شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 1401

شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 1401

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام لیسانس به پزشکی : جزییات ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی در سال 1401 - 1402، نحوه ثبت نام ، مدارک مورد نیاز ، منابع آزمون لیسانس به پزشکی ، زمان دریافت کارت و نتایج آزمون را در ادامه این مطلب در مرکز مشاور گروپ دنبال فرمایید .


ثبت نام لیسانس به پزشکی  »   آزمون لیسانس به پزشکی یا کارشناسی به پزشکی یکی از آزمون هایی است که توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود. این آزمون با هدف ارائه فرصتی مجدد برای دانشجویانی که قبلا به هر دلیلی شانس حضور در رشته پزشکی را از دست داده اند، طراحی شده است تا اینکه دانشجویان کوشا بتوانند بار دیگر از فرصت حضور در رشته پزشکی بهره مند شوند.ثبت نام لیسانس به پزشکی/

ثبت نام لیسانس به پزشکی  »    آزمون کارشناسی به پزشکی فقط و فقط توسط معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود و امسال دانشگاه شهید بهشتی نیز با برگزاری آزمون اقدام به پذیرش داوطلبان خواهد کرد. همچنین لازم به ذکر است که در حال حاضر پذیرش رشته دندانپزشکی و یا داروسازی از مقطع لیسانس وجود ندارد و فقط آزمون لیسانس به پزشکی برگزار می شود.ثبت نام لیسانس به پزشکی  

سر فصل ها

تمدید مهلت ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 1401 - 1402

با تمدید مهلت نام نویسی آزمون لیسانس به پزشکی 1401 - 1402 ، علاقه مندان واجد شرایط تا تاریخ 20 بهمن ماه 1400 فرصت دارند، نام نویسی خود را انجام دهند. فرآیند ثبت نام داوطلبان به صورت اینترنتی و از طریق سایت معاونت دانشگاه علوم پزشکی تهران، انجام می پذیرد.

***صرفا متولدین 1 دی ماه سال 74 به بعد، مجاز به ثبت نام در این آزمون می باشند.

قابل توجه داوطلبان متقاضی شركت در آزمون كارشناسی به پزشكی سال تحصیلی 1401 - 1402

ثبت نام لیسانس به پزشکی  »  متقاضیانی که قصد شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی را دارند توجه داشته باشند طبق اطلاعیه منتشر شده زمان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی از 6 دی ماه 99 آغاز و تا 6 بهمن ماه 99 ادامه خواهد داشت. همچنین زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی از طریق این مقاله به اطلاع خواهد رسید. تا انتها با ما همراه باشید!

بنابراین اگر جز کسانی هستید که قصد شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی دانشگاه تهران و دانشگاه شهید بهشتی را دارند در زمان مشخص شده با مراجعه به سایت دانشگاه تهران به آدرس زیر tums.ac . ir می توانید نسبت به ثبت نام خود اقدامات لازم را انجام دهید.ثبت نام لیسانس به پزشکی  /

 

ثبت نام لیسانس به پزشکی  »  یکی از بهترین راهنمایان داوطلبان کنکوری در زمان مطالعه دروس ؛ اطلاع از درصد ها و رتبه های لازم برای قبولی در رشته مورد نظر است این موضوع می تواند به نوعی میزان ساعت مطالعه داوطلب و هدف گذاری وی را در آزمون های آزمایشی مشخص نماید تا داوطلب بداند به هر درس بایستی چه میزان وقت برای مطالعه آن بگذارد برای اطلاع از میزان تخصیص زمان به هر درس می توانید با مشاوران مرکز مشاور گروپ  تماس بگیرید ...مشاور گروپ

 دانشگاه های پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس

۶ دانشگاه برتر که قرار است طرح پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع لیسانس را اجرا کنند، معرفی شدند. این پذیرش در مدت ۵ سال به تدریج ۲۰ درصد ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی دانشگاه ها را تامین می‌کند.
به گزارش خبرنگار مهر، از سال ۹۸ موضوع تغییر نحوه پذیرش دانشجوی پزشکی در دانشگاه‌های علوم پزشکی مطرح شد و موضوع در شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی به تصویب رسید و برای اجرا به سال ۹۹ موکول شد.
بر اساس این طرح لیسانس‌های مرتبط اعلام می‌شوند و پذیرش به صورت آزمون دانشگاهی است و آزمون درون دانشگاهی و با استانداردها و نظارت وزارت بهداشت برگزار می‌شود. مقرر شده بود این کار ابتدا با ۵ دانشگاه علوم پزشکی آغاز شود و به تدریج توسعه پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی برتر که از امسال طرح پذیرش پزشکی از لیسانس را آغاز می‌کنند دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران، شهید بهشتی، مشهد، کرمان، اصفهان هستند.
قنبری یادآور شد: دانشگاه‌ها این پذیرش را با میزان ۵ درصد ظرفیتی که هر سال از سوی شورای گسترش دانشگاه‌ها به آنها داده می‌شود آغاز می‌کنند و بعد از ۵ سال این میزان ظرفیت به ۲۰ درصد دانشجوی ورودی می‌رسد.
وی اظهار داشت: ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی در سند برآورد نیروی انسانی وزارت بهداشت تعیین شده است و تمامی دانشگاه‌ها در تعیین ظرفیت خود از این سند تبعیت می‌کنند.
مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: در وزارت بهداشت در این زمینه بحث‌های زیادی صورت گرفته است و در اولین گام ۵ دانشگاه علوم پزشکی به غیر از دانشگاه علوم پزشکی تهران که پیش از این کار را انجام می‌داد اعلام آمادگی کردند.

تاریخ برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی

تاریخ دقیق برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی از طریق همین مقاله به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون لیسانس به پزشکی 1401 - 1402

ثبت نام لیسانس به پزشکی  »  داوطلبان آزمون کارشناسی به پزشکی سال 1401 - 1402 می توانند چند روز مانده به شروع آزمون کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایند. برای دریافت کارت ورود به جلسه داوطلبان بایستی به وبسایت معاونت آموزشی علوم پزشکی تهران مراجعه نمایند.

تاریخ برگزاری مرحله مصاحبه آزمون لیسانس به پزشکی

ثبت نام لیسانس به پزشکی  »  داوطلبانی که اسامی آنها به عنوان قبولی مرحله اول اعلام شود باید در زمان مقرر در مصاحبه شرکت نمایند.

شرایط آزمون لیسانس به پزشکی 1401

ثبت نام لیسانس به پزشکی  »  شرایط آزمون لیسانس به پزشکی دارای موارد خاصی مانند شرط سنی و شرط معدلی می باشد. شرط سنی آزمون کارشناسی به پزشکی حداکثر 25 سال می باشد که برای داوطلبانی که طرح نیروی انسانی خود را مانند رشته های پرستاری و سایر رشته های پیراپزشکی گذرانده باشند مدت گذرانده شده در طرح به حداکثر سن آنها اضافه می شود. برای مثال اگر داوطلبی دو سال طرح نیروی انسانی خود را سپری کرده باشد تا سن 27 سال می تواند در آزمون لیسانس به پزشکی شرکت نماید.

شرط سنی دارای هیچ تبصره ای نمی باشد و راهی برای کسانی که دارای شرط سنی مورد قبول نباشند وجود ندارد. همچنین آقایان بایستی کارت پایان خدمت خود یا معافیت خدمت خود را داشته باشند و در صورتی که خدمت سربازی را رفته باشند تعداد ماههایی را که در خدمت سربازی بوده اند نیز به حداکثر سن آنها اضافه می شود.

شرط معدل در شرایط آزمون لیسانس به پزشکی معدل حداقل 18 برای معدل کل دیپلم (تا پایان سال سوم منظور است و معدل پیش دانشگاهی محاسبه نمی شود) و معدل حداقل 16 برای معدل کل لیسانس می باشد. کسانی که معدل کل دیپلم و یا لیسانس آنها کمتر از حداقل نمره مورد قبول باشد می توانند از طریق ارائه یکی از مدارک زیر در آزمون کارشناسی به پزشکی شرکت نمایند و از معدل آنها چشم پوشی خواهد شد.ثبت نام لیسانس به پزشکی  /

رتبه های برتر آزمون سراسری
رتبه های برتر المپیادهای دانش آموزی و دانشجویی
دارا بودن عنوان پژوهشگر برگزیده از سوی دانشکده خود
مالکیت ثبت اختراع

مدرک زبان مورد نیاز برای شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی

ثبت نام لیسانس به پزشکی  »  برای ثبت نام در آزمون کارشناسی به پزشکی مدارک زبان زیر با حداقل نمره ذکر شده مورد نیاز می باشد. داوطلبان آزمون کارشناسی به پزشکی به این نکته توجه داشته باشند که بدون مدرک زبان نیز می توانند در آزمون کارشناسی به پزشکی ثبت نام نمایند ولی بعد از آزمون تا زمان مصاحبه حتما مدرک زبان را بایستی به معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران تحویل دهند.

مشاور گروپ

نام مدرک زبان حداقل نمره مورد نیاز
MHLE 50
MSRT 50
MCHE 50
TOEFL IBT 60
TOEFL PBT 480
IELTS 5
MELAB 70
TOLIMO 480

تعداد سوالات با توجه به ضرایب هر درس در آزمون لیسانس به پزشکی 1401

نام درس تعداد سوال
فیزیولوژی 19
آناتومی 17
بافت شناسی و جنین شناسی 9
ایمنی شناسی 10
ژنتیک 10
بیوشیمی 8
باکتری و ویروس و انگل و قارچ 12
شیمی آلی 4
شیمی عمومی 4
فیزیک پزشکی 7
روانشناسی 25
جامعه شناسی
تفکر نقاد 25

نوع مدرک دیپلم مجاز برای شرکت در آزمون کارشناسی به پزشکی

ثبت نام لیسانس به پزشکی  »  متقاضیان آزمون لیسانس به پزشکی به این نکته توجه داشته باشند که فقط کسانی که دیپلم خود را در یکی از رشته های علوم تجربی و یا علوم ریاضی و فنی گرفته باشند حق شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی را خواهند داشت و دارندگان دیپلم انسانی نمی توانند در آزمون کارشناسی به پزشکی شرکت نمایند.

ثبت نام لیسانس به پزشکی  »  با توجه به شرایط آزمون لیسانس به پزشکی برای دارندگان مدال های طلای المپیاد دانش آموزی و یا دانشجویی، باید به این نکته اشاره کرد که این افراد صرفا از شرط معدل برای آزمون معاف می شوند ولی بایستی آزمون کتبی را همانند سایر نفرات پشت سر بگذارند.

ثبت نام لیسانس به پزشکی  »  متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی به پزشکی می توانند برای اطلاع از آخرین تغییرات منابع آزمون کارشناسی به پزشکی و نحوه برنامه ریزی و مشاوره برای این آزمون و همچنین تهیه جزوات آزمون لیسانس به پزشکی با مرکز مشاور گروپ  تماس بگیرند و با نفرات قبول شده در آزمون لیسانس به پزشکی صحبت کنند.

مشاور گروپ

منابع مناسب برای مطالعه آزمون لیسانس به پزشکی

ثبت نام لیسانس به پزشکی  »  در خصوص منابع آزمون لیسانس به پزشکی با توجه به تغییرات اخیر آزمون باید داوطلبان آزمون لیسانس به پزشکی به این نکته توجه داشته باشند که سطح سوالات در دروسی که مانند دروس علوم پایه در سال های گذشته بوده است.

ثبت نام لیسانس به پزشکی  »   این سوالات مشابه همان آزمون علوم پایه بوده و داوطلبان می توانند برای دروس علوم پایه همان منابع علوم پایه را که توسط معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران ارائه شده است را مطالعه نمایند.

ثبت نام لیسانس به پزشکی  »  همچنین برای سایر دروس نیز معاونت علوم پزشکی تهران کتابهایی را برای مطالعه معرفی نموده است که در بخش منابع آزمون لیسانس به پزشکی بطور مفصل در مورد این منابع توضیح داده شده است. داوطلبان برای معرفی بهترین منابع با مرکز مشاور گروپ تماس بگیرند و بهترین منابع آزمون را جویا شوند.

تعداد شرکت کنندگان آزمون لیسانس به پزشکی و ظرفیت پذیرش لیسانس به پزشکی

ظرفیت آزمون لیسانس به پزشکی بسیار محدود می باشد و با توجه به شرایطی که برای این آزمون قرار داده شده است، تعداد شرکت کنندگان در این آزمون نیز بسیار پایین می باشد. برای مثال در آزمون لیسانس به پزشکی سال 1397 حدودا تعداد 250 نفر در این آزمون شرکت کردند که از میان این افراد دو برابر ظرفیت پذیرش یعنی 20 نفر به مصاحبه دعوت شدند و در نهایت هم از میان این 20 نفر، 10 نفر به عنوان پذیرفته شده نهایی انتخاب شدند.

ظرفیت آزمون لیسانس به پزشکی در سال های مختلف متفاوت بوده و امکان افزایش این ظرفیت در سال های آینده نیز وجود دارد.

آیا لیسانس به دندانپزشکی و یا لیسانس به پزشکی دانشگاه آزاد وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که چیزی تحت عنوان آزمون لیسانس به دندانپزشکی و یا لیسانس به پزشکی دانشگاه آزاد وجود نداشته و آزمون لیسانس به پزشکی فقط و فقط توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود و پذیرش آن در دوره های روزانه بوده و شهریه ندارد. لازم به ذکر است، دانشگاه شهید بهشتی نیز به تازگی اقدام به جذب متقاضیان می کند.

لیسانس به داروسازی چطور؟ منابع لیسانس به داروسازی و شرایط لیسانس به داروسازی وجود دارد؟

همانند نکته قبل چیزی تحت عنوان لیسانس به داروسازی نیز وجود ندارد و فقط به فقط آزمون کنکور سراسری تنها راه ورود به رشته داروسازی می باشد.

مشاور گروپ

شرایط ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی 1401 - 1402

برخی از شرایط ثبت نام در این آزمون به شرح زیر می باشد :

۱- برخورداری از شرایط عمومی تحصیل رایگان
۲- دانش آموخته مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته کلیه رشته های گروه علوم پزشکی و گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم تجربی
۳- دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم از نظر نظام وظیفه (در مورد آقایان).
۴- دانش آموختگان و دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری عمومی از دانشگاه‌های سراسری و آزاد و غیره حق شرکت در آزمون را ندارند.
۵- دارا بودن یکی از مدارک زبان انگلیسی نظیر TOEFL , IELTS, MSRT , ….
۶- …

توجه فرمایید : آزمون پذیرش دانشجو از مقطع کارشناسی به دکتری پزشکی به مدت ۱۰ سال است که در دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان یک شیوه خاص پذیرش برگزار می شود و فارغ التحصیلان کارشناسی می توانند برای ورود به پزشکی تلاش کنند. امسال دانشگاه شهید بهشتی نیز، با برگزاری آزمون اقدام به جذب متقاضیان خواهد کرد.

شیوه برگزاری آزمون ورودی لیسانس به پزشکی :

ثبت نام لیسانس به پزشکی  »   آزمون ورودی از دو آزمون کتبی (آزمون شبه MCAT در سطح کاربردی و با سنجش مفاهیم حل مسئله، تفکر انتقادی، دانش علوم طبیعی، رفتاری و اجتماعی و اصول لازم جهت تحصیل در رشته پزشکی) و مصاحبه و ارزیابی های فراشناختی تشکیل می شود.

ثبت نام لیسانس به پزشکی  »    آزمون کتبی هم حد نصابی و هم رقابتی است. از بین کسانی که حد نصاب قبولی را آورده اند حداکثر تا دو برابر تعداد پذیرش، از بالاترین نمرات برای ورود به مرحله مصاحبه و ارزیابی های فراشناختی دعوت می شوند. حداقل حد نصاب آزمون کتبی ۵۰ درصد کل نمره است. در مرحله مصاحبه و ارزیابی های فراشناختی نیز داوطلب باید حداقل ۵۰ درصد نمره را کسب کند تا وارد رقابت و ارزیابی نهایی شود.

ثبت نام لیسانس به پزشکی  »    مصاحبه و ارزیابی های فراشناختی شامل بررسی توانایی های فراشناختی و تفکر انتقادی است که با استفاده از ابزارهایی نظیر مصاحبه ساختارمند و پرسشنامه های استاندارد و غیره انجام می گیرد. جزئیات محتوا و شیوه برگزای آزمون پس از تصویب در شورای آموزشی دانشگاه ۶ ماه قبل از آزمون به اطلاع داوطلبان می رسد. پذیرش نهایی حداکثر به تعداد نصف پذیرفته شدگان آزمون کتبی است.

ثبت نام لیسانس به پزشکی  »  پذیرفته شدگان نهایی به دوره پزشکی عمومی وارد می شوند و واحدهای گذرانده شده در مقطع قبلی، مطابق آیین نامه های مربوطه بررسی و در صورت پذیرفته شدن، افراد از گذراندن آنها معاف می شوند. دانشجوی پذیرفته شده از مقطع کارشناسی در سایر موارد تابع برنامه آموزشی و آیین نامه آموزشی دوره دکتری عمومی پزشکی مصوب شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی است.

مواد و منابع درسی آزمون لیسانس به پزشکی

فیزیولوژی(ضریب ۳)
میکروب شناسی شامل باکتری شناسی ویروس شناسی و انگل شناسی پزشکی(ضریب ۳)
آناتومی(ضریب ۳)
بیوشیمی(ضریب ۲)
بافت شناسی و جنین شناسی(ضریب ۲)
ایمونولوژی (ضریب ۲)
زبان عمومی(ضریب۲)
ژنتیک (ضریب ۱)
روانشناسی (ضریب ۱)
تغذیه (ضریب ۱)
فیزیک پزشکی (ضریب ۱)
دروس اصول خدمات بهداشتی و بهداشت و تنظیم خانواده (ضریب ۱)
دروس اصول اپیدمیولوژی و مبارزه با بیماری ها و آمار مقدماتی (ضریب ۱)
منابع آزمون پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی


مشاور گروپ


منابع آزمون را میتوانید تصویر زیر مشاهده فرمایید :

شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی در سال 1400 - 1401


مشاوره آزمون لیسانس به پزشکی در مرکز مشاور گروپ

مرکز مشاور گروپ امکان مشاوره آزمون لیسانس به پزشکی ، انتخاب رشته و تاثیر سهمیه ها ، آیین نامه تطبیق واحد و معادل سازی و … را در تیم با تجربه و متخصص مشاوران خود فراهم آورده است لذا داوطلبان عزیز می توانند جهت رفع هر گونه اشکال با شماره زیر تماس بگیرند و از خدمات تخصصی مجموعه مشاور گروپ استفاده نمایند .

مشاور گروپ

4.7/5 - (3 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 1401

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. فاطمه

  سلام کسانی ک لیسانس یرستاری ازاد دارند نمیتونن تو ازمون پرستاری به پزشکی ثبت نام کنن

  پاسخ
 2. مهسان

  سلام. جزوات کامل لیسانس به پزشکی رو یک ماه پیش از جهاد دانشگاهی خریدم و جزوات کامل و سالم هست بخاطر این میفروشم که از خوندن پزشکی صرف نظر کردم. قیمت توافقی
  شماره تماس: ۰۹۲۰۳۱۷۹۸۹۶

  پاسخ
 3. F...

  چرا میتونن

  پاسخ
 4. سمیه

  سلام .معدل لیسانس من ۱۵.۸۰ هست آیا شرط معدل خیلی مهم است و راهی برای جبران این ۲۰ صدم‌نیس؟من دانشگاه فردوسی مشهد بودم و ضریب داره دانشگاه و با ضریب یکسان سازی ۱۶.۵۰ میشه.راهی نیس واقعا؟ من عاشق پزشکی ام.

  پاسخ
 5. Arezoo

  سلام وقت بخیر، ببخشید کسی که سنش به ۲۵ نرسیده اما ارشد قبول شده و ترم ۱ ارشد هست میتواند در آزمون لیسانس به پزشکی شرکت کنه یا خیر؟ واگر میتواند در چه مرحله ای باید از ارشد انصراف بدهد، بعد از مصاحبه پزشکی یا قبل از آن؟

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش
نصب اپ دانش آموزی