سامانه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

azmoon.medu.ir | ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 - 1401

جهت مشاوره در زمینه سامانه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

این مقاله آموزشی سعی دارد به‌ صورت کامل به مبحث معرفی سایت azmoon.medu.ir | ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 - 1401 بپردازد. شما می‌توانید در سایت مشاور گروپ تمامی نکات مهم در رابطه با ثبت‌ نام و سوالات

متداول ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 - 1401 را مشاهده نمایید. در صورت وجود هرگونه سؤال می‌توانید با کارشناسان مشاور گروپ تماس حاصل کنید. با ما همراه باشید.

🔻🔻🔻آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان ۲۰ و ۲۱ خرداد برگزار می‌ شود.

azmoon.medu.ir

 به منظور شناسایی و جذب دانش آموزان مستعد جهت ادامه تحصیل در مدارس استعدادهای درخشان دوره اول و دوم متوسطه و در راستای اجرای مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش، سامانه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان برای سال تحصیلی 1400 - 1401 طبق  مفاد دفترچه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 - 1401 برگزار می شود

داوطلبان گرامی توصیه میشود مطالب این دفترچه و راهنمای تکمیل نمونه برگ تقاضانامه سامانه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان را با دقت مطالعه کرده و با اطّلاع کامل، نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون مذکور اقدام نمایند.

توجه : آزمون مذکور برای دانش آموزان مدارس داخل و خارج از کشور به صورت همزمان در داخل کشور برگزار خواهد شد. مسئولیت اطلاع رسانی به دانش آموزان مدارس خارج از کشور در خصوص ثبت نام و شرکت در آزمون بر عهده مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور می باشد.

azmoon.medu.ir زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 - 1401

دفترچه راهنمای ثبت نام  و شرکت در آزمون ورودی، از طریق سامانه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان  به نشانی azmoon.medu.ir دراختیار داوطلبان (داخل و خارج از کشور) قرار گرفته است.  مشخصات و ظرفیت پذیرش مدارس  استعدادهای درخشان سراسر کشور، هنگام ثبت نام  قابل مشاهده خواهد بود.

ثبت نام داوطلبان آزمون ورودی پایه هفتم و آزمون ورودی تکمیل ظرفیت پایه دهم از روز چهارشنبه 1400/01/11 تا روز چهارشنبه 1400/01/25 از طریق سامانه ثبت نام به نشانی azmoon.medu.ir انجام می شود. مدت زمان ثبت نام 15 روز می باشد و قابل تمدید نخواهد بود.

ضمناً ثبت نام در این مرحله، قطعی تلقی نشده و لازم است داوطلبان در فرصت اعلامی از طرف سازمان، مجدداً به سامانه azmoon.medu.ir مراجعه و پس از پرداخت هزینه، کد پیگیری ثبت نام قطعی خود را دریافت نمایند.

ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان، از 11 تا 25 فروردین ماه 1400

کارت ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشان 1400 - 1401  شامل: نام، نام خانوادگی و سایر مشخصات فردی، عکس داوطلب، مدارس استعدادهای درخشان انتخاب شده به ترتیب اولویت و نشانی دقیق حوزه  امتحانی (پنج روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون، از طریق سامانۀ ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان در زمان مقرر به نشانی azmoon.medu.ir در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

توجه: شرکت داوطلبان در جلسۀ آزمون، بدون ارائه کارت ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشان 1400 - 1401 ، ممنوع است.

زمان برگزاری آزمون تیزهوشان پایه هفتم و پایه دهم 1400 - 1401، از طریق همین مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

توجه: تمامی فرآیند ثبت نام به صورت اینترنتی توسط داوطلبان انجام خواهد شد و مدارس محل تحصیل داوطلبان، در این خصوص مسئولیتی نخواهد داشت.

متقاضیان می‌توانند كلیه سوالات و پرسش‌های خود درخصوص موارد مرتبط با آزمون مدارس تیزهوشان 1400 - 1401

و دیگر نکات آزمون‌ها را از اداره كل آموزش و پرورش استان‌ها پیگیری نمایند. درصورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانید همه روزه حتی تعطیلی های رسمی  از ساعت 08:00 لغایت 24:00 با كارشناسان مجرب مجموعه مشاور گروپ تماس حاصل نمایید.

سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان

ترتیب مراحل ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 - 1401 به شرح ذیل است:

 1. تکمیل نمونه برگ اینترنتی تقاضانامه ثبت نام در آزمون: داوطلبان باید ضمن ورود به سامانه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ، تقاضانامه ثبت نام  را تکمیل کنند.
 2. بارگذاری فایل عکس داوطلب: جهت ثبت نام ، فایل عکس با حداکثر 400*300 پیکسل در قالب JPG زمینه سفید، مربوط به سال جاری دانش آموز مورد نیاز است. در صورت استفاده از تصاویر قدیمی و یا تصویر فردی غیر از دانش آموز شرکت کننده، ضمن محرومیت داوطلب از شرکت در آزمون، ثبت نام وی بی اثر خواهد  شد.
 3. پرداخت وجه ثبت نام : مبلغ ثبت نام 300.000 ریال می باشد که صرفاً از طریق درگاه اینترنتی سامانه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان دریافت و به حساب درآمد اختصاصی ادارات کل آموزش و پرورش استان ها واریز خواهدشد.
 • داوطلبان گرامی باید جهت پرداخت وجه ثبت نام ، از کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب استفاده نمایند.

توجه1:  در صورت واریز وجه ثبت نام به صورت مستقیم، از طریق مراجعه به بانک و یا دستگاههای خودپرداز، ثبت نام  انجام نمی شود و وجه واریزی نیز قابل استرداد نخواهد بود.

توجه2:  مبلغ فوق ثابت بوده و به جز این مبلغ، دریافت هرگونه وجه تحت هر عنوان ممنوع است.

 • دریافت شمارۀ پیگیری : ضروری است داوطلبان پس از طی مراحل ثبت نام، شماره پیگیری را دریافت نمایند و آن را جهت استفاده های بعدی نزد خود نگهداری کنند.

ضوابط و شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان:

 • داشتن تابعیت ایرانی

توجه :  ثبت نام اتباع غیرایرانی، تابع بخشنامه شماره 340/5122/45 به تاریخ 1397/04/06 مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور است.

 • ضوابط و شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 - 1401
 • کسب مقیاس *خیلی خوب* در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی و کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس در نوبت اول پایه ششم جهت ثبت نام سنجش پایه هفتم

توجه: دانش آموزان پایۀ نهم مدارس استعدادهای درخشان از شرکت در آزمون ورودی معاف هستند. پذیرش نهایی این دسته از دانش آموزان در پایه دهم، منوط به احراز شرایط ادامۀ تحصیل در پایۀ نهم مدارس استعدادهای درخشان مطابق ماده 15 آیین نامه ارزشیابی تحصیلی و تربیتی دوره اول متوسطه مصوب جلسه 16 کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش مورخ  1397/07/04 است.

ضوابط و شرایط ثبت نام  داوطلبان مدارس نمونه دولتی

 • تمامی دانش آموزانی که در در پایه نهم مشغول به تحصیل می باشند ، مجاز به ثبت نام در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی هستند.

توجه: چنانچه داوطلبی در مجموع دو سال تحصیلی مذکور، حداکثر در یک عنوان درسی مقیاس *خوب* کسب نموده باشد، ثبت نام وی بلامانع است

توجه: به استناد بخشنامۀ شماره 3583 مورخ  1395/01/16 ملاک شرکت در آزمون ورودی ، کسب حداقل معدل 17 برای فارغ التحصیلان پایه نهم می باشد.

 • در محدوده هایی که امکان ثبت نام در دو واحد آموزشی (دبیرستان های نمونه دولتی دوره دوم متو سطه) وجود داشته باشد، دانش آموزان می توانند در فرم تقاضانامۀ ثبت نام، هر دو اولویت (اول و دوم) را انتخاب نمایند.
 • رقابت علمی برای ورود به هنرستانهای فنی و حرفه ای نمونۀ دولتی، در بین دانش آموزان شهر و شهرستان، بدون درنظر نمودن منطقه یا ناحیه خواهد بود.
 • دانش آموزان عشایری به دلیل کوچ رو بودن، در هر منطقه ای در سطح استان مجاز به ثبت نام  در سامانه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 - 1401 و شرکت در آزمون می باشند.

آزمون سنجش هوش پایه هفتم

محتوای این سنجش «هوش»  و «استعداد»  و «خلاقیت» است که ابزار آن توسط متخصصان مربوط طراحی می شود.

 • توجه 1 : به ازای هر پاسخ صحیح، 3 نمره مثبت و به ازای هر پاسخ غلط، 1 نمره منفی برای داوطلب در نظر گرفته می شود.
 • توجه 2 : چنانچه در سوالی بیش از یک گزینه علامت گذاری شده باشد نیز 1 نمره منفی برای داوطلب در نظر گرفته می شود.

مواد امتحانی تعداد و ضریب سؤالات آزمون مدارس تیزهوشان پایه دهم:

 1. محتوای آزمون مشتمل بر دو دسته سؤالات «استعداد تحصیلی»  و «استعداد تحلیلی» است . 50 ٪  امتیاز آزمون مربوط به سؤالات «استعداد تحلیلی» و 50 ٪ آن  مربوط به سؤالات «استعداد تحصیلی» است. امتیاز آزمون، از طریق وزن دهی به نمره کل استعداد تحلیلی و تحصیلی به نسبت 50% و 50 % محاسبه و به صورت یک عدد بین 33.333- و 100.0000 بیان می شود.
 2. منابع، مواد امتحانی تعداد و ضریب سؤالات آزمون مدارس تیزهوشان و مدت زمان پاسخگویی به آنها، به شرح جداول زیر است:
  مدت زمان پاسخگویی منابع طرح سوال ضریب سمپاد مهارتی ضرایب ادبیات و علوم انسانی ضریب علوم تجربی ضریب ریاضی فیزیک تعداد سوال سوالات استعداد تحصیلی
  70 دقیقه سوالات از محتوای تمامی کتاب های درسی پایه هشتم 97 – 98 و تمامی کتاب های پایه نهم 98 - 99 1 1 1 1 10 قرآن و معارف اسلامی
  2 4 2 2 10 زبان و ادبیات فارسی
  1 1 1 1 10 مطالعات اجتماعی

  ( تاریخ ، جغرافیا ، اجتماعی )

  3 2 4 2 10 علوم تجربی
  3 2 2 4 10 ریاضیات
  50 جمع کل
 3. سؤالات استعداد تحلیلی به شیوه چهارگزینه ای (فقط با یک پاسخ درست) به منظور ارزیابی توانایی تحلیل، ریشه یابی، طبقه بندی و سازماندهی مطالب و مباحث گوناگون، طراحی می شود. طراحی این سؤالات عمدتاً مبتنی بر محتوای کتب درسی نخواهد بود.
 4. سؤالات استعداد تحصیلی، به شیوه چهارگزینه ای (فقط با یک پاسخ درست) در سطح محتوای کتابهای درسی، با تأکید بر سطوح بالای شناختی، تلفیق دانش، مفاهیم و مهار تهای دو یا چند ماده در سی در برخی از سؤالات، طراحی میشود.
 5. سؤالات درس ( قرآن و معارف اسلامی) از محتوای مشترک داوطلبان اهل تشیع و تسنن طراحی می شود، اما  داوطلبان اقلیتهای دینی رسمی کشور (مسیحیان، کلیمیان و زرتشتیان)، به سوالات مشترک اقلیتهای دینی (براساس محتوای کتاب تعلیمات ادیان الهی و اخلاق ویژه اقلیتهای دینی با کد 119/2 پایه هشتم  و کد 920 پایه نهم ) پاسخ خواهند داد.
 6. به ازای هر پاسخ صحیح، 3نمره مثبت و به ازای هر پاسخ غلط، 1 نمره منفی برای داوطلب در نظر گرفته میشود. برای سؤالات بدون پاسخ، نمرهای منظور نخواهد شد.

توجه: چنانچه داوطلب در سؤالی بیش از یک گزینه را علامت زده باشد، 1 نمره منفی برای او منظور خواهد شد.

ظرفیت، ضوابط و شرایط پذیرش دانش آموز

 • ظرفیت پذیرش مدارس دوره اول و دوم استعدادهای درخشان در هر شهرستان با در نظر گرفتن مناطق تحت پوشش، بر اساس پیشنهاد اداره کل آموزش و پرورش استان و با تأیید مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان و دفاتر ذیربط معاونت آموزش متوسطه تعیین شده است که در هنگام ثبت نام الکترونیکی از طریق سامانه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان به نشانی azmoon.medu.ir ، به اطلاع داوطلبان میرسد.

توجه1 : پس از تعیین ظرفیت و اعلام نتایج هیچگونه افزایش در تعداد مدارس دوره دوم استعدادهای درخشان یا افزایش در ظرفیت پذیرش آنها، مجاز نیست.

توجه 2: در مواردی که تعداد داوطلبان شرکت کننده در آزمون، متقاضی یک رشته تحصیلی در هریک از مدارس دوره دوم استعدادهای درخشان، کمتر از حد نصاب مورد نیاز بوده یا نمرات آنان کمتر از حد قابل قبول باشد، به تشخیص مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان و دفاتر ذیربط معاونت آموزش متوسطه ، اسامی قبول شدگان آن رشتۀ تحصیلی در مدرسۀ مذکور کمتر از ظرفیت اعلام شده تعیین و با هماهنگی استان و در نظر گرفتن سایر شرایط، حداکثر معادل ظرفیت کاسته شده از آن رشته به ظرفیت پذیرش رشته های دیگر افزوده خواهد شد.

 • پذیرش نهایی دانش آموز در مدارس دوره دوم استعدادهای درخشان ، برای رشته های تحصیلی (علوم تجربی، ریاضی فیزیک و ادبیات ، علوم انسانی، شاخه فنی و حرفه ای) منوط به کسب شرایط احراز رشته مطابق آیین نامه هدایت تحصیلی است.

توجه 1: دانش آموزان پایۀ دهم مدارس استعدادهای درخشان در همان رشته ای که پذیرفته شده اند، مجاز به ادامه تحصیل می باشند.

توجه 2: در صورت عدم احراز شرایط ثبت نام در رشتۀ تحصیلی مورد تقاضای دانش آموز مطابق ضوابط هدایت تحصیلی، قبولی داوطلب در آزمون لغو و بی اثر خواهد بود.

ضوابط و شرایط اختصاصی ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان  1400 - 1401:

 1. پذیرش دانش آموزان برای ورود به دبیرستانهای دوره دوم استعدادهای درخشان، صرفاً بر اساس رتبۀ مبتنی بر امتیاز کل آزمون ورودی خواهد بود.
 2. با توجه به ضوابط خاص نقل و انتقال در مدارس استعدادهای درخشان ، لازم ا ست داوطلبان، دبیرستانهای استعدادهای درخشان مورد نظر شان را با توجه به محل سکونت خود و با عنایت به منطقه/ ناحیۀ آموزش و پرورش محل استقرار مدارس استعدادهای درخشان انتخاب کنند.
 3. حوزه امتحانی داوطلبان آزمون، بر اساس منطقۀ آموزشی محل تحصیل آنها خواهد شد.
 4. در شهرستانهایی که دارای چند دبیرستان دوره دوم استعدادهای درخشان هستند، داوطلبان در انتخاب مدرسۀ مورد نظر خود در سطح شهرستان، اختیار کامل دارند و هر داوطلب میتواند حداکثر سه دبیرستان دوره دوم استعدادهای درخشان (همگی در یک شهر ستان واحد) را به ترتیب اولویت در نمون برگ تقاضانامۀ خود انتخاب نماید. ضمناً داوطلبان آزمون ورودی دوره دوم متوسطه در اولویت های انتخابی خود در زمان ثبت نام در آزمون، صرفاً مجاز به انتخاب یک رشتۀ تحصیلی هستند.
 5. توجه: حوزه امتحانی داوطلبان مدارس خارج از کشور بر اساس منطقه محل آزمون در یکی از حوزه های امتحانی داخل کشور که توسط داوطلب تعیین می شود، خواهد بود.

توجه 1: درشهرهایی که دارای چند ناحیه و منطقه می باشند ضروری است داوطلبان نسبت به انتخاب دبیرستانهای مورد نظر در نواحی و مناطق همجوار اقدام نمایند. ضمناً بعداز قبولی داوطلب در ر شته مورد تقاضا ، انتقالی ممنوع می باشد.

توجه 2: در صورت انتخاب مدارس شهرهای مختلف یک استان یا رشته های تحصیلی متفاوت در اولویتهای سه گانه، فقط شهر، مدرسه و رشت های که به عنوان اولویت اول انتخاب شده است، ملاک قبولی یا عدم قبولی داوطلب خواهد بود.

نحوه ثبت نام حضوری پذیرفته شدگان مدارس تیزهوشان

 • 1 - دفترچه سؤالات و کلید تصحیح آزمون، به همراه نحوۀ محاسبه امتیاز آزمون داوطلبان، حداکثر یک هفته پس از برگزاری آزمون، از طریق سامانه اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان به نشانی azmoon.medu.ir دراختیار داوطلبان (داخل و خارج از کشور) قرار گرفته  مشخصات و ظرفیت پذیرش مدارس  استعدادهای درخشان سراسر کشور، قابل مشاهده خواهد بود.

توجه 1 : چنانچه بنا به ملاحظات فنی و کارشناسی، سؤال یا سؤالاتی در کلید آزمون حذف شود، محاسبۀ نمره آزمون استعداد تحصیلی و تحلیلی برای تمامی داوطلبان (اعم از آنکه به آن سؤال پاسخ درست یا نادرست داده باشند یا اصلاً پاسخ نداده باشند) بدون در نظر گرفتن نمره آن سؤال یا سؤالات، به صورت یکسان انجام خواهد شد . لازم به ذکر است حذف احتمالی سؤال یا سؤالات، تأثیری در سهم درصدی آزمون استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی در امتیاز کل آزمون (موضوع بند 1 بخش «ه») نخواهد داشت.

توجه 2 :  فهرست اسامی پذیرفته شدگان سامانه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان به نشانی azmoon.medu.ir آزمون ورودی مربوط به مدارس دوره دوم استعدادهای درخشان که به تأیید و مهر مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان و دفاتر ذیربط معاونت آموزش متوسطه رسیده است، باید از طریق اداره کل آموزش و پرورش استان به این مدارس ارسال و در انتهای دفترآمار سال تحصیلی 1400 - 1401 درج و صحافی شود.

 • 2 - هیچ فهرست ذخیره ای برای دبیرستانهای دورۀ دوم استعدادهای درخشان اعلام نخواهد شد.
 • 3 - برای تمامی داوطلبانی که در سامانه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان به نشانی azmoon.medu.ir پذیرفته نشده اند، حداکثر یک هفته پس از اعلام نتیجۀ آزمون، کارنامۀ عدم قبولی شامل تعداد پاسخهای صحیح و غلط، نمره مکتسبۀ هر ماده درسی، امتیاز کل آن داوطلب و امتیاز آخرین فرد پذیرفته شده در مدارس مورد تقاضای او صادر میشود.

توجه: برای پذیرفته شدگان آزمون، کارنامه صادر نخواهد شد.

 • 4 - در صورت شرکت همزمان دانش آموزان همزاد (دوقلو یا بیشتر، همجنس یا غیرهمجنس) در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و پذیرش یکی از آنان، دیگری فقط به شترک کسب حداقل هشتاد درصد امتیاز آزمون آخرین فرد پذیرفته شده ، در مدرسه مورد تقاضا میتواند بر اساس اولویت های انتخابی خود، مازاد بر ظرفیت پیش بینی شده، ثبت نام  نماید.

توجه 1: اولویت ها و  نوع مدرسه انتخابی دانش آموزان همجنس موضوع این بند، می بایست مشابه یکدیگر باشند.

توجه 2:  اگر یکی از همزادان در ردیف پذیرفته شدگان آزمون قرار گیرد، امکان قبولی سایر همزادان در اولویتهای انتخابی خود و یا بهبود اولویتهای انتخابی وی به شرطی فراهم می شود که امتیاز کف مدرسه قبولی جدید همزاد دیگر، بالاتر از امتیازکف مدرسۀ محل قبولی همزاد اول نباشد.

توجه 3: به منظور برسی و اعمال تسهیلات پذیرش دانش آموزان همزاد (در صورت خود اظهاری)، پیش از اعلام نتیجۀ آزمون در سامانه اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان به نشانی azmoon.medu.ir ، امتیاز دانش آموزان همزاد بررسی شده و در صورت دارا بودن حداقل امتیاز لازم، نام ایشان نیز مازاد بر ظرفیت پیش بینی شده، در فهرست پذیرفته شدگان اعلام میشود.

 • 6 - مهلت ثبت نام پذیرفته شدگان مدارس دوره دوم متوسطۀ استعدادهای درخشان، حداکثر تا اول شهریور ماه 1400 خواهد بود.

نحوە نقل و انتقال در مدارس تیزهوشان چگونه است؟

 • 1 - داوطلبانی که پس از زمان ثبت نام یا پس از زمان برگزاری آزمون ورودی، به هر دلیل تصمیم میگیرند در سال تحصیلی 1400 - 1401 درشهرستانی غیر از شهرستان محل سکونت فعلی اقامت کنند ، تنها در صورت قبولی در یکی ازمدارس انتخاب شدۀ خود در شهرستان مبدأ ودارا بودن امتیازکف قبولی مدرسه شهرستان مقصد و درصورت داشتن ظرفیت خالی، با کسب موافقت اداره کل آموزش و پرور ش استانهای مبدأ و مقصد ، مجاز به انتقال و ثبت نام در سایر مدارس استعدادهای درخشان(در شهرستان یا استان دیگر)  خواهند بود.

توجه 1 : انتقال دانش آموزان پذیرفته شده مدارس نمونه دولتی تا پایان دوره تحصیلی به مدارس استعدادهای درخشان ممنوع است.

توجه 2 :  انتقال دانش آموزان در مدارس نمونه دولتی مطابق ضوابط خاص خود میباشد.

 • 2 - در مدارس استعدادهای درخشان و نمونۀ دولتی (به جز هنرستانهای فنی و حرفه ای) در داخل یک شهرستان در دوره دوم متوسطه (حتی در صرورت دارا بودن امتیازکف قبولی مدرسه ی مقصد)  انتقال دانش آموز درس اول پذیرش، ممنوع است . لازم است داوطلبان مدارس استعدادهای درخشان ضمن دقت کافی به این موضوع، نسبت به انتخاب دبیرستانهای مورد نظر بر اساس اولویت اقدام نمایند.

سایر موارد

 1. به اطّلاع میرساند که مدارس استعدادهای درخشان فاقد امکانات خوابگاهی و شبانه روزی هستند. ضمناً، تحصیل دانش آموزان پذیرفته شده در مدارس استعدادهای درخشان طبق مصوبۀ هیئت امنای سمپاد، مستلزم پرداخت حق الثبت به میزان 50% شهریۀ مصوب مدارس غیردولتی شهرستان مربوطه است (رقم مصوب حق الثبت قابل پرداخت، هر ساله از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان اعلام خواهد شد).  دانش آموزان این مدارس حداکثر تا 42 ساعت در هفته در مدرسه حضور دارند. هزینۀ فعالیتهای فوق برنامۀ این مدارس بر اساس آیین نامۀ  نحوه ارائۀ خدمات آموزشی و پرورشی فوق برنامه در مدارس دولتی (مصوب جلسۀ  620  شورای عالی آموزش و پرورش) محاسبه و دریافت خواهد شد.
 2. تأکید می شود به استثنای موارد اشاره شده در این راهنما، هیچگونه آزمون دیگری برای پذیرش دانش آموز جهت تحصیل در دبیرستان های دوره دوم متوسطه استعدادهای درخشان در سال تحصیلی 1400 - 1401 (از جمله آزمون تکمیل ظرفیت میان دوره)  برگزار نخواهد شد.
 1. تاکید می شود به استثنای موارد اشاره شده در این راهنما ، هیچگونه آزمون ورودی برای پذیرش در پایۀ دهم،جهت ادامه تحصیل در دبیرستان های دوره دوم متوسطه نمونه دولتی در سال تحصیلی 1400 - 1401، برگزار نمیشود اما برای تکمیل ظرفیت در پایه های یازدهم و دوازدهم مطابق ماده 18 دستورالعمل اجرایی به شماره 227195 مورخه 1390/10/10 اقدام می گردد.
 2. دانش آموزانی میتوانند از سهمیه روستایی استفاده نمایند که در پایۀ هشتم و نهم در مدارس روستایی مشغول به تحصیل بوده باشند.

 جهت اطلاع از آخرین نکات مربوط به azmoon.medu.ir | سامانه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و دریافت پاسخ تمامی سوالات خود با شماره  9099071613  تماس بگیرید.

تمدید مهلت ثبت نام تیزهوشان 1400 - 1401

سوالات متداول ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشان چه موقع است؟

پنج روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون، از طریق سامانۀ ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان به نشانی azmoon.medu.ir در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

مراحل ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان به چه صورت است؟

ترتیب مراحل ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1400 - 1401 به طور کامل در این مقاله توضیح داده شده است.

هزینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان چقدر است؟

هزینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 250.000 ریال می باشد.

نحوه اعتراض به نتایج آزمون مدارس تیزهوشان چگونه است؟

داوطلبان میتوانند با ورود به پنل کاربردی خود اقدام به تکمیل فرم اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان نمایند. شما عزیزان می توانید برای اطلاع از نحوه درج درست اعتراض به نتایج تیزهوشان، از راهنمایی های بیشتر مشاوران مجموعه بزرگ مشاور گروپ استفاده نمایید.

4.3/5 - (70 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه سامانه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.