جزئیات پرداخت وام شهریه به دانشجویان پیام نور

جزئیات پرداخت وام 2 درصد به دانشجویان پیام نور

جهت مشاوره در زمینه جزئیات پرداخت وام شهریه به دانشجویان پیام نور

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

این مقاله آموزشی سعی دارد به‌صورت کامل به مبحث جزئیات پرداخت وام 2 درصد به دانشجویان پیام نور  بپردازد. شما می‌توانید نکات تکمیلی را در این مقاله مشاهده و در صورت داشتن هرگونه سؤال در این رابطه، با کارشناسان مجرب مشاورگروپ مشورت نمایید. با ما همراه باشید.

جزئیات پرداخت وام 2 درصد به دانشجویان پیام نور

رئیس دانشگاه پیام نور از ارائه شدن تسهیلات جدید در قالب وام های دانشجويی در این دانشگاه جهت پرداخت شهریه دانشجویان پیام نور خبر داد.

در ارتباط با جزئیات پرداخت وام 2 درصد به دانشجویان پیام نور، دکتر علیزاده معاون اداری و مالی دانشگاه پیام نور اعلام کرد: با صحبت ها و هماهنگی هایی که با بانکهای عامل صورت گرفته، دانشجویان دانشگاه پیام نور می توانند از نیمسال اول سال تحصیلی 97 – 98 یعنی مهر ماه 97 در همه مقاطع مختلف تحصیلی این دانشگاه از وام شهریه با کارمزد 2 درصد  به میزان شهریه تمام دوران تحصیلی خود بهرمند گردند.

محمدرضا زمانی در ادامه اینگونه بیان کرد: دانشجویان دانشگاه پیام نور در مقایسه با دیگر دانشجویان دانشگاههای شهریه پرداز، کم‌ترین میزان شهریه را پرداخت می‌کنند، اما متأسفانه حتی این میزان از شهریه برای بسیاری از دانشجویان دغدغه است و به همین دلیل با تعامل و امضای تفاهم‌نامه دانشگاه پیام نور با بانک انصار علاوه بر اخذ وام از صندوق رفاه، دانشجویان می‌توانند تمامی شهریه خود را در طول تحصیل بدون محدودیت با استفاده از وام بانکی دو درصد کارمزد در مقاطع مختلف پرداخت کنند.

طبق این تفاهم‌نامه دانشجویان یک بار برای کل دوران تحصیل خود به بانک انصار مراجعه و پس از بازکردن حساب و تشکیل پرونده با شرایطی آسان، اقدام به ثبت نام و انتخاب واحد کرده و به طور خودکار در سیستم گلستان مبلغ کل شهریه دانشجو در ترم مربوطه توسط بانک انصار پرداخت می‌شود و دانشجو صرفا اقساط شهریه خود را با کارمزد دو درصد به بانک انصار پرداخت می‌کند.

 از آنجا که اکثر قریب به اتفاق دانشجویان این دانشگاه از مناطق کم‌برخوردارتر کشور هستند، این تفاهم‌نامه با هدف پایان دادن دغدغه خانواده‌ها برای پرداخت شهریه امضا شده است تا دانشجویان با فراغت خاطر بیشتری به تحصیل خود بپردازند.

توضیحات تکمیلی پرداخت وام 2 درصد به دانشجویان پیام نور :

سالهای قبل دانشگاه پیام نور این تجربه را داشته که با هماهنگی بانکها، وام شهریه جدا از وام صندوق رفاهی دانشجویان پرداخت می کرده است.

به نظر می آید این طرح هم مانند همان طرح های گذشته است ،  وام فوق به میزان شهریه تمام دوران تحصیل بوده و از این بابت منحصربه فرد و بسیار مفید می تواند باشد.

امید داریم این موضوع بطور کامل از مهر 97 برای دانشجویان اعمال شود تا آنها بتوانند با دغدغه کمتری تحصیل کنند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر جزئیات پرداخت وام 2 درصد به دانشجویان پیام نور با شماره 9099071613 بدون گرفتن کد و یا پیش شماره، تماس بگیرید. 

آيين نامه وام دانشجويی صندوق رفاه

 
وام های دانشجويي از تسهيلاتي است كه صندوق رفاه دانشجويي براي تامين نياز دانشجويان در اختيار آنها مي گذارد. وام های دانشجويي داراي انواع و شرايط مختلفي است كه دانشجويان با توجه به نيازها و شرايط خود به گرفتن اين تسهيلات اقدام مي كنند.
دانشجوياني كه از وام هاي دانشجويي استفاده مي‌كنند موظف هستند بعد از تمام شدن تحصيلاتشان اين وام ها را به صندوق رفاه دانشجويي برگردانند. مشاور گروپ در اين گزارش جزئيات كامل را در مورد وام های دانشجويي منتشر مي كند.

شرايط دريافت، ميزان و انواع وامها وتسهيلات رفاهي شرايط وام گيرندگان:

دارا بودن صلاحيت اخلاقي و رعايت شئون دانشجويي.
دارا بودن اولويت نياز مالي.
عدم استفاده از وام يا كمك بورس تحصيلي.
در زمان دريافت وام ، عدم اشتغال به كار كه مستلزم دريافت اجرت باشد (به استثناي كار دانشجويي).
ثبت نام در حداقل تعداد واحدهاي مورد لزوم طبق مقررات آموزشي (دانشجوي تمام وقت).
مشروط نبودن دانشجو در دو نيمسال قبل (براي دانشجويان نيمسال سوم به بعد).
سپردن تعهد محضري با ضامن معتبر ( كارمند رسمي يا پيماني)

مدارک لازم برای دریافت وام شهریه دانشگاه پیام نور:

– دانشجویانی که قبلا تشکیل پرونده داده اند فقط این فرم را تکمیل کنند (فرم شماره 1)

– دانشجویانی که برای اولین بار می خواهند تشکیل پرونده دهند این فرم و این فرم را تکمیل کنند فرم شماره 3 باید در دفترخانه اسناد رسمی و در برگ A4 تکمیل شود (فرم شماره 1فرم شماره 3)

1- تصویر تمام صفحات شناسنامه

2- تصویر کارت ملی (پشت و رو)

3- تصویر کارت دانشجویی تمدیددار

4- فرم تعهدنامه محضری _ لازم به ذکر است عنوان شغلی متعهد و ضامن،شماره ملی،آدرس پستی به همراه پلاک میبایست در سند تعهد ذکر شود (فرم شماره 3)

5- تصویر مدرک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و رسید تسویه حساب وام (قابل توجه دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری)

6- پرینت انتخاب واحد در نیمسال جاری

مدارک لازم برای ضامن:

1- تصویر آخرین حکم کارگزینی

2- تصویر کارت ملی ضامن (پشت و رو)

نکات قابل توجه در رابطه با شرایط ضامن

الف- ضامن می‌بایست عضو رسمی یا پیمانی ادارات دولتی باشد.

ب- بازنشستگان مراکز دولتی در صورت داشتن فیش حقوقی و نامه کسر از حقوق از اداره متبوع

ج- کارکنان رسمی و پیمانی نیروهای مسلح با داشتن گواهی عضویت از یگان خدمتی وتصویر فیش حقوقی.

 

آيين نامه كلي وامهای دانشجويي

ماده يك:
انواع وامهاي قرض الحسنه دانشجويي تنها به دانشجوياني كه در حال تحصيل مي باشند تعلق مي گيرد.
ماده دو:
ميزان كارمزد وامهاي دانشحويي در دستورالعمل آن وام ابلاغ مي شود.
ماده سه:
صندوق براي هر دانشجو در طول دوره تحصيل حداكثر 4 نوبت وام مي پردازد كه حداكثر 3 نوبت آن وام عادي، 2 نوبت وام ضروري، 1 نوبت وام ازدواج، 1 نوبت وام موارد خاص، 1 نوبت وام خريد رايانه و يك نوبت يكي از ساير وامهاي مصوب مي باشد.
ماده چهار :
صندوق در هيچ شرايطي به اعضاء تا زمان تسويه حساب وام قبلي، وام جديد پرداخت نمي كند.
ماده پنج :
صندوق به دانشجويان بدحساب كه اقساط وام خود را بموقع پرداخت نميكنند وام مجدد پرداخت نخواهدكرد.
ماده شش:
سقف انواع وامهاي پرداختي صندوق توسط هيئت مديره صندوق تعيين مي گردد.
ماده هفت:
نحوه نوبت بندي، زمان انتظار و ميزان حداقل مبلغ موجودي در حساب اعضاء براي دريافت وام به پيشنهاد مدير عامل و تصويب هيئت مديره صندوق خواهد بود.
ماده هشت:
تصميم گيري در خصوص درخواستهاي وام خارج از نوبت، وام موارد خاص، وام متفرقه و وام اضطراري به عهده هيئت مديره صندوق بوده و در مواردي كه نياز مالي متقاضي فوريت داشته باشد رئيس هيئت مديره و يا مدير عامل صندوق مي توانند دستور لازم را در خصوص پرداخت وام صادر نمايند.
ماده نه:
در صورت تاخير در بازپرداخت اقساط به ازاي هر روز ديركرد 0/1 درصد مبلغ هر قسط جريمه اخذ خواهد شد.
تبصره 1: در صورت تاخير بيش از 3 ماه كل مبلغ وام بايد بازپرداخت شود.
تبصره 2: در صورت تاخير بيش از 4 ماه صندوق بدون اطلاع قبلي وام گيرنده وثيقه وي را به اجرا ميگذارد.
ماده ده:
جريمه ديركرد بصورت نقد و در زمان بازپرداخت هر قسط اخذ ميشود و صندوق پس از دريافت تمامي اقساط وام و نيز جريمه تعيين شده برگ تسويه حساب ارائه مي نمايد.
ماده يازده:
وام گيرنده موظف است در قبال دريافت وام مدارك و تضمين لازم را كه صندوق تعيين مي نمايد قبل از دريافت وام به صندوق ارائه نمايد.
تبصره : مدرك و ميزان تضمين هاي مورد نياز براي انواع وام با نظر هيئت مديره تعيين مي گردد.
ماده دوازده:
دانشجو موظف است در زمان تسويه حساب فارغ التحصيلي يا انتقال يا اخراج يا ترك تحصيل يا مرخصي بيش از يك ترم از دانشگاه تمامي مبلغ بدهي خود به صندوق (شامل اقساطي كه هنوز زمان بازپرداخت آن فرا نرسيده، جريمه ديركرد بازپرداخت اقساط و …) را يكجا و به صورت نقد پرداخت نمايد.
ماده سيزده:
تصميم گيري در خصوص موارد جديد پيش آمده و درخواستهاي كتبي دانشجويان كه در آيين نامه پيش بيني نشده است به عهده هيئت مديره صندوق خواهد بود.

 ثبت نام وام شهریه دانشگاه پیام نور

ثبت نام وام شهريه دانشگاه پیام نور برای دانشجويان در قالب وام های دانشجويی به حسابي كه از سمت مركز آموزش عالي اعلام می شود براي تامين بخشي از شهريه دانشجويان  واريز مي گردد.

وام شهریه كارشناسي پيوسته: 8 نيمسال

دانشجویان کارشناسی پیام نور می توانند در 8 نوبت هر ترم مبلغ 3 میلیون ریال (300 هزار تومان) از وام دانشجویی دانشگاه استفاده نمایند.

وام شهریه كارشناسي ارشد ناپيوسته: 4 نيمسال

دانشجویان کارشناسی ارشد پیام نور می توانند در 4 ترم هر ترم مبلغ 11٫500٫000 ریال (یک میلیون و صد و پنجاه هزار تومان ) وام شهریه بگیرند

وام شهریه دکتری : 8 نيمسال

دانشجویان دکتری پیام نور نیز در 8 نوبت مبلغ 25٫000٫000 ریال (2 میلیون و پانصد هزار تومان ) وام شهریه دریافت کنند.

شرايط و ضوابط بازپرداخت وامها و تسهيلات پیام نور

بهره مندان از مزاياي صندوق رفاه دانشجويان ملزم مي باشند حسب وضعيت تحصيلي (فراغت، انصراف ،ترك و يا اخراج از تحصيل)طبق مقررات صندوق نسبت به بازپرداخت وامهاي دريافتي، اجاره بهاي خوابگاههاي دانشجويي و وديعه مسكن اقدام نمايند.

2- دانشجويان انصرافي، تارك تحصيل و اخراجي ملزم به بازپرداخت كامل و يكجاي كل وامهاي دريافتي و هزينه هاي مربوط به استفاده از خوابگاه دانشجويي به حساب شماره 201114 بانك ملي شعبه مركزي به نام صندوق رفاه دانشجويان مي باشند.

3- دانشجوياني كه موفق به پايان دوره تحصيلي خود شده اند، موظفند پس از فراغت از تحصيل نسبت به پرداخت كل بدهي به حساب صندوق رفاه و يا اخذ دفترچه اقساط اقدام نمايند.

تعداد و مبلغ اقساط بهره مندان از تسهيلات و وام توسط صندوق رفاه دانشجويان تعيين خواهد شد.طول مدت بازپرداخت با توجه به ميزان بدهي حداكثر پنج سال مي باشد.

تاريخ شروع پرداخت اولين قسط دفترچه اقساط به قرار زير مي باشد:

الف- كليه خانم هاي دانش آموخته و آقاياني كه خدمت نظام وظيفه را انجام داده اند و يا از خدمت معاف گرديده اند 9 ماه پس از تاريخ فراغت از تحصيل.
ب- دانش آموختگاني كه خدمت نظام وظيفه را انجام نداده اند 9 ماه به اضافه مدت زمان خدمت نظام وظيفه (18 ماه)، پس از فراغت از تحصيل.
تذكر: در صورتي كه دانش آموختگان مشمول، پس از دريافت دفترچه اقساط در هر زمان اقدام به خريد خدمت سربازي نمايند و يا به هر نحو از خدمت معاف گردند موظفند در اسرع وقت ضمن مراجعه به صندوق نسبت به تعويض دفترچه اقساط خود با تاريخ سررسيد جديد اقدام نمايند.

4- دانش آموختگاني كه در مقاطع بالاتر در دانشگاههاي وابسته به وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و دانشگاههاي غير دولتي به تحصيل اشتغال مي يابند حداقل زمان مجاز تحصيل دوره بالاتر، به شرط رعايت وقفه تحصيلي مجاز بمدت تاريخ سررسيد اولين قسط بازپرداخت، اضافه مي گردد.

5- بهره مندان فارغ التحصيل داخل كشور كه بصورت آزاد قصد ادامه تحصيل در خارج از كشور را دارند ملزم به بازپرداخت كليه وجوه دريافتي و اخذ تسويه حساب از صندوق براي دريافت مدارك تحصيلي مي باشند.

6- بدهكاران داراي دفترچه اقساط، مي بايد در تاريخ سررسيد هر يك از اقساط ، به يكي از شعب بانك ملي در سراسر كشور مراجعه و مبلغ مندرج در دفترچه را به حساب 201114 صندوق رفاه دانشجويان واريز و نسخه دوم(رسيد مخصوص پرداخت كننده) را تا تسويه حساب نهايي نزد خود نگهداري نمايند. در صورت عدم پرداخت به موقع اقساط (سه قسط متوالي ) كل بدهي به دين حال تبديل مي گردد و بدهكاران موظف به پرداخت كل بدهي به صورت يكجا خواهند بود.

7- صدور و ارسال هر گونه تاييديه تحصيلي و يا ارسال ريز نمرات و همچنين معرفي به حوزه نظام وظيفه منوط به صدور دفترچه اقساط مي باشد و تسليم اصل مدارك پس از استرداد كل بدهي و انجام تعهدات قانوني ديگر مي باشد.

8- دانشجوياني كه به مقام رفيع شهادت نائل يا جانباز، از كار افتاده كلي يا فوت شده يا مي شوند در صورت اعلام رويداد مذكور از طريق مراكز ذيربط از بازپرداخت كليه ديون بجز وديعه مسكن و جريمه عدم تخليه به موقع خوابگاه معاف مي شوند.

9- بازپرداخت و ميزان اقساط تسهيلات دريافتي دانشجويان مبتكر همانند ساير دانشجويان پس از فراغت از تحصيل خواهد بود و چنانچه طرح به طور كامل اجرا نگردد وام دريافتي بلافاصله پس از فراغت از تحصيل به صورت يكجا بازپرداخت مي گردد.

10- بازپرداخت تسهيلات دريافتي دانشجويان قهرمان ورزشي دو برابر مدت تصويب شده در آئين نامه بازپرداخت بدهي دانشجويان عادي مي باشد و تاريخ شروع بازپرداخت در صورت داشتن كارت پايان خدمت يا معافيت يكسال و در صورت مشمول بودن 3 سال پس از فراغت از تحصيل مي باشد.

11- بازپرداخت تسهيلات دريافتي دانشجويان زلزله زده شهرستان بم 2 برابر مدت تصويب شده در آئين نامه بازپرداخت بدهي دانشجويان عادي مي باشد و تاريخ شروع بازپرداخت در صورت داشتن كارت پايان خدمت يا معافيت 18 ماه پس از فراغت از تحصيل و در صورت مشمول بودن 18 ماه به مدت زمان نظام وظيفه اضافه مي گردد.

  • تبصره 1 – وديعه مسكن اين قبيل دانشجويان حداكثر 3 ماه پس از فراغت از تحصيل و قبل از صدور دفترچه به صورت يكجا بازپرداخت مي شود و قابل تقسيط نمي باشد.
  • تبصره 2 – دانشجويان فوق الذكر از پرداخت جريمه عدم تخليه بموقع خوابگاه معاف خواهند بود.

12- بازپرداخت تسهيلات دريافتي دانشجويان موارد خاص (بيماريهاي پرهزينه) با تائيد عدم بضاعت مالي، توسط دانشگاه و به تشخيص رئيس صندوق حداكثر 3 برابر مدت بازپرداخت دانشجويان عادي مي باشد.

باتوجه به شرايط مذكور دانشجويان مي توانند از عهده ي تامين هزينه هاي تحصيلي و معاشي خود در بسياري از موارد برآمده و در نتيجه بسياري از مشكلات و دغدغه هاي ضمن تحصيل دانشجويان رفع شده و دانشجويان با آسودگي بيشتري به دور از دغدغه هاي فكري به امر تحصيل مي پردازند.

برای آگاهی از جدیدترین اخبار وام های دانشجويی و اطلاع از جزئیات پرداخت وام 2 درصد به دانشجویان پیام نور تماس بگیرید.

مشاور گروپ

امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه جزئیات پرداخت وام شهریه به دانشجویان پیام نور

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
  1. فاطمه

    من آبان ۹۷ رفتم شعبه انصار اردکان یزد برای واج دانشجویی، ضامن بردم فیش حقوقی خودم بردم نزدیک به صد تومن خرج افتتاح حساب شد. تمام این کار ها که انجام شد گفتند وام را میریزین به حساب دانشگاه..ظهر تماس گفتن که خانم نمیتونیم وام رو پرداخت کنیم سایت و کد مربوطه بسته شده..منم فقط دو روز وقت داشتم برای تعیین محل آزمون.. کاش یکی جوابگو بود.

    پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی