زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۱

جهت مشاوره در زمینه زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله به بررسی زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۲، نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد،دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد و… پرداخته ایم. در صورتی که از شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد هستید، این مقاله را ازدست ندهید.

شروع زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد، در تاریخ 1402/03/29 اعلام شده است. متفاضیان حاضر در جلسه کنکور کارشناسی ارشد می توانند برای مشاهده کارنامه خود به سایت سنجش مراجعه کنند. با در دست داشتن اطلاعات زیر، قادر خواهید بود تا کارنامه خود را مشاهده کنید:

  • شماره داوطلبی یا شماره پرونده
  • مشخصات شناسنامه‌ای (نام‌خانوادگی و نام، شماره شناسنامه و تاریخ تولد)
  • یا اطلاعات كارت اعتباری

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402 از روز چهار‌شنبه مورخ 1402/04/01 تا ساعت 24:00 روز شنبه مورخ 1402/04/04خواهد بود. متقاضیان می توانند در بازه مشخص شده نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود در سایت سنجش اقدام کنند.

اطلاعات لازم برای ورود به سایت سنجش جهت انجام انتخاب رشته کارشناسی ارشد به شرح زیر است:

  • اطلاعات كارت اعتباری
  • شماره شناسنامه
  • یا كد رهگیری كه در پایان ثبت‌نام اولیه توسط سیستم به متقاضی داده شده است.

توجه داشته باشید که درج این اطلاعات برای ورود به برنامه انتخاب رشته ضروری می‌باشد.

درصورتی که سوالی در خصوص کارشناسی ارشد دارید می توانید با شماره 9099071613 تماس گرفته و سوال خود را مطرح کنید. کارشناسان ما آماده پاسخ گویی به شما هستند.

شرایط انتخاب رشته کارشناسی ارشد

🟢 آن دسته از افرادی كه براساس محتوای كارنامه کارشناسی ارشد مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی در این آزمون شده‌اند، می توانند برای انتخاب رشته اقدام کنند. هنگام انتخاب رشته، شما باید اطلاعات تحصیلی خود از قبیل معدل کل دوره کارشناسی، محل تحصیل، نام رشته و تاریخ فارغ التحصیلی را بررسی کرده و سپس مشخص کنید که اطلاعات درج شده در سایت مورد تایید هست یا با اطلاعات صحیح مغایرت دارد.

🔴 در انجام این مرحله دقت کافی به خرج دهید. زیرا طبق اساسنامه، هر زمان‌ مشخص‌ شود كه‌ متقاضی‌ حقایقی را عمدی یا سهوی كتمان‌ نموده‌، در هر مرحله ‌(پذیرفته‌شدن‌، حین‌ تحصیل‌ ‌و …) كه باشد، از این آزمون‌ محروم‌ خواهد شد.

🟢 در صورتی كه مشخص کنید اطلاعات شما دارای مغایرت است، به شما اجازه اصلاح و ویرایش معدل، دانشگاه محل تحصیل و تاریخ فراغت از تحصیل داده خواهد شد و پس از ویرایش این موارد و تأیید آنها، اجازه انتخاب رشته به خواهید داشت.

🟢 لازم است متقاضیان معدل خود را براساس بند «یادآوری های مهم در رابطه با معدل» که در صفحه 5 دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌ های تحصیلی قرار دارد، مورد بررسی قرار دهند تا بین معدل اعلام شده به این سازمان و معدلی كه به هنگام قبولی ارائه خواهند نمود، مغایرتی وجود نداشته باشد.

🔴 متقاضیانی كه در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار بگیرند و به هنگام ثبت‌نام در موسسه محل قبولی، دارای مغایرت معدل باشند، ابتدا از آنان ثبت‌نام مشروط به عمل خواهد آمد و پس از بررسی وضعیت علمی چنانچه نمره قبولی را دارا نباشند قبولی آنان لغو خواهد شد.

🟢 متقاضیان می توانند نهایتا 100 کد رشته را در فرم انتخاب رشته کارشناسی ارشد مشخص کنند.

🟢 چنانچه در آزمون کارشناسی ارشد پذیرفته شوید و تا تاریخ 1402/06/31 موفق به دریافت مدرك كارشناسی خود نگردید قبولی شما باطل خواهد شد. بنابراین اگر به دلایلی احتمال فارغ التحصیلی خود را تا تاریخ فوق نمی‌دهید لازم است حداکثر تا تاریخ  1402/05/10 درخواست انصراف از گزینش در رشته های انتخابی را به همراه تصویر شناسنامه یا کارت ملی، به سازمان سنجش ارسال نمایید تا از گزینش نهایی حذف شوید.

🔵 شرایط پذیرش متقاضیان كدرشته امتحانی 1152 (مجموعه مدرسی معارف اسلامی) كه با توجه به كارنامه نتایج اولیه آزمون ارشد مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، علاوه بر كسب نمره علمی لازم، احراز شرایط عمومی رشته مدرسی معارف اسلامی و نتیجه مصاحبه‌ نیز می‌باشد.

🔵 این دسته از متقاضیان لازم است حداكثر یك هفته پس از اعلام نتایج اولیه، برای طی مراحل پذیرش به درگاه اطلاع‌ رسانی معاونت امور دفاتر، اساتید و مبلغان به نشانی: www.modaresi.nahad.ir مراجعه و ضمن ثبت‌نام در این سامانه، منتظر اعلام زمان مصاحبه از سوی معاونت باشند.

🔵 بدیهی است عدم ثبت نام در این سامانه به منزله انصراف از تحصیل در این رشته تلقی می‌شود. 🔵 در گزینش نهایی وضعیت علمی متقاضیانی كه اقدام به تكمیل فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی اینترنتی خود در موعد مقرر نکرده باشند و یا نتیجه مراحل به صورت منفی به سازمان اعلام شود، مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

🔶 برای کسب اطلاعات دقیق تر در این خصوص می توانید اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص انتخاب رشته کارشناسی ارشد را مطالعه بفرمایید:

نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد

متقاضیان با توجه به نتیجه اعلام شده در كارنامه اعلام نتایج اولیه، كدرشته محل‌های مورد نظر خود را استخراج و به ترتیب علاقه مرتب نموده و پس از آن در فرم پیش‌نویس (نمونه‌ای كه برای نوشتن کد رشته ها در دفترچه راهنمای شماره 2 قرار دارد) درج  می نمایند.

پس از تأئید نهایی رشته‌های انتخابی توسط متقاضی، رسید توسط سیستم در اختیار وی قرار داده خواهد شد، در غیر این صورت انتخاب رشته آنان تكمیل نگردیده است.

درصورتی که سوالی در خصوص کارشناسی ارشد دارید می توانید با شماره 9099071613 تماس گرفته و سوال خود را مطرح کنید. کارشناسان در مشاورگروپ ما آماده پاسخ گویی به شما هستند.

انتخاب رشته ارشد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

در صورتی که علاقه مند به انتخاب رشته‌های تحصیلی مراكز و واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی هستید، باید پس از اعلام نتیجه اولیه آزمون و دریافت كارنامه، برای اطلاع از زمان و نحوه انتخاب رشته از تاریخ 1402/03/31 به درگاه اطلاع‌رسانی مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه نمایید.

انتخاب رشته برای رشته‌های دانشگاه آزاد، با استفاده از كد دسترسی درج شده در كارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون، به طور مجزا و از طریق دانشگاه آزاد انجام می شود.

متقاضیانی كه در یكی از رشته‌های دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و یا دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته شوند می‌توانند به دلخواه خود منحصراً در یكی از مؤسسات ثبت‌نام و مشغول به تحصیل شوند.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه غیر انتفاعی و پیام نور

اگر كه در تقاضانامه ثبت‌نامی برای انتخاب رشته‌های دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و دانشگاه پیام‌نور، اعلام علاقمندی نکرده باشید و حداقل نمره علمی لازم را برای انتخاب رشته‌های این دانشگاه‌ ها را هم کسب کرده باشید، در بند مشخصات ثبت‌نامی پیغامی را مبنی بر امكان انتخاب این رشته‌ها در كارنامه اعلام نتایج اولیه مشاهده خواهید نمود.

بنابر این در صورتی كه علاقمند به انتخاب رشته‌ های مربوط به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و دانشگاه پیام نور هستید، باید  مبلغ 200.000 (دویست هزار) ریال بابت اعلام هر مورد علاقمندی به رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام نور و یا مؤسسات غیرانتفاعی، واریز کنید پس از آن می توانید  این رشته‌ها را در فرم انتخاب رشته اینترنتی درج نمایید.

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد

دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون کارشناسی ارشد شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته‌ ها می‌باشد.

لازم به ذکر است از روز سه شنبه مورخ 1402/03/31 دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد توسط سازمان سنجش منتشر شده است:

به محض انتشار دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد، این دفترچه در مقاله قرار داده خواهد شد.

در این مقاله تلاش کردیم تا اطلاعاتی کافی در خصوص انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد، خدمت شما عزیزان ارائه دهیم.

درصورتی که هنوز سوالی در خصوص کارشناسی ارشد دارید می توانید با شماره 9099071613 تماس گرفته و سوال خود را مطرح کنید. کارشناسان ما آماده پاسخ گویی به شما هستند.

در ادامه مطالعه کنید:

 سوالات متداول انتخاب رشته کنکور ارشد 1402

 

❓شرایط برای انتخاب رشته پذیرفته شدگان کنکور ارشد 1401 به چه صورت است؟

✔️شرایط لازم برای پذیرفته شدگان در آزمون ارشد، به طور کامل در مقاله بررسی شده است. مطالعه بفرمایید.

❓دفترچه انتخاب رشته ارشد 1401 چه تاریخی منتشر می شود؟

✔️دفترچه انتخاب رشته ارشد از تاریخ 31/خرداد/1401 بر روی سایت سازمان سنجش و آموزش کشور، منتشر شده است. جهت دانلود آن می توانید از طریق لینک داخل مقاله اقدام کنید.

❓انتخاب رشته ارشد 1401 چه زمانی است؟

✔️زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401 از روز چهار‌شنبه مورخ 1401/04/01 تا ساعت 24:00 روز شنبه مورخ 1401/04/04خواهد بود. متقاضیان می توانند در بازه مشخص شده نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود در سایت سنجش اقدام کنند.

امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ + راهنما
نصب اپ دانش آموزی