برنامه ریزی کنکوری | نکات مهم برنامه ریزی که میگویند احتمال قبولی تان چقدر است

برنامه ریزی کنکوری

جهت مشاوره در زمینه برنامه ریزی کنکوری | نکات مهم برنامه ریزی که میگویند احتمال قبولی تان چقدر است

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

برنامه ریزی کنکوری : چگونه درس بخوانم؟ – برنامه ریزی خوب – چه منبعی ؟ در طی سال های مشاوره و برنامه ریزی ،همیشه چند سوال بیش از سوالات دیگر در همایش ها و تلفنی از من پرسیده شده است.


برنامه ریزی کنکوری


برنامه ریزی کنکوری :  این روزها با توجه به تصویب طرح سنجش و پذیرش دانشجویان و قانون شدن آن پاسخ به این سوالات ،اهمیت خاصی یافته است.بر اساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو ،متقاضیان از سال دوم دبیرستان (سال اول دوره دوم متوسطه)تا سال چهارم (سال آخر دوره دوم نتوسطه)بر اساس تاثیر معدل درگیر کنکور می شوند و طی پنج سال آینده 85 درصد از ظرفیت دانشگاه ها بر اساس سوابق تحصیلی (معدل)پذیرش خواهند کرد.

به این ترتیب در سه سال آخر ،داوطلبان باید به فکر ارتقا معدل خود باشند.در این مقاله به پاسخگویی به سه سوال تکراری داوطلبان می پردازیم.

برنامه ریزی کنکوری : چگونه درس بخوانم؟

برنامه ریزی کنکوری : طی سال هایی که به مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی پرداخته ام تقریبا روزی نبوده که با سوالاتی همچون ((چگونه درس بخوانم تا در کنکور موفق شوم)) و ((چگونه درس بخوانم تا معدل بالا بیاورم)) مواجه نشده باشم.باور کنید پاسخ دادن به این سوالات از جمله سخت ترین کارهای زندگی ام بوده است .برنامه ریزی کنکوری /

چون چند مشکل اساسی وجود دارد .من همیشه از دوستانی که پس از شنیدن این سوال سریعا به جواب دادن و ارائه راهکار می پردازند در حیرت بوده ام.زیرا جواب دادن به این سوال به اندازه راه رفتن روی آب سخت است.اما این مشکلات اساسی چیست؟

برنامه ریزی کنکوری : مهم ترین مورد این است که پرسش کننده سوال ،سوالی با ماهیت کاملا غلط پرسیده است که حال منتظر جواب شماست .اگر جواب واقعی را بگویید احتمال این که متهم به سودجویی مالی شوید وجود دارد .البته من پس از تشریح اشکالات ،جواب واقعی را می گویم اما چرا ماهیت سوال غلط است؟

چون وقتی می گویید ((چطور در کنکور موفق شوم ))یا ((چطور معدل بالا بیاورم ))سوالی از چند ماه بعد پرسیده اید که جواب آن یک فرآیند است.این سوال شبیه این مورد است :((اگر من بخواهم 50 کیلو وزن را در سه ماه آینده کم کنم بگویید همین الان چه کار کنم؟))آن هم بدون این که بگویید همین الان چه کار کنم؟))آن هم بدون این که متخصص،وزن کنونی،عادات غذایی،ورزش کردن یا نکردن،ارثی بودن یا نبودن چاقی و . . . من را بداند.برنامه ریزی کنکوری/

برنامه ریزی کنکوری : هیچ انسانی حتی نمی تواند فردای خود را پیش بینی کند چه برسد به چند ماه بعد،خیلی وقت ها برای فردای مان برنامه ریزی می کنیم اما فقط با یک سرماخوردگی ساده همه چیز بهم می خورد .مطمئن باشید کسانی که برای این سوال در لحظه پرسش راهکار ارائه می کنند در تخصصی به نام مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی هنوز پخته نشده اند.جواب واقعی به این سوال که ((چطور درس بخوانم)).داشتن برنامه ریزی است اما پاسخ به این که آیا این برنامه را خود محصلان می توانند برای خود بنویسند و تا موفقیت در کنکور یا ارتقای معدل پیش بروند ،در اغلب موارد منفی است به همین دلیل به محصلان همیشه توصیه می کنم شما اجرا کننده خوبی باشید.من به جای شما فکر می کنم و سیستم من و شما این موفقیت را به دست می آورد.

برنامه ریزی کنکوری  : برنامه ریزی خوب

سوال دیگری که بارها شنیده می شود این است :چطور برنامه ریزی خوب داشته باشم؟

روزی یکی از دوستان را در برنامه رسانه ای دیدم که می گفت:برای برنامه 200روزه با من تماس بگیرید و از هم اکنون تا روز کنکور را دریافت کنید فقط می توانم یک جمله بگویم :

این عزیز ،غیبگو بود!چطور می توان از الان تا 200 روز بعد را فقط یک برنامه دید؟

زمانی که ما به طراحی یک برنامه 15 روزه برای محصلان می پردازیم اجرای آن معمولا با آنچه پیش بینی شده یکسان از آب در نمی آید و باید در 15 روز بعدی تغییراتی در برنامه ایجاد کرد تا بتوان برنامه را در مسیر موفقیت ادامه داد . پس این سوال هم اشتباه است .برنامه ریزی کنکوری/

شما باید بپذیرد برنامه ریزی و مشاوره ،یک تخصص است.

چه منابعی باعث ارتقای معدل و قبولی تضمینی در کنکور میشن؟

برنامه ریزی کنکوری :  این که از چه منابعی برای ارتقای معدل یا برای موفقیت در کنکور استفاده کنیم ، سومین سوال پرتکرار محصلان است.چند روز پیش مراجعان زیادی برای انتخاب رشته مراجعه کرده بودند،نکته تاسف بار مشترکی در میان کسانی که رتبه خوبی کسب نکرده بودند وجود داشت :

یا هیچ کاری برای موفقیت در کنکور نکرده بودند یا چند 10 میلیون تومان خرج کرده بودند . آن فردی که در ((رقابت سنگین))؛ از منابع آسان ساز و با کیفیت راه موفقیت هیچ کمکی نمی گیرد که تکلیفش مشخص است.

وقتی می گویم رقابت سنگین واقعا سنگین است زیرا اغلب محصلان برای بهترین دانشگاه های روزانه و بهترین رشته ها وارد این عرصه می شوند.

در رشته ای مثل تجربی تعداد قبولی در کل رشته های روزانه در کشور و کل رشته ها (نه رشته های برتر و نه دانشگاه ها و شهرهای باامکانات )، از 25 داوطلب شرکت کننده ،1 نفر شانس قبولی دارد .

از طرف دیگر ، افرادی که چند 10 میلیون تومان هزینه کلاس های خصوصی یا منابع دیگر کرده بودند باز هم نتیجه ای که گرفتند یک رتبه بد بود.نتیجه درس خواندن غلط ! واقعا مهم است که شما مشاوره و برنامه ریزی خبره داشته باشید.

برنامه ریزی کنکوری : وظیفه مشاوره تحصیلی این است که علاوه بر نگه داشتن شما در شرایط مناسب روحی ، هماهنگی در برنامه ریزی و توازن و تناسب بین دروس مورد مطالعه را ایجاد کند و براساس منحنی فراموشی دوره ها ، بازخوانی ها و مرورها را در برنامه درسی شخصی شما قرار دهد و با تکنیک های اصیل مشاوره و برنامه ریزی ،شما را در ارتقا معدل و موفقیت در کنکور کمک کند.

پس قبل از این که به سراغ منابع یادگیری از جمله کلاس ، فیلم های آموزشی ،کتاب و. . .بروید ابتدا ناخدای کشتی خود را پیدا کنید که بتواند شما را به سر منزل مقصود برساند.

اما ویژگی منبع خوب ؛ به روز بودن ، قابل فهم بودن و انعطاف پذیری در زمان استفاده از آن نکات مهم دیگری است که در این مقاله نمی گنجد . هرجا هستی آسمان دلت آبی و آرزوهایت برآورده. . . .

 دکتر سید آرش حیدری – پزشکی اصفهان


رتبه های برتر


مرکز مشاور گروپ در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

  • منابع کنکور سراسری 98 ، معرفی بهترین کتب به عنوان منابع کنکور 98
  • منابع کنکور تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان توسط تخصصی ترین مشاوران جهت کسب رتبه برتر
  • مقایسه آزمون های آزمایشی و مقایسه کلاس های کنکور به صورت تخصصی برای شرایط شما
  • مشاوره تلفنی در رابطه با معرفی منابع کنکور و هر سؤالی پیرامون این موضوع
  • برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد منابع کنکور سراسری 98 میتوانید در کانال مشاور گروپ عضو شوند.

کارشناسان گروه مشاوره تحصیلی مشاور گروپ با تحقیقاتی که روی منابع مطالعاتی رتبه های برتر کنکور و محتوا و سطح سوالات کتاب های کمک آموزشی انجام داده اند ، بهترین و جامع ترین این کتاب ها را در ادامه در اختیارتان قرار خواهند داد .


5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه برنامه ریزی کنکوری | نکات مهم برنامه ریزی که میگویند احتمال قبولی تان چقدر است

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی