بیمه دانا فرهنگیان

ثبت نام بیمه تکمیلی فرهنگیان

جهت مشاوره در زمینه بیمه دانا فرهنگیان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام بیمه دانا فرهنگیان برای سال جاری بین وزارت آموزش و پرورش و شرکت بیمه دانا امضا شد. برای اطلاع از شرایط و زمان و نحوه ثبت نام در بیمه تکمیلی دانا با مشاور گروپ همراه باشید. در پی درخواست‌های مکرر فرهنگیان برای ثبت نام بیمه درمان تکمیلی و با هماهنگی های صورت گرفته با شرکت بیمه‌گر مقرر شده است مهلت مجدد ثبت نام بیمه تکمیلی دانا فرهنگیان ادامه خواهد داشت.

بیمه دانا فرهنگیان | بیمه تکمیلی دانا فرهنگیان

بیمه و بیمه شدن در مقابل بیماری یکی از مواد مهم در بین مردم از جمله فرهنگیان است. اینکه افراد باید بیمه ای را انتخاب کنند که خدمات بیشتری نسبت به بیمه های دیگر داشته باشد و موارد زیادی از خدمات درمان را شامل شود. بیمه تکمیلی یک نوع تقریبا کامل نسبت به انواع بیمه های مختلف است. از این رو وزارت آموزش و پرورش برای فرهنگیان بیمه تکمیلی را در نظر گرفته است. برای آشنایی با شرایط و نوع بیمه دانا فرهنگیان با مشاور گروپ همراه باشید.

ثبت نام بیمه دانا فرهنگیان ۱۴۰۲

بیمه دانا فرهنگیان سال گذشته برای فرهنگیان رضایت عمومی و نسبتا خوبی از خدمات ارائه‌شده به همراه داشت. در سال جدید تغییرات خوبی نسبت به قرارداد سال گذشته دیده شدهاز جمله(کلیه خدمات و تعهدات بیمارستانی، سرپایی، جراحی و بستری در قرارداد امسال پیش‌بینی و مقرر شد بدون سقف ارائه شود و تعهدات مربوط به خدمات دندانپزشکی که مهمترین قوت این قرارداد است از 3.500.000 تومان در سال گذشته به 6 میلیون تومان در قرارداد امسال افزایش یافت که همه خدمات دندانپزشکی را شامل می‌شود.)

 • در بخش تعهدات نازایی و زایمان نیز سقف پرداختی حذف شد، افزود: در سال گذشته شاهد سقف پرداختی بودیم اما امسال بر اساس سیاست‌های کلی جمعیت و قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، شرکت بیمه دانا هزینه‌های زایمان و درمان نازایی را تقبل کرد و سقف تعهدات برداشته شد.
 • برای درمان بیماران صعب‌العلاج هم سقف تعهدات برداشته شد و اضافه بر آن اتفاق مبارکی که انجام شد، فرانشیز فرد بیمه‌شده هم نسبت به سال گذشته 10 درصد کمتر شد. همچنین سهم پرداختی بیمه‌شده همانند سال گذشته یک‌سوم خواهد بود و طبق توافق با سازمان برنامه و بودجه، مقرر است دوسوم از محل اعتبارات دولتی پرداخته شود.
 • بیمه حوادث دانش‌آموزی نیز قرار است بدون تغییر نسبت به سال گذشته اجرایی شود و همان رقمی که سال گذشته پرداخت می‌شد، امسال هم برای بیمه حوادث دانش‌آموزی بدون افزایش نرخ نسبت به سال گذشته پرداخت شود.
 • قرار است بخش تعهدات به‌ویژه در بخش دندانپزشکی و عینک که یکی از تقاضاهای فرهنگیان بود، تقویت شود
 • میزان فرانشیزها نسبت به سال گذشته تعدیل شده و به حداقل رسیده. به عنوان مثال بخش جراحی‌های عمومی و جراحی‌های خاص تا 5 درصد تعدیل پیدا کرد در حالی که فرانشیز در قراردادهای عمومی 30 درصد است و این میزان در سال گذشته 15 درصد بود ضمن اینکه در سایر بخش‌ها هم این تعدیلات صورت گرفت.
 • میزان تعهدات در بخش عینک را تا 15 میلیون تومان ارتقا دادیم و در بخش دندانپزشکی نیز تعهدات از 3.5 میلیون تومان تا 6 میلیون تومان ارتقا یافت و تمامی بخش‌های دیگر به صورت طلایی و بدون سقف شد.
 • رقم حق بیمه امسال 395 هزار تومان است. شرکت‌های بیمه طبق مصوبه شورای عالی بیمه در تمام قراردادهای بالای 20 هزار نفر، مجاز نیستند خودشان نرخ را اعلام کنند.

