بورسیه قلم چی | کانون فرهنگی آموزش قلم چی

بورسیه کانون فرهنگی آموزش قلم چی

جهت مشاوره در زمینه بورسیه قلم چی | کانون فرهنگی آموزش قلم چی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

با هم در این مقاله به معرفی شرایط بورسیه قلمچی میپردازیم. همونطور که از اسمش پیداست این بورسیه متعلق است به کانون فرهنگی آموزش کاظم قلم چی  که یکی از اولین، بزرگترین و نام آشنا ترین مجموعه های آموزشی کشور در زمینه نشر کتاب های آموزشی و تست، مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی و غیره است. بورسیه دانش آموزی هم یکی از خدمات مفید و مهم کانون قلم چی به حساب میاد. با اینکار تعداد زیادی از دانش آموزان با استعداد که توان مالی کمی دارند می توانند در فرصت و فضایی برابر از امکانات آموزشی استفاده کنند. کانون فرهنگی آموزش قلم‌چی در 15 شهریور 1384 برای نیل به اهدافی از قبیل  بورسیه‌ی آموزشی و مالی دانش‌آموزان مستعد و سخت‌کوش در مناطق محروم ،  ساخت مدارس و کتابخانه‌ها و هر نوع اقدام فرهنگی دیگر که به گسترش دانش و آ‍موزش یاری رساند، وقف عام شد. این کانون در حرکتی انسان دوستانه و خدمت رسان به علم و آموزش شرایط بورسیه نمودن دانش آموزان خاص با شرایط زیر را مهیا نمود.

بورسیه قلم چی

با توجه به اطلاعیه کانون در ازتباط با شرایط بورسیه قلم چی، هر دانش آموز با استعدادی که با توجه به شرایط مالی و خانوادگی قادر به پرداخت شهریه ها و استفاده خدمات کانون قلم چی نباشد، می تواند با ارائه مستندات لازم از تحصیل و خدمات رایگان این کانون بهره مند شود. شرط استفاده از بورسیه قلم چی این است که دانش آموز در یکی از آزمون های کانون قلم چی میانگین تراز 6000 را کسب کرده باشد، و نسبت به سایر دانش آموزان از بضاعت مالی کمتری برخوردار باشد. این دانش آموز می تواند نسبت به شرایطش از بورسیه قلم چی ماهیانه بین 400000 ریال الی 600000 ریال بورسیه تحصیلی دریافت کند.


شرایط بورسیه قلم چی

 1. شرایط بورسیه قلم چی برای دانش آموز متقاضی
 •  شرط معدل:
  معدل بالای 18 ( سال گذشته نحصیلی ) برای پایه های ششم تا دوازدهم رشته نظری ( بورسیه قلم چی : رشته اسانی، رشته، ریاضی، رشته تجربی )
  معدل بالای 17 ( سال گذشته تحصیلی ) پایه یازدهم و دوازدهم رشته های هنرستان
 • اثبات وضعیت معیشتی خانواده و مشکلات مالی دانش آموز در جلسات کانون

3- متقاضیان فارغ التحصیل به عنوان بورسیه پذیرفته نخواهند شد، مگر برای دانش‌آموزان با شرایط خاص  یک سال پس از فارغ‌التحصیلی .

4-  دانش آموزان متقاضی بورسیه پس از شرکت در آزمون های دوره ای (یک فصل از زمان ثبت نام) در صورت احراز 2 شرط (عدم غیبت و کسب تراز بالای 5000) به عنوان بورسیه‌ی تایید شده پذیرفته خواهند شد و تا سقف معینی از طرف بنیاد کتاب رایگان دریافت خواهند کرد.

این بنیاد همچنین از طرق مختلف سعی در کمک و یاری رساندن به دانش آموزان مستعد کم بضاعت را دارد، به صورت:

اهداء کتاب به دانش آموزان بورسیه‌ کنون علمی آموزشی قلم‌چی

دانش آموزان تایید شده ی بورسیه بنیادعلمی آموزشی قلم‌چی تایید شده پس از شرکت در آزمون های دوره ای تا سقف معینی (6 الی 8 جلد) کتاب به صورت رایگان دریافت خواهد کرد.

بورسیه‌ی نوع دوم (کمک هزینه‌ی تحصیلی)

دانش آموزان بورسیه‌ی تایید شده در صورت دارا بودن 2شرط (تراز بالای 6000 در آزمون های کانون و توان مالی ضعیف)از طریق مسئولین بورسیه جهت بررسی و تایید به عنوان متقاضی بورسیه‌ی نوع دوم به دفتر مرکزی بورسیه تهران معرفی می شوند.
دانش آموزان بورسیه‌ی نوع دوم ،ماهیانه کمک هزینه‌ی تحصیلی به طور متوسط 400000ریال (40 هزار تومان) تا 600000 ریال (60 هزارتومان) براساس وضعیت درسی دریافت خواهند کرد.

ثبت نام دانش‌آموزان استثنایی (ناشنوا-نابینا-معلول جسمی- حرکتی و..........)

شرایط:

1- دانش‌آموزان استثنایی باید معرفی نامه‌ای از طرف سازمان استثنایی شهر خود داشته باشند و این نامه باید ضمیمه‌ی پرونده‌ی دانش‌آموز باشد.

2-  دانش‌آموزان استثنایی شرط معدل و شرط تراز ندارند و با هر معدل و ترازی می توانند ثبت نام کنند.

روش های معرفی دانش آموزان بورسیه کانون فرهنگی آموزش قلم چی

 1. معرفی اداره آموزش و پرورش
 2. مدیران و دبیران مدارس
 3. مراکز و موسسات خیریه
 4. سازمان بهزیستی و استثنایی کشور
 5. کمیته امداد
 6. معتمدین بورسیه : معتمدین بورسیه بنیادعلمی آموزشی قلم‌چی افرادی هستند با احساس مسئولیتی شایسته و به صورت کاملا داوطلبانه با بنیاد قلم چی همکاری کرده و دانش آموزان مستعد و سخت کوش را که دارای بضاعت مالی نیستند شناسایی کرده و جهت بورسیه شدن آن ها به بنیاد قلم چی معرفی می کند. بسیاری از معتمدین بورسیه بنیاد قلم چی جزو قشر فرهنگیان (مدیران ، دبیران و معلمان مدارس ) بوده و تعدادی از آن ها نیز همکاران کمیته امداد ، سازمان بهزیستی ، شوراهای اسلامی شهر ها و روستاها و خیرین مدرسه ساز در کشور هستند.

3.6/5 - (7 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه بورسیه قلم چی | کانون فرهنگی آموزش قلم چی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی