بورسیه کانون فرهنگی آموزش قلم چی

بورسیه کانون فرهنگی آموزش قلم چی

جهت مشاوره در زمینه بورسیه کانون فرهنگی آموزش قلم چی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

بورسیه کانون فرهنگی آموزش قلم چی موضوع محوری مقاله پیش روی شماست. کانون فرهنگی آموزش قلم‌چی یکی از اولین ،بزرگترین  و نام آشنا ترین مجموعه های آموزشی کشور در زمینه نشر کتاب های آموزشی و تست ، مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی،برگزاری کلاس های آموزشی و تاسیس مدارس  در نقاط مختلف کشور، بورسیه نمودن خیل بسیاری از دانش آموزان مستعد با توان مالی کم و برگزاری آزمون های آزمایشی با جامعه آماری بسیار بالا می باشد. کانون فرهنگی آموزش قلم‌چی در 15 شهریور 1384 برای نیل به اهدافی از قبیل  بورسیه‌ی آموزشی و مالی دانش‌آموزان مستعد و سخت‌کوش در مناطق محروم ،  ساخت مدارس و کتابخانه‌ها و هر نوع اقدام فرهنگی دیگر که به گسترش دانش و آ‍موزش یاری رساند، وقف عام شد. این کانون در حرکتی انسان دوستانه و خدمت رسان به علم و آموزش شرایط بورسیه نمودن دانش آموزان خاص با شرایط زیر را مهیا نمود.

بورسیه کانون فرهنگی آموزش قلم چی

1- دانش‌آموزان مستعد و سخت‌کوشی که با مشکلات مالی مواجه هستند، می‌تواننداز خدمات برنامه‌ریزی آموزشی،آزمون‌ها و کتب آموزشی کانون به صورت رایگان بهره مند شوند. از بین دانش‌آموزان کسانی که در آزمون‌های کانون میانگین تراز بالای 6000 داشته و نسبت به سایر دانش‌آموزان شرایط مالی ضعیف‌تری دارند به عنوان بورسیه‌ی کمک هزینه‌ی تحصیلی ماهیانه بین 400000 ریال تا 600000 ریال دریافت خواهند کرد.
2- دانش آموزان استثنایی (نابینا، نیمه بینا، ناشنوا، نیمه شنوا، معلول حرکتی جسمی) بدون شرط معدل از خدمات بورسیه (آزمون های برنامه‌ای و کتاب‌های آموزشی کانون) استفاده خواهند کرد.

ساخت مدارس و کتابخانه‌ها در دو مقطع انجام شده است. بخشی از مدارس قبل از وقف عام شدن بنیاد قلم‌چی ساخته شده است و بخشی از مدارس نیز از زمان وقف عام شدن بنیاد به اتمام رسیده و یا در حال ساخت است.

بورسیه کانون فرهنگی آموزش قلم‌چی

بورسیه کانون فرهنگی آموزش قلم چی

الف ) شرایط ثبت نام دانش آموزان متقاضی بورسیه کانون فرهنگی آموزش قلم چی

دانش آموزان متقاضی جدید بورسیه‌ی بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی در صورتی که شرایط ذیل  را دارا باشند می توانند برای مصاحبه و ثبت نام به مسئولین بورسیه‌ شهرستان‌ها و مناطق تهران مراجعه کنند.

1-شرط معدل

پایه‌های ششم ،هفتم ، هشتم ، نهم ، دهم ، یازدهم و دوازدهم

معدل سال گذشته بالای 18

یازدهم و دوازدهم هنرستان

معدل سال گذشته بالای 17

2- محرز شدن بضاعت مالی ضعیف دانش آموزان متقاضی در مصاحبه

3- متقاضیان فارغ التحصیل به عنوان بورسیه پذیرفته نخواهند شد، مگر برای دانش‌آموزان با شرایط خاص  یک سال پس از فارغ‌التحصیلی .

4-  دانش آموزان متقاضی بورسیه پس از شرکت در آزمون های دوره ای (یک فصل از زمان ثبت نام) در صورت احراز 2 شرط (عدم غیبت و کسب تراز بالای 5000) به عنوان بورسیه‌ی تایید شده پذیرفته خواهند شد و تا سقف معینی از طرف بنیاد کتاب رایگان دریافت خواهند کرد.

این بنیاد همچنین از طرق مختلف سعی در کمک و یاری رساندن به دانش آموزان مستعد کم بضاعت را دارد، به صورت:

اهداء کتاب به دانش آموزان بورسیه‌ کنون علمی آموزشی قلم‌چی

دانش آموزان تایید شده ی بورسیه بنیادعلمی آموزشی قلم‌چی تایید شده پس از شرکت در آزمون های دوره ای تا سقف معینی (6 الی 8 جلد) کتاب به صورت رایگان دریافت خواهد کرد.

بورسیه‌ی نوع دوم (کمک هزینه‌ی تحصیلی)

دانش آموزان بورسیه‌ی تایید شده در صورت دارا بودن 2شرط (تراز بالای 6000 در آزمون های کانون و توان مالی ضعیف)از طریق مسئولین بورسیه جهت بررسی و تایید به عنوان متقاضی بورسیه‌ی نوع دوم به دفتر مرکزی بورسیه تهران معرفی می شوند.
دانش آموزان بورسیه‌ی نوع دوم ،ماهیانه کمک هزینه‌ی تحصیلی به طور متوسط 400000ریال (40 هزار تومان) تا 600000 ریال (60 هزارتومان) براساس وضعیت درسی دریافت خواهند کرد.

ثبت نام دانش‌آموزان استثنایی (ناشنوا-نابینا-معلول جسمی- حرکتی و..........)

شرایط:

1- دانش‌آموزان استثنایی باید معرفی نامه‌ای از طرف سازمان استثنایی شهر خود داشته باشند و این نامه باید ضمیمه‌ی پرونده‌ی دانش‌آموز باشد.

2-  دانش‌آموزان استثنایی شرط معدل و شرط تراز ندارند و با هر معدل و ترازی می توانند ثبت نام کنند.

روش های معرفی دانش آموزان بورسیه کانون فرهنگی آموزش قلم چی

  1. معرفی اداره آموزش و پرورش
  2. مدیران و دبیران مدارس
  3. مراکز و موسسات خیریه
  4. سازمان بهزیستی و استثنایی کشور
  5. کمیته امداد
  6. معتمدین بورسیه : معتمدین بورسیه بنیادعلمی آموزشی قلم‌چی افرادی هستند با احساس مسئولیتی شایسته و به صورت کاملا داوطلبانه با بنیاد قلم چی همکاری کرده و دانش آموزان مستعد و سخت کوش را که دارای بضاعت مالی نیستند شناسایی کرده و جهت بورسیه شدن آن ها به بنیاد قلم چی معرفی می کند. بسیاری از معتمدین بورسیه بنیاد قلم چی جزو قشر فرهنگیان (مدیران ، دبیران و معلمان مدارس ) بوده و تعدادی از آن ها نیز همکاران کمیته امداد ، سازمان بهزیستی ، شوراهای اسلامی شهر ها و روستاها و خیرین مدرسه ساز در کشور هستند.

جهت مشاوره در زمینه بورسیه کانون فرهنگی آموزش قلم چی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

دریافت نتایج نهایی کنکور 1400