سهمیه ایثارگران آزمون وکالت قوه قضاییه

سهمیه ایثارگران در آزمون وکالت قوه قضاییه

جهت مشاوره در زمینه سهمیه ایثارگران آزمون وکالت قوه قضاییه

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله به یکی از سوالات متداول داوطلبان آزمون وکالت قوه قضاییه، پیرامون تاثیر سهمیه ایثارگران در آزمون وکالت قوه قضاییه پاسخ داده ایم. توجه داشته باشید، سهمیه ایثارگری تنها برای داوطلبانی اعمال می شود؛ که در زمان ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه دارای کد ایثارگری معتبر باشند. در ادامه مقاله نحوه دریافت کد ایثارگری و میزان تاثیر سهمیه ایثارگران در ازمون وکالت قوه قضاییه ارائه داده شده است. با ما همراه باشید.

سهمیه ایثارگران آزمون وکالت قوه قضاییه

تاثیر سهمیه ایثارگران آزمون وکالت قوه قضاییه 1400 چگونه است؟

براساس قانون لازم است، سی‌ درصد از سهمیه صدور دفاتر خدمات قضائی و الکترونیک، سر دفتری، صدور پروانه وکالت، مجوز کارشناسان رسمی دادگستری را به فرزندان و همسران شهدا، جانبازان با حداقل ده درصد ، آزادگان با داشتن حداقل سه‌ ماه سابقه اسارت و رزمندگان با داشتن حداقل شش‌ ماه حضور در جبهه و همسر و فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان و فرزندان رزمندگان دارای حداقل دوازده‌ ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه، بدون رعایت شرط سنی در صورت واجد شرایط بودن اختصاص دهند.

تاثیر سهمیه ایثارگران آزمون وکالت قوه قضاییه

تاثیر سهمیه ایثارگران آزمون وکالت قوه قضاییه در ادامه بیان شده است. مصادیق سهمیه ایثارگران در آزمون وکالت قوه قضاییه به صورت زیر است:

✅ فرزندان شهدا

✅ همسران شهدا

✅ جانبازان با حداقل 10 درصد جانبازی و بالاتر

✅ همسران و فرزندان جانبازان 25 درصد و بالاتر

✅ همسران و فرزندان آزادگان

✅ آزادگان با داشتن حداقل سه ماه (3 ماه) سابقه اسارت

✅ رزمندگان با دارا بودن حداقل شش ماه (6 ماه ) سابقه حضور در جبهه

✅ فرزندان رزمندگان دارای دوازده ماه (12 ماه) سابقه حضور داوطلبانه در جبهه

داوطلبان توجه داشته باشند، سهمیه ایثارگران در ازمون وکالت قوه قضاییه تنها زمانی اعمال می شود که در هنگام ثبت نام، دارای کد ایثارگری مورد تایید مراجع قانونی باشند.

***پدر و مادر شهدا مشمول سهمیه ایثارگری نمی باشند.

نحوه دریافت کد ایثارگری آزمون وکالت قوه قضاییه

نحوه دریافت کد ایثارگری آزمون وکالت قوه قضاییه در ادامه بیان شده است. داوطلبان برای استفاده از سهمیه ایثارگران آزمون وکالت قوه قضاییه حتما باید کد ایثارگری را دریافت کرده باشند. در غیراینصورت شرایط استفاده از سهیمه ایثارگری را نخواهند داشت. نحوه دریافت کد ایثارگری سهمیه ایثارگران در ازمون وکالت قوه قضاییه به شرح زیر است:

دریافت کد ایثارگری رزمندگان با دارا بودن حداقل شش ماه (6 ماه ) سابقه حضور در جبهه :

رزمندگان داوطلب بسیجی که دارای حداقل 6 ماه سابقه حضور در جبهه از تاریخ 1359/06/31 تا 1367/06/31 می باشند و فرزندان بسیجی که پدرشان دارای حداقل 12 ماه سابقه حضور در جبهه از تاریخ 1359/06/31 تا 1367/06/31 می باشند  ، برای دریافت کد ایثارگری (12 رقمی) باید به محل نگهداری پرونده ی جبهه در نواحی مقاومت بسیج سراسر کشور (شهرستان محل سکونت) مراجعه و کد سهمیه ایثارگران آزمون وکالت قوه قضاییه را دریافت نمایند.

دریافت کد ایثارگری فرزندان و همسران شهدا، جانبازان 10 درصد و بالاتر، آزادگان دارای 3 ماه سابقه اسارت و بالاتر، فرزندان و همسران جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسران و فرزندان آزادگان زیر نظر بنیادشهید و امور ایثارگران :

موارد ذکر شده برای اعمال سهمیه ایثارگران آزمون وکالت قوه قضاییه ، نیازی به دریافت کد رهگیری 12 رقمی سهمیه ایثارگری ندارند و فقط لازم است گزینه مربوط به سهمیه خود را در سامانه ثبت نامی انتخاب کنند.

رزمندگان با سابقه حداقل 6 ماه سابقه حضور در جبهه و فرزندان رزمندگان با سابقه 12 ماه حضور داوطلبانه در جبهه باید از نهاد اعزام کننده کد رهگیری 12 رقمی را دریافت و در سامانه ثبت نامی وارد نمایند.

دریافت کد ایثارگری آزمون وکالت قوه قضاییه

برای دریافت کد ایثارگری آزمون وکالت قوه قضاییه ، (کد ایثارگری کارکنان کادر ناجا که دارای حداقل ۸ماه حضور در جبهه) ، جهت استفاده از سهمیه ایثارگران آزمون وکالت قوه قضاییه لازم است به صورت زیر عمل کنید:

کد ایثارگری کارکنان کادر ناجا که دارای حداقل ۸ ماه حضور در جبهه :

کارکنان کادر ناجا که دارای حداقل ۸ ماه حضور در جبهه در مناطق تعیین شده جنگی از تاریخ 1359/06/31 تا 1367/06/31 و همچنین فرزندان کارکنان ناجا که پدرشان دارای حداقل 16 ماه سابقه جبهه در مناطق تعیین شده جنگی، برای دریافت کد ایثارگری (۱۲رقمی)، پس از اخذ تاییدیه خدمت در مناطق جنگی از یگان ترخیص کننده (سرباز)، باید به معاونت نیروی انسانی ناجا مراجعه نمایند و کد ایثارگری را دریافت نمایند.

دریافت کد رهگیری سهمیه ایثارگران آزمون وکالت قوه قضاییه

در ادامه به بیان توضیحاتی در رابطه با دریافت کد رهگیری سهمیه ایثارگران آزمون وکالت قوه قضاییه ، برای ایثارگران وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ، ایثارگرانی که دارای سابقه حضور در جبهه با عضویت های رسمی یا سربازی زیر مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند و ایثارگرانی که جامعه هدف ارتش جمهوری اسلامی ایران می باشند ارائه شده است:

کد ایثارگری جامعه هدف ایثارگران وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح:

جامعه هدف ایثارگران وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، برای دریافت کد 12 رقمی ایثارگری ، جهت استفاده از سهمیه ایثارگران در ازمون وکالت قوه قضاییه لازم است، با به همراه داشتن، کارت ملی و شناسنامه خود به کارگزینی یگان خدمتی یا اعزام کننده مراجعه نمایند.

ایثارگران دارای سابقه حضور در جبهه با عضویت های رسمی یا سربازی زیر مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

ایثارگرانی که دارای سابقه حضور در جبهه با عضویت های رسمی یا سربازی زیر مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می باشند ، برای دریافت کد رهگیری جهت بهره مندی از سهمیه ایثارگران در ازمون وکالت قوه قضاییه لازم است، برابر ضوابط به کارگزینی رده خدمتی مراجعه نمایند.

دریافت کد ایثارگری ، ایثارگران جامعه هدف ارتش جمهوری اسلامی ایران :

ایثارگرانی که جامعه هدف ارتش جمهوری اسلامی ایران می باشند میتوانند به وب سایت isaar.ir مراجعه و از بخش دریافت کد ایثارگری نسبت به اخذ کد ۱۲رقمی خود اقدام نمایند و داوطلبانی که نتوانستند از طریق سایت کد ایثارگری را دریافت نمایند باید به ستاد کل ارتش واقع در خیابان شریعتی بالاتر از چهارراه قصر مراجعه نمایند.

نکات سهمیه ایثارگران در ازمون وکالت قوه قضاییه

جهت استفاده از سهمیه ایثارگری؛ لازم است به نکات سهمیه ایثارگران در ازمون وکالت قوه قضاییه که در ادامه بیان شده است توجه نمایید:

مناطق عملیاتی براساس مصوبه شورای عالی دفاع تعیین می گردد.

همسران رزمندگان (داوطلبانی که همسران آنان فقط دارای شرط مدت حضور در جبهه می باشند) شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان را نخواهند داشت.

✅ کد پیگیری 12 رقمی ارگان استفاده کننده از سهمیه رزمندگان (حسب مورد سپاه پاسداران و یا نیرو های مسلح)، برای هر آزمون و در هر سال متفاوت است.

✅ در صورتیکه داوطلب در سهمیه آزاد شرکت کرده باشد، اعلام بعدی او در مورد ایثارگری مسموع نخواهد بود.

برای آگاهی از شرط برخورداری از مزایای ایثارگران و رزمندگان در آزمون وکالت قوه قضائیه می توانید با کارشناسان مجرب مجموعه به شماره 9099071614 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

سوالات متداول سهمیه ایثارگران در ازمون وکالت قوه قضاییه

سهمیه ایثارگران در ازمون وکالت قوه قضاییه شامل چه افرادی می شود؟

فرزندان و همسران شهدا، جانبازان با حداقل 10 درصد جانبازی و بالاتر، همسران و فرزندان آزادگان و …

نحوه دریافت کد ایثارگری سهمیه ایثارگران آزمون وکالت قوه قضاییه چگونه است؟

راهنمای دریافت کد ایثارگری سهمیه ایثارگران در ازمون وکالت قوه قضاییه در این مقاله ارائه داده شده است.

آیا پدر و مادر شهدا می توانند از سهمیه ایثارگری استفاده نمایند؟

خیر. پدر و مادر شهدا، مشمول سهمیه ایثارگری نمی باشند.

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه سهمیه ایثارگران آزمون وکالت قوه قضاییه

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. افشین

  سلام وقت بخیر من ازمون قبلی از کد ۱۲ رقمی استفاده کردم برای ازمون ۴۰۲ باید کد ۱۲رقمی جدید بگیرم

  پاسخ
 2. فاطمه

  سلام.وقت بخیر.من برای ازمون مرکز وکلا ثبت نام کردم.کد ایثارگری ۱۲ رقمی که از طریق ارتش دریافت کردم رو وارد کروم.خواستم بپرسم جای دیگه ای نیاز هست تاییدش کنم؟

  پاسخ
 3. سهیلا مرصع فر

  جواب قبولی مشاوران
  بنده را بفرمایید

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی