امکان حذف اضطراری 2 درس نظری دانشگاه علم و صنعت ایران

امکان حذف اضطراری 2 درس نظری دانشگاه علم و صنعت ایران

جهت مشاوره در زمینه امکان حذف اضطراری 2 درس نظری دانشگاه علم و صنعت ایران

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

امکان حذف اضطراری 2 درس نظری دانشگاه علم و صنعت ایران : دانشجویان می تواند در این نیمسال تا دو درس نظری را از طریق سیستم گلستان و با تأیید دانشکده در بازه مشخص شده در تقویم آموزشی دانشگاه حذف اضطراری کنند.


حذف اضطراری 2 درس نظری دانشگاه علم و صنعت ایران


امکان حذف اضطراری 2 درس نظری دانشگاه علم و صنعت ایران  خبر امروز این صفحه است . معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: دانشجویان می تواند در این نیمسال تا دو درس نظری را از طریق سیستم گلستان و با تأیید دانشکده در بازه مشخص شده در تقویم آموزشی دانشگاه حذف اضطراری کنند.

ابوالفضل واحدی معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت ایران در نشست خبری مجازی خود با خبرنگاران با اشاره به ضوابط مربوط به دانشجویان کارشناسی و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی که در دوره آموزشی هستند، گفت:دانشجو می تواند در این نیمسال تا دو درس نظری را از طریق سیستم گلستان و با تأیید دانشکده در بازه مشخص شده در تقویم آموزشی دانشگاه حذف اضطراری کنند این در حالی است که دانشکده ها تمام تلاش خود را برای ارائه و اتمام دروس عملی و نیز نظری-عملی در زمان مناسب و به صورت فشرده و یا ترکیبی از صورت حضوری و الکترونیکی خواهند داشت.

وی افزود: در صورتی که امکان ارائه برخی از این دروس در بازه زمانی این نیمسال با افزایش چند هفته ای آن میسر نشود، این دروس از سبد درسی دانشجویان توسط سامانه حذف خواهد شد و در صورتی که دانشجو دروسی را در این نیمسال امتحان داده و نمره قبولی نیاورد، نمره این دروس از کارنامه دانشجو حذف آیین نامه ای خواهد شد.

واحدی تصریح کرد:چنانچه معدل دانشجو در دروس گذرانده در این نیمسال کمتر از نصاب معین ۱۲ در مقطع کارشناسی و ۱۴ در کارشناسی ارشد شده و مشروط شود، با نظر کمیسیون موارد خاص دانشگاه این مشروطی بلا اثر در نظر گرفته خواهد شد همچنین چنانچه دانشجویی علیرغم تمهیدات فوق، امکان ادامه تحصیل در نیمسال جاری را نداشته باشد، آموزش دانشکده با توجه به اختیار تفویض شده، درخواست حذف نیمسال را بررسی کرده و اقدام لازم را اعمال می کند.

وی ادامه داد:در ارتباط با سنوات تحصیلی دانشجویان، تا یک نیمسال متناسب با مجموع واحدهای مردودی و حذف شده به متوسط واحد اخذ شده دراین نیمسال اضافه خواهد شد همچنین به منظور مساعدت برای دانشجویان کارشناسی که در نیمسال فارغ التحصیلی قرار دارند، تعداد دروس برای معرفی به استاد به ۴ درس با سقف ۱۲ واحد افزایش یافته و شرط قبولی در آزمون کارشناسی ارشد نیز برای استفاده از این تسهیلات مورد نیاز نیست.

امکان حذف اضطراری 2 درس نظری دانشگاه علم و صنعت ایران  ، واحدی گفت:دانشجوی کارشناسی که در نیمسال جاری کارآموزی اخذ کرده است، تا پایان تابستان فرصت دارد تا کارآموزی خود را به اتمام رسانده و نمره کارآموزی را در نیمسال دوم ۹۸-۹۹ ثبت کند از طرفی برای دانشجویانی که در این نیمسال فارغ التحصیل می شوند، تاخیر در فرآیند دانش آموختگی و تسویه، در صورتی که خارج از اراده دانشجو و بدلیل شرایط حادث شده باشد، موجه منظور خواهد شد.البته سایر مواردی که مصادیق آنها در این ضوابط بیان نشده، در کمیته های منتخب دانشگاه بررسی و مورد تصمیم گیری قرار خواهد گرفت.

معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت ایران خاطر نشان کرد: دانشجویان کارشناسی که تا پایان اسفندماه فرصت داشتند تا از پروژه نهایی خود دفاع کرده تا نمره آنها در نیمسال اول ۹۸-۹۹ ثبت شود، با توجه به فراهم شدن امکان دفاع غیرحضوری )علاوه بر امکان دفاع حضوری همراه با تدابیر بهداشتی این زمان تا ۱۵ خرداد ماه تمدید می شود. همچنین برای دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی مهر ۹۶ با توجه به فراهم شدن امکان دفاع غیرحضوری علاوه بر امکان دفاع حضوری همراه با تدابیر بهداشتی چنانچه تا تاریخ ۱۵ خرداد ۹۹ دفاع کنند ، نمره آنها در نیمسال اول ۹۸-۹۹ ثبت شده و با احتساب ۵ نیم سال فارغ التحصیل خواهند شد.

وی افزود: برای دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی مهر ۹۷ ،چنانچه پیشبرد پایان نامه مستلزم انجام عملیات آزمایشگاهی، میدانی و یا حضور در آزمایشگاه تحقیقاتی باشد، در صورت تأیید این موضوع توسط استاد راهنما و دانشکده، موارد به کمیته منتخب دانشگاه ارجاع می شود. این کمیته پس از بررسی مستندات می تواند متناسب با تأخیر پیش آمده ناشی از شیوع ویروس به سنوات دانشجو اضافه شود. همچنین برای دانشجویان دوره دکتری که پس از گذراندن دروس خود، آماده گذراندن امتحان جامع کتبی هستند، با توجه به لزوم برگزاری امتحان جامع کتبی به صورت حضوری، به میزان تأخیر در زمان امتحان جامع کتبی ناشی از شیوع ویروس کرونا، به سنوات مجاز آنها اضافه خواهد شد.

امکان حذف اضطراری 2 درس نظری دانشگاه علم و صنعت ایران  ، واحدی گفت: برای دانشجویان دوره دکتری که از پروپوزال خود دفاع کرده اند، چنانچه پیشبرد رساله مستلزم انجام عملیات آزمایشگاهی، میدانی و یا حضور در آزمایشگاه تحقیقاتی باشد، در صورت تأیید استاد راهنما و دانشکده درخواست آنها به کمیته منتخب دانشگاه ارجاع می شود. این کمیته پس از بررسی مستندات می تواند متناسب با تأخیر پیش آمده ناشی از شیوع ویروس به سنوات دانشجو اضافه کند البته سایر مواردی که مصادیق آنها در این ضوابط بیان نشده، در کمیته های منتخب دانشگاه بررسی و مورد تصمیم گیری قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به کاهش شهریه دانشجویان و افزایش متناسب سنوات آموزش اضافه کرد: برای دانشجویان پردیس و نوبت دوم و نیز دانشجویان مشمول پرداخت شهریه اضافه سنوات، برای دروسی که در نیمسال جاری امتحان می دهند، شهریه متغیر و متناسب با بخشی از شهریه ثابت، بصورت نیم بها محاسبه می شود. همچنین در صورت حذف دروس این دانشجویان، معادل شهریه متغیر دروس حذف شده دانشجو بستانکار شده و از پرداخت شهریه مصوب نیمسال آتی کسر می شود.

واحدی درباره شیوه برگزاری سمینارها، پیش دفاعیه ها و دفاع از پروژه کارشناسی گفت: دفاعیه می تواند به صورت حضوری و با رعایت کامل موارد بهداشتی ایمنی و یا به صورت غیرحضوری و با استفاده از بسترهایی نظیر سامانه یادگیری دانشگاه، اسکایروم و … مطابق رویه مورد تأیید دانشکده انجام پذیرد. برای این منظور دانشجو باید درخواست دفاعیه خود را از طریق بخش پیشخوان خدمت در سامانه گلستان با عنوان ارائه سمینار یا دفاع از پروژه پایان نامه ثبت کند و نیازی به ارسال کاغذی فرم نمره نیز نخواهد بود.همچنین درباره سمینار کارشناسی ارشد باید به این نکته اشاره کنم که دانشجویان می توانند با هماهنگی استاد مربوطه و مطابق برنامه زمانی اعلامی از سوی دانشکده، سمینار کارشناسی ارشد خود را بصورت حضوری با رعایت تدابیر بهداشتی ایمنی و یا غیر حضوری ارائه کنند.

امکان حذف اضطراری 2 درس نظری دانشگاه علم و صنعت ایران  ، وی در خصوص دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد ادامه داد: دانشجویان می توانند از پایان نامه خود بصورت حضوری با رعایت تدابیر بهداشتی ایمنی و فقط با حضور اساتید راهنما ومشاور و اساتید ممتحن و یا بصورت غیر حضوری مطابق دستورالعمل دفاع کنند.همچنین درباره امتحان جامع دکترا با توجه به مکانیزه شدن فرایند صدور مجوز آزمون جامع، امتحان جامع شفاهی بصورت حضوری و غیر حضوری قابل اجراست. امتحانات کتبی جامع به بعد از عادی شدن شرایط موکول می شود.این در حالی است که برای دفاع از پیشنهاد رساله دکترا دانشجویان می توانند از پیشنهاد رساله خود بصورت حضوری با رعایت تدابیر بهداشتی امینی و فقط با حضور اساتید راهنما ومشاور و اساتید ممتحن و یا بصورت غیر حضوری مطابق دستورالعمل دفاع کنند.

معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: پیش دفاع رساله دکتری ، دفاع نهایی رساله دکتری در صورت طی شدن تمامی مراحل و مقدمات مورد نیاز برای دفاع نهایی، دانشجویان می توانند از رساله خود بصورت حضوری با رعایت تدابیر بهداشتی ایمنی و فقط با حضور اساتید راهنما ومشاور و اساتید ممتحن و یا ترکیبی اتصال ممتحنین بیرونی از طریق ابزارهای الکترونیکی دفاع کنند. در صورت ضرورت و وجود مشکل سنوات دانشجو، امکان برگزاری غیر حضوری مطابق دستورالعمل وجود دارد.

وی در پایان افزود: دانشجویان در صورت وجود هرگونه ابهام در موارد فوق و درخواست توضیح و راهنمایی، برای مقطع کارشناسی با پست الکترونیکی ir.ac.iust@eduaffairs و برای مقطع تحصیلات تکمیلی با پست الکترونیکی ir.ac.iust@pga مکاتبه کنند.امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه امکان حذف اضطراری 2 درس نظری دانشگاه علم و صنعت ایران

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ + راهنما
نصب اپ دانش آموزی