دانلود دفترچه ثبت نام دکتری 1401

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دکتری

جهت مشاوره در زمینه دانلود دفترچه ثبت نام دکتری 1401

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون دکتری ۱۴۰۱ را دارند، با دانلود دفترچه ثبت نام دکتری 1401 و آگاهی از شرایط و ضوابط ثبت نام و همچنین تهیه مدارک تحصیلی و فردی لازم می توانند در بازه زمانی اعلام شده از سایت سازمان سنجش کشور، نسبت به انجام فرآیند ثبت نام خود اقدام نمایند. با دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دکتری ۱۴۰۱ و تهیه مدارک لازم می توانید از طریق سایت سازمان سنجش کشور به نشانی sanjesh.org و به صورت اینترنتی ثبت نام نمایید. با ما همراه باشید.


ثبت نام کنکور دکتری 1401

زمان ثبت نام کنکور دکتری 1401

ثبت نام کنکور دکتری 1401 ، از تاریخ 1 آذر ماه آغاز شده و تا تاریخ 8 آذر ماه 1400 ادامه خواهد داشت. لذا داوطلبان باید در بازه زمانی بیان شده با مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور، فرآیند ثبت نام خود را به صورت اینترنتی انجام دهند.

بر اساس دفترچه ثبت نام، زمان برگزاری کنکور دکتری، جمعه 6 اسفند ماه 1400، بیان شده است.

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دکتری 1401

با دانلود دفترچه ثبت نام دکتری به تمامی اطلاعات مرتبط با ثبت نام آزمون ورودی مقطع دكتری نیمه متمركز (Ph.D) سال 1401 برای پذیرش در دوره های روزانه، نوبت دوم، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و پردیس خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی آشنا خواهید شد. با توجه به نكات ذیل و همچنین در نظر داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای شركت در آزمون دکتری، می‌توانند در کنکور دکتری ثبت‌نام و شركت نمایید.

دوره دکتری، بالاترین دوره تحصیلی آموزش عالی است كه به اعطای مدرک تحصیلی می انجامد و رسالت آن تربیت افرادی است كه بـا نـوآوری درزمینه های مختلف علوم و فناوری در رفع نیازهای كشور و گسترش مرزهای دانش مؤثر باشند.

آزمون دكتری، براساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تكمیلی در دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی كشور، در قالب دو مرحله، سنجش علمی (آزمون متمركز) و مصاحبه علمی و سنجش عملی و ارزیابی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری برگزار می شود. داوطلبان با دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دکتری 1401 می توانند از شرایط و ضوابط ثبت نام به صورت کامل آگاهی یابند. برخی از شرایط اختصاصی نام نویسی کنکور دکتری 1401 به شرح زیر است:

شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور دکتری 1401

 • داشتن مدرک كارشناسی ارشد یا دكترای عمومی یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع كارشناسی ارشد یا دكترای عمومی كه مدرک مذكور مورد تایید باشد.
 • با توجه به این كه ادامه تحصیل در مقطع دكتری به صورت تمام وقت می باشد، داوطلبان شاغل در وزارتخانه ها، سازمان ها و نهاد های دولتی باید قبل از ثبت نام موافقت محل كار خود را مبنی بر ادامه تحصیل دریافت و آن را نزد خود نگه دارند.
 • ادامه تحصیل افرادی كه دارای مدارک استخدامی، داخلی و یا با عنوان “معادل” می باشند، منـوط به تایید دفتر آموزش عالی غیردولتی وزارت علوم می باشد.
 • دانشجویان شاغل به تحصیل در مقطع دكتری تخصصی در صورت عدم انصراف تا پایان مهلت ثبت نام، مجاز به ثبت نام و شركت مجدد در این آزمون نمی باشـند.
 • پذیرفته شدگان نهایی دوره های روزانـه در آزمون دكتری نیمه متمركز سال گذشته، حتی در صورت عدم ثبت نام و یا انصراف قطعی از رشته قبولی، مجاز به ثبت نام و شركت در آزمـون دكتـری تخصصـی 1401 نخواهند بود.
 • داوطلبانی كه فارغ التحصیل شده اند، لازم است معدل دوره كارشناسی و كارشناسی ارشد یا دكترای عمومی خـود را در ردیف هـای مربوطـه تقاضـانامه درج نمایند.

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دکتری 1400

لینک دانلود دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۱

لینک دانلود دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۱ در جدول زیر ارائه داده شده است. لازم است داوطلبان پیش از انجام فرآیند ثبت نام، با دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام دکتری 1401، نسبت به تهیه اطلاعات فردی و مدارک تحصیلی لازم اقدام نمایند.

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دکتری 99
دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دکتری 1399

(برای دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دکتری 99، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)


دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دکتری ۱۴۰۰
دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دکتری 1400

(برای دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دکتری 1400 ، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دکتری ۱۴۰۱
دانلود دفترچه ثبت نام دکتری 1401

(برای دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دکتری 1401 ، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

مواد امتحانی آزمون ورودی دکتری 1401

طبق اطلاعیه منتشر شده از سایت سازمان سنجش کشور، مواد امتحانی آزمون دکتری 1401 به شرح زیر می باشد. میزان تاثیر هریک از مولفه ها در سنجش و پذیرش دانشجو در مقطع دکتری ناپیوسته در بند الف و ب مربوط به دکتری آموزشی – پژوهشی و دکتری پژوهش محور عبارت است از:

 •  دکتری آموزشی – پژوهشی: سنجش و پذیرش برای ورود به دوره دکتری ناپیوسته آموزشی – پژوهشی بر اساس معیار های زیر صورت می گیرد:
 1.  آزمون متمرکز (50 درصد)
 2. سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 درصد)
 3.  مصاحبه علمی و سنجش عملی (30 درصد)
 •  دکتری پژوهش محور: سنجش و پذیرش برای دوره دکتری ناپیوسته پژوهش محور بر اساس معیار های زیر صورت می گیرد:
 1.  آزمون متمرکز (30 درصد)
 2.  سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 درصد)
 3.  مصاحبه علمی و بخش عملی (30 درصد)
 4.  تهیه طرح واره (20 درصد)

مواد آزمون متمركز کنکور دکتری ۱۴۰۱

 •  آزمون زبان : با ضریب (1)
 •  آزمون استعداد تحصیلی : با ضریب (1)
 • آزمون دروس تخصصی در سطح کارشناسی یا کارشناسی ارشد :  با ضریب (4)

دانلود pdf دفترچه ثبت نام کنکور دکتری 1401

بر اساس دفترچه ثبت نام دکتری 1401، داوطلبانی که قصد ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری را دارند، باید مراحل زیر را برای ثبت نام انجام دهند. هر داوطلب بر اساس علاقه فقط می تواند در یک كد رشته امتحانی و متناسب با مدرک فارغ التحصیلی، ثبت نام و در آزمون مربوط شركت نماید. تمامی مراحل ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش کشور، صورت می پذیرد. مراحل و نحوه ثبت نام کنکور دکتری به شرح زیر است:

 1. مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی : sanjesh.org
 2. دریافت دفترچه ثبت نام دکتری 1401 و مطالعه اطلاعیه راهنمای ثبت نام
 3. آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت نام
 4. پرداخت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی
 5. دریافت کد پیگیری ثبت نام کنکور دکتری
 • در پایان مراحل ثبت نام به داوطلبان یک شماره پرونده (6 رقمی) و یک كد پیگیری (16 رقمی)، داده خواهد شـد كه این موضوع منحصرا نشانگر پایان مراحل ثبت نام یک داوطلب است.
 • توصیه می شود داوطلبان پس از تكمیل تقاضانامه و دریافت شماره پرونده و كد پیگیری، یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری نمایند.

تذکرات مهم برای ثبت نام کنکور دکتری 1401

داوطلبان با دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور دکتری 1401 ، می توانند از سایر جزئیات ثبت نام آگاهی یابند. لازم است متقاضیان شرکت در آزمون دکتری 1401، به نکات و تذکرات زیر توجه داشته باشند:

 1. همه دانشجویان و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای می توانند در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی در آزمون ورودی شرکت نمایند
 2. دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره های غیر روزانه دکتری ( به شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه برای برادران) می ‌توانند بدون انصراف از تحصیل، در آزمون دکتری سال 1401 ثبت نام و شرکت نمایند.
 3. دانشجویان در حـال تحصـیل در مقطـع دكتری (به استثنای پذیرفته شدگان دوره های روزانه آزمون دكتری سال 1400 كه حق شركت در آزمون سال 1401 را ندارند)، در صورت تمایل به ثبت نام در کنکور دكتری سال 1401، می بایست تا پایان مهلـت مقـرر ثبت نـام آزمـون دكتری سال 1401، از تحصیل انصراف قطعی حاصل نمایند.
 4. تغییر رشته و گرایش در مقطع دکتری تخصصـی ممنـوع می باشد.
برای کسب اطلاعات تکمیلی تر در رابطه با دانلود دفترچه ثبت نام دکتری 1401 می توانید راهنمایی های لازم را از کارشناسان مجموعه مشاور گروپ دریافت نمایید.

مطالب تکمیلی برای مطالعه

سوالات متداول داوطلبان

ثبت نام کنکور دکتری 1401 از طریق چه سایتی می باشد؟

داوطلبان در زمان مقرر، با مراجعه به سایت sanjesh.org می توانند ثبت نام خود را انجام دهند.

مواد امتحانی آزمون ورودی دکتری 1401 چیست؟

مواد امتحانی کنکور دکتری 1401 در این مقاله ارائه داده شده است.

ضریب مواد آزمون متمركز کنکور دکتری ۱۴۰۱ چیست؟

آزمون زبان : با ضریب (1) / آزمون استعداد تحصیلی : با ضریب (1) / آزمون دروس تخصصی در سطح کارشناسی یا کارشناسی ارشد : با ضریب (4)

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه دانلود دفترچه ثبت نام دکتری 1401

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.