زمان انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی 98 - 99

زمان انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی 97 - 98

جهت مشاوره در زمینه زمان انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی 98 - 99

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی در تاریخ خاصی باید برای انتخاب واحد اقدام کنند. در این مقاله راجع به زمان انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی و همچنین نحوه انجام انتخاب واحد توضیحات کاملی داده شده است. در صورت بروز هرگونه سوال راجع به انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی، همین حالا با مشاور گروپ تماس بگیرید.

زمان انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی 98 - 99

انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی برای ورودی سال های مختلف در تاریخ خاصی انجام می شود. به منظور راحتی دانشجویان و همچینین کاهش مشکلات از قبیل تداخل در اینترنت و غیره، بازه زمانی خاصی برای انتخاب واحد دانشجویان مشخص شده است. دانشجویان کاردانی و کارشناسی باید با توجه به سال ورود و همچنین نیم سال ورودی خود در تاریخ مورد نظر برای انتخاب واحد اقدام کنند. به طور عمده این بازه زمانی برای نیم سال دوم از تاریخ 7 بهمن ماه آغاز می شود و تا 19 بهمن ماه ادامه پیدا می کند.

طبق تقویم آموزشی زمان انتخاب واحد نیم سال اول سال 97، از تاریخ 17 شهریور آغاز شده و تا 27 شهریور ادامه داشت.

شروع کلاس ها: 31 شهریور ماه

زمان حذف و اضافه: 14 تا 18 مهر ماه

زمان حذف اضطراری: 8 و 9 دی ماه

پایان کلاس ها: 20 دی ماه

تاریخ امتحانات: از 22 دی ماه تا 6 بهمن ماه

برای آگاهی از نیم سال ورودی خود می توانید به سه رقم اول شماره دانشجویی خود مراجعه کنید. برای مثال 972 یعنی نیم سال دوم سال 97.

انتخاب واحد

نحوه انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی

چندین سال است تمامی دانشگاه ها امکان انجام انتخاب واحد به صورت حضوری را از بین برده اند و دانشجویان ملزم هستند انتخاب واحد خود را در هر نیم سال تحصیلی از طریق سامانه دانشگاهی انجام دهند. دانشجویان باید واحدهای خود را با دقت انتخاب کنند تا هیچ گونه مشکلی در روند تحصیلی آنها رخ ندهد. در ادامه برای راحتی دانشجویان، نحوه انتخاب واحد به جزئیات توضیح داده شده است تا آنها با رعایت تمام اصول انتخاب واحد خود را انجام دهند.

اولین مرحله برای انجام انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی، ورد به سامانه سجاد یا هم آوا (https://edu.uast.ac.ir) می باشد. پس از ورود با توجه به ورودی سال و نیم سالی که هستید باید در تاریخ مشخص شده از جانب دانشگاه برای انتخاب واحد خود اقدام کنید. پس از ورود به سامانه، بر روی بخش دسترسی کلیک کنید و گزینه انتخاب واحد را انتخاب کنید. پس از انتخاب این گزینه، لیستی از دروسی که می توانید آنها را اخذ کنید، مطابق با رشته شما برای شما به نمایش گذاشته خواهد شد.

سپس بر روی درس مورد نظر خود کلیک کنید و شاهد پنجره ای راجع به اطلاعات مربوط به نام استاد و همچنین ساعت و تاریخ درس خواهید بود. برای انتخاب هر یک از دروس کافی است بر روی ( + ) کلیک کنید تا آن درس وارد لیست درس های اخذ شده شما گردد. دانشجویان باید در هنگام انتخاب درس به زمانبندی دروس دقت کافی را داشته باشند تا بعدا دچار مشکل نشوند. در نهایت با بررسی لیست دروس اخذ شده باید قبل از اتمام زمان مشخص شده، بر روی گزینه ثبت نهایی کلیک کنید.

انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی

برخی نکات تکمیلی درباره انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی

شهریه یکی از مهم ترین مواردی است که باید در زمان انتخاب واحد به آن دقت کنید. دانشجویان پس از اخذ دروس، نهایتا تا 48 ساعت مهلت دارند تا شهریه واحدهای انتخاب شده خود را بپردازند. در غیر این صورت واحدهای اخذ شده از لیست دروس آنها حذف خواهد شد و امکان انتخاب واحد مجدد، دیگر برای آنها وجود نخواهد داشت. برای پرداخت شهریه باید با استفاده از درگاه بانکی، تمام شهریه اینترنتی را از طریق کارت های عضو شتاب پرداخت کنید.

برای جلوگیری از هر گونه مشکل آموزشی، بهتر است واحدهای درسی خود را از یک گروه آموزشی انتخاب کنید. برای مشاهده برنامه و همچنین ساعت برگزاری کلاس ها می توانید به تابلوی اعلانات دانشگاه نگاهی اندازید.

در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی بیشتر می توانید همین حالا با مشاور گروپ تماس بگیرید و با آگاهی کامل برای انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی اقدام کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه زمان انتخاب واحد دانشگاه علمی کاربردی 98 - 99

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. علیرضا

  سلام ببخشید من اواسط بهمن ثبت نام کردم انتخاب واحد کی شروع میشه؟

  پاسخ
 2. محمد

  سلام،آيا ميشه درمهلت تعيين شده براي انتخاب واحد(١٧تا٢٧شهريور)انتخاب واحدنكنيم وكل٢٠واحد رو توي حذف واضافه انجام بديم؟

  پاسخ
 3. Milan

  سلام زمان ثبت نام و امدن نتیجه دانشگاه علمی کاربردی بهمن ۹۸ چه زمانی است؟

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.