ثبت نام رایگان و دقیق کنکور سراسری و آزاد 99 توسط سایت مشاورگروپ

ثبت نام رایگان و دقیق کنکور سراسری و آزاد 99

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام رایگان و دقیق کنکور سراسری و آزاد 99 توسط سایت مشاورگروپ

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام رایگان و دقیق کنکور سراسری و آزاد 99 توسط سایت مشاورگروپ :  سلام به شما داوطلب عزیز کنکور سراسری 99 … در این مطلب راهنمای قدم به قدم ثبت نام کنکور سراسری 99 رشته تجربی ، ریاضی ، انسانی ، هنر و زبان به همراه نکات مهم ارائه شده است . با مشاورگروپ همراه شوید …ثبت نام رایگان و دقیق کنکور سراسری و آزاد 99


سر فصل ها

راهنمای گام به گام ثبت نام کنکور سراسری 99 رشته تجربی ، ریاضی ، انسانی ، هنر و زبان


ثبت نام رایگان و دقیق کنکور سراسری و آزاد 99  ، همانطور که میدانید نحوه ثبت نام کنکور 99 برای دو نظام آموزشی که داریم(قدیم – جدید) هیچ تفاوتی در مراحل ندارد و تنها مراحل اولیه را باید درست وارد نماییم . ثبت نام کنکور نظام با نظام جدید 99 با سال گذشته تفاوت دارد که در ادامه مقاله کامل توضیح داده ایم . اما زمان ثبت نام همانند مراحلی که در زیر توضیح داده ایم ؛ ثبت نام خود را انجام دهید :

شرایط ثبت نام کنکور سراسری 99

ثبت نام رایگان و دقیق کنکور سراسری و آزاد 99  ، کلیه متقاضیان ثبت نام کنکور 99 تنها در حالتی مجاز به ثبت نام هستند که کلیه شرایط ثبت نام را داشته باشند . که این شرایط شامل شرایط عمومی و شرایط اختصاصی مندرج در دفترچه ثبت نام می شود . اعتقاد به اسلام یا یكی از ادیان قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، عدم احراز فساد اخلاقی ، عدم احراز عناد نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران و شرایطی از این قبیل جز شرایط عمومی ثبت نام در این کنکور است .

زمان و نحوه ثبت نام کنکور سراسری 99

ثبت نام رایگان و دقیق کنکور سراسری و آزاد 99  ، زمان ثبت نام کنکور 99 از روز 16 بهمن ماه الی 24 بهمن ماه می باشد. در سال گذشته برای داوطلبانی که در موعد مقرر موفق به ثبت نام نشده بودند ، فرصت مجددی در نظر گرفته شد تا بتوانند نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند. پیش بینی می شود در سال جاری نیز به همین منوال باشد. جهت کسب اطلاع دقیق از زمان نام نویسی و یا ثبت نام مجدد کنکور ، می توانید با مشاورین مرکز ” مشاورگروپ ” تماس بگیرید .


مشاور گروپ


داوطلبان می بایست مدارک ثبت نام کنکور 99 را آماده کرده و سپس نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند. همان طور که اشاره کردیم ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد و سراسری به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می شود. بنابراین داوطلبان جهت ثبت نام در آزمون سراسری ابتدا باید به سایت مذکور مراجعه نمایند و پس از پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری سایر مراحل لازم را انجام دهند.

متقاضیان توجه داشته باشند که جهت شرکت در کنکور هر گروه آزمایشی ، باید کارت های اعتباری جداگانه ای خریداری کنند.

یک نیم نگاهی هم داشته باشیم به آمار داوطلبان کنکور 98

آمار داوطلبان و تعداد کارت های صادر شده در کنکور 98

ثبت نام رایگان و دقیق کنکور سراسری و آزاد 99  ، تعداد کل داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 98 شرکت کرده بودند ، معادل 1 میلیون و 119 هزار و 152 نفر می باشد که بیش از نیمی از آن ها داوطلبان خانم بوده اند.

به طور کلی آمار شرکت کنندگان آزمون سراسری سال 98 نسبت به سال 97 حدود 67 هزار و 797 نفر داوطلب بیشتر را در بر می گیرد. نمودارهایی که در ادامه مشاهده می کنید ، تعداد شرکت کننده های کنکور سراسری 98 و کارت های صادر شده برای آن ها را به تفکیک گروه های آزمایشی نشان می دهد.

داوطلبان

شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری 99

شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ عبارتنداز :
شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 • عدم احراز عناد (نه اعتراض) نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران.
 • تبصره – در صورتی که داوطلب سابقا با نظام جمهوری اسلامی عناد داشته ، باید تغییر نظر او احراز شود.
 • نداشتن سابقه عضویت در سازمان های غیرقانونی ، فراماسونری و اعقاب آن ها.
 • عدم احراز فساد اخلاقی.
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر.
 • برخورداری از سلامت جسمانی مرتبط با رشته تحصیلی

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن دیپلم دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم متوسطه و یا مدرک دوره پیش دانشگاهی الزامی می باشد.
 • داوطلب بایستی حداکثر تـا ۳۱ شهریور ۹۹ مدرک خود را دریافت نموده باشد.
 • داوطلبان رشته های فنی حرفه ای و کاردانش چنانچه حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۹ مدرک دیپلم خود را دریافت نکنند ، مجاز به ثبت نام در کنکور سراسری نخواهند بود.
 • داوطلبانی دانشجوی مقطع کاردانی بوده اند در صورتی مجاز به شرکت در کنکور سراسری می باشند که مدرک خود را نهایتا تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۹ دریافت کنند.
 • داوطلبانی که مدرک دیپلم خود را در دوره نظام جدید دریافت نموده اند باید تا تاریخ ۳۱ مرداد ۹۹ مدرک خود را ارائه دهند.
 • چنانچه داوطلبی که مدرک خود را در رشته های گروه پزشکی مقطع کاردانی دریافت نموده باید بایستی مدرک مربوط به خدمات قانونی خود را نهایتا تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۹ و یا ۳۱ بهمن ۹۹ ارائه دهد ، همچنین در زمان ثبت نام باید گواهی پایان دوره طرح نیرو انسانی خود را نیز دریافت نموده باشد.
 • اگر داوطلبی ، دانشجویان دوره روزانه باشد ، در صورتی که تا تاریخ ۲۵ اسفند ۹۸ از دانشگاه انصراف دهند ، مجاز به حضور در کنکور سراسری خواهند بود.
 • متقاضیانی که مدرک دیپلم (۱۲ ساله) فنی حرفه ای و کاردانش خود را دریافت نموده باشند ، چنانچه مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی خود را دریافت نکرده باشند مجاز به شرکت در کنکور سراسری ۹۹ نخواهند بود.
  پذیرفته شدگان دوره های روزانه کنکور سراسری ۹۸ ، مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه نخواهد بود.
  وضعیت خدمت سربازی آقایان باید مشخص گردد.
 • پذیرش در برخی از رشته های گروه هنر که در گذشته به صورت نیمه متمرکز انجام می گرفت ، در کنکور سراسری ۹۸ به صورت متمرکز و با شرایط خاص خواهد بود.
 • اگر داوطلبی در کنکور سراسری سال گذشته شرکت نموده باشد و در دانشگاه های غیر دولتی پذیرفته شده و در حال تحصیل باشد برای شرکت در ثبت نام کنکور سراسری امسال نیازی به انصراف از دانشگاه خود نمی باشد.

 1. مهم ترین و اصلی ترین شرایط اختصاصی کنکور 99 شامل موارد ذیل است :

​دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام جدید یا مشغول به تحصیل بودن در دوره مذکور با شرط فارغ التحصیلی حداکثر تا 31 شهریور 99 یا دارا بودن مدرک کاردانی و یا مدرک دیپلم چهار ساله نظام قدیم می باشد .

دانشجویان دوره روزانه حق ثبت نام در کنکور 99 را نداشته و در صورت تمایل می توانند پس از انصراف قطعی در این آزمون ثبت نام نمایند .

پذیرفته شدگان نهایی دوره روزانه کنکور 98 در صورت شرکت در کنکور 99 حق انتخاب رشته محل های روزانه را نداشته و تنها در صورت رفع محرومیت کنکور سراسری از طرف سازمان سنجش مجاز به انتخاب این دوره خواهند بود .


54545ضمناً به متقاضیانی که درخصوص شرایط انصراف و تحصیل مجدد رایگان در کنکور 99 سوالی دارند توصیه می کنیم مقالات تحصیل مجدد ، شرایط انصراف از دانشگاه و تحصیل مجدد رایگان مطالعه نمایند .


 • دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی کنکور
 • خرید کارت اعتباری ثبت نام آزمون سراسری 99 و دریافت سریال اعتباری 12 رقمی
 • انجام مرحل بعدی ثبت نام کنکور 99 (توضیح در ادامه مقاله)

برای اطلاعات بیشتر و انجام رایگان مراحل گام به گام ثبت نام کنکور 99، دریافت کد سوابق تحصیلی، سهمیه های کنکور سراسری 99، وضعیت نظام وظیفه، فرم شماره 3 کنکور سراسری 99 و ابهامات و سوالات خود را می توانید از طریق تلفن ثابت ” مشاورگروپ ” و بدون پیش شماره با مشاوران مرکز مشاورگروپ در ارتباط باشید.

تفاوت ثبت نام کنکور سراسری 99 نظام جدید با نظام قدیم

خوب این تقریبا سوال بسیاری از داوطلبان کنکور 99 از مشاوران و کارشناسان ما هست که کنکور امسال چه تفاوتی با کنکور سال گذشته دارد؟ تفاوت ثبت نام کنکور سراسری نظام جدید با نظام قدیم چیست؟ تکلیف نظام جدیدی ها (دوازدهمی ها) با نظام قدیمی ها چگونه است؟ کسانی که سال گذشته کنکور شرکت کرده اند امسال جز کدام دسته از داوطلبین می باشند؟

در جواب باید به تمامی شرکت کنندگان کنکور سراسری 99 گفت: امسال با سال گذشته فرق خواهد داشت و داوطلبان می توانند گروه آزمایشی خود را اختیاری انتخاب نمایند یعنی آن دسته از افراد که با منابع کنکور نظام قدیم آشنایی بیشتری دارند می توانند گروه آزمایشی آن را انتخاب نمایند و بلعکس.

طریقه ثبت نام کنکور سراسری نظام جدید 99

نحوه ثبت نام کنکور سراسری نظام جدید و نظام قدیم تماما از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی WWW.SANJESH.ORG می باشد و پس از تهیه کارت اعتباری شرکت در آزمون 99 و دریافت سریال اعتباری 12 رقمی اقدام به تکمیل فرآیند ثبت نام خود نمایند. داوطلبان کنکور سراسری 1399 باید توجه داشته باشند که تنها مجاز به شرکت در نظام آموزشی که در آن فارغ التحصیل شده اند می باشند یعنی دانش آموزان پایه دوازدهم نظام جدید باید در هنگام ثبت نام گزینه مربوط به فارغ التحصیل نظام جدید هستم را فعال نمایند.

طریقه ثبت نام کنکور نظام قدیم 99

نحوه ثبت نام کنکور نظام قدیم 99 از آنجا که تا کنکور 98 داوطلبان نظام قدیم به فارغ التحصیلان دیپلم 4 ساله نظام قدیم گفته می شد با داوطلبان دارای مدرک پیش دانشگاهی تلفیق می شود و با تواجه به نظام آموزشی خود گزینه مورد نظر را فعال نمایند امسال با این تفاوت که همه می توانند نظام آموزشی خود را انتخاب نمایند.


54545

( جهت دانلود بروی لینک زیر کلیک کنید )


دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 99 شامل 3 قسمت مهم می باشد:

قبل از اقدام به ثبت نام
اقدام به ثبت نام
بعد از ثبت نام

هر کدوم از این قسمت های مهم دفترچه راهنمای ثبت نام نیز خود شامل بند هایی می باشد که ما در ادامه مقاله مفصل توضیح داده ایم مواردی شامل: مدارک لازم، دریافت کد سوابق تحصیلی نظام جدید و نظام قدیم، دریافت کد رهگیری ثبت نام و .. که می توانید برای دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 99 از طریق سایت مشاورگروپ و ادامه این مطلب اقدام نمایید.

مراحل دریافت دفترچه کنکور سراسری ۹۹


 • اولین مرحله دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ از طریق سایت سازمان سنجش
 • دومین مرحله مطالعه کامل مطالب دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ در لینک ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ هم می توانید مطالب مهم را مطالعه نمایید.
 • مرحله سوم خرید کارت اعتباری ثبت نام کنکور سراسری 99
 • مرحله چهارم پر کردن فرم ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ در انتهای دفترچه
 • مرحله پنجم وارد کردن اطلاعات ثبت نامی خود در لینک ثبت نام
 • زمان ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 99

در سال های اخیر ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد حذف شده است و این دانشگاه کنکور مجزایی برای جذب دانشجو برگزار نمی کند. بنابراین ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد  99 از روز شنبه 16 بهمن ماه آغاز شده و تا روز یک شنبه 24 بهمن ماه ادامه خواهد داشت. داوطلبان در این زمان فرصت دارند تا از طریق مراجعه به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org ثبت نام خود را انجام دهند. علاوه بر این مهلت ، ممکن است سازمان سنجش فرصت مجددی برای ثبت نام جاماندگان که به دلیل بی اطلاعی از زمان ثبت نام یا کامل نبودن مدارکشان موفق به ثبت نام در زمان اولیه نشده اند ، در نظر بگیرد. مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد ، معمولا هفته دوم اسفند ماه می باشد.

نحوه ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 99

همانطور که در بند فوق توضیح داده شد ثبت نام کنکور از سایت سازمان سنجش انجام می گیرد و داوطلبان باید پس از ورود به این سایت ، با کلیک بر لینک مربوطه ، دفترچه ثبت نام کنکور سراسری را دانلود کنند و پس از مطالعه کامل و اطلاع از تمام جزئیات ، برای ثبت نام اقدام نمایند. اولین قدم برای ثبت نام کنکور پرداخت هزینه است و داوطلبانی که علاقمند به تحصیل در دانشگاه غیرانتفاعی و پیام نور می باشند ، باید علاوه بر پرداخت هزینه اصلی ، مبلغ جداگانه ای برای ثبت نام این دو دانشگاه نیز واریز نمایند. پرداخت هزینه ثبت نام از طریق خرید کارت اعتباری میسر می باشد و باید مبلغ مورد نظر را ، از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب که رمز دوم اینترنتی آن ها فعال است ، پرداخت نمود.

داوطلبان کنکور سراسری ۹۹، مشاورین مرکز مشاورگروپ در تمامی مراحل ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ و انتخاب رشته کنکور ۹۹ کنار شما خواهند بود.

پس از دریافت دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ اقدامات قبل از ثبت نام، اقدام به ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ و اقدامات پس از ثبت نام را مشاهده می نمایید که در زیر به صورت مختصر برای شما داوطلبان عزیز توضیح داده شده است.

شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری بعد از دریافت دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

با توجه به اینکه این بند در دفترچه را باید به طور کامل توضیح داده شود در لینک مربوطه می توانید کامل مطالعه نمایید در صورت هر گونه ابهام و سوال می توانید با مشاوران تحصیلی مشاورگروپ در ارتباط باشید.

پس از دریافت دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ در مزحله اقدام قبل از ثبت نام مواردی همانند مدارک مورد نیاز ثبت نام کنکور سراسری ۹۹:

مدرک تحصیلی لازم برای ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

داوطلبان کنکور سراسری ۹۹ باید به این موارد توجه لازم داشته باشند که باید دارای داشتن گواهینامه دوره پیش دانشگاهی و یا دیپلم نظام آموزشی جدید ۶-۳-۳ باشند.

انتخاب گروه آزمایشی

پس از دریافت دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ داوطلبان باید زیرگروه اصلی و زیرگروه دوم خود را برای آزمون انتخاب نمایند. زیرگروه اصلی داوزلبان علوم ریاضی، علوم انسانی، علوم تجربی و در کنار انتخاب این زیرگروهها می توانند گروه دوم خود را که له ان علاقه مند باشند در آزمون آن شرکت نمایند که شامل گروه زبان و هنر می باشد.

نحوه شرکت دانشجویان انصرافی

توضیحات کامل این بند از دفترچه را می توانید در مقاله شرایط اختصاصی ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ مطالعه نمایند.


متاسفانه بعضی از متصدیان کافی‌نت با دستکاری اطلاعات داوطلبانی که دارای کد سوابق تحصیلی نیستند را ثبت نام میکنند که موجب میشود که در مراحل پذیرش ثبت نام دانشگاه با مشکل مواجه شوند و دانشگاه از ثبت نام داوطلبان با نقص اطلاعات کارنامه جلوگیری میکنند. داوطلبانی که می‌خواهند ثبت‌نام خود را بدرستی انجام دهند و نگرانی نداشته باشند از پکیج ثبت‌نام کنکور سراسری ” مشاورگروپ ” استفاده نمایند. برای دریافت کد سوابق تحصیلی حتماً باید از سایت اطلاعات سوابق تحصیلی دانش آموزان وزارت آموزش و پرورش استفاده نمود.

مشاور گروپ

دانش آموزان در هر گروه آزمایشی برای شرکت در کنکور و بررسی شرایط شرکت در کنکور سراسری ۹۹ ، می توانند همه روزه با مشاوران مرکز ” مشاورگروپ ” در ارتباط باشند. کنکور سراسری ممکن است باعث ایجاد ابهامات و سوالات فراوانی در ذهن هر دانش آموزی گردد سوالاتی هم چون:

شرایط شرکت در کنکور سراسری ۹۹ برای گروه های شناور و اصلی چه تفاوت هایی دارد؟

در صورت نداشتن کدام یک از شرایط شرکت در کنکور سراسری ۹۹ ، ممکن است بعد از شرکت در آزمون و به هنگام ثبت نام برای دانش آموزان مشکل ایجاد گردد؟

شرایط شرکت دانش آموز انسانی در کنکور تجربی به چه صورت می باشد؟

شرایط شرکت دانش آموز ریاضی در کنکور تجربی چه می باشد؟

و ….

که ممکن است ذهن هر دانش آموزی را به خود معطوف کرده باشد. مشاوران این مرکز برای پاسخگویی به تمامی سوالات شما، تمام وقت در خدمت شما می باشند.

مشاور گروپوضعیت نظام وظیفه در ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

داوطلبان کنکور سراسری ۹۹ باید مشمول نطام وظیفه نبوده و یا دارای معافیت دائم و یا کارت پایان خدمت باشند.
بعد از دریافت دفترچه کنکور سراسری ۹۹ می توانید استفاده از سهمیه ها در کنکور را هم مشاهده نمایید.

سهمیه های کنکور سراسری ۹۹ به زودی اعلام خواهند شد.

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری 99

شناسنامه و کارت ملی

شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده

کد سوابق تحصیلی و پیش دانشگاهی(نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی را می توانید از طریق مشاوران مرکز مشاورگروپ سوال بفرمایید)

کد پستی منزل و محل اقامت

کد وضعیت نظام وظیفه

معدل کتبی و معدل کل

کد پیگیری مربوط به سهمیه رزمندگان

فایل عکس اسکن شده

کد مربوط به داوطلبان غیر ایرانی

مرحله اقدام به ثبت نام بعد از دریافت دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

در مرحله اقدام به ثبت نام هم همانطور که در بالا عنوان شد در بند زیر هم می توانید به طور مفید مشاهده نمایید.

اولین مرحله ورود به مرحله ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ می باشد که لینک آن به زودی فعال خواهد شد.

خرید کات اعتباری ثبت نام کنکور

پرکردن تقاضا نامه اینترنتی ثبت نام

اخرین مرحله بعد از دریافت دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

مرحله آخر بعد از دریافت دفترچه ثبت نام کنکور سراسری دریافت کد رهگیری ثبت نام می باشد، تمامی داوطلبان مدنظر داشته باشند تا زمانی که ثبت نام قطعی و به مرحله اتمام نرسیده باشد کد رهگیری ثبت نام به داوطلب ارائه نخواهد شد. بعد از دریافت کد رهگیری ثبت نام داوطلب در سایت سازمان سنجش می تواند ویرایش اطلاعات خود را انجام دهد.

مشاوره تحصیلی مرکز مشاورگروپ

با آرزوی موفقیت برای تمامی داوطلبان کنکور سراسری ۹۹ مشاورین با تجربه مرکز مشاورگروپ در تمامی مراحل ثبت نام کنکور سراسری، معرفی منابع کنکور سراسری ۹۹، حذفیات کنکور سراسری ۹۹، انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹، مشاوره و راهنمایی و برنامه ریزی درسی ۹۹ همراه شما خواهند بود برای ارتباط با مشاوران تحصیلی مرکز مشاورگروپ می توانید از طریق تلفن ثابت و بدون نیاز به گرفتن کد شماره گیری نمایید.

راهنمای تصویری ثبت نام کنکور سراسری 99 و آزاد 99

راهنمای ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد

وارد شدن به سامانه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
کلیک بر روی لینک فعال شده ” ثبت نام کنکور سراسری “


1


پیش از اقدام به تکمیل فرم نام نویسی ، باید هزینه ثبت نام را پرداخت کرده و یک سریال ثبت نام خریداری نمایید. بدین منظور از ” منوی اصلی “ موجود در قسمت راست سایت ، گزینه ” خرید سریال ثبت نام “ را انتخاب کنید.

2

در این مرحله باید نوع سریال ثبت نام را با توجه به گروه آزمایشی خود مشخص نمایید. هم چنین اگر تمایل دارید که کد رشته های مربوط به دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور را در انتخاب رشته خود داشته باشید ، باید برای آن ها نیز سریال علاقه مندی جداگانه خریداری کنید.

3

پس از انتخاب نوع سریال ثبت نام ، صفحه ای برای شما نمایان می شود که باید اطلاعات خواسته شده را در آن وارد کنید.

4

در این مرحله وارد درگاه پرداخت اینترنتی شده و با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب که رمز دوم آن فعال می باشد ، باید هزینه لازم را پرداخت نمایید.

5

در صورتی که پرداخت هزینه ثبت نام را با موفقیت انجام دهید ، شماره پیگیری پرداخت به شما ارائه می شود که باید آن را حفظ و در صورت نیاز پرینت کنید.

حال می توانید به صفحه اول سامانه بازگردید و مجددا بر روی لینک ” ثبت نام کنکور سراسری “ کلیک کنید. مانند تصویر زیر ، شماره سریال ثبت نام را در بخش تعیین شده درج کنید.

6

در این قسمت باید نوع مدرک دیپلم و نوع مدرک پیش دانشگاهی خود را انتخاب کنید.

7

در این مرحله باید سوابق تحصیلی خود را در موارد زیر به ثبت برسانید.

کد سوابق تحصیلی دیپلم
کد دانش آموزی
 

8

عکس خود را در قسمت تعیین شده بارگذاری کنید.

9

پس از بارگذاری عکس بایستی فرم ثبت نام را دریافت کنید و اطلاعات خواسته شده را با دقت درج نمایید. در نهایت پس از کلیک بر روی گزینه تایید نهایی ، از فرم ثبت نام خود که حاوی شماره پرونده و کد پیگیری است یک نسخه پرینت شده ، تهیه نمایید و تا پایان مراحل پذیرش در کنکور سراسری نزد خود حفظ کنید.


همان طور که مشاهده می شود، نحوه ثبت نام و شرایط ثبت نام کنکور 99 می تواند برای داوطلبین سردرگم کننده باشد. داوطلبین در صورت داشتن هرگونه ابهام و سوال احتمالی در خصوص این موضوع می توانند همه روزه با کارشناسان مرکز مشاورگروپ در ارتباط بوده و نسبت به بررسی دقیق شرایط خود با آن ها مشورت نمایند و در پایان ثبت نامی مطمئن و بدون مشکلی داشته باشند.

تمام مدارک و مراحل ثبت نام کنکور سراسری به طور خلاصه …

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور 99
مدارک لازم ثبت نام کنکور سراسری 99
ثبت نام کنکور سراسری 99

همان طور که می دانید اولین گام برای نام نویسی در کنکور سراسری ، خرید کارت اعتباری و دریافت شماره سریال ثبت نام جهت ورود به سامانه می باشد. در هنگام ثبت نام کنکور سراسری تنها مدرکی که نیاز به اسکن و بارگذاری در سامانه ثبت نام را دارد یک قطعه عکس مربوط به داوطلب می باشد که می بایست دارای ویژگی های زیر باشد:

 • عکس ارسالی بدون حاشیه و در ابعاد 4×3 یا 4×6 باشد.
 • عکس داوطلب باید در قالب jpg اسکن شده باشد.
 • حجم عکس ارسالی نباید بیشتر از 70 کیلوبایت باشد.
 • تصویر ارسالی باید رنگی با پس زمینه سفید و حتما مربوط به سال جاری باشد.
 • عکس ارسالی باید واضح ، بدون هر گونه خدشه و تمام رخ باشد.
 • عکس اسکن شده از روی مدارک دیگر ، قابل قبول نمی باشد.
 • تصویر داوطلبان خانم باید با حجاب کامل و به صورت تمام رخ باشد.
 • در صورت استفاده از عکس غیر معتبر ، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون از وی سلب می گردد.

بعد از بارگذاری عکس می بایست با در دست داشتن شناسنامه و کارت ملی ، اطلاعات هویتی خود را در فرم ثبت نام درج کنید. البته در تقاضانامه ثبت نام کنکور سراسری پرسش های دیگری از قبیل : کد سوابق تحصیلی دیپلم و کد دانش آموزی ، کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی ، کد مربوط به منطقه و کدپستی محل سکونت ، کد وضعیت نظام وظیفه داوطلبان مرد ، معدل کتبی دیپلم و … مطرح شده است که پاسخ به تمامی آن ها اجباری می باشد.
برای اطلاع از پرسش های مطرح در تقاضانامه ثبت نام کنکور سراسری می توانید به دفترچه راهنمای ثبت نام مراجعه نموده و در آخرین صفحه آن ، پیش نویس فرم ثبت نام را مشاهده نمایید. جهت سهولت دسترسی شما داوطلبان گرامی به فرم مذکور ، فایل آن را در جدول زیر قرار داده ایم که تنها با یک کلیک دانلود خواهد شد.

فرم پیش نویس تقاضانامه ثبت نام آزمون سراسری 99

جهت دانلود بروی لینک بالا کلیک کنید …

شرایط شرکت در کنکور سراسری ۹۹ – تغییر گروه آزمایشی

همان طور که در سال های اخیر نیز مشهود بوده است، تعداد بسیار زیادی از داوطلبین و شرکت کنندگان، به امید پزشک شدن، وارد رشته تجربی می‌ شوند و به فکر کنکور این گروه آزمایشی می باشند. اما در این میان عده زیادی نیز به امید موفقیت در این گروه ازمایشی پرطرفدار، دست به تغییر رشته و گروه آزمایشیشان می زنند. برای همین منظور بهتر است داوطلبین بدانند که از لحاظ قانونی چه کسی می تواند کنکور تجربی بدهد ؟

پیش از هر چیز برای پاسخ به این سوال، به شرایط افراد فارغ التحصیل در هر گروه آزمایشی و رشته ای می پردازیم، لذا برای این افراد باید بگوییم :

فارغ التحصیلان هر یک از دیگر گروه های آزمایشی یعنی ریاضی و فیزیک یا علوم انسانی، می توانند در رشته تجربی برای کنکور نام نویسی و در آن شرکت نمایند. البته این موضوع مستلزم داشتن تمامی شرایط شرکت در کنکور سراسری ۹۹ نیز می باشد.

اما عده زیادی از دانش آموزان نیز به دلایل مختلف اعم از موضوع آینده کاری و یا علاقه شخصی یا خانواده، به فکر تغییر رشته و گروه آزمایشی خود می افتند. برای این منظور دانش آموزان در پایه های مختلف باید دارای شرایط تغییر رشته باشند که به این موضوع در مطالب مربوطه پرداخته شده است.

تغییر رشته در طول تحصیل تنها یک بار ممکن می باشد، لذا پیش از قطعی کردن تصمیم خود نیز با مشاوران مجرب در ارتباط باشید تا پشیمانی در آینده همراه آن نباشد. فشار های مختلف اجتماعی و فردی ممکن است دانش آموزان را ملزم به اخذ تصمیمات نا درستی در شرایط مختلفی بکند که بعد ها جبران ناپذیر خواهد بود.

دانش آموزان در هر گروه آزمایشی برای شرکت در کنکور و بررسی شرایط شرکت در کنکور سراسری ۹۹ ، می توانند همه روزه با مشاوران مرکز  مشاورگروپ در ارتباط باشند. کنکور سراسری ممکن است باعث ایجاد ابهامات و سوالات فراوانی در ذهن هر دانش آموزی گردد سوالاتی هم چون:

? شرایط شرکت در کنکور سراسری ۹۹ برای گروه های شناور و اصلی چه تفاوت هایی دارد؟

? در صورت نداشتن کدام یک از شرایط شرکت در کنکور سراسری ۹۹ ، ممکن است بعد از شرکت در آزمون و به هنگام ثبت نام برای دانش آموزان مشکل ایجاد گردد؟

? شرایط شرکت دانش آموز انسانی در کنکور تجربی به چه صورت می باشد؟

?شرایط شرکت دانش آموز ریاضی در کنکور تجربی چه می باشد؟

و ….

که ممکن است ذهن هر دانش آموزی را به خود معطوف کرده باشد. مشاوران این مرکز برای پاسخگویی به تمامی سوالات شما، تمام وقت در خدمت شما می باشند.

?  آیا برای ثبت نام دانشگاه آزاد باید کارت اعتباری جدا بخریم؟
?  آیا زمان ثبت نام کنکور ۹۹ دوباره در اواخر اسفند ماه تمدید می شود؟
? برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان باید چه کار کرد؟
? برای ثبت نام کنکور چه مدارک و اطلاعاتی لازم است؟
? من برای کنکور ثبت نام کردم اما کد رهگیری دریافت نکردم، آیا ثبت نام کامل شده؟فقط با 4 ماه مطالعه ؛ 70% مطالب کنکور 99 را بالای 70% بزنید !!!

استارت برنامه ریزی رایگان تیم مشاور گروپ از اول اسفند

ما این مسیر را با موفقیت پشت سر گذاشته ایم

مشاورگروپ ؛ تنها مجموعه مشاوره ، برنامه ریزی و انتخاب رشته سراسری در کشور که زیر نظر و فعالیت دانشجویان رشته های تاپ مهندسی و پزشکی است …

همین امروز ثبت نام کنید

همین امروز برترین منابع جمعبندی و مرور کنکور تجربی 99 را از دانشجویان رشته های

پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، هوشبری و مامایی

دریافت کنید

فقط با یک تماس از طریق تلفن ثابت از سراسر کشور و بدون کد گرفتن

فقط با شماره زیر با تیم دانشجویان پزشکی دپارتمان مشاور گروپ تماس بگیرید

مشاور گروپ

نیم سال دوم آخرین فرصت برای قبولی در رشته های تاپ علوم پزشکی است

فرصت را دیگر از دست ندهید …

ثبت نام طرح قبولی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی
سوالات متداول ثبت نام کنکور سراسری 99

1- ثبت نام کنکور سراسری در چه سایتی انجام می شود ؟

در سایت سازمان سنجش انجام می شود که شما می توانید برای اطلاع از شرایط و نحوه ثبت نام مقاله را مطالعه نمایید .

2- داوطلبان می توانند برای ثبت نام کنکور سراسری در بیش از یک رشته ثبت نام کنند ؟

داوطلبان می توانند در زمان ثبت نام در یک گروه آزمایشی اصلی و دو گروه شناور ( هنر و زبان ) ثبت نام کنند که توضیحات تکمیلی در این خصوص در مقاله ارائه شده است .

3- دانشجویان دوره روزانه می توانند در کنکور 99 ثبت نام کنند ؟

در صورت انصراف تا تاریخ 25 اسفند 98 می توانند در کنکور 99 ثبت نام کنند ، توضیحات تکمیلی در این باره در مقاله ارائه شده است .

4- می خوام بدونم می تونم هم کنکور تجربی ثبت نام کنم هم فنی؟

بله می تونین هم در کنکور سراسری 99 و هم در کنکور کاردانی فنی حرفه ای 99 شرکت کنین .

5- ثبت نام کنکور سراسری 99 از چه زمانی آغاز می شود؟

از روز شنبه 16 بهمن ماه آغاز شده و تا روز یک شنبه 24 بهمن ماه

6- ثبت نام کنکور آزاد چه زمانی شروع می گردد؟

همزمان با ثبت نام آزمون سراسری ، از اواخر بهمن ، آغاز می گردد.

7- برای ثبت نام کنکور آزاد باید به چه سایتی مراجعه کنم؟

با توجه به ادغام آزمون سراسری و آزاد، ثبت نام کنکور سراسری و آزاد از سایت رسمی سازمان سنجش، انجام می گیرد.

8- ثبت نام کنکور سراسری چه زمانی شروع می شود؟

مهلت ثبت نام کنکور سراسری 99 از روز 16 لغایت 24 بهمن ماه می باشد.

9- مشغول به تحصیل در دوره شبانه هستم. آیا می توانم در کنکور سال جاری شرکت کنم؟

بله ، داوطلبانی که در دوره های غیر روزانه مشغول به تحصیل باشند ، می توانند در کنکور سراسری سال جاری شرکت کرده و در صورت قبولی ، از دانشگاه محل تحصیل انصراف دهند.

10- زمان برگزاری کنکور سراسری چه وقت از سال خواهد بود؟

آزمون سراسری جاری در روزهای 12 و 13 تیر ماه 99 برگزار می گردد.

11 – تاثیر معدل در کنکور سراسری امسال به چه نحوی اعمال می شود؟

در دوره آخر برگزاری آزمون سراسری ، شاهد تاثیر مثبت معدل داوطلبان بر رتبه آن ها بودیم اما برای سال جاری باید دید سازمان سنجش آموزش کشور چه تصمیمی می گیرد.54545

اگر سوالی در این زمینه داشتید در قسمت نظرات انتهای همین صفحه سوال رو ارسال کنید

(قبل از ثبت و ارسال سوال، حتما به مقاله ستاره بدید) مشاوران مجرب مرکز مشاورگروپ به سوالات شما پاسخ خواهند داد. امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام رایگان و دقیق کنکور سراسری و آزاد 99 توسط سایت مشاورگروپ

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی