ساعت مطالعه رتبه های برتر | استاندارد ساعت مطالعه + نمونه برنامه

ساعات مطالعه نفرات برتر

جهت مشاوره در زمینه ساعت مطالعه رتبه های برتر | استاندارد ساعت مطالعه + نمونه برنامه

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 ساعات مطالعه نفرات برتر : تو سال کنکور ساعت مطالعه یکی از اساسی ترین مسائل برای موفقیت هست، حالا یکی با ۴۰ ساعت مطالعه در روز در کنکور موفق شده و یکی هم با ۶۰ ساعت مطالعه هفتگی تو کسب نتیجه ناکام مونده.

ساعات مطالعه نفرات برتر

ساعت مطالعه رتبه های برتر

ساعات مطالعه نفرات برتر : اینجاست که مسئله کیفیت مطالعه مطرح میشه، دوستان عزیزم توجه کنید که کمیت ساعت مطالعه مهم هست اما کمیت باید همراه با کیفیت باشه و ساعت مطالعه ای که دارید باید مفید واقع بشه و به زمان های پرت تبدیل نشه. خیلی از شما دوست دارین بدونین ساعت مطالعه نفرات برتر کنکور چقدر بوده که تونستن موفقیت بزرگی تو این آزمون بزرگ بدست بیارن. 

رتبه های برتر کنکور روزی چند ساعت درس میخوانند ؟

سید رضا سالاری کیا رتبه ۷ رشته تجربی کنکور ۹۶

روزانه ۱۲ تا ۱۳ ساعت درس می خواندم و فقط برای دروس ریاضی و فیزیک کلاس می رفتم و از شبکه ها و فضای مجازی استفاده نمی کردم.

مهدی روانخواه رتبه ۱۰ رشته تجربی کنکور ۹۶

طبق برنامه ریزی دقیق درس می خواندم و روزانه ۱۱ ساعت مطالعه می کردم و همچنین از راهنمایی های مشاورم کمک می گرفتم و اصلا کلاس کنکور نرفتم.

امیر حسین قاسمی نژاد رائینی رتبه ۱ رشته تجربی کنکور ۹۶

از کلاس های فوق برنامه استفاده نمی کردم از سال های قبل از کنکور درس خواندن را شروع کردم و کاملا از شبکه های اجتماعی دور بودم.

محمد امین مطهری نیا رتبه ۶ رشته ریاضی کنکور ۹۶

برای رسیدن به هدفم با برنامه ریزی منظم تلاش کردم و روزانه ۸ ساعت مطالعه داشتم.

صابر دین پژوه رتبه ۱ رشته ریاضی کنکور ۹۶

روزانه ۶ الی ۷ ساعت مطالعه داشتم و وقتم رو برای کلاس کنکور به هدر ندادم و از شبکه های اجتماعی و فضای مجازی دور بودم.

مهدی شفیعی رتبه ۹ رشته تجربی کنکور ۹۶

برای کنکور برنامه ریزی مناسب و هدفمندی داشتم و مطالعه زمان بندی شده دقیق برای هر درس بهترین راه و کمک برای من بود.

رتبه های برتر کنکور روزی چند ساعت درس میخوانند ؟

روش ها و شیوه ها برنامه ریزی هفتگی و ماهانه توسط رتبه های برتر کنکور سراسری

 ساعات مطالعه نفرات برتر : حتماً همه ی شما به خوبی اهمیت برنامه ریزی را درک میکنید و متوجه هستید که برای رسیدن به هدف مطلوب، داشتن برنامه ای مناسب و البته پیش رفتن مطابق آن، ضروری است؛ پس با گفتن اهمیت های آن، سرتان را درد نمی آورم. فقط همین قدر بگویم که برنامه ریزی مناسب، علاوه بر بالا بردن بازده ی مطالعه و تمرکز، آرامش تان را هم بیش تر می کند و بی دقتی تان را نیز کاهش می دهد!
برنامه به ۳ نوعِ بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت تقسیم می شود. در این جا بیش تر می خواهم راجع به برنامه ی کوتاه مدت (هفتگی) که البته تقریباً از روی برنامه ی میان مدت (آزمونی یا ماهانه) تعیین می شود، صحبت کنم.

توصیه می شود بخوانید :


مراحل برنامه ی هفتگی به شرح زیر میباشد:

مرحله ی اول: قبل از شروع برنامه ریزی هفتگی، لازم است میزان ساعتی را که قصد دارید و می توانید در طول هفته مطالعه کنید، مشخص کنید. اگر توانایی شما مثلا ۲۰ ساعت در هفته است برنامه ی اولیه ی هفتگی خود را نیز بر همین اساس تنظیم کنید؛ نه خیلی بیش تر و نه کم تر. ساعات مطالعه نفرات برتر /

اگر عادت به زیاد خواندن ندارید، برنامه ی خود را سنگین نچینید چون اگر هم بتوانید آن را اجرا کنید قطعاً در هفته های بعد، کم خواهید آورد؛ پس چه به تر که آهسته و پیوسته پیش بروید و آرام آرام ولی مداوم تلاش خود را متناسب با توانایی هایتان افزایش دهید.

مرحله ی دوم: بعد از مشخص کردن ساعت مطالعه، این میزان ساعت را با توجه به اهمیت درس ها و ضعف و قوت تان بین دروس خود تقسیم کنید؛ به طور مثال اگر در گروهِ رشته ی ریاضی ـ فیزیک هستید، چنان چه در هفته، ۳۵ ساعت مفید درس می خوانید، می توانید آن را به صورت زیر تقسیم کنید:

دیفرانسیل و ریاضی پایه: ۶ ساعت
هندسه ی پایه و هندسه ی تحلیلی: ۳/۵ ساعت
گسسته و جبر و احتمال: ۳/۵ ساعت
فیزیک: ۶ ساعت
شیمی: ۴/۵ ساعت
ادبیات: ۳/۵ ساعت
عربی: ۳ ساعت
دینی: ۲/۵ ساعت
زبان: ۲/۵ ساعت

 ساعات مطالعه نفرات برتر : البته حتما ضعف و قوت خود را در درس های خاص در برنامه، مد نظر قرار دهید و این ساعت ها را متناسب با توانایی هایتان تغییر دهید مثلاً زبان را از دیفرانسیل بیش تر مطالعه نکنید. در این مرحله حتماً کارهایی را که در طول هفته برای درس های مختلف نیاز به انجام دارید مشخص کنید و طوری برنامه بریزید که همه ی آن ها را بتوانید انجام دهید تا خیالتان راحت شود.

مرحله ی سوم: بعد از مشخص کردن موارد و دروس مورد نیاز مطالعه در کل هفته، برنامه ی تقریبی هر روز را نیز مشخص کنید. حتماً در یک روز تنوع مطالعاتی داشته باشید و این طور نباشد که مثلاً ۴-۵ ساعت پشت سر هم فقط یک درس خاص را مطالعه کنید.
حتماً مطالعه و زدن تست در هر درس (به خصوص دروس اختصاصی) را حداقل بین ۲ الی ۳ روز در هفته پخش کنید زیرا این عمل موجب یادگیری مرحله به مرحله شده و به دنبال آن:

۱) عمق یادگیری مطالب، لحظه به لحظه افزایش می یابد.
۲) فراموشی مطالب کاهش پیدا می کند.
۳) باعث تثبیت یادگیری می شود.

مرحله ی چهارم: حتما در طول هفته، ساعت هایی را به جبران عقب ماندگی ها اختصاص دهید و در آن زمان هیچ درسی را قرار ندهید تا بدین ترتیب اگر از برنامه عقب افتادید بتوانید بدون نگرانی تا حدی آن را جبران کنید.

مرحله ی پنجم: آخرین مرحله ی برنامه ریزی، در واقع بعد از اجرای برنامه است. در آخر هفته حتما بررسی کنید و ببینید چه قدر به برنامه ای که ابتدای هفته برای خود مشخص کردید نزدیک بودید؟ آیا واقعا برنامه مطابق توانایی هایتان بود؟ بدین ترتیب با فهمیدن اشکالات برنامه ی هفته ی سپری شده ، سعی کنید برنامه ی هفته ی بعد را به تر و نزدیک تر به توانایی هایتان بریزید. ساعات مطالعه نفرات برتر/

تعداد تست روزانه نفرات برتر کنکور

۱) استراحت و خواب یکی از ضروریات سال کنکور است البته خواب و استراحت به اندازه؛ حتماً بین ساعت های مطالعه که حدود ۶۰ الی ۷۵ دقیقه اند، ۱۰ الی ۱۵ دقیقه استراحت قرار دهید چون این کار بازده و تمرکز شما را افزایش می دهد. مطمئن باشید بدون استراحت بازده شما به مرور زمان بسیار پایین خواهد آمد. در طول هفته نیز، یک نصفه روز (حدود ۵ ساعت) را به طور کامل به تفریح و استراحت اختصاص دهید. مطمئن باشید به نفع تان خواهد بود.

۲) شب ها حتماً حداقل ۶ ساعت بخوابید چون خواب کافی برای هوشیاری شما هنگام درس خواندن و تمرکز کردن لازم و ضروری است اگر هم خواستید می توانید بعد از ظهر حدود ۱ ساعت استراحت کنید.
۳) مهم : حتماً در برنامه ی هفتگی خود، تمامی دروس عمومی و اختصاصی را قرار دهید و تست و مطالعه باید توأماً در آن وجود داشته باشد و این طور نباشد که در طول هفته فقط مطالعه کنید یا فقط تست بزنید بلکه این دو مکمل هم دیگر می باشند.

مشاور گروپ


 اگه الان به هر دلیلی از تابستونت جا موندی حالا وقتشه?

1⃣برنامه فوق تخصصی و حل مشکلات کند خوانی✅
2⃣از صفر شما رو به یه حد فوق العاده میرسونه
3⃣اموزش تکنیک های نوین تست زنی
4⃣اموزش روش های خلاصه نویسی و حاشیه نویسی
5⃣گرفتن گزارش کار روزانه
6⃣افزایش ساعت مطالعه در دوره
7⃣اموزش صحیح مطالعه دروس
8⃣تنظیم ساعات مطالعه و خواب
9⃣فرم گزارش کار حرفه ای
0⃣1اموزش تکنیک حرفه ای?Snapline?

هزینه تهیه این برنامه ریزی و شرکت در این دوره حرفه ای که زیر نظر دانشجویان برتر رشته های علوم پزشکی می باشد ، فقط و فقط یک تماس از خط تلفن ثابت برای تمام داوطلبان کنکوری در سراسر ایران است …برنامه ی هفتگی

برنامه ی هفتگی مناسب از لازمه های خوبْ درس خواندن است. برای یک برنامه ریزی مناسب به نکته های زیر توجه کنید:

۱) آخر هفته، پیش بینی برنامه ی هفته ی بعدی انجام شود:

من در سال کنکور هر جمعه حدود ۲، ۳ ساعت را به بررسی برنامه ی هفته ی قبل و پیش بینی برنامه ی هفته ی بعد با ملاحظاتی که در زیر به آن ها اشاره خواهم کرد، اختصاص می دادم که واقعا صرف این مدت زمان لازم بود و به من کمک کرد.
۲) به هر درس با توجه به ضریب و جمعش در کنکور، در طی هفته زمان تعلق بگیرد:

به طور مثال ضرایب درس های رشته ی ریاضی به نحو زیر است:

ادبیات ۴، عربی ۲، دین و زندگی ۳، زبان ۲، ریاضی ۱۲، فیزیک ۹ و شیمی ۶، که روی هم ۳۸ می شود.
مثلا اگر داوطلب رشته ی ریاضی می تواند ۳۸ ساعت درس بخواند، خوب است که حدود ۹ ساعت از آن را به فیزیک اختصاص بدهد. (توضیحات بیش تر در قسمت مقاله ی کمیت مطالعه خواهد آمد.)

۳) هر درس با توجه به ضریب و حجمش بین ۲ الی ۴ روز در هفته پخش شود:

مثلا به تر است درس فیزیک در ۴ روز مختلف پخش شود که بیش تر امکان مرور داشته باشیم.
۴) همه ی درس های عمومی و اختصاصی در طی هفته باید مطالعه شود:

تذکر: حتی اگر یک هفته دبیر یک درس نیامد و درس جلو نرفت، شما حتما باید آن را مطالعه کنید و در برنامه بگذارید.
۵) به تر است مطالعه ی هر درس، در همان روز تدریس شده، شروع شود (مخصوصا ریاضیات و فیزیک).

تذکر: این کار شدیداً به بازده و سرعت شما کمک می کند. آن را از همان روز اول خیلی جدی بگیرید.
۶) در حد امکان تعداد تست های قابل انجام در هر درس در طی هفته پیش بینی شود:

تست زنی یکی از کارهای ضروری در سال کنکور است که بعدا در مقاله های جداگانه راجع به آن توضیحات بیش تری خواهیم داد. اما فعلا بدانید که برای برنامه ریزی هفتگی تا حد امکان تعداد تست را نیز باید مشخص کنید؛ مثلا بررسی کنید درس ۱ و ۲ی ادبیات که این هفته قصد خواندن آن را دارید، چه قدر تست دارند و سپس برای آن ها برنامه ریزی کنید. (توضیحات بیش تر پیرامون تست زنی در مقاله ی جداگانه ای خواهد آمد.)
۷) درس هایی که در روز بعد امتحان گرفته می شود در شب امتحان به صورت وقت گیر مطالعه نکنید:

این کار منجر به نتیجه ی کاذب می شود. درصدِ پنجاهی که بدون این کار گرفته شود نسبت به درصدِ هفتادی که با مطالعه ی شب امتحان به دست می آورید خیلی بیش تر به نفعتان خواهد بود؛ البته توجه داشته باشید مرور سطحی درس ها در شب امتحان ایرادی ندارد و مفید هم می باشد.
مطالعه ی وقت گیر در شب امتحان موجب از بین رفتن نظم برنامه ریزی شما شده، باعث می شود همیشه از برنامه ی اصلی عقب باشید و فقط به دنبال امتحان ها بروید و کیفیت تان پایین بیاید.
۸) پیش بینی برنامه ی کاهشی، به ترین نوع برنامه ریزی است:

این روش ـ که در مقاله ای جداگانه توضیح داده خواهد شد ـ به صورت خلاصه بدین نحو است که پس از برنامه ریزی اگر دیدید زمان لازم را ندارید، از تعداد تست ها کم کنید و به هفته ی بعد موکول کنید ولی هرگز از زمان مطالعه ی خود کم نکنید.

۹) در صورت وجود وقت، روی درس های پایه ای که دبیر فعلا تدریس نمی کند برنامه ای پیش بینی شود:

پیش رفتن شما صرفا با مطالبی که دبیر تدریس می کند، باعث می شود نتوانید نتیجه ی خیلی خوبی بگیرید؛ هر چند لازم است اما کافی نیست. اگر دبیرتان از آن هایی نیست که در کنار تدریس، به شما بگوید فلان قسمت های پایه را هم مطالعه کنید (مخصوصا درس های عمومی)، شما حتما خودتان حدود یک سوم از برنامه تان را به کارهای پایه و غیرکلاسی اختصاص دهید؛ اما اگر دبیرتان با گرفتن آزمون یا هر نحو دیگر به شما می گوید درس های پایه را هم بخوانید، پیش رفتن با او کفایت می کند.
کمیت مطالعه:

مقدار مطالعه در هر برهه از سال و برای هر نوع دانش آموز ـ به کلاس می رود یا دائما در خانه است ـ متفاوت است؛ اما در این برهه ی زمانی یعنی اوایل سال حتما همه باید موارد زیر را رعایت کنند:
۱) مقدار ساعت مطالعه در هفته:

به طور کلی داوطلبی که در طول هفته در کلاس های بیرون شرکت می کند، در این برهه ی زمانی باید حداقل ۴۰ ساعت مطالعه کنید و کسی که اکثر روزها در خانه است، حداقل ۶۰ ساعت نیاز به مطالعه دارد.
۲) مقدار مطالعه ی هر درس در هفته:

همان طور که در قسمت برنامه ی هفتگی هم گفتم، هر درس با توجه به ضریب و حجمش باید مطالعه شود. به طور مثال اگر داوطلب رشته ی ریاضی، ۴۵ ساعت در هفته مطالعه می کند باید حداقل ۶ ساعت دیفرانسیل بخواند و همین طور سایر درس ها. به طور مثال اگر در نهایت ۴۰ ساعت شد، ۵ ساعت باقی مانده را به تقویت درس های ضعیف ترش اختصاص بدهد.
تذکر: هیچ درسی در هیچ هفته ای نباید از قلم بیفتد.
۳) مقدار مطالعه در روزهای تعطیلی و عادی:

در روزهای تعطیل شما باید بتوانید بین ۱۰ الی ۱۲ ساعت مطالعه کنید و در روزهای عادی مثلا اگر ۱۴:۳۰ تعطیل می شوید، بعد از ناهار، استراحت و رسیدن به خانه، ساعت ۱۷ شروع به مطالعه کنید و به این ترتیب بین ۵ الی ۶ ساعت درس بخوانید (۱۷ تا ۱۸:۱۵، ۱۸:۲۵ تا ۱۹:۴۰، ۱۹:۵۰ تا ۲۱:۰۵ و ۲۲ تا ۲۳:۳۰).
۴) ساعت شروع و پایان روزانه:

اگر تعطیل هستید حتما سعی کنید حدود ۸ صبح درس را شروع کنید و شب حدود ۲۳ یا ۲۳:۳۰ درس خواندن را تمام کنید. اگر تا ۲ی نیمه شب درس خواندنتان طول بکشد، هم بازدهی پایین می آید و هم روز بعد سرحال نخواهید بود؛ حتی اگر خودتان هم متوجه نشوید چون خواب شب لازم است. پس طوری برنامه ریزی کنید که نهایتا ۲۳:۳۰ تمام شود. اگر هم از مدرسه آمده اید، حدود ۲ تا ۲/۵ ساعت پس از اتمام مدرسه شروع به درس خواندن کنید.
۵) مقدار کسری درس های ریاضیات، فیزیک، شیمی و عمومی:

یک سوم از کل مطالعه ی هفته باید به درس های ریاضی اختصاص پیدا بکند (در رشته ی ریاضی). یک سوم هم به مجموع فیزیک و شیمی اختصاص یابد و یک سوم آخر هم درس های عمومی.
استراحت و تفریح:

افرادی که بین ساعت های مطالعه شان استراحت می کنند، در واقع به ذهنشان مهلت می دهند که اطلاعات ورودی را دسته بندی کرده نظم و ترتیب بدهد و خیلی راحت تر و سریع تر مطالب را به خاطر آورند؛ البته توجه کنید که در سال کنکور حتی استراحت هم باید با محوریت کنکور باشد و باید آن را برنامه ریزی کنید.
برای استراحت به موارد زیر توجه کنید:
۱) هر یک ساعت و ربع مطالعه، ۱۰ دقیقه استراحت:

تذکر: ابتدای شروع واحدها و بعد از استراحت حتما حدود ۱۰ دقیقه را به مرور قسمت های قبلی درسی که قرار است در آن واحد بخوانید اختصاص دهید تا ذهنتان آرام آرام آماده شود.
۲) نرمش کششی، ۲ بار در روز و هر بار یک ربع:

همان طور که صبح ها هنگام خمیازه کشیدن دست های خود را باز کرده و سرحال می شوید، نرمش کششی در طول روز نیز باعث سرحالی شما می شود؛ پس آن را جدی بگیرید تا بتوانید با روحیه ی مضاعفی درس بخوانید.
۳) یک ساعت خواب سبک نیم روزی بعد از اتمام کار مدرسه:

وقتی از مدرسه به خانه آمدید حدود ۱ ساعت (بیش تر نشود) بخوابید (یک خواب سبک)؛ چون خواب عمیق موجب کسلی بیش تر می شود اما یک ساعت خواب، خستگی شما را برطرف می کند.
۴) نیم روز تفریح در یکی از روزهای هفته:

من یادم هست معمولا یا پنج شنبه بعداز ظهر یا جمعه بعداز ظهر را کامل تفریح می کردم و کاری می کردم که موجب شادی و آرامشم بشود و از درس و کنکور فاصله بگیرم. این کار خیلی لازم است و انرژی هفته ی بعد شما را تامین می کند.
۵) پرهیز از ورزش سنگین و آسیب زا در دوره ی کنکور:

اانجام دادن ورزش های سنگین هم شما را از نظر جسمانی خسته می کند و هم ممکن است موجب آسیب های شدید جسمانی و به دنبال آن چند روز دوری از درس شود؛ برای همین از آن ها دوری کنید.
۶) محوریت کنکور در برنامه ریزی برای استراحت و تفریح:

همان طور که در ابتدای این مقاله هم گفتم، استراحت و تفریح شما نیز باید با محوریت کنکور باشد؛ یعنی طوری استراحت کنید که یادتان باشد مثلا ۱۰ دقیقه ی دیگر باید می روید و درس بخوانید. استراحت و تفریحات آرامش بخش مفید خواهند بود.
۷) خواب به موقع شبانه با مقدار کافی:

حتما حدود ۶ تا ۷ ساعت خواب در شبانه روز برای شما لازم است. اگر بعداز ظهر هم ۱ ساعت می خوابید، می توانید خواب شبانه را به حداقل ۶ ساعت کاهش دهید. اگر حتی دو، سه روز را با خواب حدود ۴ ساعت بگذرانید، بدانید سلامتی، تمرکز و آمادگی ذهنی شما به خطر خواهد افتاد.


رتبه های برتر


فاکتورهای مشاوره و برنامه ریزی گروه مشاور گروپ

 • برنامه ریزی و شخصی سازی برنامه با توجه به نقاط قوت وضعف دانش اموزان
  ارائه راهکارای مناسب جهت جلوگیری از افت تحصیلی
 • آموزش شیوهای صحیح مطالعه,یادگیری,یادداشت برداری ,خلاصه نویسی وپاسخگویی به سوالات تشریحی و تستی
 • افزایش قدرت تمرکز وکاهش بی دقتی وتقویت حافظه وافزایش بازده
 • آموزش مهارتهای آزمون دادن شامل شیوه صحیح آمادگی برای هر آزمون مدیریت زمان و مدیریت استرس و تحلیل آزمون
 • معرفی بهترین منابع درسی وبهترین ازمونهای ازمایشی
 • راهکار وشیوه مناسب مطالعه و فراگیری هر درس مطابق ویژگیهای اون درس
 • افزایش انگیزه اعتماد به نفس ورفع مشکلات مربوط به آن
 • شیوهای درست جمع بندی ومرور درسها در زمان مناسب آن

دریافت مشاوره خصوصی با شرایط ویژه برای ثبت نام فقط با شماره زیر  تماس بگیرید …

9099071614


شرایط و مکان مناسب مطالعه:

کیفیت مطالعه، شرایط خاصی دارد که سعی کردم در زیر آن ها را توضیح دهم:
۱) شرایط ذهنی:

الف) ایجاد حال و هوای مطالعه:

قبل از آغاز مطالعه سعی کنید حال و هوای مطالعه ی درس مورد نظر را در خود ایجاد کنید.
ب) اعتماد به یادگیری:

اگر با این ذهنیت مطالعه را شروع کنید که «من این درس را یاد نمی گیرم»، مطمئن باشید یاد نخواهید گرفت؛ پس حتما به یادگیری خود اعتماد داشته باشید.
ج) هدف گذاری مطالعه:

حتما پیش از شروع واحد مطالعه، بدانید که قرار است چه مبحثی از چه کتابی بخوانید و چه تست هایی بزنید. این کار تمرکز شما را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.
۲) شرایط فیزیکی:

الف) حالت نشستن:

صندلی شما و حالت نشستن شما روی آن خیلی مهم است. حتما صاف بنشینید، روی کتاب خم نشوید و سعی کنید به صندلی تکیه دهید.
ب) فاصله ی چشم تا کتاب:

فاصله ی چشم تا کتاب باید حدود ۴۰ سانتی متر باشد. لازم نیست با خط کش اندازه بگیرید اما بدانید نه خیلی دور باشد و نه خیلی نزدیک.
ج) ایجاد فاصله ی زمانی بین صرف غذا و شروع مطالعه:

سعی کنید حدود نیم ساعت پس از صرف غذا، مطالعه را شروع کنید تا سنگین نباشید.

د) دقت در انتخاب زمان مطالعه ی هر درس:

سعی کنید درس های تحلیلی را در همان ابتدای صبح که سرحال هستید مطالعه کنید؛ البته می توانید برای زنگ اول که هنوز سرحال نشده اید یکی از درس های حفظی را قرار دهید اما به طور کلی به تر است درس های حفظی قبل از خواب مطالعه شوند.

۳) شرایط محیط مطالعه:

الف) مکان مطالعه:

تذکر (۱): مکان مطالعه باید دارای نور و تهویه ی مناسب باشد.
تذکر (۲): مکان مطالعه به تر است ثابت و اختصاصی باشد. مثلا اگر هر روز نمی توانید کتاب خانه بروید، به تر است جای مشخصی را برای مطالعه ی خود در نظر بگیرید؛ البته برای عادت دادن خود به مطالعه، کتاب خانه رفتن مفید خواهد بود.
تذکر (۳): هر وسیله ای که که حواس شما را پرت می کند و یا شما را یاد خاطرات گذشته می اندازد از روی میز بردارید و آن را طوری آماده کنید که هیچ چیز تمرکز شما را مخدوش نکند.

ب) پیش از مطالعه:

سعی کنید از شروع واحد مطالعه، همه ی وسایل مورد نیاز آن واحد از جمله کتاب، دفتر، مداد و پاک کن را آماده کنید تا با تمرکز بیش تری شروع به مطالعه کنید.

3.4/5 - (17 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ساعت مطالعه رتبه های برتر | استاندارد ساعت مطالعه + نمونه برنامه

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. Rosa

  عالی بود ممنونم

  پاسخ
 2. محمد

  عالی بود خسته نباشید

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی