منابع رشته اقیانوس شناسی فیزیكی کنکور کارشناسی ارشد 1402

منابع اقیانوس شناسی فیزیكی کنکور کارشناسی ارشد 1402

جهت مشاوره در زمینه منابع رشته اقیانوس شناسی فیزیكی کنکور کارشناسی ارشد 1402

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

رشته ی اقیانوس شناسی فیزیكی نام رشته ای است که شاید آن را کمتر شنیده باشیم. یا حتی بعد از شنیدن شاید به نظر خیلی از افراد که رشته های دانشگاهی را محدود به چندین رشته ی مشخص مهندسی و علوم پایه ی رایج و پزشکی می دانند، رشته ای کم اقبال به نظر بیاید. اما حتی اگر نخواهیم پا در محدوده های جهانی بگذاریم فقط در کشور خودمان با وجود احاطه دریا از بالا و پایین اهمیت پردازش به مباحث فیزیک مربوط به آن ها و وجود افراد متخصص این رشته  انکار ناپذیر است. پیش بینی امواح دریا و جذر و مد، پیش بینی جریان های دریایی و گردش ترموهالاین، توسعه فناوری های کلیدی در زمینه سونار، پیش بینی جریان های ساحلی برای استفاده در طراحی موج شکن ها و سکوهای دریایی، توسعه فناوری های کلیدی در زمینه پایگاهای ثابت و متحرک زیر سطحی، گرفتن انرژی از دریا و … همه از اهمیت های کار کارشناس ارشد رشته ی اقیانوس شناسی فیزیكی است. در این مقاله به بررسی مواد امتحانی، ضرایب دروس، منابع مناسب و بازار کار مربوط به رشته ی اقیانوس شناسی فیزیكی کنکور کارشناسی ارشد 1402 پرداخته شده است. در صورت نیاز به دریافت و دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

با ما همراه باشید.

منابع اقیانوس شناسی فیزیكی کنکور کارشناسی ارشد 1402

چنانچه در مورد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ، زمان فرایند های مهم، مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی برای کنکور کارشناسی ارشد کنکور کارشناسی ارشد 1402 رشته ی اقیانوس شناسی فیزیکی به مشورت و آگاهی نیاز دارید، می توانید با تیم همیشه همراه مشاور گروپ تماس حاصل بفرمایید.

هر روز هفته حتی ایام تعطیل از ساعت 24-8  ، تماس با شماره های :

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 (بدون پیش شماره)

عناوین امتحانی اقیانوس شناسی فیزیكی کارشناسی ارشد 1402

لیست منابع کنکور کارشناسی ارشد رشته فیزیک

  • زبان عمومی و تخصصی(انگلیسی)
  • فیزیک
  • ریاضی

ضرایب دروس کنکور کارشناسی ارشد اقیانوس شناسی فیزیکی

با توجه به نیاز علاقمندان شرکت در رشته اقیانوس شناسی فیزیکی و شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد فهمیدن ضرایب دروس مختلف در این رشته ضروری است.بهتر است قبل از برنامه ریزی برای مطالعه دروس با این ضرایب آشنا شوید زیرا در گرفتن نتیجه و تعیین اهداف مطالعه کمک زیادی به شما خواهد کرد.

بهتر است قبل از اینکه زمان کنکور و گرفتن کارت ورود به جلسه کارشناسی ارشد فرا برسد خود را برای این آزمون آماده کنید. آماده کردن خود به این معنی است که شما تاثیر هر درس را در این آزمون متوجه شده باشید. و متناسب با آن مقدار مطالعه خود را تعیین کنید.

امیدواریم با تلاش و کوشش هنگام اعلام نتایج اولیه کارشناسی ارشد با خیال آسوده دستمزد زحمات خود را ببینید. در این بخش ضرایب دروس کنکور کارشناسی ارشد اقیانوس شناسی فیزیکی را برای شما آورده ایم.

ضرایب کنکور ارشد رشته ی اقیانوس شناسی فیزیكی

منابع اقیانوس شناسی فیزیكی کنکور کارشناسی ارشد 1402

عنوان درس منابع اقیانوس شناسی فیزیكی کنکور کارشناسی ارشد 1402
زبان عمومی و تخصصی (انگلیسی)  D dictionary of Physics-1
ficiency Master class (CPE)-OXFORD-2
FL IBT-BARRON’S-3
GMAN Complete course for the TOEFL test(PBT)-4
فیزیک ۱ – فیزیک هالیدی (جلد اول، دوم، سوم)
ریاضی ۱ – ریاضی عمومی، ایساک مارون

۲ – ریاضی عمومی، جورج توماس

۳ – ریاضی عمومی آدامز ۱و ۲

 بازار کار رشته ی  اقیانوس شناسی فیزیكی

به احتمال زیاد کسانی که نام رشته ی اقیانوس شناسی فیزیکی را شنیده اند و تا جایی پیش رفته اند که این رشته را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایند اطلاعاتی از آینده ی شغلی این رشته کسب کرده اند  که سبب علاقه مندیشان شده است.

به منظور آشنایی شما با ابعاد دیگر مشاغل مربوط به این رشته، باید بگوییم بعد از فارغ ­التحصیلی در رشته ی اقیانوس­ شناسی شما می­توانید در مراکز پژوهشی یا سازمان­های مختلفی مانند مرکز ملی اقیانوس شناسی، اداره سواحل و بنادر، سازمان محیط زیست، اداره کشتی رانی، سازمان شیلات، وزارت راه و ترابری وزارت دفاع، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان هواشناسی و شرکت های خدمات مهندسان مشاور فعالیت کنید.

سوالات متداول رشته ی  اقیانوس شناسی فیزیكی کنکور کارشناسی ارشد 1402

ضرورت وجود رشته ی اقیانوس شناسی فیزیكی در میان رشته های کارشناسی ارشد چیست؟

امروزه ، با توجه به کاهش روز افزون ذخایر آبی، نیاز ما به محیط های دریایی روز به روز در حال افزایش است . کشور ایران با توجه به مرزهای گسترده ی دریایی در شمال و جنوب و لزوم وجود علم بهره برداری از منابع دریاها، نیازمند به بهره گیری از علم فیزیک دریا می باشد.

آیا رشته ی اقیانوس شناسی فیزیكی جز رشته های اصلی محسوب می شود؟

خیر، این رشته از دسته رشته های شناور می باشد.

آیا ممکن است کسی از طریق کار در این رشته ثروتمند شود؟

برخلاف تصور عموم ثروتمند شدن درصد کمی به رشته ای که در آن تحصیل می کنید بستگی دارد. چه بسیار افرادی که در بهترین رشته های دانشگاهی درس خوانده اند و در بازار کار موفق نیستند و چه زیاد کسانی که حتی تحصیلات زیادی ندارند اما به دلیل داشت دید اقتصادی قوی و خوش ایده بودن بسیار ثروتمندند. علاقه بسیار مهم است. هرکاری را که با علاقه انجام دهید از آن به ثروت هم می توانید برسید. پس سعی کنید رشته تحصیلیتان را با علاقه انتخاب کنید تا در کار مرتبط با آن به ثروت برسید.

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه منابع رشته اقیانوس شناسی فیزیكی کنکور کارشناسی ارشد 1402

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۳
نصب اپ دانش آموزی