شیوه گزینش و نحوه محاسبه تراز کنکور 98 نظام قدیم و جدید

شیوه گزینش و نحوه محاسبه تراز کنکور 98 نظام قدیم و جدید

جهت مشاوره در زمینه شیوه گزینش و نحوه محاسبه تراز کنکور 98 نظام قدیم و جدید

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

شیوه گزینش و نحوه محاسبه تراز کنکور 98 نظام قدیم و جدید : همانطور که قبلا به اطلاع دنبال کنندگان مشاور گروپ  رسیده بود ترازبندی دو نظام یکجا انجام خواهد شد و هیچ ترازبندی جدایی در کار نیست.قبلا هم طی پاسخ به کامنتی اعلام شده بود جدا کردن تراز دو نظام از لحاظ آماری امکان پذیر نیست.


شیوه گزینش و نحوه محاسبه تراز کنکور 98 نظام قدیم و جدید

سطح دشواری سوالات نظام جدید و نظام قدیم چگونه بود ؟

شیوه گزینش و نحوه محاسبه تراز کنکور 98 نظام قدیم و جدید ، ضمناً درخصوص نحوه تراز نمرات خام آزمون سراسری و همچنین نمرات مربوط به دروس سوابق تحصیلی به اطلاع داوطلبان می‌رساند همانطوریکه در اطلاعیه‌های قبلی این سازمان اطلاع‌رسانی گردید، آزمون سراسری سال 1398 در قالب دو مجموعه سؤال به شرح ذیل تهیه شده بود:

• یک آزمون (یک مجموعه سؤال) برای دانش‌آموزان نظام‌ قدیم

• یک آزمون (یک مجموعه سؤال) برای دانش‌آموزان نظام‌ جدید (3-3-6)

• ضمناً از مباحث مشترک دو نظام آموزشی قدیم و جدید (3-3-6)، سؤال یکسان طرح شده بود.

نحوه محاسبه تراز کنکور نظام قدیم و تراز کنکور نظام جدید

شیوه گزینش و نحوه محاسبه تراز کنکور 98 نظام قدیم و جدید ، مطابق سنوات اخیر، ابتدا نمرات خام (حقیقی) داوطلبان در هر درس امتحانی از تفاضل سه برابر تعداد پاسخ‌های صحیح و تعداد پاسخ‌های غلط، تقسیم بر سه برابر تعداد سؤالات، محاسبه می شود. سپس برای محاسبه نمره‌کل، از آنجا که سختی و آسانی درس‌ها متفاوت است، در هر یک از گروه‌های آزمایشی نمرات هر درس بصورت جداگانه تراز می شود، در این رابطه توجه به نکات ذیل ضروری است:

نحوه گزینش نهایی داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید در کنکور 98

شیوه گزینش و نحوه محاسبه تراز کنکور 98 نظام قدیم و جدید ،  هرچند دو مجموعه سؤال برای دو نظام آموزشی طراحی‌شده است و ممکن است نوع سؤالات در دو نظام متفاوت باشد، اما سؤالات طوری طراحی شده است که سطح دشواری یکسانی دارند به ویژه اینکه از مباحث مشترک دو نظام آموزشی قدیم و جدید (3-3-6)، سؤال یکسان طرح شده است. لذا تراز نمرات خام آزمون، به‌صورت کلی در هر درس و گروه با هم محاسبه خواهد شد و نمرات هر نظام به‌صورت جداگانه تراز نمی‌شود.

شیوه گزینش و نحوه محاسبه تراز کنکور 98 نظام قدیم و جدید ،  تراز نمرات با استفاده از روش‌های آماری انجام می‌شود. برای تعیین نمره تراز، تمامی نمرات خام داوطلبان حاضر در جلسه در هر گروه آزمایشی و هر درس مورد نیاز است. بنابراین، یافتن نمره تراز دروس (اعم از دروس عمومی و اختصاصی) توسط داوطلب یا هیچ فرد یا مؤسسه‌ای جز سازمان سنجش آموزش کشور که اطلاعات کل شرکت کنندگان را در اختیار دارد امکان‌پذیر نیست.

معیار گزینش داوطلبان در رشته های بدون کنکور نظام قدیم و نظام جدید

شیوه گزینش و نحوه محاسبه تراز کنکور 98 نظام قدیم و جدید ،  نمرات هر یک از دروس سوابق تحصیلی (نمرات دروسی که امتحانات آن‌ها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است) که از وزارت آموزش و پرورش اخذ می‌شود به تفکیک نظام آموزشی، سال اخذ مدرک، نوع دیپلم، نوع پیش‌دانشگاهی (برای دارندگان مدرک پیش‌دانشگاهی مشمول اعمال سوابق تحصیلی) با استفاده از روش‌های آماری به صورت مجزا تراز می‌شود.

تقسیم سهمیه بین کنکور نظام قدیم و جدید واقعیت دارد ؟

شیوه گزینش و نحوه محاسبه تراز کنکور 98 نظام قدیم و جدید ،  گزینش به صورت رقابتی بر اساس نمره‌کل‌نهایی در زیرگروه مربوطه (حاصل از نمره کل آزمون و تأثیر مثبت نمره‌کل سوابق تحصیلی که خود آن‌ها حسب مورد میانگین وزنی تراز نمرات خام آزمون یا دروس سوابق تحصیلی هستند) و سایر شرایط و ضوابط آزمون سراسری انجام می‌شود و ظرفیت مجزا برای داوطلبان نظام سالی واحدی، ترمی واحدی، نظام قدیم و یا نظام جدید 3-3-6 تخصیص داده نمی‌شود.

نکات مهم درباره گزینش و تخمین رتبه موسسات برای داوطلبان کنکور نظام قدیم و نظام جدید

شیوه گزینش و نحوه محاسبه تراز کنکور 98 نظام قدیم و جدید ،  نمرات تراز و رتبه‌های تمامی آزمون‌های آزمایشی مؤسسات کنکور به دلیل آن‌ که جامعه شرکت‌کنندگان آن محدود بوده، همه داوطلبان آزمون سراسری در آن‌ها شرکت نمی‌کنند و روش‌های نمره‌کل‌سازی و تراز این آزمون‌ها متفاوت با آزمون‌سراسری است، قابل مقایسه با نمرات تراز و رتبه‌های آزمون سراسری نیست. اگر این مؤسسات تراز نمرات را به‌صورت مجزا برای هر یک از نظام‌ها انجام داده باشند، روش و به دنبال آن نتایج آن، کاملا متفاوت با روشی است که در آزمون سراسری سال 1398 اعمال خواهد شد.

شیوه گزینش و نحوه محاسبه تراز کنکور 98 نظام قدیم و جدید ،  نمرات تراز هر درس آزمون سراسری هر سال با سنوات دیگر متفاوت است. زیرا نمرات تراز متاثر از وضعیت پاسخگویی تمام داوطلبان به سوالات همان درس در همان سال است.

شیوه گزینش و نحوه محاسبه تراز کنکور 98 نظام قدیم و جدید ،  با توجه به تفاوت نمرات هر سال و همچنین تاثیر مثبت سوابق تحصیلی، تخمین رتبه، صرفاً براساس نمرات خام دروس سنوات قبل و بدون توجه به نمرات دروس سوابق تحصیلی، اعتبار نداشته و با رتبه‌های واقعی داوطلبان که حاصل از وضعیت واقعی کل جامعه داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال 1398 است تفاوت معنی‌داری دارد.

 معیار گزینش علمی در رشته های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (کدرشته‌محل‌ های بی‌آزمون)، معدل کتبی دیپلم می باشد.

4.7/5 - (3 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه شیوه گزینش و نحوه محاسبه تراز کنکور 98 نظام قدیم و جدید

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. حسين

  سلام به نظر ميرسد در مجموع امسال نظام جديد راحت تر بوده و كلا به ضرر نظام قديميهاست فكر كنم بايستي به نسبت تعداد شركت كننده از هم جدا شوند

  پاسخ
 2. فاطمه

  تقلب صورت گرفته اونایی ک قبول شن :/

  پاسخ
 3. آیدا

  سلام خسته نباشید امسال به غیر از تراز رتبه ها هم باهم مقایسه میشن

  پاسخ
 4. مجید

  من فکر می کنم تنها راه برای نظام قذیمی ها شکایت به دیوان عدالت اداری است تا تراز سوالات دروس غیر مشترک برای هر نظام جداگانه محاسبه شود

  پاسخ
 5. Reza

  درسته ما سوالات سخت تری داشتیم

  پاسخ
 6. محمد رستمی

  با سلام خدمت اقلی مهندس.وقت بخیر . ببخشید مزاحم شدم خواستم ببینم با تراز5200 سهمیه‌ایثارگران۲۵درصد احتمالقبولی دانشگاه آزاد هست؟ممنون میشم اگه زودتر پاسخ بدید.

  با سپاس فراوان

  پاسخ
  1. user3

   برای برخی رشته های کارشناسی بله

   پاسخ
 7. شبنم

  سلام ببخشید من با رتبه ۲۸۰۰دارو پردیس و ازاد کل کشور رو زدم چقد ر احتمال داره که قبول شم؟؟

  پاسخ
 8. سپیده

  سلام آقای مهندس. من با

  زیرگروه دو3710 و

  تراز زیرگروه دو 9350 و

  رتبه کشوری زیر گروه 8050در منطقه دو ،

  همه داروهای پردیس و مازاد رو زدم ،احتمال قبولیم چند درصد هست؟ لطفا جواب بدین. برای داروی آزاد چی چقدر شانس دارم؟ بومی کرمانم. تشکر.

  پاسخ
 9. احسان

  سلام و خسته نباشید

  ببخشید با رتبه‌ی 2800 منطقه 1 و تراز 9250 آیا شانس قبولی دارو دانشگاه آزاد را دارم؟

  پاسخ
  1. user3

   سلام
   اگر زیرگروه دو این هست خیر

   پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش
نصب اپ دانش آموزی