره شد برای ثبت نام باید به سایت سازمان سنجش و سیستم ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۳ مراجعه کنید.

به منظور دسترسی سریعتر و راحت تر شما عزیزان به محض آغاز زمان ثبت نام، لینک ورود به سیستم ثبت نام دکتری 1403 در جدول زیر فعال خواهد شد:

راهنمای ثبت نام دکتری 1403

قدم اول: بعد از ورود به سایت sanjesh.org از دو طریق می توانید به سیستم ثبت نام کنکور دکتری ۱۴۰۳ وارد شوید.

 1. گزینه دکتری تخصصی در منوی ستون های رنگی سمت راست سایت sanjesh.org
 2. ردیف دکتری تخصصی در ستون وسط سایت سنجش

ثبت نام دکتری 1402 سازمان سنجش آموزش کشور

بعد از ورود به سیستم ثبت نام، مطابق تصویر روی گزینه خرید کارت بزنید.

خرید کارت ثبت نام آزمون دکتری 1402

در صفحه ی خرید کارت ، در بخش دکتری، سریال ثبت نام آزمون دكتری ۱۴۰۳ را انتخاب نمایید. حالا روی گزینه تایید و ادامه را بزنید. 

خرید سریال ثبت نام کنکور دکتری 1402

در این قسمت باید اطلاعات شخصی خود مانند نام و نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه را وارد نمایید. با تکمیل فرم سریال ثبت نام و فشردن دکمه تایید و ادامه به مرحله بعد می روید.

تکمیل فرم سریال ثبت نام آزمون دکتری 1402

پیش از ورود به درگاه بانکی و پرداخت هزینه ثبت نام، شماره پیگیری پرداخت برای شما صادر می شود و تا زمانی تاییدیه مربوطه به “یاداشت نمودن شماره پیگیری پرداخت ” انجام نشود پرداخت هزینه امکانپذیر نمی باشد. چنانچه در فرایند پرداخت مشكلی بروز كند و شما «شماره پیگیری پرداخت» را یادداشت نكرده باشید، امکان پیگیری برای سازمان وجود ندارد و مسئولیت آن برعهده داوطلب می باشد.

شماره پیگیری پرداخت، یک عدد منحصر به فرد (یکتا) است که سازمان سنجش به هر سفارش اختصاص می دهد. با این شماره شما می‌توانید وضعیت خرید کارت اعتباری آزمون دکتری 1403 خود را از بخش مشاهده مشخصات کارت پیگیری نمایید.

شماره پیگیری پرداخت ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲

بعد از پرداخت وجه ثبت نام، سریال 12 رقمی ثبت نام آزمون دکتری را دریافت می کنید. حالا مجددا به سیستم ثبت نام دکتری 1403 وارد شوید و پس از مطالعه نکات مهم روی گزینه تایید و ادامه بزنید.

در این بخش باید سریال ثبت نام کنکور دکتری 1403 و شماره تلفن همراه خود را در کادرهای مربوطه وارد نمایید و پس از درج عبارت امنیتی روی گزینه تایید کلیک کنید.

ورود به سیستم ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲

حالا باید عکس خود را در سایت سنجش آپلود یا بارگذاری کنید. در هنگام ارسال عکس دقت کنید چون در صورت مغایرت عکس ارسالی، داوطلب متخلف شناخته شده و از حضور او در آزمون جلوگیری می شود.

ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲ ارسال عکس داوطلب

در این مرحله تکمیل اطلاعات داوطلب صورت می گیرد. بندهای تقاضانامه ثبت نام دکتری 1403 را تکمیل نمایید و در ورود اطلاعات دقت کافی را داشته باشید چون در صورت مغایرت اطلاعات ثبت نامی با اطلاعات فرد داوطلب، سازمان سنجش از پذیرش داوطلب در آزمون دکتری ممانعت به عمل می آورد.

ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲ اطلاعات داوطلب

در نهایت با صدور کد پیگیری ثبت نام کنکور دکتری ۱۴۰۳ از طرف سازمان سنجش مراحل ثبت نام به پایان می رسد. کد پیگیری 16 رقمی ثبت نام دکتری 1403 را حتما تا پایان فرآیند آزمون نزد خود نگاه دارید چرا که این موضوع منحصرا نشانگر پایان مراحل ثبت نام یک داوطلب است و ثبت نام شما زمانی تکمیل می شود که از سیستم شماره پرونده 6 رقمی  و کد پیگیری ثبت نام 16 رقمی دریافت کرده باشید، وگرنه مرحله نهایی ثبت نام شما صورت نگرفته است.

ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲ شماره پرونده و کد پیگیری

توصیه می شود داوطلبان پس از تكمیل تقاضانامه و دریافت شماره پرونده و كد پیگیری، یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری نمایید.

نکته مهم : در صورتی که در مراحل ثبت نام دکتری 1403 در سیستم به مشکلی برخوردید، تمامی پنجره های مرورگر را ببندید و از ابتدا مراحل ثبت نام را شروع نمایید. داوطلبان لازم است اطلاعات كارت اعتباری، شماره پرونده و كد پیگیری خود را تا اعلام نتایج نهایی کنکور دکتری 1403 نزد خود نگهدارند.

اگر برای ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد ۱۴۰۳ نیاز به راهنمایی های بیشتر دارید کافیست با تلفن ثابت با مشاور گروپ تماس بگیرید. ما از ساعت 8 صبح تا 12 شب آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستیم.

اگر به تلفن ثابت دسترسی ندارید با خرید بسته های تماس مشاور گروپ و ثبت موضوع مشاوره، مشاورین مجرب و متخصصان مجموعه مشاور گروپ با شما تماس خواهند گرفت.

مشاور گروپ

۹۰۹۹۰۷۱۶۱۳

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دکتری ۱۴۰۳

فایل pdf دفترچه ثبت نام دکتری 1403 توسط سایت سازمان سنجش sanjesh.org با آغاز زمان ثبت نام آزمون دکتری منتشر خواهد شد. متقاضیان باید پیش از نام نویسی در این آزمون، دفترچه ثبت نام را کاملا مطالعه نمایند.

برای اطلاع از اصلاحیه دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ کلیک کنید

ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۳

امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۳ برای آن دسته از داوطلبانی که به اطلاعات اشتباه را در سیستم ثبت نام سازمان سنجش درج کرده اند میسر کرده است. شما متقاضیان گرامی می توانید در بازه زمانی ثبت نام کنکور دکتری با مراجعه به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org تصحیح اطلاعات ثبت نام دکتری 1403 را انجام دهید.


تاثیر سهمیه ایثارگران و رزمندگان در ثبت نام کنکور دکتری

تاثیر سهمیه ایثارگران و رزمندگان در ثبت نام کنکور دکتری به دو نوع سهمیه بیست و پنج درصدی و سهمیه پنج درصدی تقسیم می شود:

 1. بیست و پنج درصد (25 %) ظرفیت هر كد رشته محل به “همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثر”، “آزادگان و همسر وفرزندان آنان”، “جانبـازان 25 % و بالاتر و همسر و فرزندان آنان” اختصاص دارد. (سهمیه ایثارگران 25 %ظرفیت)
 2. پنج درصد (5%) ظرفیت هر كد رشته محل نیز به “جانبازان زیر 25 % و همسر و فرزندان آنان” و “همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه” اختصاص دارد. (سهمیه ایثارگران 5 %ظرفیت)
 • نکته 1:  بر اساس قوانین مذكور حدنصاب نمره ایثارگران (اعم از ایثارگران مشمول ظرفیت 25 درصدی و یا 5 درصدی) 70% نمره آخرین فـرد پذیرفتـه شـده در گـزینش آزاد در هر كد رشته محل و حدنصاب نمره رزمندگان، 80% نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در هر كد رشته محل می باشد.
 • نکته 2: داوطلبانی كـه بـا اسـتفاده از سـهمیه رزمندگان و ایثارگران یک بار در دوره روزانه آزمون دكتری پذیرفته شده باشند، حق استفاده مجدد از سهمیه ایثارگران و رزمندگان در آزمون هـای سـال های بعد در همان مقطع را نخواهند داشت.
 • نکته 3 : داوطلبان سنوات قبل كـه بـا اسـتفاده از سهمیه های شاهد و ایثارگر در ردیف پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی دوره های شبانه و نیمه حضـوری دانشـگاه ها و موسسـات آمـوزش عـالی، دانشـگاه پیـام نور، موسسات غیردولتی و غیرانتفاعی و دوره های مجازی و پردیس خودگردان قرار گرفته اند، در صورت انصراف از رشته قبولی خـود فقـط یـک بـار دیگـر، مجاز به استفاده مجدد از سهمیه های مربوط خواهند بود.

کارت ورود به جلسه کنکور دکتری ۱۴۰۳

اطلاعات مندرج بر روی کارت ورود به جلسه شامل نام و نام خانوادگی، شماره داوطلبی، ساعت شروع و محل برگزاری آزمون خواهد بود که در زمان پرینت کارت ورود به آزمون قابل مشاهده خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مطالعه کارت ورود به جلسه دکتری ۱۴۰۳ را به شما داوطلبان عزیز توصیه می کنیم.

تاریخ برگزاری آزمون دکتری ۱۴۰۳

زمان برگزاری کنکور دکتری روز جمعه 1403/12/4 اعلام شده است و داوطلبان باید مطابق با اطلاعات کارت ورود به جلسه به محل برگزاری آزمون مراجعه نمایند و در آزمون دکتری شرکت کنند. در صورت تغییر یا تعویق تاریخ برگزاری آزمون دکتری این مقاله به روز رسانی می گردد.

مصاحبه کنکور دکتری 1403

با فرا رسیدن زمان اعلام نتایج کنکور دکتری ۱۴۰۳ اسامی پذیرفته شدگان اولیه اعلام می شود. بعد از کسب نمره قبولی در آزمون دکتری، متقاضیان باید در مصاحبه آزمون شرکت نمایند.

در مقاله مصاحبه کنکور دکتری 1403 تمامی نکات لازم برای قبولی در مصاحبه ارائه شده است که مطمئنا مطالعه آن برای شما داوطلبان عزیز مفید خواهد بود.


مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص اعلام رشته ها و مواد امتحانی آزمون ورودی دکتری ۱۴۰۳ داوطلبان باید از میزان تاثیر هریک از مولفه ها در سنجش و پذیرش دانشجو در مقطع دکتری ناپیوسته مطلع باشند. تاثیر آزمون متمرکز، سوابق آموزشی پژوهشی و فناوری و همچنین مصاحبه علمی و سنجش عملی و تهیه طرحواره در دو بند دکتری آموزشی – پژوهشی و دکتری پژوهش محور به شرح زیر است:

 •  دکتری آموزشی – پژوهشی: سنجش و پذیرش برای ورود به دوره دکتری ناپیوسته آموزشی – پژوهشی بر اساس معیار های زیر صورت می پذیرد:
 1.  آزمون متمرکز یا آزمون کتبی (50 درصد)
 2. سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 درصد)
 3.  مصاحبه علمی و سنجش عملی (30 درصد)
 •  دکتری پژوهش محور: سنجش و پذیرش برای دوره دکتری ناپیوسته پژوهش محور بر اساس معیار های زیر انجام می گردد:
 1.  آزمون متمرکز یا آزمون کتبی (30 درصد)
 2.  سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 درصد)
 3.  مصاحبه علمی و بخش عملی (30 درصد)
 4.  تهیه طرح واره (20 درصد)

مواد آزمون متمركز دکتری ۱۴۰۳ (Ph.D)

 •  آزمون زبان : با ضریب (1)
 •  آزمون استعداد تحصیلی : با ضریب (1)
 • آزمون دروس تخصصی در سطح کارشناسی یا کارشناسی ارشد :  با ضریب (4)

ما در این مقاله از مشاور گروپ سعی کردیم تمامی موضوعات مهم در رابطه با ثبت نام دکتری 1403 را مطرح کردیم. اگر سوالی دارید که پاسخ آن را در این مقاله پیدا نکردید می توانید از ساعت 8 صبح تا 12 شب با ما تماس بگیرید. تماس از تلفن ثابت و از سراسر کشور امکان پذیر است.

مشاور گروپ

9099071613

امکان خرید بسته های تماس مشاور گروپ برای آن دسته از عزیزانی که به هر دلیلی به تلفن ثابت دسترسی ندارند، فراهم شده. با خرید بسته تماس و ثبت اطلاعات خود، مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

سوالات متداول ثبت نام آزمون دکتری

✔️زمان ثبت نام دکتری 1403 از چه تاریخی شروع می شود؟

✔️زمان ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ از ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ آغاز و تا روز 1402/08/27 ادامه خواهد یافت. متقاضیان شرکت در آزمون باید با در دست داشتن مدارک ثبت نام کنکور دکتری در این بازه زمانی اقدام به نام نویسی نمایند. برای اطلاع از زمان تمدید مهلت ثبت نام دکتری 1403 به مقاله مراجعه نمایید.

✔️سایت ثبت نام دکتری 1403 چیست؟

✔️سایت سازمان سنجش sanjesh.org مسئول ثبت نام آزمون دکتری می باشد. راهنمای تصویری ثبت نام به همراه لینک مستقیم ورود به سامانه ثبت نام دکتری 1403در این مقاله قرار گرفته است.

✔️شرایط ثبت نام دکتری 1403 چیست؟

✔️شرایط ثبت نام دکتری 1403 در این مقاله به تفکیک شرایط عمومی و اختصاصی بررسی شده است. برای اطلاع از شرایط آزمون دکتری مقاله را مطالعه نمایید.

4.7/5 - (4 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی