صدور گواهی کسر از حقوق فرهنگیان gavahi.eamedu.ir

صدور گواهی کسر از حقوق فرهنگیان

جهت مشاوره در زمینه صدور گواهی کسر از حقوق فرهنگیان gavahi.eamedu.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

این مقاله به بررسی معرفی، نحوه و شرایط صدور گواهی کسر از حقوق فرهنگیان می پردازد. احتمالا شما هم تا به حال نام گواهی کسر از حقوق به گوشتان خورده است. برای اینکه اطلاعات خود در این مورد را افزایش دهیم، با ماهمراه باشید.

گواهی کسر از حقوق فرهنگیان چیست؟

گواهی کسر از حقوق فرهنگیان، یا به طور کلی گواهی کسر از حقوق، فرآیندی است که در طی آن از حقوق فرد کارمند، به دلیل تعهدات مالی کسر می شود.

حتما برای شما هم پیش آمده است بشنوید کسی می خواهد وامی را از بانک دریافت کند، یا ضمانت کسی را در خصوص ارزش مادی خاصی یا بازپرداخت وامی دریافتی اش بکند. در تمامی این موارد و بسیاری از موارد دیگر، فرد نیازمند دریافت گواهی کسر از حقوق می باشد.

در واقع این گواهی ضمانتی است که بتوان در آینده از فرد تعهدی که قبول کرده است را مطالبه کرد.

درخواست صدور گواهی کسر از حقوق فرهنگیان

در صوتی که متقاضی دریافت گواهی کسر از حقوق فرهنگیان هستید، باید به سامانه صدور گواهی کسر از حقوق فرهنگیان  https://moshavergroup.com/%d8%b5%d8%af%d9%88%d8%b1-%da%af%d9%88%d8%a7%d9%87%db%8c-%da%a9%d8%b3%d8%b1-%d8%a7%d8%b2-%d8%ad%d9%82%d9%88%d9%82-%d9%81%d8%b1%d9%87%d9%86%da%af%db%8c%d8%a7%d9%86/مراجعه کرده و در خواست خود را ثبت کنید.

برای ثبت در خواست خود، مطابق زیر عمل کنید:

 

 • ابتدا وارد سامانه صدور گواهی کسر از حقوق فرهنگیان شوید و در کادر ورود پرسنل، کد پرسنلی و رمز عبور خود به همراه عبارت امنیتی وارد نمایید. سپس روی گزینه ورود کلیک کنید.

در خواست صدور گواهی کسر از حقوق

 • برای ادامه کار شماره تلفن همراه  معتبر و مورد تایید اداره را وارد کرده و دکمه ارسال کد تایید را کلیک نمایید. در این مرحله، یک کد تایید به شماره موبایلی که وارد کرده اید ارسال خواهد شد.

Screenshot 2022 06 21 at 15 09 59 صفحه راهنما 1 e1655886350647

 • کد ارسالی شما 5 رقمی خواهد بود و پس اینکه توسط پیامک آن را دریافت کردید می بایست در کادر وارد کرده و سپس روی گزینه ثبت و ادامه کلیک نمایید.

گواهی کسر حقوق فرهنگیان

 • در مرحله بعد شما را صفحه ایی هدایت می شوید تا رمز عبور خود را تغییر دهید. ابتدا باید رمز عبور فعلی خود رادر کارد اول وارد کرده و سپس رمز عبور جدید خود را در کادر های پایین وارد کنید. در پایان رور گزینه ثبت کلیک کنید.

کسر از حقوق برای دنشجو معلمان

 

حالا وارد صفحه ی اصلی سامانه شده اید.

 • از منوی سمت راست روی گزینه دریافت گواهی کسر از حقوق کلیک کنید.
 • در قسمت جپ نوع گواهی (برداشت وام / ضمانت) را کلیک نمایید.
 • در ادامه موارد خواسته شده را تکمیل و دکمه ثبت گواهی را کلیک نمایید.

توجه داشته باشید که تعداد و نوع گواهی تابع محدودیت های سیستمی است و امکان صدور گواهی خارج از ضابطه مقدور نخواهد بود.

سامانه کسر از حقوق

 

برای چاپ و صدور گواهی کسر از حقوق فرهنگیان باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • برای مشاهده و چاپ گواهی از لیست گواهی های ثبت شده روی گزینه تایید و چاپ یا چاپ کلیک نمایید تا صفحه مشاهده گواهی بارگزاری شود.
 • در صفحه مشاهده گواهی در قسمت بالای صفحه علامت چاپگر را کلیک نمایید و نسبت به چاپ گواهی اقدام کنید.
 • برای دانلود و سپس چاپ گواهی در قسمت بالای صفحه دکمه دانلود را کلیک کرده و سپس گزینه Acrobat (PDF) file را کلیک نمایید و نسبت به دانلود و سپس چاپ گواهی کسر از حقوق اقدام کنید.

 

گواهی کسر کردن از حقوق فرهنگیان

 

برای چاپ گواهی دو حالت وجود دارد:

 • اگر از طرف اداره مربوطه الزام به تایید گواهی وجود داشته باشد، باید منتظر بمانید تا گواهی از سمت اداره تایید شود و پیامک تایید برای شما بیاید در این حالت دکمه چاپ برای شما فعال می شود که با کلیک بر روی آن نسبت به چاپ گواهی اقدام نمایید.
 • اگر الزام به تایید گواهی از طرف اداره نباشد گزینه تایید و چاپ بلافاصله برای شما فعال می شود که با فشردن آن دکمه نسبت به چاپ گواهی اقدام نمایید.

در صورتی که هرگونه سوالی در خصوص سامانه صدور کسر حقوق فرهنگیان دارید، با شماره 9099071613 تماس گرفته پاسخ سوال خود را از کارشناسان مشاور گروپ، جویا شوید.

شرایط صدور گواهی کسر از حقوق فرهنگیان

در صورتی که شرایط صدور گواهی کسر از حقوق را داشته باشید امکان ثبت درخواست را دارید و می توانید در خواست خود را از طریق سامانه اعلام کنید.

شرایط صدور گواهی کسر از حقوق فرهنگیان به شرح زیر است:

 • وضعیت پرونده متقاضی باید جاری باشد.
 • گواهی صرفا برای بازنشسته یا کارمند فعلی صادر خواهد شد. در صورتی که کارمند دختر باشد صرفا گواهی دریافت حقوق صادر می شود و تعهد کسر از حقوق صادر نخواهد شد.
 • مبلغ هر قسط گواهی مورد تقاضا، نمی تواند از سقف مجاز تعیین شده بیشتر باشد. سقف مجاز برای هر متقاضی برابر است با شصت درصد مبلغ حکم با کسر اقساط تسهیلات دریافتی از صندوق و دستگاه و همچنین کسر اقساط گواهی های قبلی صادر شده.
 • در مورد گواهی ضمانت، اطلاعات وام گیرنده باید به طور کامل وارد شود.

ابطال گواهی کسر از حقوق فرهنگیان

همانطور که صدور این گواهی برای فرهنگیان در مواردی مهم است، باطل کردن آن نیز در صورت لزوم امری است که نباید نادیده گرفته شود.

فرهنگیان بازنشسته ی  محترم می توانند با انجام مراحل زیر  نسبت به ابطال گواهی کسر از حقوق اقدام نمایند:

 • مراجعه به بانک و شعبه درج شده در گواهی کسر از حقوق، ضمانت کسر از حقوق  و دریافت تاییدیه بانک مبنی بر عدم استفاده از گواهی
 • ارائه نامه تاییدیه بانک (مبنی بر عدم استفاده از گواهی) به نمایندگی های استانی صندوق بازنشستگی و یا شعب منتخب بانک

اگر سوالی در خصوص ابطال گواهی کسر از حقوق فرهنگیان دارید، می توانید با شماره 9099071613 تماس گرفته و پاسخ سوال خود را از کارشناسان مشاورگروپ دریافت کنید.

صدور گواهی کسر از حقوق فرهنگیان برای دانشجو معلمان

همانطور که می دانید، دانشجویانی که در دانشگاه های فرهنگیان پذیرفته و مشغول به تحصیل می شوند، از همان ابتدای تحصیل، به عنوان کارمند آموزش و پرورش، مشمول دریافت حقوق خواهند بود. از این رو به این دسته از دانشجویای دانشجو معلم گفته می شود.

حالا سوالی که در این مقاله مطرح میشود این است که آیا دانشجو معلمان نیز مشمول دریافت گواهی کسر از حقوق می شوند یا خیر؟

در پاسخ به این سوال جواب موثقی وجود ندارد. عده ایی از افراد مربوطه معتقدند که خیر اما عده ایی معتقدند که قابل پیگیری است.

برای کسب اطلاعات در خصوص صدور گواهی کسر از حقوق فرهنگیان،  برای دانشجو معلم ها، می توانید با شماره 9099071613 تماس حاصل فرمایید و یا در کامنت ها سوال خود را بپرسید. کارشناسان ما در مشاور گروپ، آماده پاسخ گویی به شما هستند.

 

در این مقاله تلاش کردیم تا اطلاعات کافی و جامعی در خصوص صدور گواهی کسر از حقوق فرهنگیان را در اختیار شما عزیزان بگذاریم. امیدواریم مطالب اشاره شده، برای شما کافی و کارآمد بوده باشد.

خوشحال می شویم نظرات و سوالات خود درباره مقاله را با ما به اشتراک بگذارید.

در ادامه مطالعه کنید:

سوالات متداول گواهی کسر از حقوق فرهنگیان

گواهی کسر از حقوق چیست؟

گواهی کسر از حقوق فرهنگیان، یا به طور کلی گواهی کسر از حقوق، فرآیندی است که در طی آن از حقوق فرد کارمند، به دلیل تعهدات مالی کسر می شود.

چگونه گواهی کسر از حقوق برای فرهنگیان را دریافت کنیم؟

برای دریافت گواهی کسر از حقوق برای فرهنگیان لازم است به سامانه صدور گواهی کسر از حقوق فرهنگیان مراجعه کرده و در خواست خود را ثبت نمایید. برای توضیخات بیشتر می توانید مقاله را مطالعه بفرمایید.

شرایط صادر شدن گواهی کسر حقوق فرهنگیان چیست؟

در مقاله به طور کامل شرایط لازم را شرح داده ایم. می توانید مطالعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه صدور گواهی کسر از حقوق فرهنگیان gavahi.eamedu.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. احمد دغاغله

  با سلام.
  بنده دانشجو معلم هستم ورودی بهمن سال ۹۹، آیا کسر از حقوق برام صادر می شود ؟

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1404
نصب اپ دانش آموزی