اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ + جواب کنکور

ضمن آرزوی موفقیت برای داوطلبان شركت كننده در نوبت اول آزمون سراسری و همچنین آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان سال 1403 (آزمون اردیبهشت‌ماه 1403)، به اطلاع می‌رساند، جواب کنکور ۱۴۰۳ که شامل نمرات خام این دو آزمون می شود، هم اكنون به صورت مجزا در سامانه جامع آزمون سراسری به نشانی my.sanjesh.org در دسترس است و داوطلبان می‌توانند با ورود به حساب کاربری خود در سایت سنجش اعلام نتایج کنکور، نمرات خام مکتسبه خود را مشاهده نمایند.

اعلام نتایج کنکور سراسری

جهت مشاوره در زمینه اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ + جواب کنکور

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

داوطبان برای مشاهده نتایج کنکور ۱۴۰۳ باید در زمان اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ به سایت سازمان سنجش کشور مراجعه نمایند و پس از درج اطلاعات خواسته شده کارنامه اولیه خود را دریافت نمایند. 

اگر داوطلبان در زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری رتبه لازم را کسب کرده باشند، می توانند فرآیند انتخاب رشته خود را انجام دهند. چند روز پس از انتخاب رشته، داوطلبان برای مشاهده اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری باید به سایت سنجش مراجعه نمایند.

زمان و نحوه مشاهده کارنامه کنکور ۱۴۰۳ به منظور آگاهی بیشتر داوطلبان در ادامه ارائه داده شده است. با ما همراه باشید.

نتایج اولیه کنکور سراسری ۱۴۰۳ اعلام شد…

داوطلبانی که پس از ثبت نام کنکور سراسری و مطالعه منابع کنکور سراسری در آزمون سراسری شرکت کرده اند، برای آگاهی از نتایج آن، باید در بازه زمانی اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند.

کارنامه اولیه کنکور شامل اطلاعاتی از قبیل رتبه قبولی، تراز ، رتبه کشوری، درصد دروس و … می باشد. داوطلبانی که رتبه و تراز لازم را در کنکور سراسری کسب کرده اند، می توانند در زمان مقرر نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

حدود چند هفته پس از فرآیند انتخاب رشته، کارنامه نهایی داوطلبان منتشر خواهد شد. داوطلبان برای دریافت نتایج نهایی کنکور نیز باید به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند.

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ از سایت سنجش به نشانی sanjesh.org منتشر شد. با توجه به اینکه کنکور سراسری ۱۴۰۳ در دو نوبت برگزار شده است زمان اعلام نتایج کنکور سراسری برای هر نوبت متفاوت خواهد بود.

مشاور رییس و مسئول روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه نوبت اول کنکور ۱۴۰۳ تا اوخر خرداد ماه جاری خبر داد. بنابراین نتایج اولیه کنکور اردیبهشت ۱۴۰۳ به صورت کارنامه نمرات خام احتمالا تا اوخر خرداد ۱۴۰۳ در سایت سازمان سنجش اعلام و نتایج اولیه کنکور تیر ۱۴۰۳ به صورت کارنامه در نیمه دوم مرداد ۱۴۰۳ از سایت سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

برای اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج کنکور روی لینک های زیر کلیک کنید:

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور
زمان اعلام نتایج کنکور تیر ۱۴۰۳

پس از زمان انتشار کارنامه نهایی کنکور ۱۴۰۳ در نیمه دوم مرداد داوطلبان مجاز به انتخاب رشته باید در مهلت اعلام شده یعنی نیمه دوم مرداد طبق ظرفیت های اعلام شده در دفترچه انتخاب رشته، اقدام به انتخاب رشته کنند.

اعلام نتیجه نهایی و فهرست پذیرفته شدگان نهایی نیمه دوم شهریور ۱۴۰۳ انجام می شود و کارنامه نهایی انتخاب رشته کنندگان هفته آخر شهریور بر روی پایگاه اطلاع رسانی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org بارگذاری خواهد شد.

توجه 1: نمره‌کل آزمون سراسری (کنکور) برای متقاضیان آزمون سراسری و متقاضیان پذیرش دانشجو معلم و همچنین نمره‌کل آزمون اختصاصی تربیت معلم و نمره‌کل معرفی به مرحله ارزیابی شایستگی معلمی برای متقاضیان پذیرش دانشجو معلم، در هفته آخر خرداد ماه اعلام خواهد شد.

اطلاعیه اعلام نتایج اولیه کنکور 1403

 

توجه 2: در حساب کاربری داوطلبانی که هم در آزمون سراسری نوبت اول و هم در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان سال 1403 ثبت‌نام کرده و در جلسه آزمون حاضر شده‌اند، کارنامه نتایج علمی نوبت اول آزمون سراسری و کارنامه نتایج علمی آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان سال 1403 به صورت مجزا نمایش داده می‌شود. برای داوطلبانی که فقط در یکی از دو آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان و آزمون سراسری نوبت اول سال 1403 ثبت‌نام کرده و در جلسه آزمون حاضر شده‌اند، صرفاً کارنامه علمی مربوط به آزمونی که ثبت‌نام کرده‌اند، نمایش داده می‌شود.

الف) داوطلبان اختصاصی پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان

 برای متقاضیان پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان علاوه بر نمره خام هر یک از گروه‌های آزمایشی که داوطلب در جلسه آزمون آن شرکت کرده است، سهمیه نهایی، استان محل تحصیل سه سال آخر دوره متوسطه، استان تولد و استان و شهر بومی فرهنگیان نیز نمایش داده می‌شود.

توجه 3: تعریف استان و شهر بومی در پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان با تعریف استان و شهر بومی در آزمون سراسری متفاوت است و ممکن است استان بومی فرهنگیان با استان بومی داوطلب در آزمون سراسری یکسان نباشد.

ب) داوطلبان آزمون سراسری نوبت اول سال 1403

به داوطلبان آزمون سراسری علاوه بر نمره خام هر یک از گروه‌های آزمایشی که داوطلب در جلسه آزمون آن شرکت کرده است، سهمیه نهایی، استان محل تحصیل سه سال آخر دوره متوسطه، استان تولد و استان بومی نیز نمایش داده می‌شود. چنانچه مغایرتی در اطلاعات نمایش داده شده وجود دارد، لازم است مطابق موارد زیر اقدام نمایند:

1- چنانچه متقاضی آزمون نوبت دوم (تیرماه 1403) نیز هستند در این مرحله نیازی نیست اقدامی انجام دهند و صرفاً در زمان پرینت کارت ورود به جلسه آزمون نوبت دوم، می‌توانند نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند.

2- داوطلبانی که متقاضی آزمون نوبت دوم (تیرماه 1403) نیستند به منظور اصلاح موارد، لازم است از طریق لینک https://darkhast.sanjesh.org/ درخواست خود را با ضمیمه نمودن تصویر شناسنامه و کارنامه نهایی سه سال آخر تحصیلی دوره متوسطه به این سازمان ارسال نمایند تا اطلاعات آنها بررسی و در صورت نیاز اصلاح شود.

3- چنانچه سهمیه درخواستی داوطلب در نوبت اول آزمون سراسری سال 1403، سهمیه ایثارگران (اعم از 5 درصد و یا 25 درصد) بوده ولی سهمیه وی در کارنامه اعلام نتیجه مناطق درج شده، لازم است برای بررسی و روشن شدن وضعیت سهمیه خود حداکثر تا تاریخ 1403/03/23 به ارگان مربوط مراجعه نماید. این سازمان هماهنگی لازم را برای دریافت اطلاعات سهمیه این دسته از داوطلبان از ارگان‌های تایید کننده سهمیه بعمل خواهد آورد.

ج) نکات مهم در خصوص آزمون سراسری سال 1403

1- کارنامه نتایج علمی داوطلبانی که در نوبت دوم آزمون سراسری سال 1403 (تیرماه سال 1403) شرکت می‌کنند در اواخر مرداد ماه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

2- هم‌زمان با اعلام کارنامه علمی آزمون سراسری نوبت دوم 1403 (آزمون تیر ماه 1403)، در صورت متفاوت بودن گروه آزمایشی اصلی دو یا چند نوبت متقاضی، متقاضیان باید گروه آزمایشی اصلی (علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی) که می‌خواهند از آن انتخاب رشته کند را در حساب کاربری خود مشخص نمایند. در صورت عدم تعیین گروه آزمایشی توسط متقاضی، گروه آزمایشی اصلی آخرین نوبت متقاضی ملاک عمل قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که یک متقاضی امکان انتخاب رشته از دو گروه آزمایشی اصلی را ندارد.

3- پس از انتشار کارنامه علمی آزمون سراسری نوبت دوم 1403 (آزمون تیر ماه 1403)، برای تمامی متقاضیان آزمون سراسری اعم از افرادی که فقط در نوبت اول یا دوم و یا هر دو نوبت در سال 1402 یا 1403 شرکت کرده‌اند، کارنامه ملاک عمل برای انتخاب رشته هر یک از گروه‌های آزمایشی که داوطلب در آن شرکت کرده است (یک گروه آزمایشی اصلی و گروه‌های هنر و زبان درصورت شرکت در آزمون) شامل بیشترین نمره کل آزمون اختصاصی، نمره کل سابقه تحصیلی و نمره کل نهایی، رتبه در سهمیه و رتبه کشوری اعلام می‌شود که متقاضیان لازم است براساس این کارنامه نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

توجه 4: نمره کل سابقه تحصیلی توسط وزارت آموزش و پرورش محاسبه و ضمن اطلاع‌رسانی به داوطلبان به این سازمان اعلام و در کارنامه ملاک عمل برای انتخاب رشته درج خواهد شد.

4- در صورت یکسان بودن گروه آزمایشی دو یا چند نوبت متقاضی، بیشترین نمره کل آزمون اختصاصی (کنکور) در نمره کل نهایی لحاظ و اطلاع رسانی می‌شود.

5- داوطلبانی که متقاضی گزینش با نمرات اختصاصی آزمون سراسری سال 1402 بودند می‌بایست جهت انتخاب رشته و گزینش در آزمون سراسری سال 1403 حداقل در یک نوبت از آزمون‌های سراسری سال 1403 ثبت‌نام می‌کردند.

6- در خصوص رشته‌هایی که دارای آزمون عملی هستند در زمان پرینت کارت آزمون نوبت دوم (تیرماه 1403) اطلاع‌رسانی لازم انجام خواهد شد.


جواب کنکور ۱۴۰۳ کی اعلام می شود؟

نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۳ هفته آخر شهریور ماه از طریق سایت سنجش منتشر خواهد شد. زمان دقیق اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ از طریق همین مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

سایت اعلام نتایج کنکور

سایت اعلام نتایج کنکور ، sanjesh.org می باشد. داوطلبانی که در آزمون سراسری شرکت کرده اند؛ به منظور دریافت کارنامه اولیه و نهایی خود، باید در زمان اعلام شده به سایت سازمان سنجش کشور به نشانی  sanjesh.org  مراجعه نمایند. ورود به سایت سنجش و دریافت کارنامه کنکور از طریق شماره شناسنامه، شماره ملی، شماره پرونده، شماره داوطلبی و کدرهگیری ثبت نام (شماره سریال ثبت نام) امکان پذیر است.

داوطلبانی که شماره پرونده یا سایر اطلاعاتی که برای مشاهده کارنامه کنکور سراسری ، ضروری می باشد را فراموش کرده اند ، لازم است که با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و وارد شدن به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش ، مشکل خود را با ارسال درخواست به ثبت برسانند.

نحوه مشاهده جواب کنکور سراسری

نحوه مشاهده نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ از طریق سایت سنجش در ادامه بیان شده است. داوطلبان برای دریافت کارنامه اولیه خود باید در زمان اعلام نتایج کنکور سراسری ، به سایت سازمان سنجش کشور مراجعه نمایند.

داوطلبان توجه داشته باشند، دریافت نتایج اولیه و نتایج نهایی کنکور سراسری صرفا به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش کشور امکانپذیر است. لذا از مراجعه حضوری به سازمان خودداری نمایید.

نحوه مشاهده نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳:

1588677335 64برای دریافت کارنامه آزمون سراسری لازم است در زمان اعلام شده به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org  مراجعه نمایید.

1588677335 64از طریق منوی سمت راست صفحه، بر روی گزینه “سراسری” کلیک نمایید.

1588677335 64سپس بر روی گزینه “کارنامه اعلام نتایج مرحله اول آزمون سراسری ۱۴۰۳” کلیک کنید.

1588677335 64با استفاده از سه روش زیر می توانید کارنامه کنکور خود را دریافت نمایید:

روش اول : وارد کردن شماره داوطلبی و شماره شناسنامه و سال تولد
روش دوم : وارد کردن شماره پرونده ، کد رهگیری ثبت نام (شماره 16 رقمی) و شماره شناسنامه
روش سوم : وارد کردن شماره پرونده ، شماره سریال ثبت نام (شماره 12 رقمی) و شماره شناسنامه

وارد کردن تصویر کد امنیتی

ورود به سایت اعلام نتایج کنکور سراسری

راهنمای تصویری مشاهده اعلام نتایج کنکور سراسری

راهنمای تصویری مشاهده اعلام نتایج کنکور سراسری برای آگاهی بیشتر داوطلبان در ادامه بیان شده است:

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org
 • کلیک بر روی گزینه “سراسری” از طریق منوی سمت راست (یا از طریق ستون وسط با عنوان سراسری وارد صفحه اختصاصی آزمون سراسری شوید.)

چگونه کارنامه آزمون سراسری را دریافت کنیم؟

 • کلیک بر روی لینک “کارنامه اعلام نتایج مرحله اول آزمون سراسری ۱۴۰۳”

چگونه کارنامه آزمون سراسری را دریافت کنیم؟

 • درج اطلاعات خواسته شده و دریافت نتایج کنکور سراسری

وارد کردن شماره داوطلبی و شماره شناسنامه و سال تولد
وارد کردن شماره پرونده ، کد رهگیری ثبت نام (شماره 16 رقمی) و شماره شناسنامه
وارد کردن شماره پرونده ، شماره سریال ثبت نام (شماره 12 رقمی) و شماره شناسنامه

وارد کردن تصویر کد امنیتی

چگونه کارنامه آزمون سراسری را دریافت کنیم؟

اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۳ ، نیمه دوم شهریورماه اعلام شده است. داوطلبان برای مشاهده نتایج نهایی آزمون باید به سایت سنجش مراجعه نمایند و با درج اطلاعات خواسته شده نتایج نهایی کنکور خود را مشاهده نمایند.

نحوه مشاهده نتایج نهایی کنکور سراسری:

 1. مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی  sanjesh.org 
 2. کلیک بر روی گزینه “سراسری” از منوی سمت راست
 3. کلیک بر روی لینک “نتایج نهایی آزمون سراسری (رشته محل های با آزمون) سال ۱۴۰۳”
 4. دریافت نتایج نهایی کنکور سراسری با استفاده از یکی از دو روش بیان شده:
 • روش اول : با وارد کردن شماره داوطلبی و شماره شناسنامه
 • روش دوم : با وارد کردن  شماره پرونده و شماره شناسنامه

اعتراض به نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ فقط به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و سامانه پیشخوان خدمات الکترونیک این سازمان امکان پذیر می باشد.


نحوه مشاهده و زمان اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ در این مقاله بیان شد. نتایج کنکور سراسری طی دو مرحله اعلام می گردد. داوطلبان برای مشاهده نتایج اولیه کنکور و مشاهده نتایج نهایی آزمون باید در زمان اعلام شده به سایت سنجش مراجعه نمایند. در صورت فراموشی اطلاعات برای دریافت کارنامه کنکور، می توانید با مشاوران مجموعه به شماره 9099071613 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

سوالات متداول

✔️زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ۱۴۰۳چه تاریخی است؟

✔️زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 1403، نیمه دوم شهریور ماه اعلام شده است. برای اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج کنکور دی و کنکور تیر مقاله را مطالعه نمایید.

✔️سایت اعلام نتایج کنکور سراسری کدام است؟

✔️ اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ در نوبت اردیبهشت و نوبت تیر توسط سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می شود. راهنمای مشاهده نتایج کنکور ۱۴۰۳ در این مقاله ارائه داده شده است.

✔️زمان اعلام نتایج اولیه کنکور اردیبهشت ۱۴۰۳ چه تاریخی است؟

✔️برای اطلاع از زمان اعلام نتایج کنکور اردیبهشت ۱۴۰۳ مقاله را مطالعه کنید.

✔️زمان اعلام نتایج اولیه کنکور تیر ۱۴۰۳ چه تاریخی است؟

✔️جهت اطلاع از زمان اعلام نتایج کنکور تیر ۱۴۰۳ این مقاله را بخوانید.

✔️در صورت فراموشی اطلاعات برای مشاهده کارنامه چگونه اطلاعات را بازیابی کنیم؟

✔️داوطلبانی که شماره پرونده یا سایر اطلاعاتی که برای مشاهده کارنامه کنکور سراسری ، ضروری می باشد را فراموش کرده اند ، لازم است که با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و وارد شدن به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش ، مشکل خود را با ارسال درخواست به ثبت برسانند.

 
4.5/5 - (23 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۳ + جواب کنکور

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. اکبر

  واقعا خیلی متاسفم برای مدیران سازمان سنجش که اصلا نمیتونن خانواده و داوطلبان رو درک کنند که چه ساعت‌های استرسی رو پشت سر می‌گذارند. و اعلام می‌کنند که ۱۵ تا ۲۰ مرداد ۱۴۰۲ نتایج اعلام میشه و الان ساعت ۶ بیستم هست ولی هنوز اعلام نشده است و خیلی اذیت شدیم. هیچ اطلاعیه جدیدی هم نمیدن . و رفتن دنبال خبر انفصال رئیس سازمان که هنوز قطعی نشده و قابل اعتراض هست و حتما لغو میشه و بازی‌های اداری هست . خدا ازتون نمیگذره . حداقل بگید تا ۲۲ نمیتونیم تا مردم سر از کارشون در بیارن . ممنون

  پاسخ
 2. SARA

  سلام وقتتون بخیر.
  ببخشید زمان اعلام نتایج کنکور کاردانی فنی حرفه ای کی هست!؟؟
  امروز ۲ مهره !!

  پاسخ
 3. پناهی

  سلام وقت بخیر خسته نباشید ببخشید من یه سوال داشتم اگه راهنماییم کنید ممنون میشم من بهمن ماه کارشناسی ناپیوسته با تکمیل ظرفیت (رشته علمی کاربردی حسابداری) ثبت مام کردم و دانشگاه سراسری قزوین (شبانه) قبول شدم و الان ترم یک کارشناسی هستم و میخواستم ببینم میتونم روز يکشنبه مورخ ( بیست و سوم خردادماه یکهزار و چهارصد)کنکور سراسری با سوابق تحصیلی ثبت نام کنم و میخوام همین رشته حسابداری تهران ثبت نام کنم میتونم ثبت نام کنم؟ اگه راهنماییم کنید ممنون میشم.

  پاسخ
 4. فاطمه روستا

  سلام
  ببخشید الان نتایج اعلام شده من به اشتباه تو لیست دانشگاه بدون کنکور سوره ثبت نام نکردم
  میتونم الان اقدام کنم؟
  یعنی الان ثبت نام بدون کنکور در رشته های دانشگاه سوره کنم؟

  پاسخ
  1. user3

   آخرین مهلت امروز هست

   پاسخ
 5. ندا علیان

  با سلام و خسته نباشید
  من ساکن کرمانشاه هستم خواستم راهنمایی بفرمایید برای پزشکی پردیس کرمانشاه و ایلام با نهیت چه رتبه ایی می توان قبول شد

  ممنون میشوم تا حدی راهنمایی فرمایید .

  پاسخ
 6. محمد

  با تراز 7234 پرستاری بندر لنگه قبول می شم منطقه 3 ورتبه 23000هستم

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1404
نصب اپ دانش آموزی