بینایی سنجی یا فیزیوتراپی ؟ بازار کار کدامیک در آینده تضمین شده است ؟

بینایی سنجی یا فیزیوتراپی ؟

جهت مشاوره در زمینه بینایی سنجی یا فیزیوتراپی ؟ بازار کار کدامیک در آینده تضمین شده است ؟

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

بینایی سنجی یا فیزیوتراپی ؟رشته فیزیوتراپی امکان ادامه تحصیل تا سطح دکترا را در ایران دارد. البته از آنجا که فیزیوتراپیست ها با مدرک لیسانس هم می توانند مرکز فیزیوتراپی تاسیس کنند، بسیاری از فارغ التحصیلان کارشناسی، ادامه تحصیل نداده و وارد بازار کار می شوند.

بینایی سنجی یا فیزیوتراپی ؟

بینایی سنجی یا فیزیوتراپی ؟  آنهایی که به امور تحقیقاتی و آموزشی علاقه بیشتری دارند، تا مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری فیزیوتراپی ادامه تحصیل می دهند.البته کارشناسان فیزیوتراپی در مقطع ارشد و دکترا امکان تحصیل در برخی از رشته های دیگر به جز فیزیوتراپی را نیز دارند.

یک اپتومتریست بعد از لیسانس تا چه مقطعی می تواند ادامه تحصیل دهد؟

بینایی سنجی یا فیزیوتراپی ؟ رشته بینایی سنجی امکان ادامه تحصیل تا سطح دکترا را در ایران دارد. بسیاری از فارغ التحصیلان کارشناسی بینایی سنجی بلافاصله وارد بازار کار می شوند. ولی آنهایی که علاقه به ادامه تحصیل و کار در حوزه های آموزشی و پژوهشی دارند، می توانند تا مقطع دکترا ادامه تحصیل دهند.البته کارشناسان بینایی سنجی در مقطع ارشد و دکترا امکان تحصیل در برخی از رشته های دیگر به جز بینایی سنجی را نیز دارند.

آیا امکان تحصیل در رشته پزشکی بعد از پایان تحصیلات کارشناسی رشته بینایی سنجی (به صورت کارشناسی به پزشکی) وجود دارد؟ در مورد فیزیوتراپی به پزشکی چطور؟

بینایی سنجی یا فیزیوتراپی ؟ برای علاقه مندان رشته پزشکی که به هر دلیلی موفق به قبولی و تحصیل در رشته پزشکی نشده اند و به جای آن در یکی از رشته های کارشناسی گروه پزشکی و علوم ریاضی و فنی تحصیل می کنند، امکان جالبی وجود دارد. این امکان، کارشناسی به پزشکی ( لیسانس به پزشکی ) نام دارد.

در این روش، علاقه مندان پزشکی می توانند پس از پایان تحصیلات کارشناسی و گذراندن طرح (اگر که رشته آنها طرح داشته باشد)، به شرط داشتن شرایط لازم و در صورت قبولی در آزمون کارشناسی به پزشکی، به ادامه تحصیل در رشته پزشکی بپردازند. در حال حاضر این طرح در یکی از بهترین دانشکده های پزشکی (علوم پزشکی تهران) اجرا می شود .

آیا با تحصیل در رشته فیزیوتراپی می توان استاد دانشگاه شد؟ رشته بینایی سنجی چطور؟

بینایی سنجی یا فیزیوتراپی ؟ اگر دانش آموز ممتازی باشید یا حداقل جزو دانش آموزان موفق در کلاس باشید شاید تا حالا به شغل استاد دانشگاه فکر کرده باشید. خوبست بدانید که از هر دوی این رشته ها می توانید به شغل جذاب و پردرآمد استاد دانشگاه برسید. بنابراین اگر می خواهید استاد دانشگاه شوید امکان این کار از طریق هر دو رشته وجود دارد. البته ابتدا باید تا مقطع دکترای تخصصی این رشته ها ادامه تحصیل بدهید و سپس در فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت شرکت کنید.

محل کار فیزیوتراپیست کجاست؟

بینایی سنجی یا فیزیوتراپی ؟ فارغ التحصیلان فیزیوتراپی می توانند در بیمارستانها، سازمان بهزیستی، هلال احمر، کلینیک های توانبخشی، مدارس، منازل و سازمانهای مربوط به توانبخشی مشغول به کار شوند. همچنین فارغ التحصیلان می توانند مراکز توانبخشی خصوصی تاسیس کنند. فارغ‌التحصیل‌ فیزیوتراپی‌ علاوه‌ بر استخدام‌ در مراکز دولتی‌ می‌تواند بعد از گذراندن‌ دوران‌ طرح‌ و همچنین‌ به‌ دست‌ آوردن‌ سابقه‌ کار لازم‌ (۶ سال‌ سابقه‌ کار برای‌ فعالیت‌ در مراکز استان‌ها و ۳ سال‌ سابقه‌ کار برای‌ فعالیت‌ در شهرستان‌ها) اقدام‌ به‌ تأسیس‌ کلینیک‌ خصوصی‌ فیزیوتراپی‌ کند.

فیزیوتراپیست (که به او کارشناس توانبخشی فیزیکی هم می گویند)، با استفاده از یک سری وسایل مانند ابزارهای الکترونیکی و حرکات ورزشی در جهت رفع معلوایت و افزایش کارآیی عضلات و اعصاب تلاش می کند. در این روشها از ورزش، نور، پرتوهای فرابنفش و فروسرخ، گرما و جریان برق استفاده می‌شود. در واقع فیزیوتراپی حیطه‌ای از پزشکی است که هدف آن پیشگیری از بیماری‌ها، درمان، توانبخشی و بالا بردن سطح سلامت می‌باشد.بینایی سنجی یا فیزیوتراپی ؟

محیط کار بینایی سنج (اپتومتریست) کجاست؟ اپتومتریست چه کارمی کند؟

بینایی سنجی یا فیزیوتراپی ؟ محل کار بینایی سنج در بیمارستان ها، کلینیک ها و یا دفتر کار شخصی می باشد. مسلم است اگر بینایی سنج در دفتر کار شخصی خود فعالیت کند، تعیین میزان ساعت کاری بر عهده خودش می باشد.

اپتومتریست یا بینایی سنج به عنوان یکی از مراقبین اولیه بهداشت با کمک ابزارها و دستگاه های موجود به بررسی و شناسایی مشکلات بینایی افراد می پردازد. پس از تشخیص نوع و میزان مشکلات بینایی مراجعان، از طریق تجویز وسایل کمک بینایی مانند عینک،‌ لنزهای تماسی و انجام یک سری تمرینات و ورزش های چشمی و دادن توصیه ها و دستورات بهداشتی لازم (درمان های غیر داروئی وغیر جراحی لازم) به کارایی بیشتر سیستم بینایی آن ها کمک می نماید. اپتومتریست ها تنها گروهی هستند که کار ساخت عینک را در دانشگاه فرا می گیرند.بینایی سنجی یا فیزیوتراپی ؟

در حال‌ حاضر یک‌ بینایی‌سنج‌ موقعیت‌ کاری‌ خوبی‌ دارد و بیشتر فارغ‌التحصیلان‌ آن جذب‌ بازار کار می‌شوند؛ چون‌ علاوه‌ بر این‌ که‌ می‌توانند به‌ طور مستقل‌ مطب‌ باز کنند و در زمینه‌ تخصص‌ خود فعالیت‌ نمایند، تنها افرادی‌ هستند که‌ در زمینه‌ ارائه‌ عینک‌های‌ مربوط‌ به‌ رفع عیوب‌ انکساری‌ به‌ طور علمی‌ و دانشگاهی‌ تخصص‌ دیده‌اند. در ضمن‌ یک‌ بینایی‌سنج‌ می‌تواند به‌ عنوان‌ مشاور در مورد بهداشت‌ چشم‌ و مشکلات‌ بینایی‌ در محیط‌های‌ آموزشی‌، خدماتی‌ و صنایع‌ با سازمان‌های‌ دولتی‌ و صنایع‌ همکاری‌ کند، یا مسؤول‌ سنجش‌ بینایی‌ جهت‌ امور استخدامی‌ و نظامی‌ و اخذ گواهی‌نامه‌ رانندگی‌ و خلبانی‌ باشد .

بینایی سنجی یا فیزیوتراپی ؟ دو رشته‌ چشم‌ پزشکی‌ و بینایی‌ سنجی‌ گاهی در کنار هم‌ قرار دارند و گاهی نیز از هم‌ مجزا هستند. مثلاً تعیین‌ نمره‌ عینک‌ یا تصحیح‌ اختلالات‌ دید در تخصص‌ اپتومتریست‌ است‌ و چشم‌ پزشکان‌ در زمینه‌ تشخیص و درمان بیماریهای‌ چشم‌ و به خصوص‌ جراحی‌ متبحر هستند.

دریافت مشاوره خصوصی با شرایط ویژه برای ثبت نام فقط با شماره زیر  تماس بگیرید ...

رتبه های برتر

خدمات تخصصی مشاور گروپ

مشاوره برنامه ریزی درسی

مشاوره برنامه ریزی کنکور

مشاوره کنکور تلفنی (مشاوره کنکور سراسری)

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره انتخاب رشته تلفنی

مشاوره تحصیل در خارج از کشور

مشاوره معافیت تحصیلی

مشاوره معرفی رشته های دانشگاهی

مشاوره معرفی دانشگاه های کشور

مشاوره پذیرش دانشگاه بدون کنکور

مشاوره کنکور کارشناسی ارشد

مشاوره کنکور دکتری تلفنی

مشاوره انتخاب رشته ارشد

مشاوره انتخاب رشته دکتری

مشاوره ثبت نام کنکور

مشاوره انتخاب رشته

امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه بینایی سنجی یا فیزیوتراپی ؟ بازار کار کدامیک در آینده تضمین شده است ؟

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی