مدارک ثبت نام کنکور سراسری رشته تجربی

مدارک ثبت نام کنکور سراسری رشته تجربی

جهت مشاوره در زمینه مدارک ثبت نام کنکور سراسری رشته تجربی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مدارک ثبت نام کنکور سراسری رشته تجربی به صورت کامل در این مقاله ارائه داده شده است. داوطلبان کنکور تجربی برای ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۲ باید در بازه زمانی مقرر، به سایت سازمان سنجش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org مراجعه کرده و با به همراه داشتن مدارک لازم، فرآیند ثبت نام خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. در ادامه مقاله مدارک تحصیلی و اطلاعات فردی مورد نیاز برای ثبت نام کنکور سراسری رشته تحصیلی تجربی ارائه داده شده است. با ما همراه باشید.

مدارک ثبت نام کنکور سراسری

ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ به صورت اینترنتی و از طریق سایت سنجش انجام می پذیرد. کلیه داوطلبان که متقاضی ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری می باشند، پس از آگاهی از شرایط ثبت نام و تهیه مدارک لازم، باید فرآیند ثبت نام خود را به صورت غیر حضوری انجام دهند. در ادامه این مقاله مدارک ثبت نام کنکور سراسری رشته تجربی ۱۴۰۲ به صورت کامل ارائه داده شده است.

دانشگاه آزاد اسلامی آزمون مجزایی برگزار نمی کند و تمامی داوطلبان دانشگاه های آزاد و سراسری باید در همین آزمون شرکت نمایند …لذا مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری و آزاد یکسان خواهد بود.

سایت ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ 

داوطلبان تمامی رشته های تحصیلی به منظور ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری با آگاهی از شرایط لازم و به همراه داشتن مدارک لازم جهت ثبت نام، باید در بازه زمانی نوبت اول  از روز یکشنبه 1401/08/08 تا روز شنبه  1401/08/14 خواهد بود، زمان ثبت نام آزمون سراسری نوبت دوم از روز سه شنبه 1402/01/15 تا روز دوشنبه 1402/01/21 اعلام شده به سایت سازمان سنجش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org مراجعه کرده و فرآیند ثبت نام خود را به صورت اینترنتی (غیر حضوری) انجام دهند.

مدارک ثبت نام کنکور سراسری رشته تجربی

داوطلبان کنکور سراسری برای ثبت نام در آزمون باید مدارک تحصیلی و اطلاعات شخصی و شناسنامه ای بیان شده در زیر را به همراه خود داشته باشند. برای تسهیل و تسریع فرآیند ثبت نام، لازم است مدارک زیر را تهیه نمایید و در زمان ثبت نام تمامی اطلاعات را به همراه خود داشته باشید. مدارک ثبت نام کنکور سراسری رشته تجربی به شرح زیر است:

مدارک تحصیلی ثبت نام کنکور سراسری رشته تجربی

داوطلبان کنکور تجربی ۱۴۰۲، به منظور ثبت نام باید مدارک تحصیلی زیر را به همراه داشته باشند. مدارک تحصیلی ثبت نام کنکور سراسری رشته تجربی به شرح زیر است. برای شركت در آزمون سراسری، داشتن يكی از مدرک های تحصيلی زير لازم است:

مدارک تحصیلی باید تا 31 شهریور 1402 دریافت شوند.

 • ديپلم نظام آموزشی جديد (نظام 3-3-6 )، در يكی از شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و يا كاردانش.
 • ديپلم دوره چهارساله نظام قديم آموزش متوسطه (نظری و هنرستان).
 • گواهینامه دوره پیش دانشگاهی

***داوطلبانی که با مدرک کاردانی قصد شرکت در کنکور سراسری 1402 را دارند، باید تعهدات قانونی خود را گذرانده باشند.

اطلاعات فردی ثبت نام کنکور سراسری رشته تجربی

داوطلبان کنکور سراسری تجربی 1402، برای تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام کنکور سراسری در سایت سازمان سنجش کشور، باید اطلاعات زیر را به همراه داشته باشند:

 1. نام خانوادگی، نام و نام پدر
 2. شماره شناسنامه / سری شناسنامه / سریال شناسنامه / شماره ملی / تاریخ تولد
 3. کد بخش محل تولد / کد منطقه یا ناحیه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک دیپلم
 4. کد دانش آموزی مقطع دیپلم / کد عنوان دیپلم (عدد دو رقمی ) / کد عنوان مدرک پیش دانشگاهی (داوطلبان نظام قدیم)
 5. سال، ماه و روز اخذ مدرک دیپلم
 6. کد بخش محل اخذ مدرک دوم دبیرستان برای داوطلبان نظام قدیم
 7. معدل کل دیپلم / معدل کتبی نهایی
 8. کد پیگیری 12 رقمی سهمیه رزمندگان*
 9. کد 13 رقمی برای داوطلبان غیرایرانی**
 10. شماره تلفن همراه / تلفن ثابت / آدرس دقیق محل سکونت / کدپستی ده رقمی

*داوطلبان متقاضی استفاده از سهميه رزمندگان لازم است پس از تكميل فرم مخصوص استفاده از سهميه رزمندگان نسبت به دريافت كد پيگيری 12 رقمی از واحد مربوطه اقدام و آن را در زمان ثبت نام در محلی كه در تقاضانامه اينترنتی در نظر گرفته شده درج نمايند.

داوطلبان متقاضی استفاده از سهميه رزمندگان “آجــا” لازم است براي دريافت كد پيگيری 12 رقمی به نشانی اينترنتی: aja.ir مراجعه نمايند.

**كليه اتباع غيرايرانی در صورت دارا بودن شرايط و ضوابط لازم، باید در زمان ثبت نام با مراجعه به سايت اينترنتی سازمان سنجش آموزش كشور  و ورود به لينک مربوطه نسبت به تكميل اطلاعات درخواستی اقدام نمايند؛ كه پس از تكميل اطلاعات مورد درخواست در سايت، به اين دسته از داوطلبان يک كد پيگيری 13 رقمی داده خواهد شد كه داوطلب باید این كد را دقيقا در محل مخصوصی كه در بند 31 تقاضانامه ثبت نام اينترنتی، پيش بينی شده است درج نمايند.

راهنمای تصویری ثبت نام کنکور سراسری

در ادامه مقاله راهنمای تصویری ثبت نام کنکور سراسری 1402 ارائه داده شده است. داوطلبان پس از تهیه اطلاعات و مدارک ثبت نام کنکور سراسری رشته تجربی لازم است ثبت نام خود را به صورت زیر انجام دهند:

وارد شدن به سامانه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و کلیک بر روی لینک فعال شده ” ثبت نام کنکور سراسری “

راهنمای تصویری ثبت نام کنکور سراسری

پیش از اقدام به تکمیل فرم نام نویسی ، باید هزینه ثبت نام را پرداخت کرده و یک سریال ثبت نام خریداری نمایید. بدین منظور از ” منوی اصلی “ موجود در قسمت راست سایت ، گزینه ” خرید سریال ثبت نام “ را انتخاب کنید.

راهنمای تصویری ثبت نام کنکور سراسری

در این مرحله باید نوع سریال ثبت نام را با توجه به گروه آزمایشی خود مشخص نمایید. هم چنین اگر تمایل دارید که کد رشته های مربوط به دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور را در انتخاب رشته خود داشته باشید ، باید برای آن ها نیز سریال علاقه مندی جداگانه خریداری کنید.

راهنمای تصویری ثبت نام کنکور سراسری

پس از انتخاب نوع سریال ثبت نام ، صفحه ای برای شما نمایان می شود که باید اطلاعات خواسته شده را در آن وارد کنید.

راهنمای تصویری ثبت نام کنکور سراسری

دریافت کد پیگیری ثبت نام کنکور سراسری تجربی

در این مرحله وارد درگاه پرداخت اینترنتی شده و با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب که رمز دوم آن فعال می باشد ، باید هزینه لازم را پرداخت نمایید.

راهنمای تصویری ثبت نام کنکور سراسری

در صورتی که پرداخت هزینه ثبت نام را با موفقیت انجام دهید ، شماره پیگیری پرداخت به شما ارائه می شود که باید آن را حفظ و در صورت نیاز پرینت کنید.

حال می توانید به صفحه اول سامانه بازگردید و مجددا بر روی لینک ” ثبت نام کنکور سراسری “ کلیک کنید. مانند تصویر زیر ، شماره سریال ثبت نام را در بخش تعیین شده درج کنید.

راهنمای تصویری ثبت نام کنکور سراسری

در این قسمت باید نوع مدرک دیپلم و نوع مدرک پیش دانشگاهی خود را انتخاب کنید.

راهنمای تصویری ثبت نام کنکور سراسری

یکی از مدارک ثبت نام کنکور سراسری رشته تجربی ۱۴۰۲ کد سوابق تحصیلی دیپلم می باشد. در این مرحله باید سوابق تحصیلی خود را در موارد زیر به ثبت برسانید.

کد سوابق تحصیلی دیپلم
کد دانش آموزی
 راهنمای تصویری ثبت نام کنکور سراسری

عکس خود را در قسمت تعیین شده بارگذاری کنید.

راهنمای تصویری ثبت نام کنکور سراسری

پس از بارگذاری عکس بایستی فرم ثبت نام را دریافت کنید و اطلاعات خواسته شده را با دقت درج نمایید. در نهایت پس از کلیک بر روی گزینه تایید نهایی ، از فرم ثبت نام خود که حاوی شماره پرونده و کد پیگیری است یک نسخه پرینت شده ، تهیه نمایید و تا پایان مراحل پذیرش در کنکور سراسری نزد خود حفظ کنید.

مشاور گروپ

سوالات متداول داوطلبان کنکور سراسری 1402

مدارک تحصیلی ثبت نام کنکور سراسری رشته تجربی چیست؟

داوطلبان کنکور سراسری 1402 به منظور ثبت نام و شرکت در کنکور باید یکی از مدارک زیر را دارا باشند :

ثبت نام کنکور سراسری 1402 از چه زمانی آغاز می شود؟

ثبت نام کنکور سراسری 1402 نوبت اول  از روز یکشنبه 1401/08/08 تا روز شنبه  1401/08/14 خواهد بود، زمان ثبت نام آزمون سراسری نوبت دوم از روز سه شنبه 1402/01/15 تا روز دوشنبه 1402/01/21 اعلام شده است.

سایت ثبت نام کنکور سراسری چیست؟

ثبت نام کلیه رشته های تحصیلی از طریق سایت سازمان سنجش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org انجام می پذیرد.

 
5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه مدارک ثبت نام کنکور سراسری رشته تجربی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ + راهنما
نصب اپ دانش آموزی