شرایط ثبت نام در آزمون مدرسان معارف اسلامی – طرح 4000

شرایط ثبت نام در آزمون مدرسان معارف اسلامی - طرح 4000

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام در آزمون مدرسان معارف اسلامی – طرح 4000

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، شرایط ثبت نام در آزمون مدرسان معارف اسلامی – طرح 4000 به شرح ذیل اعلام می شود. منابع آزمون مذکور ، شرایط عمومی ، شرایط اختصاصی، افراد مجاز شرکت در آزمون و دیگر اطلاعات مربوطه در این مقاله به طور کامل توضیح داده خواهد شد.

ثبت نام در آزمون مدرسان معارف اسلامی – طرح 4000

مدرسان دانشگاه جامع علمی کاربردی مشمول (طرح 4000) می توانند  در انتهای مقاله نسبت به تهیه منابع و مطالعه آن تا زمان آزمون اقدام نمایند.در صورت نیاز به توضیحات بیشتر می توانید با مسئولان امور مدرسان مستقر در مجموعه بزرگ مشاور گروپ در ارتباط با دفتر نهاد رهبری دانشگاه جامع علمی کاربردی تماس حاصل نمایند.

در خصوص دفترچه آزمون، نحوه ثبت‌نام متقاضیان در سایت سازمان سنجش آموزش کشور  اطلاعیه هایی منتشر می شود، همچنین شما عزیزان از طریق سایت دفتر نهاد رهبری دانشگاه به نشانی nahad.uast.ac.ir امکان دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص آزمون مدرسان معارف اسلامی – طرح 4000 را خواهید داشت.

شرایط عمومی ثبت نام در آزمون مدرسان معارف اسلامی – طرح 4000

 1. تابعیت کشور جمهوري اسلامی ایران
 2. اعتقاد و التزام به احکام اسلام ، مذهب رسمی و قانون اساسی کشور
 3. احراز دلبستگی، نسبت به نظام جمهوري اسلامی ایران
 4. عدم اشتهار به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و آموزشی
 5. برخورداري از حسن ظاهر، سلامت و توانایی جسمی متناسب
 6. دارا بودن حداکثر 50 سال سن در هنگام مراحل مقدماتی جذب، براي تمامی متقاضیان (موسوم به مجوز طرح 4000)
 7. دارا بودن مجوز موقت تدریس دروس معارف اسلامی
 8. داشتن کد مدرسی فعال در دانشگاه جامع علمی کاربردي
 9. تسلّط بر روخوانی، روانخوانی، مفاهیم قرآن کریم و احکام عمومی مورد رجوع
 10. تاهل(ویژه آقایان)

شرایط اختصاصی ثبت نام در آزمون مدرسان معارف اسلامی – طرح 4000

 1.  قبولی در آزمون کتبی سازمان سنجش
 2. تأیید صلاحیتهاي عمومی:
  کلیه متقاضیانی که درآزمون کتبی پذیرفته میشوند براي بررسی صلاحیتهاي عمومی به هستۀ گزینش استادان معارف اسلامی ، در صورت تأیید صلاحیت توسط هستۀ نهاد معرفی و پس از ثبت نام در سایت گزینش به نشانی gozinesh.nahad.ir ، به عنوان پذیرفته شده تلقّی و مجوز تدریس آنان صادر خواهد شد.

تبصره 1: فرآیند بررسی صلاحیت عمومی متقاضیان به صورت متمرکز خواهد بود که مراحل آن بعد از اعلام نتایج آزمون ازطریق وبسایت دفتر نهاد دانشگاه جامع علمی کاربردي به نشانی nahad.uast.ac.ir  اطلاع رسانی خواهد شد.

تبصره 2: در صورت صدور رأي عدم اولویت تدریساز سوي گزینش براي متقاضی، کلیه مراحل قبلی، ملغی تلقی می شود و متقاضی مجاز به تدریس دروس معارف اسلامی نخواهد بود. شرکت یا قبولی در آزمون کتبی هیچگونه حقی براي متقاضی ایجاد نمی نماید.

افراد مجاز به شرکت در آزمون

 • مدرسان طرح 4000 که داراي کد مدرسی فعال هستند.تبصره 1: مدرسانی که کد مدرسی ایشان به دلیل عدم تدریس بیش از 4 نیمسال متوالی غیرفعال شده است، به شرط تأیید واحد استانی و دارا بودن سایر شرایط شرکت در آزمون، مجاز به شرکت در آزمون می باشند.
 • مدرسانی که مجوز معاونت آموزشی و پژوهشی نهاد رهبري را حداقل در یکی از گرایشها دارا می باشند و در گرایش دیگري نیز مایل به اخذ مجوز هستند (به شرط رعایت شرایط شرکت در آزمون و رعایت تطابق رشته تحصیلی با گرایش انتخابی).
 • دانش آموختگان دانشگاهی:
  کارشناسی ارشد مرتبط (جدول شماره 1- رشته هاي مجاز و گرایشهاي آزمون)
 • دانش آموختگان حوزوي: ·
  دارا بودن مدرك علمی سطح 3 حوزه علمیه و سابقۀ حداقل 3 سال شرکت در درس خارج فقه و اصول (با ارائه مدارك معتبر)

صدور مجوز فعالیت
بعد از قبولی متقاضی در آزمون کتبی و تایید نهایی معاونت آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبري در دانشگاهها، کد مدرسی معارف اسلامی وي توسط رئیس کمیته معارف اسلامی دانشگاه براي یکسال فعال خواهد شد.

حوزههاي برگزاري آزمون
بر اساس مصوبات کمیته معارف دانشگاه، آزمون به صورت متمرکز در شهر تهران برگزار خواهد شد؛ مگر اینکه تعداد و پراکندگی ثبت نام کنندگان ، امکان در نظر گرفتن شهرهاي دیگر را به عنوان حوزه برگزاري، فراهم آورد. بنابر این حوزههاي قطعی برگزاري آزمون کتبی متناسب با تعداد و پراکندگی متقاضیان، پس از ثبت نام متقاضیان در سایت سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع رسانی خواهد شد.

تذکرات مهم

 1. متقاضیان در صورت مجاز بودن به انتخاب دو گرایش (مطابق جدول شماره 1- رشته هاي مجاز و گرایشهاي آزمون) میتوانند حداکثر در دو گرایش براي شرکت در آزمون ثبت نام نمایند.
 2. هزینه هاي صلاحیت عمومی متقاضیان پذیرفته شده در آزمون متعاقبا اعلام خواهد شد.
 3. در صورتی که در هریک از مراحل جذب و گزینش (حتی پس از قبولی در آزمون) مشخص شود که متقاضی فاقد یک یا چند شرط از شرایط اعلامی بوده و یا اطلاعات غیر معتبر ارائه داده است، تمام مراحل جذب وي کان لم یکن محسوب میشود و حق هیچگونه اعتراضی نخواهد داشت.
 4.  مبلغ ثبت نام تحت هیچ شرایطی قابل استرداد نیست.
 5. نتیجه آزمون از طریق وب سایت سازمان سنجش آموزش کشور و نیز وبسایت دفتر نهاد دانشگاه جامع علمی کاربردي به نشانی  nahad.uast.ac.ir  به متقاضیان اعلام میگردد.

جهت دانلود منابع آزمون کتبی مدرسان معارف دانشگاه جامع علمی کاربردی (طرح ۴۰۰۰) کلیک کنید

داوطلبان درصورت لزوم می‌توانند سوال یا سوالات خود را در این خصوص دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مدرسان معارف اسلامی همه روزه حتی ایام تعطیل با بخش مشاوره و پاسخگویی این سازمان و یا شماره ‌تلفن ‌۹۰۹۹۰۷۱۶۱۳  بدون اضافه کردن پیش شماره و صفر در میان بگذارند.

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه شرایط ثبت نام در آزمون مدرسان معارف اسلامی – طرح 4000

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

قبولی تضمینی کنکور ۱۴۰۳
نصب اپ دانش آموزی