ادارات و مناطق آموزش و پرورش استانهای کشور باید ترتیبی اتخاذ نمایند تا کارکنان بتوانند حداکثر تا پانزدهم تیر ماه سال جاری نسبت به ثبت اطلاعات خود در سامانه apps1.dana-insurance.ir اقدام و آن را مبنای کسر حق بیمه تعیین شده برای هر یک از بیمه شدگان قرار داده و پس از کسر حق بیمه مربوطه آن را به حساب اعلام شده از سوی بیمه گر واریز نمایند.

کلیه فرهنگیان محترم قادر می باشند تا با استفاده از کد ملی به عنوان نام کاربری و رمز عبور به سیستم ثبت نام بیمه دانا فرهنگیان ۱۴۰۲ وارد شوند و نسبت به مشاهده، ویرایش یا حذف اطلاعات خود در سامانه ثبت نام بیمه تکمیلی دانا فرهنگیان استان محل اشتغال خود اقدام نمایند.

زمان ثبت نام بیمه دانا فرهنگیان 1402

به گفته مسولان آموزش و پرورش فرهنگیانی که واجد شرایط بیمه تکمیلی دانا فرهنگیان هستند می توانند اقدام به ثبت نام دریافت بیمه درمان تکمیلی کنند. زمان ثبت نام بیمه دانا فرهنگیان 1402 در روز 1 تیر ماه 1402 می باشد. همان طور که در این مقاله به طور کامل توضیح داده شد، در مراحل اولیه ثبت نام بیمه، تاریخ 1 تا 15 تیر ماه 1402 به عنوان بازه ثبت نام بیمه دانا فرهنگیان در نظر گرفته شده بود که این زمان بعد از دو بار تمدید شدن به 31 تیر ماه سال 1402 تغییر کرد.

مهلت مجدد ثبت نام بیمه تکمیلی دانا فرهنگیان از روز سه شنبه 1402/08/03 تا 1402/08/10 ادامه خواهد داشت.

طرف قرارداد بیمه تکمیلی فرهنگیان در سال 1402 بیمه دانا می باشد. در سال های پیش بیمه طلایی فرهنگیان بیمه اتیه سازان بود.

زمان ثبت نام بیمه تکمیلی فرهنگیان

مهلت ثبت نام بیمه دانا فرهنگیان

فرهنگیان متقاضی ثبت نام برای دریافت بیمه تکمیلی در نظر داشته باشید که ثبت نام از یک تیر ماه آغاز شد و این زمان تا 15 تیر ماه 1402 ادامه داشت و بعد از دو بار تمدید تا 31 تیر ماه  1402 ادامه داشت. از روز سه شنبه 1402/08/03 تا 1402/08/10 این ثبت نام مجدد ادامه خواهد داشت. طبق گفته مسولان مهلت ثبت نام بیمه دانا فرهنگیان تمدید نخواهد شد. بهتر است متقاضیان در صورت دارا بودن شرایط ثبت نام تا روز آخر صبر نکنید و در روز های ابتدایی ثبت نام خود را با خیال آسوده انجام دهید.

هزینه حق بیمه دانا فرهنگیان

هزینه حق بیمه دانا فرهنگیان ۱۴۰۲ بر اساس مفاد قرارداد بیمه درمان تکمیلی فرهنگیان، برای کلیه کارکنان شاغل اعم از رسمی، پیمانی و قراردادی به همراه افراد تحت تکفل آنان پرداخت حق بیمه ماهانه از مجموع مبلغ 275 هزار تومان ( به مبلغ 91.600 تومان برای هر نفر سهم کارمند و مبلغ 183.400 هزار تومان (صد و هشتاد و سه هزار و چهارصد تومان) برای هر نفر سهم دستگاه، تحت پوشش قرار می گیرد.

نکته: حق بیمه ماهانه مربوط به والدین تمامی کارکنان و همسر کارکنان خانم شامل سهم دستگاه نمی شود و حق بیمه مربوطه به صورت کامل از حقوق بیمه شده اصلی کسر خواهد شد.

شرایط و مفاد بیمه دانا فرهنگیان

شرایط و مفاد بیمه دانا فرهنگیان اینگونه است که :

🔴 کارکنان سازمان‌ های وابسته همچون سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، نهضت سواد آموزی، سازمان توسعه مشارکت‌های مردمی، سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، دانشگاه شهید رجایی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و… همانند سنوات گذشته و به شرط تامین و پرداخت صددرصد حق بیمه می‌توانند تحت پوشش قرار گیرند.

🔴 کارکنان باید بدون حق انتخاب، همسر و فرزندان خود را تحت پوشش قرار دهند، در غیر این صورت امکان پوشش افراد گزینشی از سوی بیمه گر میسر نخواهد بود. مسئولیت پرداخت هرگونه اختلاف حق بیمه با تعداد بیمه شدگان به عهده ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها خواهد بود.

🔴 انعقاد هرگونه قرارداد با سایر شرکت‌های بیمه و خارج از توافقات اعلامی ممنوع است. همچنین نظر به اهمیت موضوع ضروری است در هریک از ادارات کل آموزش و پرورش و مناطق تابعه، مسئولین فناوری اطلاعات، کارشناسان دفاتر بودجه، کارشناسی امور مالی نهایت همکاری را در خصوص امور مربوط به قرارداد با مسئولین اجرایی قرار داد (ادارات رفاه و پشتیبانی) جهت اجرای مناسب آن به عمل آورند.

🔴 بیمه شدگان شامل کارکنان رسمی، پیمانی و یا قراردادی داوطلب بیمه درمان تکمیلی که به منظور تمام وقت در استخدام بیمه گزار، به همراه تمامی افراد تحت تکفل بیمه شده اصلی می باشند.

🔴 کارکنان باید بدون حق انتخاب، همسر و فرزندان خود را تحت پوشش قرار دهند در غیر این صورت امکان پوشش افراد گزینشی از سوی بیمه گر میسر نخواهد بود.

🔴 ادارات کل آموزش و پرورش استانها باید هر ماه نسیبت به جمع اوری مبالغ حق بیمه های پرداختی بیمه شدگان و واریز آن به حساب بانک ملت شعبه فردوسی اقدام نمایند.


ثبت نام بیمه تکمیلی فرهنگیان۱۴۰۱


سایت بیمه دانا فرهنگیان

متقاضیان فرهنگی که می خواهند برای دریافت بیمه تکمیلی ثبت نام کنند باید به صورت اینترنتی و در سایت بیمه دانا فرهنگیان apps1.dana-insurance.ir خود را انجام دهند. بدین منظور معلمان باید در سایت بیمه دانا اطلاعات خواسته شده را ثبت نام نمایند.

 

تعهدات بیمه دانا

پیگیری اعتراضات بیمه تکمیلی فرهنگیان

فرهنگیان عزیز می توانند در مهلت مشخص شده نسبت به ثبت نام برای بیمه تکمیلی خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است که طرف قرار داد در طرح بیمه تکمیلی فرهنگیان،‌ بیمه دانا است. با ثبت نام و فعال شدن بیمه تکمیلی برای فرهنگیان،‌ در صورتی که بیمه شوندگان به خسارت دریافتی از سوی بیمه گذار خود دارند،‌می توانند به دو شیوه نسبت به پیگیری اعتراضات بیمه تکمیلی فرهنگیان،‌ اقدام نمایند.

شیوه اول مراجعه به سامانه پیگیری اعتراضات بیمه تکمیلی فرهنگیان، و شیوه دوم تماس با تلفن پیگیری اعتراضات بیمه تکمیلی فرهنگیان.

سامانه پیگیری اعتراضات بیمه تکمیلی فرهنگیان، سایت رفاپ به نشانی rfap.ir می باشد. اگر فرهنگیان راجع به پرداخت خسارت خود اعتراض دارند، می‌توانند مدارک خود را به صورت آنلاین یا آفلاین در سامانه مذکور بارگذاری کنند تا همکاران ارزیاب بررسی کرده و پاسخ افراد را در سریع‌ ترین زمان ممکن بدهند. شرکت بیمه‌ گر نیز ملزم به تمکین از نظرات و داوری عملکرد ارزیابان است.

راهنمای ثبت اعتراضات بیمه تکمیلی فرهنگیان در سامانه رفاپ

 • ابتدا لازم است به سامانه رفاپ با آدرس rfap.ir مراجعه کنید.  در صفحه اصلی مطالبق تصویر روی گزینه اعتراض به پرونده خسارت،‌ کلیک کنید.

بیمه تکمیلی فرهنگیان

 • وارد صفحه جدید می شودی که در آن باید اطلاعات مشخص شده در تصویر را وارد کرده و در پایان مدارک و مستندات خود به منظور اعتراض به پرونده را بارگزاری نمایید و در پایان روی گزینه ثبت،‌ کلیک کنید.

اعتراض بیمه تکمیلی فرهنگیان

بدین ترتیب،‌ اعتراض شما به میزان خسارت همراه مدارکی که ارائه کردید،‌ به ارزیاب پرونده ارسال خواهدشد و پس از بازبینی مجدد،‌ شما را از نتیجه مطلع خواهند کرد.

مهلت مجدد ثبت نام بیمه دانا فرهنگیان

مهلت ثبت نام بیمه دانا فرهنگیان مجدد تمدید شد.

مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از اعلام زمان ثبت نام مجدد فرهنگیان شاغل برای بهره‌مندی از پوشش بیمه درمان تکمیلی خبر داد.

به گفته سعید مقدم زاده در پی درخواست‌های مکرر فرهنگیان برای ثبت نام در بیمه درمان تکمیلی و با هماهنگی های صورت گرفته با شرکت بیمه‌گر مقرر شده است مهلت مجدد ثبت نام بیمه دانا فرهنگیان از روز سه شنبه 1402/08/03 تا 1402/08/10 سامانه شرکت «بیمه دانا» جهت ثبت نام این دسته از فرهنگیان در دسترس قرار بگیرد.

با توجه به‌ تمدید مجدد مهلت ثبت نام بیمه دانا فرهنگیان، این زمان مجدداً تمدید نخواهد شد. زمان اعلام شده، فرهنگیان باید با مراجعه به سامانه شرکت بیمه دانا نسبت به ثبت نام جهت بهره مندی از پوشش بیمه درمان تکمیلی اقدام کنند.

مقدم زاده تاکید کرد: کلیه افراد متقاضی بیمه درمان تکمیلی از تاریخ ۱ تیر۱۴۰۲ تحت پوشش قرار گرفته و بر این اساس نسبت به کسر معوقات ماه‌های قبل از حقوق آنان اقدام خواهد شد.

دانلود ابلاغیه بیمه دانا فرهنگیان

برای دیدن جزییات بیشتر از نحوه و شرایط بیمه تکمیلی و افراد تحت تکفل و غیره می توانید به دانلود ابلاغیه بیمه دانا فرهنگیان ۱۴۰۲ – ۱۴۰۲ بپردازیذ.

برای دریافت فایل pdf ابلاغیه بیمه دانا فرهنگیان روی لینک زیر بزنید.


برای مشاهده اطلاعات بیشتر در خصوص میزان و عوامل بیماری هایی که شامل بیمه تکمیلی می شود شیوه نامه اجرایی بیمه دانا فرهنگیان را دانلود کنید

برای دریافت فایل pdf شیوه نامه بیمه دانا فرهنگیان روی لینک زیر بزنید.

ما در این مطلب در خصوص بیمه تکمیلی معلمان و کارکنان آموزش و پرورش صحبت کردیم. اگر در این باره سوالی داشتید می توانید با کارشناسان مجرب مجموعه بزرگ مشاور گروپ با شماره 9099071613 تماس بگیرید.

♦️ با توجه به تغییر بیمه تکمیلی درمان همکاران فرهنگی شاغل از آتیه سازان به دانا، نکات زیر جهت تسریع در ثبت نام مزید امتنان است.

✅همکاران آقا می بایست تمام اعضای خانواده از جمله همسر و فرزندان خود را تحت پوشش بیمه خود قرار دهند.

❗️درصورت اشتغال همسر در سایر ادارات و دارا بودن بیمه تکمیلی در اداره متبوع، الزامی برای بیمه کردن آنها توسط همکار آقا وجود ندارد.

❗️در صورت تاهل، اشتغال و سرباز بودن فرزندان (فرزندان پسر) امکان پوشش وجود ندارد.

✅همکاران خانم می‌توانند فقط خود را تحت پوشش بیمه قرار دهند، اما در صورت تمایل برای تحت پوشش قرار دادن فرزندان می بایست همه فرزندان را ثبت نام نمایند.

✅در صورتی که زوجین فرهنگی شاغل باشند، امکان ثبت جداگانه برای آنها وجود دارد.

✅مبلغ حق بیمه برای بیمه شده اصلی و افراد تحت پوشش (فرزندان همه ی همکاران آقا و خانم و همچنین همسرِ همکاران آقا) ۹۱۶/۰۰۰ ریال می باشد.

✅مبلغ حق بیمه برای تحت پوشش قرار دادن والدین (تمام همکاران آقا و خانم) و همسران تمام کارکنان خانم ۲/۷۵۰/۰۰۰ میباشد.

✅مهلت ثبت نام بیمه تکمیلی تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۴/۱۵ بوده و با توجه به دستورالعمل فعلی، امکان‌ تمدید وجود نخواهد داشت.

✅همه همکاران محترم با دقت لازم اقدام به ثبت نام و یا ویرایش اطلاعات نمایند و تمام فیلدهای خالی از جمله آدرس منزل را تکمیل نموده، همچنین به هنگام ثبت شماره شناسنامه، دقت نمایند با کد ملی یکسان نباشد. ( در صورت متفاوت بودن شماره شناسنامه و کد ملی )

✅درصورت مغایرت در اطلاعات وارده، به هنگام تایید در منطقه درخواست همکار مردود و مجددا جهت اصلاح برگشت داده می‌شود، مراتب برگشت از طریق پیامک اطلاع رسانی شده و می بایست همکاران محترم مجددا اطلاعات وارده را ویرایش نمایند.

✅عدم ثبت اطلاعات در سامانه مذکور به منزله ی انصراف از عضویت بیمه تکمیلی بوده و پس از خاتمه زمان ثبت نام مسوولیت به عهده همکاران خواهد بود.

✅جهت عضویت و ثبت اطلاعات بیمه تکمیلی به آدرس https://apps1.dana-insurance.ir مراجعه و ابتدا اطلاعات خود، سپس اطلاعات افراد تحت تکفل را تکمیل و در پایان با انتخاب گزینه تایید و وارد نمودن کد ۶ رقمی پیامک شده، اقدام به تایید نهایی درخواست نمایند.

سوالات متداول بیمه دانا فرهنگیان

در خصوص روش بیمه‌ای، تعهدات، خدمات و … همواره سؤالاتی در ذهن فرهنگیان وجود دارد لذا کارشناسان مجرب مجموعه مشاور گروپ در راستای اطلاع‌رسانی دقیق به فرهنگیان سوالات متداول بیمه دانا فرهنگیان را همراه با پاسخ‌های آن‌ها برای شما عزیزان ارائه کرده است. این پرسش‌ها و پاسخ‌ها به شرح زیر است:


 1. چه خدماتی در بیمه درمان تکمیلی فرهنگیان سقف‌دار است؟
 2. مهم‌ترین وظایف شرکت مجری قرارداد چیست؟
 3. مهم‌ترین ویژگی تعهدات درمانی ارائه‌شده در روش صندوقی چیست؟
 4. چه خدماتی در بیمه درمان تکمیلی فرهنگیان بدون سقف ارائه می‌شود؟
 5. آیا در قرارداد جدید تعداد بیمارستان‌ها و مراکز درمانی طرف قرارداد افزایش می‌یابد؟
 6. چرا خدمات دندانپزشکی ارائه نمی‌شود؟
 7. چرا بیمه درمان تکمیلی فرهنگیان به بیمه‌های پایه واگذار نمی‌شود؟
 8. تصویب نرخ حق بیمه دانا فرهنگیان چگونه صورت می‌گیرد؟
 9. قرارداد بیمه دانا فرهنگیان سال جدید چه تفاوتی با سال‌های قبل دارد؟
 10. نحوه پذیرش بیمه‌شدگان در مراکز درمانی طرف قرارداد به چه صورت است؟
 11. با بیمه دانا فرهنگیان ویزیت پزشکان به‌صورت رایگان در چه مراکزی اعمال می‌شود؟
 12. در صورت مراجعه به مراکز غیر طرف قرارداد بیمه دانا فرهنگیان هزینه‌ها چگونه پرداخت می‌گردد؟
 13. بیماران خاص شامل چه بیمارانی می‌شود؟
 14. پرداخت هزینه داروهای درمان بیماران خاص چگونه است؟
 15. چگونه می‌توانیم عضو بیمه دانا فرهنگیان شویم؟

❓زمان ثبت نام بیمه تکمیلی دانا فرهنگیان چه روزی است؟

✔️ مهلت مجدد ثبت نام بیمه تکمیلی فرهنگیان از روز سه شنبه 1402/08/03 تا 1402/08/10 ادامه خواهد داشت.

❓نحوه ثبت نام در سایت بیمه دانا فرهنگیان به چه صورت می باشد؟

✔️ در خصوص نحوه ثبت نام بیمه ی تکمیلی فرهنگیان و همچنین سایت ثبت نام بیمه دانا فرهنگیان dana-insurance.com در متن توضیح داده ایم.

❓در هنگام ورود به سامانه ثبت نام بیمه تکمیلی فرهنگیان دچار مشکل شده ام چه کار کنم؟

✔️ در صورت بروز مشکل در هنگام ثبت نام اینترنتی می توانید از مشاور گروپ راهنمایی بگیرید.

5/5 - (3 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه بیمه دانا فرهنگیان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. علی

  سلام چطوری انصراف بدم ازاین بیمه بی دردنخور

  پاسخ
 2. فرهاد پنداموز

  سلام خسته نباشی برای بیمه تکمیلی رانندگان هستم بیمارستان نوبت عمل دارم ثبت نشده تشکر قدرانی کمک همکاری شما هستیم

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی