پزشکی تعهدی

سهمیه تعهدی پزشکی

جهت مشاوره در زمینه پزشکی تعهدی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

سهمیه تعهدی پزشکی : امروز باهم به برررسی سهمیه تعهد پزشکی میپردازیم سهمیه تعهد خوب یا بد .. ابتدا به بررسی قوانین کلی حاکم بر این کد رشته میپردازیم . با مشاور گروپ همراه شوید…

سهمیه تعهدی پزشکی

پزشکی تعهدی چیست؟

۱-کسانی که در این رشته ها تحصیل میکنن موظف هستن سه برابر طول تحصیل یعنی ۲۱ سال رو در شهرهای خودشون کار کنن. یعنی در بهترین حالت که شما الان ۱۸ ساله هستید و در این رشته ها قبول میشید، هفت سال درس میخونید تا دکتر عمومی بشید و و حالا دیگه ۲۵ سالتون هست. بعد تازه ۲۱ سال دوره خدمتتون شروع میشه که در طی این دوران به هیچ وجه امکان خرید و آزاد کردن مدرک نیست. شما در ۴۶ سالگی تازه میتونین برای خودتون کار کنین.

حقوق پزشکی تعهدی

۲-در طی این ۲۱ سال ماهانه حقوق به نسبت کمتری از پزشکان عمومی که مدرکشون آزاد هست خواهید گرفت که البته باز هم نسبت به بسیاری از شغل های جامعه درآمد بیشتری داره ولی توجه داشته باشین که برای کسی که با هزار امید و آرزو به این رشته اومده و ۷ سال درس های سنگینی رو پاس کرده این سطح از درآمد اصلا رضایت بخش نیست و نهایتا باعث دلسردی فرد میشه.

۳-نکته بسیار مهمی که خیلیا اصلا ازش خبر هم ندارن این هست که شما تا بعد از اجرای نصف مدت تعهد خدمتتون نمیتونین ادامه تحصیل بدین. یعنی شما تا ۱۰ سال بعد از گرفتن مدرک دکترای عمومی از شرکت در کنکور تخصص محروم هستید. تازه بعد از ۱۰ سال دوری از درس و دانشگاه و در ۳۵ سالگی میتونین در امتحان تخصص شرکت کنین که امتحانیه به مراتب سخت تر از کنکور امسالتون و قبولی در اون کار هر کسی نیست.

۵- دوران تعهد خدمت یعنی اینکه شما به نوعی کارمند دولت هستین و دولت میتونه شما رو به هر بخشی از محل انجام خدمتتون بفرسته!

۶- زدن مطب برای یک پزشک عمومی هیچ درآمدی نداره.آخرین باری که خودتون یا یکی از اطرافیان برای رفتن به مطب پزشک عمومی پول ویزیت دادین کی بوده؟! مطب فقط برای متخصص و فوق تخصص درآمد داره و شما در طول همه این ۴۶ سال فقط میتونین در مراکز درمانی و یا به عنوان پزشک خانواده فعالیت داشته باشین.

خرید تعهد خدمت پزشکی

شما در بدو ورود به این رشته ها تعد محضری می دهید و در این تعهد ذکر شده این تعهد به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی[ چون خرید طول تحصیل ]قابل تغییر نیست و شما همونطور که تعهد میدهید ۳ برابر طول تحصیل بایستی در خدمت دولت در منطقه مربوطه باشید.

چرا این کد رشته را انتخاب نکنیم ..!

چرا که در حال حاضر پزشکان عمومی در امدی قابل قبولی ندارند (البته همین در امد بیشتر از تمام رشته های دیگر است ) و شما به عنوان یک پزشک تعهدی درامدی کمتر از عمومی خواهید داشت . همچنین شما در اختیار دولت هستید و ممکنه به دور ترین روستای منطقه خودتون فرستاده شوید. شما تا ۱۰ سال امکان شرکت در ازمون تخصص را نخواهید داشت .

یه حساب کتاب ساده میکنیم شما ۱۸ سالتونه در بهترین حالت شما در ۲۵ سالگی پزشکی رو تمام میکنید . حال شما باید ۱۰ سال دیگر نیز به عنوان پزشکی عمومی فعالیت کنید در این مدت شما ازدواج خواهید کرد و احتملا صاحب فرزند خواهید بود . در سن ۳۵ سالگی شما امکان شرکت در ازمو نسخت تخصص رو خواهید داشت ( زمانی که دوستانتان در دانشگاه تعهد تخصصشان رو هم به اتمام رسانده اند ) کمترین تخصص ۴ سال به طول می انجامد و شما در سن ۴۰ سالگی متخصص میشوید . دوباره برمیگردید به جایی که تعهد داده اید و تا سن ۴۶ سالگی در اون منطقه زندگی میکنید . بچه شما در اونجا بزرگ خواهد شد و حتی ممکن انجا کنکور هم بدهد و میبنید زندگی شما به جای یک شهر بزرگ در یک شهر کوچیک خواهد گذشت و شما تازه در سن ۴۶ سالگی میتوانید برای خودتان کار کنید .

چرا این کد رشته را انتخاب کنیم ..!

این کد رشته را به همه کسانی که رتبه قابل قبول برای قبولی رشته های تاپ در دانشگاه سراسری نداشته اند توصیه میکنمی از جمله داوطلبین پسری که اخرین فرصتشان هست و در غیر اینصورت به سربازی خواهند رفت و دخترانی که بیش از ۲ سال کنکور داده اند توصیه میکنیم این رشت هرا انتخاب کنید چرا ؟ چون این اخرین راه شما برای موفقیت است درست است شما بایتستی ۲۱ سال برای دولت کار کنید . ولی ما در ایران زندگی میکنیم جایی که هر روز تصمیم تازه ای گرفته میشود پس میشود امیدوار به تغییر ان داشت . همچنین شما می توانید با \یدا کردن اشنایی در این سازمان به جای بهتری منتقل شوبد و به شهر های بزرگتر و بیمارستان های بهتر بروید همچنین شما میتوانید در حلال احمر شاغل شوید .

چطور ۱۰ سال محدودیت پزشکی تعهدی را دور بزنیم

اولین نکته این است که احتمال زیادی برای برداشته شدن این قانون وجود داره .اما نکته اصلی استریت شدن است اگر نمیدانید استریت شدن چیست بگدارید یک توضیح مختصر دهم شما هر دانشجوی پزشکی ۱۰ راه دارد تا استریت شود از جمله جزوه ۱۰ درصد برتر کلاس نفرات برتر شدن در ازمون علوم پایه و کارورزی و ازدواج ….. شما اگر بتوانید استریت شوید شما ۱ بار شانس شرکت در ازمون تخصص را خواهید داشت .

رتبه های برتر


مرکز مشاوره در موضوعات زیر به شما مشاوره می دهد:

 • میزان پذیرش داوطلبان در کنکور تجربی، درصد دروس قبولی در رشته های کنکور تجربی
 • مشاوره شغلی کنکور تجربی، ادامه تحصیل رشته های کنکور تجربی
 • نرم افزار انتخاب رشته کنکور تجربی
 • زمان تکمیل ظرفیت کنکور تجربی، زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کنکور تجربی

3.8/5 - (9 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه پزشکی تعهدی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. حسین

  سلام وقت بخیر
  امسال)کنکور ۱۴۰۲) شرایط تعهدی ها رو خیلی بهتر کردن و به جای ۲۱ سال ۱۰.۵ سال هست مدت تعهد و تو سال ۵ میتونید تخصص آزمون بدید و بعد ادامه تعهدو با حقوق بیشتری بگذرونید‌ و داخل استادتون هستید و طرحتونم داخل تعهد حل میشه در کل شرایط خیلی خیلی بهتر شده

  پاسخ
 2. موسین

  سلام ، این مقاله چرا قدیمیه ؟ دو سه ساله چیزی به اسم تعهد 3 برابر وجود نداره و همه تعهد ها 1.5 برابر و مدت تعهد ده ساله هست

  پاسخ
 3. من

  الان ک همه چیز تغییر کرده ، اولن از سه برابر به یکو نیم برابر برا استانی که خودت توش زندگی میکنی + سراسر کشور شده ک احتمال قبولیه خودت بیشتره چون اولویت با بومه
  دومن اگ نصف تعهد رو بری میتونی تخصص رو ادامه بدی و زعد ادامه تعهد
  سومن فوقش مدرکت سی سالگی ازاد میشه خوبیش اینه بعده فارغ‌التحصیلی ت کار داریو حقوق داری
  من جا هرکسی باشم دندون تعهدیو باز ب‌پزشکیش ترجیح میدم منتها ت دانشگاه های تاپه معتبر که امکان پیشترفت وجود داشته باشه ، و چون مدت دندون از پزشکی کمتره ، درسا سبک تره و ضمن تحصیل هم میتونی کار کنی ، با رتبه ی لبه مرزی تعهدی خیلی عالیه ، جا پیشترفت داره
  درسته بدیهایم داره
  ولی اما میتونی زرنگ باشی ت این مملکت

  با تشکر

  پاسخ
 4. محبوبه

  سلام.ایا پزشکی تعهدی معاینات پزشکی وصاحب دارد؟

  پاسخ
 5. رها

  یک کلام پزشکی تعهدی یعنی خر حمالی

  پاسخ
 6. حسین

  سلام
  آیا پزشکان تعهدی ، طی دوران تعهدشون ، ممنوع الخروج هستند ؟

  پاسخ
 7. آیلین

  سلام میخواستم بپرسم هنگام تحصیل در پزشکی تعهدی اگر فرد دانشجو فوت کنه باید خسارت بده؟
  آخه برای تخصص اینطوریه اگه میشه جواب بدید

  پاسخ
 8. ناشناس

  سلام من رتبه‌ ۲۱ هزار منطقه یک شدم تجربی
  میخواستم بدونم احتمالش هست به صورت تعهدی دانشگاه دولتی اصفهان درس بخونم بعد برم تعهد بدم تو یکی از روستاهای فریدونشهر اصفهان کار کنم؟ ینی درواقع پرشکی اصفهان با دادن تعهد سه برابر طول تحصیل در فریدوتشهر اصفهان
  ساکن اصفهانم

  پاسخ
 9. علیرضا

  سلام روز بخیر. من مبتلا به بیماری خاص و لاعلاج هستم و دانشجوی دندانپزشکی هستم. آیا امکانش وجود داره که از گذراندن طرح تعهد خدمت معاف بشم؟

  پاسخ
 10. هانی

  سلام به نظرتون داروسازی روزانه بهتره یا پزشکی تعهدی ؟خیلی تو شرایط سختی گیر کردم رتبم طوریه که پزشکی و دندان روزانه نمیارم از یه طرف حیفه که پیراپزشکی برم با این رتبه ،پردیس هم قبول میشم ولی خیلی گرونه لطفاً کمکم کنید واقعا گیر کردم من.

  پاسخ
 11. Gh

  پزشکی تعهدی خوبه یا دارو سازی روزانه؟؟؟؟

  پاسخ
 12. مهدی

  خانم مهدیه که اعلام کردید….
  بستگی به شهرتون داره! بعضی از شهر ها با این رتبه قبولی داشتن فک کنم

  پاسخ
 13. مهدی

  دوست عزیز درآمد یک پزشک تعهد خدمت همانند یک پزشک عادی هست و تفاوتی ندارد..
  بپرسید ببینید با توجه به ساعت کاری پزشکان طرحی عمومی چقدر درآمد دارند!؟ حقوق تفاوتی ندارد…

  پاسخ
 14. Ali

  دوستانی که میدونند درامد پزشکی تعهدی چقدره
  خواهش میکنم التماستون میکنم بگید واقعا درامدش چقدره خواهش میکنم؟
  من تعهد پزشکی رامشه استان اصفهان هستم
  واقعا نمیدونم میترسم از اینده
  وردوی ۹۸ هستم

  پاسخ
 15. مهدیه

  سلام خسته نباشید با رتبه ۶۰۲۳منطقه دو احتمال قبولی پزشکی تعهدی هست؟؟؟

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی