چگونه شیمی را همانند نفرات برتر کنکور بخوانیم

100 زدن شیمی

جهت مشاوره در زمینه چگونه شیمی را همانند نفرات برتر کنکور بخوانیم

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همانطور که می دانید شیمی در کنکور داوطلبان رشته ریاضی و تجربی است که 35 تست دارد. با توجه به تیپ تست های ارائه شده در شیمی کنکورهای اخیر می توان گفت این درس حفظی و محاسباتی است.

  chemistry
البته در کنکور های سال 94 تا 96 بیشتر تست ها محاسباتی و مفهومی بوده اند و انتظار می رود همین سبک طرح تست در کنکور 97 نیز تکرار شود. لذا برای کسب درصد بالا در درس شیمی باید روش مطالعه خود را همسو با دید طراح به روز رسانی کنید و حرفه ای درس بخوانید.

اهمیت کتاب درسی شیمی در کنکور:

کتاب درسی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و میتوان گفت که با مطالعه تنها کتاب درسی می توانید تا 90% تست های کنکور را جواب دهید به شرطی که کاملا بر مباحث تسلط داشته باشید و هر چه که می خوانید را بفهمید و درک کنید توجه داشته باشید که تست های شیمی داره جوری طرح میشه که مثل جا خالی میمونه. پس کلمه به کلمه و مو به مو کتاب را خوب بخونید.


منابع معتبر کمک آموزشی شیمی کنکور:

کتاب کمک آموزشی خوب و معتبر کتابی هست که همه داوطلبان کنکور چه آنهایی که رتبه آوردن و چه آنهایی که رتبه نیاوردن این کتاب را خوانده اند و از آن راضی اند. آموزش شیمی مبتکران تالیف بهمن بازرگانی در کنار کتاب درسی می تواند شما را حل انواع تست حرفه ای کمک کند و دیگر نیازی به منبع دیگری ندارید. توصیه می شود حتما این کتاب را تهیه کنید و خود را درگیر بازار سودجوها نکنید. توجه داشته باشید که این کتاب دو جلد متنوع داره که یکی تست و درسنامه هست و دومی کلا آموزشی. و اقعا این منبع عالیه و جوری درس میده که انگار استاد داره باهات صحبت میکنه.

جهت دریافت آخرین اخبار کنکور سراسری بر روی عکس زیر کلیک نمایید

کنکور سراسری

منبع معتبر تست شیمی کنکور:

توصیه می شود از کتاب تست شیمی مبتکران استفاده کنید.


انواع تست در شیمی کنکور:

توزیع تست های کنکور تقریبا یکنواخت هست یعنی از سال دوم و سوم و پیش به یک میزان تست میاد .
و تست های پیش هم بطور مساوس بین پیش 1 و پیش 2 توزیع شده اند. تعدادی تست محاسباتی دارید که این تعداد دارن زیاد میشن . بقیه تست ها تقریبا جزو تست های سرعتی محسوب میشوند. البته توجه داشته باشید که پاسخ دهی به همه ی تست های شیمی سرعت به خرج ندهید… بعضی جاها از استثناها تست میدن که ممکنه حواستون نباشه و اشتباه جواب بدین.

دریافت آخرین اخبار سهیمه های کنکور سراسری با کلیک بر روی عکس زیر


کانال


کسب مهارت در تست زنی شیمی . چگونه؟

برای به مهارت رسیدن در تست های شیمی باید زیاد تمرین کنید و باید سعی کنید تست های محاسباتی را در زمان کم و دقت بالا حل کنید. تست های محاسباتی معمولا مربوط به چند مبحث میشوند. استوکیومتری ، تعادل ، آنتالپی و سینیک و … در تعادل باید مواظب باشید که حجم ظرف چند لیتره و مثلا و شاید و چیز دیگه ای اون وسط داده باشن که محاسبات رو راحت تر یا سخت تر میکنه…

در مورد تست های مبحث آنتالپی هم باید مرد محاسبات باشید… همه اعداد در این قسمت بدجور اعشاری هستند ، باید خیلی تمرین کرده باشید. مخصوصا اگه آنتالپی پیوند را دهند ، بعد از خط زدن پیوندهای مشترک بین دو طرف باید ضرب و جمع انجام دهید. تنها راه خوب عمل کردن در این تست ها این است که در سخت ترین شرایط بتوانید این تست ها را با آرامش ، دقت و سرعت بالا حل کنید و برای این مقصود باید تا می توانید از این تیپ تست ها حل کنید و هر روز تمرین داشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه چگونه شیمی را همانند نفرات برتر کنکور بخوانیم

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

قبولی تضمینی کنکور ۱۴۰۳
نصب اپ دانش آموزی