ثبت نام دانشگاه

راهنمای ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام دانشگاه

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

راهنمای ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری : دانشجویان دوره‌های شبانه (نوبت دوم) تابع مقررات آموزشی دانشجویان دوره های روزانه خواهند بود اما انتقال دانشجویان دوره های شبانه به دوره های روزانه امکان پذیر نخواهد بود.

راهنمای ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری

نتایج نهایی پذیرش رشته‌های مختلف تحصیلی با آزمون دوره‌های روزانه، نوبت‌دوم (شبانه)، دانشگاه پیام‌نور، پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، رشته‌های تحصیلی مجازی، پردیس و شهریه‌پرداز دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور و همچنین رشته‌های تحصیلی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در سال تحصیلی 1402 اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش، دکتر عبدالرسول پورعباس ضمن تبریک به پذیرفته شدگان و آرزوی موفقیت های بیشتر برای آنان گفت: پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های مختلف تحصیلی دوره‌های روزانه،‌ نوبت‌دوم ‌(شبانه)، مراکز آموزشی دانشگاه پیام‌نور، پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، رشته‌های تحصیلی مجازی، پردیس و شهریه‌پرداز دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در رشته‌های تحصیلی با آزمون و پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی، همچنین رشته‌های تحصیلی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در سال تحصیلی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش اعلام شده است.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ کلیه دانشگاهها و مراکز آموزش عالی به جز دانشگاه آزاد اسلامی تعداد ۴۷۹ هزار داوطلب قبول شده‌اند که از این تعداد ۱۸۰ هزار و ۴۶۶ داوطلب در رشته‌های تحصیلی با آزمون و ۲۹۸ هزار و ۵۳۴ داوطلب در پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی پذیرفته شده‌اند که حدود ۵۸ درصد پذیرفته‌شدگان زن و حدود ۴۲ درصد مرد هستند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره نحوه ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی گفت: پذیرفته‌شدگان برای اطلاع از نحوه و تاریخ ثبت‌نام، علاوه بر مدارک مندرج در اطلاعیه منتشر شده در درگاه سازمان سنجش، ضرورت دارد در تاریخ ۲ مهر ماه به درگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه نمایند.

دکتر پورعباس افزود: نتایج مربوط به سایر رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به‌جز رشته‌های تحصیلی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی همزمان از طریق درگاه اطلاع‌رسانی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می‌شود و متقاضیانی که هم در ردیف پذیرفته‌شدگان یکی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی قرار می‌گیرند توجه داشته باشند که منحصراً می‌توانند در یکی از کد رشته ‌محل‌های قبولی ثبت‌نام نمایند و به عبارتی مجاز به ثبت‌نام در هر دو محل قبولی نخواهند بود.

شرایط ثبت نام دانشگاه

پذیرفته‌شدگان برای اطلاع از نحوه، تاریخ و مدارک لازم برای ثبت‌نام (علاوه بر مدارک مندرج در این اطلاعیه) ضرورت دارد از تاریخ 1402/07/04 به سایت اطلاع‌رسانی دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه کنند. عدم اقدام به موقع پذیرفته‌شدگان برای ثبت‌نام به منزله انصراف قطعی آنها از تحصیل تلقی خواهد شد.

نتایج مربوط به سایر رشته‌های تحصیلی (بجز رشته‌های تحصیلی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی) دانشگاه آزاد اسلامی همزمان از طریق سایت اطلاع رسانی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می‌شود.

متقاضیانی که هم در ردیف پذیرفته‌شدگان یکی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی قرار می‌گیرند توجه داشته باشند که منحصراً می‌توانند در یکی از کدرشته‌محل‌های قبولی ثبت‌نام کنند و به عبارتی مجاز به ثبت‌نام در هر دو محل قبولی نیستند، در غیر این صورت مطابق ضوابط با آنها رفتار خواهد شد.

آن دسته از متقاضیانی که در مرحله اعلام نتایج رشته‌های تحصیلی پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار گرفته‌اند و هم اکنون نیز در ردیف پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی با آزمون قرار دارند، باید از دو رشته قبولی اعلام شده یکی را به دلخواه انتخاب و در آن رشته ثبت‌نام و به تحصیل بپردازند و ثبت‌نام در یک رشته تحصیلی به منزله انصراف از رشته دیگر تلقی خواهد شد.

تبصره: بر اساس مصوبه بیست و سومین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو ۲۴ تیر ۱۴۰۲، متقاضیانی که در ردیف قبولی نهایی مرحله پذیرش با سوابق تحصیلی (رشته‌های بدون آزمون) قرار گرفته‌اند، چنانچه هم اکنون نیز در ردیف قبولی رشته‌های با آزمون هستند و تمایل به تحصیل در رشته‌های با آزمون را دارند، تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی موظف به همکاری با داوطلب و عودت مدارک و شهریه اخذ شده برای ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون هستند.

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه 1402

برای پذیرفته‌شدگان و همچنین آن دسته از متقاضیانی که فرم انتخاب رشته اینترنتی خود را تکمیل کرده‌اند ولی پذیرفته نشده‌اند، کارنامه علمی حاوی رتبه متقاضی در هر یک از کدرشته‌های انتخابی در بین متقاضیان کدرشته مزبور در سهمیه مربوط، با توجه به نمره کل وی در همان کدرشته و همچنین رتبه آخرین نفر پذیرفته شده در هر یک از کدرشته‌های انتخابی و اطلاعات مفید دیگر تا روز پنجشنبه ۱۵ آبان در سایت اطلاع‌رسانی سازمان سنجش قرار داده خواهد شد.

تغییرات منعکس شده به این سازمان در خصوص وضعیت متقاضیان پس از اعلام نتایج اولیه از قبیل اصلاح سوابق تحصیلی واصله از سوی وزارت آموزش و پرورش و یا اعمال سهمیه از سوی ارگان‌های ذیربط و … در نتیجه نهایی ذینفع اعمال شده است. ضمناً متقاضیان می‌توانند همزمان با انتشار کارنامه نتیجه نهایی، کارنامه نتیجه مرحله اول اصلاح شده خود را نیز مشاهده کنند.

اسامی پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی در سایت سازمان سنجش اعلام نخواهد شد. با پذیرفته‌شدگان برای انجام مراحل ثبت‌نام توسط دانشگاه مذکور هماهنگی لازم به عمل خواهد آمد.

در رشته‌های تحصیلی تربیت مروج سیاسی (کد ۳۵۸۳۴) و مدیریت فرهنگی هنری (کد ۳۵۸۳۵) مرکز آموزش عالی تربیت مربی عقیدتی سیاسی سپاه- قم، به دلیل عدم ارسال نتایج مراحل مصاحبه، معاینه و سایر مراحل گزینش متقاضیان از سوی موسسه مذکور، هیچ متقاضی به عنوان پذیرفته‌شده نهایی اعلام نخواهد شد. متقاضیان در صورت داشتن هر گونه سوال می‌توانند با مرکز ذیربط تماس بگیرند.

اسامی پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی دانشگاه امام صادق (ع) متعاقباً از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اعلام خواهد شد.

ثبت نام دانشگاه دولتی

کدهای 11 و 17 (دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی)، 12 (دانشگاه شاهد)، 14 (دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری)، 15 ( مدیریت بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبایی)، 18 (دانشکده غیرانتفاعی رفاه)، 19 (دکتری بیوتکنولوژی دانشگاه تهران)، 20 (رشته های بورسیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی)، 21 (دانشگاه شهید مطهری)، 22 (رشته های بورسیه وزارت دفاع)، 23 (دانشگاه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران)، 24 (معارف اسلامی و ارشاد دانشگاه غیرانتفاعی امام رضا «ع» مشهد)، 25 (رشته های بورسیه ارتش)، 26 (رشته های بورسیه نیروی انتظامی)، 29 (رشته کاردانی و کارشناسی فوریتهای پزشکی و پیش‌بیمارستانی دانشگاه‌های علوم پزشکی)، 30 (دانشکده آموزش عالی تربیت مربی عقیدتی سیاسی سپاه-قم) ، 31 (دانشگاه جامع امام حسین (ع)) و 32 (رشته ­های پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی کاردانی بهداشت عمومی دانشگاههای علوم پزشکی) دارای شرایط خاص هستند.

آن دسته از پذیرفته‌شدگانی که برای آنان به جای کدرشته قبولی، یکی از کدهای فوق اعلام شده به منزله آن است که منحصراً در کدرشته مذکور نمره علمی لازم را دارا بوده و در ردیف معرفی‌شدگان یکی از کدرشته‌های موسسات مذکور قرار گرفته‌اند.

آن دسته از پذیرفته‌شدگانی که علاوه بر کدرشته قبولی اعلام شده (۵ رقمی)، یکی از کدهای ۲ رقمی فوق نیز در اعلام نتایج برای آنها مشخص شده، توجه داشته باشند که به دلیل داشتن نمره علمی لازم در اولویت قبل از رشته قبولی اعلامی، در ردیف معرفی‌شدگان یکی از کدرشته‌های موسسه مذکور نیز قرار گرفته‌اند.

متقاضیانی که برای آنان یکی از کدهای ۱۱، ۱۷، ۱۲، ۱۴، ۱۵، ۱۸ ،۱۹ ،۲۰، ۲۱، ۲۲، ۲۳، ۲۴، ۲۵، ۲۶، ۲۹ و ۳۰ اعلام شده است، لازم است بر اساس برنامه زمانی که در اطلاعیه روز یکشنبه مورخ  1402/07/06 از سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد، برای مصاحبه به آدرس محل اعلام شده در اطلاعیه مراجعه کنند.

عدم مراجعه برای شرکت در مصاحبه و سایر مراحل گزینش رشته‌های مذکور به منزله انصراف از رشته ذیربط تلقی می‌شود و آن دسته از متقاضیانی که دارای کد قبولی دیگری هستند می‌توانند در کدرشته قبولی اعلام شده ثبت‌نام کرده و به ادامه تحصیل بپردازند.

لازم به تاکید است آن دسته از متقاضیانی که در کدرشته قبولی دیگری نام آنان اعلام شده، در صورتی که در مراحل مصاحبه و گزینش شرکت کرده و پس از تایید در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی رشته جدید قرار بگیرند، قبولی آنها در کدرشته اعلام شده قبلی (رشته‌ای که هم اکنون اعلام شده با کد ۵ رقمی) باطل خواهد شد.

راهنمای ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور سراسری 1402

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه دولتی ۱۴۰۲

هر یک از پذیرفته‌شدگان کدرشته‌های امتحانی (پذیرش با آزمون و یا صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی) می‌بایست حسب مورد مطابق جدول ذیل، مدارک لازم را برای ثبت‌نام در مؤسسه آموزش عالی محل قبولی تهیه و تحویل نمایند.

با توجه به اعلام مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزش وزارت آموزش و پرورش، پذیرفته‌شدگان می‌بایست با مراجعه به سامانه « تاییدیه مدارک تحصیلی وزارت آموزش و پرورش» به آدرسhttps://emt.medu.ir   با انتخاب گزینه «سوابق فارغ‌التحصیلی» اقدام به درخواست ارسال کارنامه فارغ التحصیلی و گواهی محل­های تحصیل دوره دوم متوسطه (سه سال آخر) به دانشگاه محل قبولی نمایند و پس از ثبت اطلاعات و پرداخت هزینه، کدپیگیری و تأییدیه پرداخت دریافت نمایند. پذیرفته‌شدگان می‌بایست در مرحله ثبت‌نام الکترونیکی در دانشگاه محل قبولی، کدپیگیری دریافت شده از سامانه «تاییدیه مدارک تحصیلی وزارت آموزش و پرورش» را در محل مشخص شده در سامانه ثبت‌نام درج نموده و یا در مراجعه حضوری به واحد ثبت‌نام دانشگاه محل قبولی ارائه نمایند.کارشناس­دانشگاه/مؤسسه می‌تواند پس از مراجعه به آدرسhttps://kemt.medu.ir  وارد شده،تأییدیه‌های دانشگاه/مؤسسه خود را دریافت نماید.

تبصره 1: برای فارغ‌التحصیلان شهریور سال 1395 و بعد از آن، نیازی به مراجعه حضوری به مدارس و مناطق آموزش و پرورش محل تحصیل خود نمی­باشد.

تبصره 2: فارغ‌التحصیلان خرداد 1395 و قبل از آن (نظام‌های آموزشی سالی واحدی، ترمی واحدی 4 و 6 ساله متوسطه)، با کد پیگیری صادر شده از سامانه فوق، به همراه مدارک تحصیلی مورد نیاز برای ثبت‌نام که در این اطلاعیه درج شده به ادارات آموزش و پرورش محل فارغ‌التحصیل خود مراجعه، تا مسئول سنجش آموزش و پرورش منطقه پس از بررسی و تایید، مدرک تحصیلی را اسکن و در سامانه بارگذاری نمایند.

تبصره 3: پذیرفته‌شدگان علاوه براقدامات فوق،به سامانه تایید تحصیلی وزارت آموزش و پرورش به آدرس https://emt.medu.ir   مراجعه و درخواست تاییدیه تحصیلی نموده و اصل دیپلم را به دانشگاه محل قبولی ارائه نمایند.

ردیف مورد (دیپلم ‌یا مدرک‌ تحصیلی) نوع مدرک توضیح و موارد بررسی
1-1 نظام‌ قدیم ‌آموزش‌ متوسطه - اصل ‌یا گواهی ‌مدرک تحصیلی دوره چهار ساله یا دوره شش ساله دبیرستان و یا هنرستان با مهر و امضای مدیر دبیرستان و یا هنرستان با درج نوع دیپلم، بخش و شهرستان محل اخذ دیپلم. - بخش ‌و شهرستان ‌محل ‌‌اخذ دیپلم، سال ما قبل و دو سال ماقبل دیپلم می‌بایست ‌با سه سال تحصیل‌ مندرج ‌در فایل‌ یکسان باشد.

- تاریخ اخذ دیپلم در هر یک از رشته‌های ‌تحصیلی نیمسال اول‌ باید حداکثر تا پایان 1402/06/31 و برای رشته‌های تحصیلی پذیرش برای نیمسال دوم باید حداکثر تا تاریخ 1402/11/30 باشد در غیر اینصورت قبولی فرد "باطل" خواهد بود.

- عنوان دیپلم ارائه شده با عنوان دیپلم مندرج در فایل اطلاعات یکسان باشد.

1-2 - گواهی ‌تحصیلی ‌سال ‌ماقبل و 2 سال‌ ‌ماقبل دیپلم با درج‌ بخش‌ و شهرستان ‌محل تحصیل‌ با مهر و امضای ‌مدیر دبیرستان و یا‌ هنرستان.
1-3 - اصل گواهی یا کارنامه تحصیلی دیپلم نظام قدیم با قید معدل کتبی دیپلم با امضاء و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش و پرورش. - رشته‌های ‌تحصیلی ‌گزینش ‌صرفاً بر اساس ‌سوابق ‌تحصیلی‌ (معدل‌ کتبی)
2-1 نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی ‌واحدی

 

- اصل مدرک یا گواهی پایان دوره پیش‌دانشگاهی با مهر و امضای مدیر مرکز پیش‌دانشگاهی با درج رشته تحصیلی، بخش و شهرستان محل اخذ مدرک پیش‌دانشگاهی. - تاریخ اخذ دوره پیش‌دانشگاهی در هر یک‌ از رشته‌های تحصیلی نیمسال اول باید حداکثر تا پایان 1402/06/31 و برای رشته‌های تحصیلی پذیرش برای نیمسال دوم باید حداکثر تا تاریخ 1402/11/30 باشد در غیر اینصورت قبولی فرد " باطل " خواهد بود.

- بخش‌ و شهرستان ‌محل ‌اخذ مدرک‌ دوره‌‌ پیش‌دانشگاهی، اخذ دیپلم‌ و سال ‌ماقبل ‌از دیپلم‌ می‌بایست با سه‌ سال تحصیل مندرج در فایل یکسان باشد.

2-2 - اصل ‌مدرک ‌‌یا گواهی ‌‌دیپلم ‌‌متوسطه‌ ‌نظام‌ آموزشی ترمی واحدی/ سالی واحدی با مهر و امضای مدیر دبیرستان ‌و ‌یا هنرستان با درج بخش و شهرستان ‌محل اخذ مدرک.
2-3 - اصل ‌مدرک‌ و ‌یا گواهی ‌سال‌ ما قبل ‌دیپلم‌ با مهر و امضای مدیر دبیرستان ‌و ‌یا هنرستان ‌با درج بخش و شهرستان‌ محل اخذ مدرک.
2-4 - اصل کارنامه تحصیلی دیپلم متوسطه ‌نظام‌ آموزشی ترمی واحدی / سالی واحدی (ریاضی‌ فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی) در هر یک‌ از سال‌های 1384 به بعد با امضاء و مهر دبیرستان یا سازمان آموزش و پرورش.  

--------------------------- 

2-5 - اصل کارنامه تحصیلی دوره پیش‌دانشگاهی (ریاضی ‌فیزیک، علوم‌تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر) از سال 1391 با امضاء و مهر دبیرستان یا سازمان آموزش و پرورش
3-1 نظام آموزشی جدید

(6-3-3)

- اصل ‌مدرک ‌‌یا گواهی ‌‌دیپلم متوسطه (پایه دوازدهم نظام جدید آموزشی جدید) با درج بخش و شهرستان ‌محل اخذ مدرک.

- کارنامه تحصیلی سه سال آخر دبیرستان (پایه دهم تا دوازدهم)

- تاریخ اخذ مدرک تحصیلی پایه دوازدهم در هر یک‌ از رشته‌های تحصیلی برای نیمسال اول باید حداکثر تا پایان 1402/06/31 و برای رشته‌های تحصیلی پذیرش برای نیمسال دوم باید حداکثر تا تاریخ 1402/11/30 باشد در غیر اینصورت قبولی فرد" باطل " خواهد بود.

- بخش‌ و شهرستان ‌محل ‌اخذ مدرک‌ تحصیلی پایه‌های دهم‌ تا دوازدهم، می‌بایست ‌با سه ‌سال تحصیل‌ مندرج در ‌فایل‌ یکسان باشد.

3-2
3-3

4
 

دانشجویان:

اخراجی آموزشی و یا انصرافی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی

- اصل فرم انصراف از تحصیل -دانشجویان اخراجی آموزشی و یا دانشجوی انصرافی دوره روزانه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی حداکثر تا تاریخ 1400/12/25 لازم است فرم انصراف از تحصیل و گواهی تسویه حساب کامل تأیید شده دانشگاه و اداره کل امور دانشجویان داخل ارائه نمایند. (فرم شماره 2 – ص 72- دفترچه راهنمای ثبت نام)
5 دارندگان مدرک‌ معادل‌کاردانی‌

 

- اصل مدرک و یا گواهی دانش‌آموختگی در دوره‌ی معادل. - براساس مصوبه جلسه 771 مورخ 94/08/26 و نامه شماره 5714/99/دش مورخ99/04/30شورای عالی انقلاب فرهنگی، همة دارندگان مدرک معادل که طی سال‌های1377 تا 1381 به دوره‌های مذکور راه یافته‌اند، حسب مورد از تسهیلات مصوبه شماره 77633/2 مورخ 92/05/28 برای ادامه تحصیل در مقاطع رسمی بالاتر برخوردار می‌شوند.
6 دارندگان‌ مدرک کاردانی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی - اصل و یا گواهی مدرک دوره کاردانی (فوق دیپلم). - تاریخ اخذ مدرک ‌کاردانی برای رشته‌های تحصیلی نیمسال اول باید حداکثر تا پایان 1402/06/30 و برای رشته‌های تحصیلی پذیرش برای نیمسال دوم باید حداکثر تا تاریخ 1402/11/30 و مشخص بودن وضعیت نظام وظیفه برای آقایان باشد در غیر اینصورت قبولی فرد "باطل" خواهد بود.
7 ‌دارندگان‌ مدرک کاردانی ‌گروه ‌آموزشی پزشکی - پایان‌‌ طرح‌ نیروی ‌انسانی‌ تاریخ 1402/06/31 (فارغ‌التحصیلان رشته‌های گروه آموزش پزشکی) پذیرفته‌شدگان ‌رشته‌های تحصیلی نیمسال ‌اول ‌و یا 1402/11/30 برای ‌رشته‌های‌ تحصیلی پذیرش برای ‌نیمسال‌ دوم باشد.
8 دارندگان مدرک کاردانی پیوسته و ناپیوسته نظام جدید - اصل‌ و یا گواهی ‌مدرک‌ کاردانی‌ پیوسته ‌آموزشکده‌های فنی‌ و حرفه‌ای، دانشگاه جامع‌ علمی – کاربردی و یا دانشگاه آزاد اسلامی.

- اصل یا گواهی تحصیلی سال اول، دوم و سوم دبیرستان و یا هنرستان با مهر و امضای مدیر دبیرستان‌ و ‌یا هنرستان با درج بخش و شهرستان‌ محل اخذ مدرک.

- مدرک کاردانی پیوسته بدون شرط معدل به جای مدرک پیش‌دانشگاهی‌برای پذیرفته‌شدگان ملاک عمل ‌و قابل‌قبول می‌باشد‌.

- با قید تاریخ اخذ مدرک ‌کاردانی برای رشته‌های تحصیلی نیمسال اول باید حداکثر تا پایان 1402/06/30 و برای رشته‌های تحصیلی پذیرش برای نیمسال دوم باید حداکثر تا تاریخ 1402/11/30 باشد در غیر اینصورت قبولی فرد "باطل" خواهد بود.
- بخش‌ و شهرستان ‌محل ‌اخذ سال تحصیلی اول، دوم و سوم ‌می‌بایست با سه‌‌سال ذکر شده در فایل یکسان‌ باشد.

- بررسی معدل کل دیپلم نظام جدید رشته‌های فنی و حرفه‌ای و یا کاردانش برای پذیرفته‌‌شدگان ‌رشته‌های‌ تحصیلی‌ پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی که دارای مدرک پیش‌دانشگاهی و یا کاردانی می‌باشند.

- دیپلمه‌های ‌فنی مشمول سوابق نمی‌شوند.

9 دارندگان مدرک حوزی ارائه موافقت نامه رسمی و بدون قید و شرط مدیریت حوزه‌های علمیه و یا مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان یا اصفهان. بر اساس مصوبه جلسه 368 مورخ 74/11/03 شورای انقلاب فرهنگی، دارندگان مدرک حوزوه علمیه فقط در صورت دارا بودن مدرک دیپلم یا پیش‌دانشگاهی می‌توانند در دوره کارشناسی پیوسته ادامه تحصیل دهند.
10 کارمندان دولت اصل‌ حکم‌ مرخصی‌ سالانه ‌یاموافقت‌رسمی‌وبدون ‌قیدوشرط. ----------------
11 گواهی اشتغال تصویر حکم کارگزینی برای کارکنان رسمی، پیمانی، شاغلین‌ و بازنشستگان‌ وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری ‌و بهداشت‌، درمان و آموزش پزشکی و سایر مؤسسات آموزشی تابعه وزارتخانه‌های مذکور. ----------------
12 سهمیه مناطق محروم کدرشته‌های مندرج در دفترچه‌های انتخاب رشته‌تحصیلی:

- علوم‌ ریاضی ‌و فنی (صفحات 134 تا 138)

- علوم‌ تجربی (صفحات 211تا 213)

- علوم انسانی (صفحات 106 و 109)

- هنر (صفحات 50و 51)

- زبان‌های‌خارجی (صفحه 67)‌

- پذیرفته شده می‌بایست حسب مورد و با توجه به کد قبولی بومی یکی از استان‌های: ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان،‌ کردستان، کرمانشاه، ‌کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و هرمزگان مطابق ضوابط مندرج در صفحه 21 دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی (شماره 2)‌ باشد.
13 سهمیه‌ متقاضیان مناطق درگیر بلایای طبیعی ‌و سایر مصوبات

استان‌های آذربایجان شرقی و غربی،خراسان شمالی، خوزستان، سمنان، سیستان و بلوچستان، کهکیلویه و بویر احمد، گلستان و لرستان

 

کدرشته‌های مندرج در دفترچه‌های انتخاب رشته‌تحصیلی:

- علوم ریاضی و فنی (صفحات 130 تا 138)

- علوم تجربی (صفحات 177 تا 185)

- علوم انسانی (صفحات 104 تا 112)

- هنر (صفحات 50 و 51)

- زبان‌های خارجی (‌صفحه 72)‌

- بومی یکی از بخش‌های شهرستان‌های ذیربط.

- محل اقامت و یا محل اخذ مدرک تحصیلی سال دوازدهم یا یازدهم و یا دهم (نظام جدید آموزشی 3-3-6) و یا ‌پیش‌دانشگاهی یا دیپلم یا ماقبل دیپلم (نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی) در یکی ‌از بخش‌ها و یا شهرستان‌های ذیربط ‌باشد.

- ارائه گواهی تأیید محل سکونت ازسوی فرمانداری ذیربط (نمونه فرم صفحه 39)

 

14 سهمیه متقاضیان شهرستان‌های جنوب استان کرمان (جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، رودبار، قلعه‌گنج و منوجان) و شهرستان بشاگرد در استان هرمزگان متقاضیان مشمول توضیحات صفحات 21 و 22 دفترچه راهنمای انتخاب رشته ارائه گواهی اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر و همچنین محل تولد در یکی از شهرها (یا بخش‌های) مذکور
15 سهمیه بهیاران - معرفی‌نامه‌ مبنی بر داشتن ‌3 ‌سال ‌خدمت، ‌اعم از دولتی ‌یا‌ غیردولتی ‌به عنوان بهیار در استان محل خدمت اشتغال با تأیید دفتر پرستاری محل خدمت.

- ارائه مدرک دیپلم کامل متوسطه بهیاری نظام قدیم (چهارساله) و یا نظام جدید 3-3-6 (سه ساله) و یا دیپلم بهیاری نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی ‌به ‌همراه مدرک‌ پیش‌دانشگاهی مورد تأیید وزارت آموزش و پرورش حداکثر تا تاریخ 1402/06/31

- رشته تحصیلی قبولی: کارشناسی پیوسته رشته پرستاری.

- سایر شرایط و ضوابط در صفحه 27 دفترچه راهنمای ثبت نام درج گردیده است.

16 سهمیه 30% دانشجوی بومی از محل اصلاح قانون عدالت آموزشی، مصوبه سال 1392 مجلس‌ محترم‌ شورای‌ اسلامی ارائه مدرک دلیل بر بومی بودن با توجه به محل قبولی در رشته‌های تحصیلی مندرج در صفحات 144 تا 174 دفترچه راهنمای انتخاب رشته گروه آزمایشی علوم تجربی - اخذ تعهد خدمت بصورت محضری مبنی بر 3 برابر طول مدت تحصیل از پذیرفته شده.
17 تمامی ‌پذیرفته‌‌شدگان‌ - اصل شناسنامه به انضمام 1 نسخه تصویر از تمام صفحات آن -------------------
18 - اصل‌کارت ملی به انضمام یک برگ‌تصویر پشت‌و روی آن -------------------
19 - 3 ‌قطعه ‌عکس‌ تمام‌رخ ‌4×3 تهیه ‌شده ‌در سال جاری -------------------
20 - اصل‌ و کپی دفترچه بیمه (در صورت دارا بودن) اعم از خدمات درمانی، تأمین اجتماعی، ارتش و... -------------------
21 ------------------- - باید واجد شرایط‌ عمومی ‌قید شده ‌در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون (شماره 1) باشند.
22 تمامی ‌پذیرفته‌‌شدگان (برادران) - مدرک‌ ‌وضعیت ‌نظام ‌وظیفه. - با توجه ‌به ‌یکی از بند‌های مندرج در صفحات 20 تا 22 دفترچه راهنمای ثبت‌نام‌وشرکت درآزمون (شماره 1)
23 برخورداری از توانایی جسمی لازم متناسب با رشته قبولی ------------------- - جداول ‌نقص عضو غیرمؤثر در فعالیت مطلوب حرفه‌ای گروه‌های آزمایشی پنجگانه در صفحه 1 بخش پیوست‌ها درج گردیده است. لازم به ذکر است بخش پیوست در قالب یک فایلpdf  در درگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org قابل مشاهده و دریافت می‌باشد.


توضیحات و نکاتی در خصوص ردیف‌های جدول جزئیات مدارک ثبت نام:

* با توجه به برگزاری امتحانات جبرانی دوره پیش‌دانشگاهی (برای نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی) و یا پایه دوازدهم (برای نظام آموزشی ۳-۳-۶) در شهریور ماه، در صورتی که پذیرفته‌شدگان در زمان ثبت‌نام حسب مورد موفق به ارائه گواهی پیش‌دانشگاهی و یا گواهی پایان تحصیلات دوره دوم متوسطه (نظام آموزشی ۳-۳-۶) نشوند، لازم است تعهدی مبنی بر ارائه گواهی فراغت از تحصیل تا تاریخ ۳۰ مهر ۱۴۰۲ در دانشگاه محل قبولی بدهند. بدیهی است در صورت عدم ارائه گواهی مذکور تا تاریخ ۳۰ مهر ۱۴۰۲ قبولی آنان لغو می‌شود.

* پذیرفته‌شدگان باید با مراجعه به سامانه «تأییدیه مدارک تحصیلی وزارت آموزش و پرورش» به آدرسhttps://emt.medu.ir فرم مربوط را تکمیل کرده و پس از ثبت اطلاعات و پرداخت هزینه، کد پیگیری و تأییدیه پرداخت دریافت کنند. پذیرفته‌شدگان باید در مرحله ثبت‌نام الکترونیکی در دانشگاه محل قبولی، کد پیگیری دریافت شده از سامانه «تاییدیه مدارک تحصیلی وزارت آموزش و پرورش» را در محل مشخص شده در سامانه ثبت‌نام درج کرده و یا در مراجعه حضوری به واحد ثبت‌نام دانشگاه محل قبولی ارائه کنند.

* دانشجویان اخراجی آموزشی موضوع آیین‌نامه آموزشی و همچنین دانشجویان دوره کارشناسی که مدرک معادل کاردانی (اعم از کاردانی عمومی و یا کاردانی‌) را اخذ کرده‌اند نیز مانند مقررات مربوط به دانشجویان انصرافی پس از تسویه حساب کامل با مؤسسه ذیربط و همچنین اداره کل امور دانشجویان داخل و صندوق رفاه دانشجویان وزارت ذیربط و در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه (برای برادران‌) هیچ محدودیتی در انتخاب رشته نداشته و حق ثبت‌نام در رشته قبولی اعلام شده را دارا هستند.

این متقاضیان می‌توانند تمامی تعهدات مربوط را پس از اتمام تحصیلات خود به صورت یکجا به انجام برسانند.

* فارغ‌التحصیلان و یا هریک از دارندگان مدرک کاردانی (فوق‌دیپلم) دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و یا کاردانی پیوسته آموزشکده‌های فنی‌وحرفه‌ای، دانشگاه جامع‌علمی-کاربردی و یا دانشگاه آزاد اسلامی برای رشته‌های تحصیلی پذیرش برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۲ که حداکثر تا تاریخ ۳۰ مهر ۱۴۰۲ و برای رشته‌های تحصیلی پذیرش برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۲ که تا تاریخ ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ فارغ‌التحصیل شده‌اند:

۱. رشته تحصیلی آنها مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا دانشگاه آزاد اسلامی باشد.

۲. رشته تحصیلی دوره کاردانی آنان فاقد دوره کارشناسی ناپیوسته باشد.

۳. در مهلت تعیین شده بعد از اتمام تحصیل و قبل از اعزام به خدمت در آزمون پذیرفته شده‌اند.

در صورت قبولی در رشته‌های تحصیلی گروه آزمایشی ذیربط و در مقطع بالاتر از کاردانی و با احتساب تعدادی از واحدهای دوره کاردانی در دوره بالاتر به نحوی که حداکثر طول مدت تحصیل آنها از کاردانی به مقطع بالاتر ۲ سال کمتر از طول مدت تحصیل طبق ضوابط وزارت متبوع در همان دوره تحصیلی باشد، قبولی آنان از نظر نظام وظیفه بلامانع است. در غیر این صورت قبولی‌آنان لغو می‌شود.

* دارندگان مدرک کاردانی (فوق دیپلم دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی) که در هر یک از رشته‌های تحصیلی نیمسال اول پذیرفته شده‌اند چنانچه در حین انجام خدمت ضرورت (وظیفه عمومی) هستند با ارائه گواهی از یگان مربوط مبنی بر اینکه دوران خدمت ضرورت (وظیفه عمومی‌) آنان تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ (برای هر یک از رشته‌های تحصیلی نیمسال اول) و یا تا تاریخ ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ (برای هر یک از رشته‌های تحصیلی نیمسال دوم) به پایان خواهد رسید، مجاز به ثبت‌نام در رشته قبولی اعلام شده هستند.

* فارغ‌التحصیلان دوره‌های کاردانی (‌فوق دیپلم دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی‌) رشته‌های تحصیلی گروه آموزشی پزشکی (‌اعم از خواهران و برادران‌) که خدمات قانونی مقرر آنان (طرح لایحه نیروی انسانی) تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ به پایان رسیده باشد، مجاز به انتخاب رشته‌های نیمسال اول و دوم بوده‌اند و فارغ‌التحصیلان دوره‌های مذکور که خدمات قانونی مقرر آنان تا تاریخ ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ به پایان می‌رسد، منحصراً مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی دارای پذیرش برای نیمسال دوم سال تحصیلی بوده‌اند.

* آن دسته از دارندگان مدرک کاردانی (فوق‌دیپلم) رشته‌های تحصیلی گروه آموزشی پزشکی که خدمات قانونی مقرر آنان تا تاریخ ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ به پایان نخواهد رسید، مجاز به ثبت‌نام در رشته قبولی (پذیرش برای نیمسال دوم سال جاری هم) نبوده و قبولی آنان لغو خواهد شد.

نحوه ارسال درخواست و یا ارتباط غیرحضوری با سازمان سنجش آموزش کشور

پذیرفته شدگانی که مدعی هستند در انتخاب رشته خود مرتکب اشتباه شده‌اند و تقاضای بررسی کدرشته اولویت بعدی در فرم انتخاب رشته و یا مجوز شرکت در آزمون سال آینده (برای قبولی‌های رشته‌های دوره روزانه) را دارند باید پس از انتشار کارنامه نتایج نهایی تا 1402/07/14 تقاضای خود را منحصراً به صورت اینترنتی از طریق سیستم پاسخگویی در درگاه اطلاع رسانی این سازمان «با موضوع بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای اولویت بعدی» حداکثر تا تاریخ 1402/07/14 به سازمان سنجش ارسال کنند.

تقاضاهایی که برای طرح این موضوع از سایر روش‌ها و بعد از تاریخ 1402/07/14 به سازمان سنجش واصل شود قابل بررسی و پاسخگویی نخواهد بود. صرفاً مواردی که اشتباه در انتخاب رشته تشخیص داده شود مورد بررسی قرار می‌گیرد و در سایر موارد لازم است بعد از ثبت نام در کد رشته اعلام شده در دانشگاه یا موسسه محل قبولی از طریق آئین نامه مربوطه اقدام کنند.

با توجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواست‌ها به صورت الکترونیکی، متقاضیان در صورت داشتن هر گونه سوال و یا اعتراض به مندرجات کارنامه نتایج نهایی (بجز موضوع ذکر شده در بند ۱) می‌توانند حداکثر تا تاریخ 1402/07/14 به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس darkhast.sanjesh.org مراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت کنند.

پس از ثبت درخواست، برای متقاضی شماره نامه و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه ارسال می‌شود. متقاضیان می‌توانند پس از دریافت شماره و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه، به پرتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات به آدرس rahgiri.sanjesh.org وارد و از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شوند. به مواردی که از طریق دیگری و یا بعد از تاریخ 1402/07/14 واصل شود به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد.

ضمناً متقاضیان در صورت لزوم می‌توانند سوال یا سوالات خود را با بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور مطرح کنند.

ثبت نام دانشگاه سراسری 1402

دانشجویان دوره‌های شبانه ( نوبت دوم) تابع مقررات آموزشی دانشجویان دوره های روزانه خواهند بود اما انتقال دانشجویان دوره های شبانه به دوره های روزانه امکان پذیر نخواهد بود.

همچنین امکان تحصیل در دوره های شبانه (نوبت دوم) در صورتی فراهم خواهد بود که داوطلبان مجاز به انتخاب رشته شوند.ضمن اینکه هیچ گونه تفاوتی بین مواد امتحانی و ضرایب دروس رشته ها در دوره های شبانه (نوبت دوم) با دوره های روزانه وجود نخواهد داشت و ساعات تشکیل و برگزاری کلاس ها به دانشگاه بستگی خواهد داشت و در مدرک فارغ التحصیلی دانشجویان دوره های تحصیلی شبانه عنوان نوبت دوم قید نخواهد شد.
بارها این اتفاق برای افراد ورودی جدید دانشگاه، افتاده است که معمولا در روز ثبت نام با نقص مدارک مواجه می گردند که این عامل موجب به وجود آمدن اظطراب های فراوانی برای دانشجویان عزیز و همچنین خانواده های محترم آنها می شود.

در اینجا سعی داریم مدارک لازم و ضروری را برای ثبت نام دانشگاه سراسری و همچنین دانشگاه آزاد، خدمت دوستان عزیز عرض نماییم.

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه سراسری ۱۴۰۲

 1.  در دست داشتن اصل گواهینامه پایان دوره پیش دانشگاهی یا گواهی آن به همراه یک برگ تصویر آن که نوع گواهینامه پیش دانشگاهی، بخش و شهر محل اخذ مدرک در آن ذکرشده باشد.
 2.  در دست داشتن اصل مدرک و یا گواهی دیپلم نظام جدید آموزش متوسط و سال ماقبل دیپلم به همراه یک برگ تصویر آن که بخش و شهر محل اخذ مدرک دیپلم نظام جدید و سال ماقبل دیپلم در آن مشخص و واضح باشد.
 3. در دست داشتن اصل دیپلم کامل متوسطه یا گواهی آن برای نظام قدیم آموزش متوسطه به همراه یک برگ تصویر آن که نوع دیپلم، بخش و شهر محل اخذ در آن قید شده باشد.
 4.  در دست داشتن اصل مدرک و یا گواهی تحصیلی متوسطه سال ماقبل دیپلم و دو سال ماقبل دیپلم برای داوطلبان نظام قدیم آموزش متوسطه به انضمام یک برگ تصویر آن که نوع دیپلم، بخش و شهر محل اخذ مدرک تحصیلی سال ماقبل دیپلم و دو سال ماقبل دیپلم در آن ذکر شده باشد.
 5.  در دست داشتن اصل و یا گواهی مدرک پایان دوره کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای به انضمام یک برگ تصویر آن و همچنین اصل و یا گواهی دیپلم متوسطه، سال ماقبل دیپلم و دو سال ماقبل دیپلم به انضمام یک برگ تصویر آن.(مدارک مورد نیاز ثبت نام دانشگاه)
 6.  تائیدیه پیش دانشگاهی(نظام جدید) ویا ارائه رسید پستی تائیدیه دیپلم(نظام قدیم)
 7.  همراه داشتن اصل شناسنامه و دو برگ فتوکپی از تمام صفحه های آن.
 8.  شش قطعه عکس تمام رخ 4×3 که در سال جاری گرفته باشید.(مدارک مورد نیاز ثبت نام دانشگاه)
 9.  همراه داشتن مدرکی که وضعیت نظام وظیفه داوطلب را با توجه به مقررات وظیفه عمومی مشخص نماید.
 10.  اصل حکم مرخصی سالانه یا موافقت کتبی و بدون قید و شرط سازمان یا ادارات مربوطه برای کارمندان دولت.

نکته قابل توجه:

لازم به ذکر است که تاریخ اخذ گواهینامه پایان دوره پیش دانشگاهی پذیرفته شدگان هر یک از رشته های نیمسال اول و دوم باید حداکثر تا پایان تیر ماه می باشد. در غیر این صورت از ثبت نام پذیرفته شدگان در دانشگاه روزانه جلوگیری خواهد شد.

پذیرفته شدگان آزمون سراسری و همچنین دانشجویان ورودی بدون کنکور دانشگاه آزاد، می توانند جهت دریافت پاسخ تمامی سوالات مربوط به دانشگاه ها و معرفی دانشگاه ها و مدارک لازم جهت ثبت نام در دانشگاه های مختلف کشور، با شماره 9099071613 بدون نیاز به کد گیری از تلفن ثابت منزل با مشاوران متخصص مشاور گروپ ارتباط برقرار کرده و جواب سوالات خود را با اطمینان خاطر از مشاوران ما بگیرند.

مدارک لازم برای ثبت نام در مقاطع کارشناسی ، ارشد و دکتری دولتی ( شبانه )

مقطع کارشناسی :

اصل مدرک پیش دانشگاهی
اصل مدرک و یا گواهی دیپلم نظام جدید آموزش متوسطه و سال ما قبل دیپلم
اصل مدرک دیپلم کامل متوسطه یا گواهی آن برای نظام قدیم آموزش متوسطه
اصل مدرک و یا گواهی تحصیلی متوسطه سال ما قبل دیپلم و دو سال ما قبل دیپلم برای داوطلبان نظام قدیم آموزش متوسطه
اصل و یا گواهی مدرک پایان دوره کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای
ارائه رسید پستی تاییدیه دیپلم (نظام قدیم) و تاییدیه پیش دانشگاهی (نظام جدید)
اصل شناسنامه و دو برگ کپی از تمام صفحات
6 قطعه عکس 4*3
مدرکی که وضعیت نظام وظیفه داوطلبان را با توجه به قوانین نظام وظیفه آقایان مشخص کند.
اصل حکم مرخصی سالانه و یا موفقیت کتبی و بدون قید وشرط سازمان متبوع (برای کارمندان دولت)

مقطع کارشناسی ارشد

اصل‌ مدرک‌ کارشناسی‌ (لیسانس‌) مورد تایید وزارت‌ علوم‌، تحقیقات‌ و فناوری‌ یا وزارت‌ بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشکی‌ و یا شورای ‌عالی‌ انقلاب‌ فرهنگی‌ که‌ در آن‌ معدل‌ دوره‌ کارشناسی‌ (لیسانس‌) قید شده‌ باشد‌.
اصل‌ شناسنامه‌ و کارت ملی
6 قطعه‌ عکس‌ ۴×۳
مدرکی‌ که‌ وضعیت‌ نظام‌ وظیفه‌ را مشخص‌ کند.
حکم‌ مرخصی‌ سالانه‌ یا موافقت‌ کتبی‌ و بدون‌ قید و شرط سازمان‌ متبوع‌( برای‌ کارمندان‌ دولت)

مقطع دکتری

اصل مدرک تحصیلی دوره کارشناسی ارشد و ریز نمرات با ذکر معدل
اصل شناسنامه عکس دار و دو برگ فتوکپی از تمام صفحات آن
6 قطعه عکس 4*3
اصل و یک برگ فتوکپی کارت ملی
مدرکی که وضعیت خدمت وظیفه عمومی را مشخص نماید
تکمیل و ارائه فرم های درخواست ثبت نام و تعهدات مربوط
(پذیرفته شدگان دوره دکتری تخصصی پژوهش محور علاوه بر مدارک فوق باید قرارداد داخلی واحد مجری با استاد راهنما و تصویر حکم کارگزینی استاد راهنما را نیز ارائه دهند)

3/5 - (6 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام دانشگاه

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. سحر

  سلام
  درمورد تاریخ اخذ مدرک دیپلم . من امسال دوازدهمم و دوتا از درسامو افتادم و باید شهریور امتحان بدم . ینی اگر کنکور امسال دانشگاه روزانه قبول بشم نمیتونم برم؟

  پاسخ
 2. علیان

  الان دانشگاهی ه من قبول شدم هیچ چیزی راجب جدید الورود ها نزده که باید چیکار کنن من کد پیگیری رو گرفتم زنگ زدم دانشگاه گفتن ثبت نام غیر حضوریه ول از اون طرف سنجش گفته اگه دانشگاه هیچی نگفته از فردا پس فردا پاشید برید برای ثبت نام من الان باید چیکار کنم خیلی استرس دارم لطفا جواب بدید

  پاسخ
 3. فاطمه

  به نظرم پاشو برو

  پاسخ
 4. نسیم

  سلام
  من مدرک کاردانی دارم . امسال از اول باز کنکور دادم و قبول شدم .الان برای ثبت‌نام گواهی مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم را هم نیاز دارم؟ یا فقط گواهی موقت مدرک کاردانی ام کافی است ؟

  پاسخ
 5. مهندس حاج حمیدایمانزاده

  رویکردی بسیارعالی

  پاسخ
 6. مهندس حاج حمیدایمانزاده

  رویکردی خوب

  پاسخ
 7. امیر

  الان ۳/۷/۱۴۰۱ هست

  یعنی ثبتنام از فردا ۴/۷/۱۴۰۱ شروع میشه ؟

  پاسخ
 8. علی

  حالت خوبه ؟!

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی