زمان برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه آزاد

زمان و نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه آزاد + شیوه محاسبه نمره امتحانات پایان ترم

جهت مشاوره در زمینه زمان برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه آزاد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

زمان برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه های آزاد و همچنین نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه آزاد اعلام شد.

امتحانات پایان ترم دانشگاه آزادزمان برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه آزاد

ملاک تاریخ برگزاری امتحانات ،تاریخ های درج شده در کارت امتحانی در سامانه آموزشیار می باشد، دانشجویان حتما تاریخ های درج شده در کارت امتحانی در سامانه آموزشیار را در ایام نزدیک به امتحانات مجدد چک کنید، تا در صورت ایجاد تغییر مطلع شوید.

🔰امتحانات دروس عملی کتبی_مجازی و یا حضوری برگزار می‌شود

🔹علمایی مسئول ستاد مرکزی آموزش مجازی دانشگاه آزاد:

🔻در صورتی که لازم باشد برای دروس عملی آزمون کتبی برگزار شود، این آزمون مانند دروس نظری باید به صورت برخط باشد. در دروس عملی که آزمون عملی نیاز باشد، امتحان مورد نظر باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی با حضور گروه‌های ۵ تا ۷ نفره برگزار خواهد شد.

🔻درباره دروس تربیت بدنی نیز اعم از عمومی و تخصصی؛ بخش نظری این دروس به‌صورت مجازی برگزار و ارزیابی پایان نیمسال نیز به صورت مجازی انجام می‌شود.

نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه آزاد

🔻با توجه به رویکرد فعالیت محور در آموزش مجازی قسمت عمده‌ای از نمره به فعالیت‌های مستمر دانشجو در طول نیمسال تحصیلی اختصاص یافته و به این ترتیب ۱۰ تا ۱۳ نمره به آزمونک ها، تکالیف و تمرین‌ها در طول ترم اختصاص یافته و ۷ الی ۱۰ نمره به امتحانات پایان ترم تعلق دارد.

🔻شرکت در آزمون پایانی برای دانشجویان الزامی است و در صورت عدم شرکت در این آزمون، حذف آموزشی (غیبت) ثبت خواهد شد.

🔻در صورتی که لازم باشد برای دروس عملی آزمون کتبی برگزار شود، این آزمون باید مانند دروس نظری باید به صورت برخط باشد.

🔻 در دروس عملی که آزمون عملی نیاز باشد، امتحان مورد نظر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی با حضور گروه‌های ۵ تا ۷ نفره برگزار می‌شود.

🔻درباره دروس تربیت بدنی نیز اعم از عمومی و تخصصی؛ بخش نظری این دروس به‌صورت مجازی برگزار و ارزیابی پایان نیمسال نیز به صورت مجازی انجام می‌شود.

🔻دانشجویان کاردانی و کارشناسی که نمرات کمتر از ۱۲ و در دوره‌های تحصیلات تکمیلی نمره کمتر از ۱۴ کسب کرده باشند، می‌توانند یک بار تا سقف ۳ درس (حداکثر ۶ واحد) هم در پایان این ترم و هم در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ مازاد بر واحدهای انتخابی و بدون پرداخت شهریه در امتحانات پایان نیمسال شرکت کرده و نمره خود را جبران کنند.

مسئول ستاد مرکزی آموزش مجازی دانشگاه آزاد ضمن اعلام جزییات و زمان برگزاری امتحانات در نیمسال اول ۱۳۹۹-۱۴۰۰، درباره شیوه محاسبه نمره امتحانات پایان ترم توضیح داد.

جواد علمایی، درباره زمان برگزاری امتحانات نیمسال اول ۱۳۹۹-۱۴۰۰ اظهار کرد: امتحانات دانشجویان قبل از ورودی ۹۹ از ۴ بهمن و نودانشجویان از ۱۸ بهمن آغاز می‌شود.

