آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی صحنه

آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی صحنه

جهت مشاوره در زمینه آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی صحنه

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله به موضوع آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی صحنه پرداخته ایم. برای آشنایی با رشته طراحی صحنه و زمان و نحوه ثبت نام آزمون عملی کنکور رشته طراحی صحنه با مشاور گروپ همراه باشید.

آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی صحنه

در کنکور هنر یکی از زیر شاخه های پر طرفدار بین داوطلبان کنکور هنر است. در مقطع کارشناسی ارائه می شود. رشته طراحی صحنه  به دلیل جذابیت هایی که دارد، بین داوطلبان رشته هنر بسیار پرطرفدار است.

طراحان صحنه معمولا به مطالعه فیلمنامه های کارگردان ها می پردازند و درباره لباس بازیگران، گریم، نورپردازی، دکوراسیون صحنه ایده هایی می دهند. همچنین این افراد می توانند با کمک نرم افزارهای رایانه ای، محیط را برای کارگردان شبیه سازی کنند تا درصورت تایید نهایی نسبت به تهیه لوازم اقدام کنند.

طراحان صحنه با توجه به نوع کار ممکن است به صورت تنهایی با دستیار کار کنند. پذیرش در این رشته به صورت نیمه متمرکز انجام می گیرد و داوطلبان بعد ازقبولی در آموزن کتبی، باید در آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی صحنه هم شرکت کنند.

ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی صحنه

بعد از اینکه داوطلبان در کنکور سراسری ثبت نام کردند و سر جلسه آزمون حاضر شدند. در اواسط مرداد ماه باید به ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی صحنه بپردازند.

 
داوطلبان در سایت سازمان سنجش با پرداخت هزینه تعیین شده اقدام به ثب نام نمایند. هر داوطلب حداکثر در دو رشته میتواند آزمون عملی دهد برای هر رشته هزینه جداگانه در سایت سنجش پرداخت کرده و ثبت نام کنند.
اگر در تاریخ اعلام شده از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور اقدام به ثبت نام آزمون عملی رشته طراحی صحنه نکنند دیگر فرصتی ندارند و از آزمون جا می مانند.

هزینه ثبت نام  آزمون عملی کنکور هنر طراحی صحنه

سال گذشته هزینه آزمون عملی  کنکور هنر طراحی صحنه هر یک از مجموعه های گروه آزمایشی هنر به مبلغ 150,000هزار تومان بود.

احتمال دارد امسال نیز مانند سال پیش داوطلبان کنکور سراسری که علاقمندی خود را به یک یا حداقل دو مجموعه از سه مجموعه رشته های تحصیلی گروه آزمایشی هنر اعلام نموده اند، مبلغی به میزان 150,000 هزار تومان و احتمالا کمی بیشتر بابت هزینه آزمون عملی کنکور هنر طراحی صحنه بپردازند
 
هزینه آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی صحنه باید به وسیله کارت های بانکی عضو شتاب به صورت اینترنتی از طریق سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org  انجام شود.

 

هزینه ثبت نام  آزمون عملی کنکور هنر طراحی صحنه

نحوه پرداخت هزینه آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی صحنه

اگر قصد شرکت در آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی صحنه را دارید باید هزینه آن را پرداخت کنید. در ادامه مطلب نحوه پرداخت هزینه آزمون عملی کنکور هنر طراحی صحنه را توضیح داده ایم.

وارد شدن به سایت سازمان سنجش باید از بخش سراسری، بر روی گزینه اعلام علاقمندی به شرکت در آزمون عملی رشته های هنر کلیک نمایند.
 
✅ با یکی از سه روش موجود هزینه کارت آزمون عملی کنکور رشت هطراحی صحنه خود را بپردازند.
✅ شماره پرونده + شماره داوطلبی + شماره شناسنامه
✅ شماره پرونده + رسید ثبت نام
✅ شماره پرونده + رسید انتخاب رشته علاقمندی رشته های خاص در صفحه باز شده اطلاعات ثبت نامی داوطلب قابل مشاهده است از قسمت پایین صفحه می توانید نسبت به اعلام علاقمندی خود از میان گروه هنر و یا تربیت بدنی اقدام نمایید.
در این صفحه با توجه به انتخاب سریال علاقمندی خود وارد درگاه پرداخت اینترنتی سازمان سنجش می شوید. با وراد کرن اطلاعات کارت بانکی خود می توانید نسبت به پرداخت هزینه کارت آزمون عملی کنکور هنر طراحی صحنه  مورد نظر اقدام نمایید.
 
نحوه پرداخت هزینه آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی صحنه

 

زمان برگزاری آزمون عملی کنکور رشته طراحی صحنه

داوطلبانی که در کنکور سراسری هنر شرکت کردند و آزمون دادند برای ادامه فرایند قبولی در کنکور باید در آزمون عملی کنکور رشته طراحی صحنه شرکت کنند تا در دانشگاه مورد نظر قبول شوند.

زمان برگزاری آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی صحنه پس از انتخاب رشته آزمون سراسری است و اگر شما این رشته ها را در فرم انتخاب رشته خود وارد کرده اید، باید در آزمون عملی نیز شرکت نمایید تا نمره قبولی دو مرحله از آزمون را به دست آورید. بعد از اینکه داوطلبان اوایل تیرماه آزمون کتبی کنکور را دادند حدود یک ماه بعد نتایج اعلام میشود.
زمان برگزاری آزمون عملی کنکور رشته طراحی صحنه  به صورت رسمی منتشر نشده است ولی معمولا طبق رسم هر ساله دو الی سه هفته بعد از زمان اعلام نتایج در اواخر مرداد ماه و اوایل شهریور ماه برگزار می شود.
به محض اعلام زمان برگزاری آزمون عملی کنکور رشته طراحی صحنه این صفحه به روز رسانی می شود. داوطلبان با رعایت شرایط به محل برگزاری آزمون عملی کنکور هنر طراحی صحنه مراجعه کرده و به رقابت می پردازند.
 
زمان برگزاری آزمون عملی کنکور رشته طراحی صحنه

نحوه برگزاری آزمون عملی کنکور رشته طراحی صحنه

نحوه برگزاری آزمون عملی کنکور رشته طراحی صحنه به این صورت است که:

✅ با توجه به یک متن یا داستان باید تحلیل خود را از طراحی صحنه و ابزار مورد استفاده در اجرا بگویید. در این آزمون طراحی دستی شما اهمیت دارد.

✅ پلان یک اجرا را باید طراحی کنید.

✅ نور و استفاده ی درست از آن در صحنه

✅ لباس مربوط به آن اجرا و توضیحات مربوط به فضای آن را از شما می‌خواهند.  

در آزمون طراحی صحنه نیز طراحی شما و توانایی شما در طراحی بسیار مهم است و یک متنی به شما داده می شود و شما باید بر اساس آن متن، پلان آن اجرا را که در برگیرنده نور، فضا، لباس و … است، طراحی نمایید.
نحوه برگزاری آزمون عملی کنکور رشته طراحی صحنه

میزان تاثیر آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی صحنه

میزان تاثیر آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی صحنه نمره داوطلب از 100 و با ضریب 4 در نظر گرفته می شود و پذیرش نهایی داوطلب در هر رشته محل با توجه به رتبه کنکور و نمره آزمون عملی انجام می گیرد.

برای قبولی در رشته های آزمون هنر که دارای آزمون عملی هستند ، هم نمره ازمون سراسری و هم نمره ازمون عملی تاثیر گذار است و تاثیر هر کدام 50 به 50 می باشد.
 
بنابراین حتی اگر رتبه کنکور شما عالی باشد ولی در آزمون عملی شرکت نکنید ، مردود خواهید شد. در واقع ، نمره آزمون عملی بخشی از وزن کل نمره قبولی نهایی است.

 

کارت ورود به جلسه آزمون عملی کنکور رشته طراحی صحنه

برای شرکت در هر ازمونی باید کارت ورود به جلسه همراه داشت. چرا؟ چون این کارت اطلاعات هویتی و شناسنامه ای داوطلب را در بر می گیرد و زمان و محل دقیق آزمون در آن ذکر شده است.

 
به همراه داشتن کارت ورود به ازمون عملی هنر لازم و ضروروی است و بدون ان از ورود داوطلب به سر جلسه ازمون عملی کنکور رشته طراحی صحنه جلوگیری می شود.
 
زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی کنکور رشته طراحی صحنه دو الی سه روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی صحنه از طریق سایت سنجش و اموزش به صورت اینترنتی قابل دریافت است.

محل برگزاری آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی صحنه

داوطلبان رشته هنر برای انجام آزمون عملی کنکور هنر طراحی صحنه باید سر جلسه حاضر شوند و لازمه آن آگاهی از محل برگزاری آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی صحنه می باشد.

آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی صحنه برخی رشته ها، در سراسر کشور برگزار میشود مثل ارتباط تصویری. ولی برخی رشته ها، آزمونشان فقط در شهر تهران برگزار میشه

رشته های هنری که آزمون عملی آنها فقط در شهر تهران برگزار می شود و همه داوطلبان شهرستانی هم مجبور به حضور در تهران هستند، عبارتند از: ادبیات نمایشی ، مجسمه‌ سازی ، موسیقی ایرانی و جهانی ، کتابت و نگارگری ، آهنگسازی ، بازیگری ( کارگردانی ) ، طراحی صحنه ، نمایش عروسکی و عکاسی

محل برگزاری آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی صحنه

زمان اعلام نتایج آزمون عملی کنکور هنر طراحی صحنه

نتایج آزمون عملی کنکور هنر طراحی صحنه به صورت همزمان با نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری اعلام می شود و اگر شما پذیرفته شده باشید ، در کارنامه کنکورتان رشته پذیرفته شده درج خواهد شد.

امکان اعتراض به نتایج آزمون سراسری هنر و نتایج آزمون عملی وجود دارد و باید به سازمان سنجش درخواست ارسال کنید.
 
برای دریافت نتایج آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی صحنه از طریق سایت sanjesh.org لازم است به شماره پرونده ، شماره داوطلبی و کدپیگیری ثبت نام خود دسترسی داشته باشید و در صورت فراموشی این اطلاعات، امکان بازیابی آنها از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش وجود دارد.

 

ظرفیت دانشگاه رشته طراحی صحنه

پذیرش در رشته طراحی صحنه در دانشگاه های دولتی روزانه ، نوبت دوم ( شبانه ) ، غیرانتفاعی صورت می گیرد.

ظرفیت دانشگاه رشته طراحی صحنه

در این مقاله سعی کردیم نحوه آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی صحنه برای شما توضیح دهیم. برای اطلاع از زمان دقیق آزمون های عملی رشته هنر طراحی صحنه و هر سوالی در خصوص آمون عملی هنر با کارشناسان مشاور گروپ با شماره 9099071613 تماس حاصل فرمایید.

 

❓در آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی صحنه چه مواردی مورد آزمون قرار می یگیرد؟

سوالات و مواردی که در آزمون عملی کنکور رشته طراحی صحنه مورد سوال قرار میگیرد را در متن مقاله گفته ایم.

❓نحوه برگزاری آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی صحنه به چه صورت می باشد؟

✔️ نحوه برگزاری کنکور عملی هنر طراحی صحنه در متن امده است.

❓کدام دانشگاه ها رشته طراحی صحنه را تدریس می کنند؟

✔️ دانشگاه تهران، دانشگاه هنر های زیبا و چند دانشگاه دیگر که در متن به آنها اشاره شده است فقط پذیرای دانشجویان رشته بازیگری می باشند.

❓محل آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی صحنه در کدام شهر ها می باشد؟

✔️ یک سری از آزمون های نیمه متمرکز کنکور هنر مانند رشته طراحی صحنه و.. فقط در شهر تهران برگزار می شود.

❓برای شرکت در آزمون عملی کنکور هنر طراحی صحنه چه منابعی را باید مطالعه کرد؟

✔️ در داخل متن منابع آزمون عملی کنکور رشته طراحی صحنه آمده است.

امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه آزمون عملی کنکور هنر رشته طراحی صحنه

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام تیزهوشان 1403
نصب اپ دانش آموزی