ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه 1401

ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه 1401

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

داوطلبانی که قصد ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه 1401 را دارند، باید دارای یکسری شرایط عمومی و اختصاصی برای ثبت نام باشند. ثبت نام آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش کشور انجام می شود. متقاضیان لازم است به منظور تکمیل فرم ثبت نام و پرداخت هزینه به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و ثبت نام خود را به صورت غیرحضوری انجام دهند. به منظور آگاهی بیشتر داوطلبان، شرایط، مدارک، هزینه ثبت نام، منابع آزمون ، زمان برگزاری و زمان ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه در این مقاله ارائه داده شده است. با ما همراه باشید.

آزمون وکالت قوه قضاییه

داوطلبان متقاضی اخذ پروانه وکالت ، در صورت دارا بودن شرایط لازم می توانند در آزمون وکالت قوه قضاییه ثبت نام و شرکت نمایند. تمامی مراحل ثبت نام، پرداخت هزینه و اعلام نتایج آزمون به صورت غیرحضوری و از طریق سایت سنجش انجام می شود. داوطلبان لازم است در بازه اعلام شده به منظور ثبت نام و بارگذاری مدارک به سایت sanjesh.org مراجعه نمایند.

داوطلبان برای ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه باید دارای یکسری شرایط اختصاصی و شرایط سنی باشند که در ادامه بیان شده است. براساس اخبار منتشر شده ، آزمون وکالت قوه قضاییه 1401، در تاریخ 19 شهریورماه برگزار خواهد شد.

زمان ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه 1401

زمان ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه 1401 ، از تاریخ 6 مرداد ماه آغاز شده است. متقاضیان لازم است از تاریخ 6 الی 12 مرداد 1401 با مراجعه به سایت سنجش نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اقدام نمایند. تاکنون اطلاعیه ای در رابطه با تمدید زمان ثبت نام آزمون وکلای قوه قضاییه منتشر نشده است لذا لازم است متقاضیان در زمان اعلام شده ثبت نام خود را انجام دهند و نام نویسی خود را به روزهای پایانی موکول ننمایند.

در صورت تمدید زمان ثبت نام آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه 1401، این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

شرایط آزمون وکالت قوه قضاییه

شرایط آزمون وکالت قوه قضاییه 1401 در ادامه بیان شده است. داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه که در ادامه بیان شده است، می توانند تا 12 مرداد ماه 1401 با مراجعه به سایت سنجش ثبت نام خود را انجام دهند. داوطلبان توجه داشته باشند، شرکت در آزمون وکالت قوه قضاییه برای افرادی که در زمان آزمون حداقل شرط سنی را ندارند اما در زمان صدور پروانه واجد شرایط حداقل شرط سنی شوند، بلامانع است.

شرایط ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه 1401 به صورت زیر است:

شرایط آزمون وکالت قوه قضاییه 1401
دارا بودن تابعیت ایرانی داشتن حداقل 24 سال تمام شمسی و حداکثر 65 سال تمام شمسی در زمان صدور پروانه (متولدین از 1378/06/01 تا 1379/06/01)
دارا بودن دانشنامه لیسانس یا بالاتر در رشته حقوق یا دانشنامه لیسانس در رشته فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح کسانی که فاقد مدرک کارشناسی حقوق، فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح بوده و فقط دارای مدارک بالاتر آن هستند حق شرکت در آزمون را ندارند؛ بنابراین از ارائه مدارک بالاتر به جای مدارک کارشناسی عنوان شده خودداری نمایند.

مدارک ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه

داوطلبان لازم است مدارک ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه را که در ادامه بیان شده را تهیه نموده و هنگام ثبت نام در سامانه بارگذاری نمایند. هنگام بارگذاری مدارک ثبت نام دقت لازم را داشته باشید. مدارک آزمون وکالت قوه قضاییه به صورت زیر است:

 • یک قطعه عکس 4*3 با زمینه روشن و رعایت شئونات اسلامی
 • اسکن تمامی صفحات شناسنامه
 • کارت ملی
 • گواهی فراغت از تحصیل معتبر در مقطع کارشناسی رشته حقوق (گرایش های مختلف حقوق و فقه و مبانی حقوق اسلامی)
 • کارت پایان خدمت و گواهی معافیت دائم (برای داوطلبان آقا)
 • پروانه وکالت ویژه دارندگان پروانه وکالت که برای تغییر حوزه قضایی محل فعالیت در آزمون شرکت می کنند.

ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه

راهنمای ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه از طریق سایت سازمان سنجش به صورت تصویری در ادامه بیان شده است. ثبت نام منحصرا به صورت الکترونیکی می باشد و متقاضیان لازم است از طریق درگاه اطلاع رسانی سنجش نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند. ثبت نام به غیر از روش فوق غیر قابل قبول بوده و این دسته از متقاضیان مجاز به شرکت در آزمون نمی باشند.

مراحل ثبت نام آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه 1401:

 • برای ثبت نام آزمون وکلای قوه قضاییه به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و از طریق منوی سمت راست گزینه "سایر آزمون های استخدامی" را انتخاب کنید:

ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه

 • سپس بر روی لینک "ثبت نام آزمون وكالت مرکز وکلا قوه قضائیه سال 1401" کلیک نمایید:

ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه

 • بر روی گزینه "خرید کارت اعتباری" کلیک کنید:

ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه

 • برای "خرید سريال ثبت نام آزمون وكال قوه قضایيه سال 1401" اطلاعات خواسته شده را وارد کنید و بر روی گزینه "تایید و ادامه" کلیک کنید:

** با هر کارت اعتباری صرفا می توان يکبار ثبت نام کرد.

ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه

 • پس از پرداخت هزینه و دریافت سریال ثبت نام به صفحه نخست بازگردید و بر روی گزینه "تایید و ادامه - گام بعدی" کلیک کنید:

ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه

 • شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده و کد امنیتی تصویر را وارد کنید:

ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه

 • پس از ورود به سامانه ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه، تصاویر مدارک را بارگذاری نمایید و اطلاعات خواسته شده را به دقت وارد کنید. در انتها کد رهگیری 16 رقمی و شماره پرونده 6 رقمی را دریافت نمایید.

*** ثبت نام شما زمانی تکمیل گردیده که در مراحل ثبت نام از سیستم شماره پرونده 6 رقمی  و کد پیگیری 16 رقمی دریافت نمایید.

هزینه ثبت نام آزمون وکلای قوه قضاییه :

هزینه ثبت نام مبلغ 2/500/000 ریال معادل دویست و پنجاه هزار تومان می باشد که به صورت اینترنتی از طریق سایت سنجش قابل پرداخت است.

ورود به سایت ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه 


منابع آزمون وکالت قوه قضاییه

منابع آزمون وکالت قوه قضاییه سال 1401 شامل حقوق مدنی، آیین دادرسی مدنی، آیین دادرسی کیفری، حقوق تجارت، حقوق جزای عمومی و اختصاصی، فقه، حقوق اساسی و حقوق ثبت می باشد.

داوطلبانی که سال‌ های گذشته در آزمون وکالت قوه قضاییه شرکت کردند، باید بدانند که طبق اصلاحات جدید «حقوق اساسی» جزء منابع جدید این آزمون از سوی مرکز اعلام شده است.

زمان برگزاری آزمون وکلای قوه قضاییه

زمان برگزاری آزمون وکلای قوه قضاییه در تاریخ 1401/06/19 اعلام شده است. متقاضیان به منظور دریافت کارت ورود به جلسه آزمون وکالت قوه قضاییه می توانند از روز سه شنیه مورخ 16 شهریورماه به سایت سنجش مراجعه نموده و کارت خود را دریافت نمایند. به همراه داشتن کارت ورود به جلسه آزمون وکلای دادگستری الزامی است.

دفترچه ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه 1401


راهنمای ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه 1401 در این مقاله بیان شد. ثبت نام داوطلبان به صورت اینترنتی از تاریخ 6 الی 12 مرداد انجام می شود. برای آگاهی از جزئیات ثبت نام و نحوه برگزاری آزمون وکلای قوه قضاییه می توانید با کارشناسان مجموعه به شماره 9099071614 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

سوالات متداول

سایت ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه چسیت؟

ثبت نام داوطلبان از طریق سایت سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می شود.

ثبت نام آزمون وکلای قوه قضاییه تا چه زمانی ادامه دارد؟

داوطلبان از 6 تا 12 مرداد با مراجعه به سایت سنجش می توانند ثبت نام خود را انجام دهند.

شرایط سنی ثبت نام آزمون وکلای قوه قضاییه 1400 چیست؟

داشتن حداقل 24 سال تمام شمسی و حداکثر 65 سال تمام شمسی در زمان صدور پروانه (متولدین از 1377/06/01 تا 1378/06/01)

4.2/5 - (5 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون وکالت قوه قضاییه 1401

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش
نصب اپ دانش آموزی