امتحانات دانشجویان دکتری شفاهی مجازی است

مسئول ستاد مرکزی آموزش مجازی دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه امتحانات به صورت مجازی و غیرحضوری برگزار می‌شود، افزود: امتحانات دانشجویان به صورت کتبی-مجازی برگزار خواهد شد اما امتحانات دانشجویان دکتری به صورت مجازی-شفاهی بوده و ضبط می‌شود.

اختصاص ۱۰ تا ۱۳ نمره به فعالیت‌های کلاسی میان ترم

وی درباره میزان نمره میان ترم و پایان ترم نیز توضیح داد و گفت: با توجه به رویکرد فعالیت محور در آموزش مجازی قسمت عمده‌ای از نمره باید به فعالیت‌های مستمر دانشجو در طول نیمسال تحصیلی اختصاص یابد و به این ترتیب ۱۰ تا ۱۳ نمره به آزمونک ها، تکالیف و تمرین‌ها و … در طول ترم اختصاص یافته و ۷ الی ۱۰ نمره به امتحانات پایان ترم تعلق دارد.

علمایی در ادامه تاکید کرد که شرکت در آزمون پایانی برای دانشجویان الزامی است و در صورت عدم شرکت در این آزمون وضعیت درس وی حذف آموزشی (غیبت) ثبت خواهد شد.

امتحانات دروس عملی کتبی مجازی و یا حضوری برگزار می‌شود

مسئول ستاد مرکزی آموزش مجازی دانشگاه آزاد همچنین درباره نحوه برگزاری امتحانات دروس عملی نیز توضیح داد و گفت: در صورتی که لازم باشد برای دروس عملی آزمون کتبی برگزار شود، این آزمون مانند دروس نظری باید به صورت برخط باشد. در دروس عملی که آزمون عملی نیاز باشد، امتحان مورد نظر باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی با حضور گروه‌های ۵ تا ۷ نفره برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: درباره دروس تربیت بدنی نیز اعم از عمومی و تخصصی؛ بخش نظری این دروس به‌صورت مجازی برگزار و ارزیابی پایان نیمسال نیز به صورت مجازی انجام می‌شود.

ترم گذشته زیرساخت‌های دانشگاه آزاد مشکل نداشت

علمایی همچنین درباره اختلالات فنی پیش آمده حین برگزاری امتحان در ترم گذشته گفت: زیرساخت‌های ما مشکل نداشت، بیشتر بحث قطعی اینترنت بود.

برگزاری امتحان در دو سامانه داخلی دانشگاه

مسئول ستاد مرکزی آموزش مجازی دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه با اضافه شدن یک سامانه آموزش مجازی، سعی کردیم بار ترافیکی سرورها را کاهش دهیم، گفت: در حال حاضر دو سامانه «دان» و «وادانا» به عنوان سامانه‌های اصلی آموزش مجازی در نظر گرفته و به اساتید هم اعلام کردیم که برای امتحانات نیز از همین بستر می‌توانند استفاده کنند.

وی با اظهار امیدواری نسبت به اینکه امیدواریم مشکلی در امتحانات مجازی پیش نیاید، گفت: اگر دانشجویان با مشکلی مواجه شدند، تمهیداتی اندیشیده خواهد شد.

علمایی درباره امتحان مجدد از دانشجویانی که در ترم گذشته نمرات پایینی کسب کرده اند گفت: دانشجویان کاردانی و کارشناسی که نمرات کمتر از ۱۲ و در دوره‌های تحصیلات تکمیلی نمره کمتر از ۱۴ کسب کرده باشند، می‌توانند یک بار تا سقف ۳ درس (حداکثر ۶ واحد) هم در پایان این ترم و هم در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ مازاد بر واحدهای انتخابی و بدون پرداخت شهریه در امتحانات پایان نیمسال شرکت کرده و نمره خود را جبران کنند.


5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه زمان برگزاری امتحانات پایان ترم دانشگاه آزاد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش
نصب اپ دانش آموزی