مراحل انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 98 – 99

مراحل انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 98 - 99 

جهت مشاوره در زمینه مراحل انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 98 – 99

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مراحل انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 98 – 99  : با توجه به ادغام ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد 98 با دکتری سراسری همانند دو سال گذشته باز هم مرحله انتخاب رشته دکتری سراسری و انتخاب رشته دکتری آزاد مجزا از یکدیگر برگزار می شوند .

مراحل انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 98 - 99 

مراحل انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 98 – 99  :  بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور دکتری 98 و مطلع شدن داوطلبان از نتایج آزمون خود در قالب کارنامه دکتری ، زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 98 فرا می رسد . داوطلبان می توانند بر اساس تراز کسب کرده و در صورت دارا بودن شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 98 شرکت کنند .

زمان و شرایط انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 98

مراحل انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 98 – 99  : بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 98 ، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد شده اند ، می توانند با استفاده از کد دسترسی به انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد و خرید کارت اعتباری انتخاب رشته ، بعد از مراجعه به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org ، نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند . لازم به ذکر است که مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 98 برای آگاهی از شرایط و ضوابط انتخاب رشته الزامیست .مراحل انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 98 – 99  /


پذیرش دانشجو در دوره بدون آزمون مقطع دکتری ، منوط به کسب حداقل 70 امتیاز از فعالیت های آموزشی ، پژوهشی و مصاحبه مطابق جداول ارائه شده در این مقاله می باشد.

شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون در دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد در مقطع دکتری به دو صورت با آزمون و بدون آزمون دانشجو می پذیرد. این پذیرش فرصت بسیار مناسبی برای دانشجویانی است که موفق به شرکت در آزمون دکتری و کسب حدنصاب نمره در آزمون دکتری نشده اند.

داشتن حـداقل میـانگین نمـرات 18 در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته. برای رشته های علوم انسانی (به استثنای رشته های حسابداری و مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی).داشتن حداقل میانگین نمرات 17 برای دیگر رشته ها (از جملـه رشـته هـای حسابداری و مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی).
دارا بودن حداقل میانگین 17 جهـت فـارغ التحصـیلان مقطع کارشناسی ارشد پیوسته و دکتری حرفه ای یا عمومی. متقاضیان دوره بدون آزمـون می بایست فاقـد دروس معادلسازی شده باشند .متقاضیان براسـاس مقررات آموزشی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته می بایست حداکثر در 6 نیمسال فارغ التحصیل شده و حداقل نمره پایان نامـه آن ها 18.50 باشد.
توجه داشته باشید که رشته فارغ التحصـیلی در مقطـع کارشناسی ارشد می بایست با رشته انتخابی در مقطع دکتری تخصصی متجانس و همنام باشد.
تهیه و ارائه نسخه از فایل مقالات و تولیدات علمـی چـاپ شـده در مجـلات ISI یـا مجلات علمی پژوهشی فارسی زبان و غیر فارسی زبان داخلی یا خارجی یا ISC.

شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد 98

علامندان به پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه آزاد ( استعداد درخشان ) در مقطع دکتری می بایست دارای شرایط خاصی باشند که در ادامه به شرح آن می پردازیم :
1. شرط معدل : برای گروه های آزمایشی مختلف حداقل نمره معدل تعریف شده است . حداقل معدل کلیه متقاضیان دکتری بدون کنکور دانشگاه آزاد در گروه آزمایشی دامپزشکی 17 ، علوم انسانی 18.5 و سایر گروه های آزمایشی 17.5 می باشد .
2. نمره پایان نامه : حداقل نمره پایان نامه داوطلبان ممتاز متقاضی در هر گروه آزمایشی باید 18.5 باشد .
3. همنام بودن رشته فارغ التحصیلی : رشته ای که متقاضی در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده باید همنام و متجانس با نام رشته انتخابی در مقطع دکتری باشد .
4. دارا بودن مدارک در زمان مصاحبه : داوطلبانی که فرم ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد را تکمیل کردند ، در صورت کسب حدنصاب لازم برای دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ، باید فایل مقالات ، تولیدات علمی و … را در روز مصاحبه همراه خود داشته باشند .
5. تعداد نیمسال های تحصیلی ارشد : متقاضیان باید حداکثر طی 6 ترم ( بدون احتساب ترم تابستان ) درس خود را در مقطع کارشناسی ارشد به اتمام رسانده باشند .
6. عدم وجود دروس معادل سازی شده : آن دسته از داوطلبانی که دروس معادل سازی شده داشته باشند نمیتوانند از این طریق برای تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه آزاد اقدام کنند .

شهریه دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد 98

دانشگاه آزاد اسلامی یکی از بزرگترین مراکز آموزشی در ایران می باشد . این دانشگاه هر سال از طریق کنکور و بدون کنکور ( مخصوص افرادی با سوابق تحصیلی ممتاز ) در مقطع دکتری اقدام به پذیرش دانشجو می نماید . تحصیل در دانشگاه آزاد با پرداخت شهریه همراه است . شهریه دکتری دانشگاه آزاد 98 شامل دو بخش شهریه ثابت و شهریه متغیر می باشد . شهریه ثابت بر اساس نیمسال ورودی هر دانشجو تعیین می شود و تا پایان اتمام دوره تحصیل وی در سنوات مجاز بدون افزایش خواهد بود اما شهریه متغیر بدین گونه محاسبه می شود که قبل از پذیرش دانشجویان مبلغ شهریه متغیر به ازای واحد متغیر نظری و واحد متغیر عملی اعلام می شود و در طول دوره تحصیل دانشجو افزایش می یابد . شهریه یک ترم تحصیلی بر اساس تعداد واحد هایی که هر دانشجو در ترم تحصیلی اخذ کرده به همراه شهریه ثابت محاسبه می شود . لازم به ذکر است که شهریه دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد هیچ تفاوتی با شهریه دکتری دانشگاه آزاد با آزمون دکتری ندارد و تنها تفاوت آن دو در شرکت در جلسه آزمون کتبی می باشد . در حال حاضر هیچ اطلاعیه مبنی بر میزان شهریه دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد 98 منتشر نشده است

هزینه ثبت نام دکتری بدون آزمون آزاد 98

داوطلبان این دوره لازم است در زمان ثبت نام از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده باشند و با پرداخت مبلغ 920000 ریال نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی برای دوره بدون آزمون (ویژه استعدادهای درخشان) اقدام نمایند.

تذکر 1: متقاضیان شرکت در دوره دکتری تخصصی بدون آزمون (ویژه استعدادهای درخشان) باید رشته ای متجانس و همنام با رشته فارغ التحصیلی دوره کارشناسی ارشد خود را در مجموعه انتخاب نمایند و در زمان ثبت نام از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده باشند.

تذکر 2: داوطلبان دوره دکتری تخصصی بدون آزمون 98 دانشگاه آزاد (ویژه استعدادهای درخشان) لازم است اصل مدرک فارغ التحصیلی و تصویر آن را در زمان دعوت به مصاحبه همراه داشته باشند. همچنین همراه داشتن اصل شناسنامه یا کارت ملی نیز در زمان دعوت به مصاحبه الزامی است.

تذکر 3: با توجه به این که اطلاعات فارغ التحصیلی متقاضیان دکتری بدون آزمون آزاد (ویژه استعدادهای درخشان) شامل: رشته فارغ التحصیلی، معدل و نمره پایان نامه از شرایط اصلی در این دوره است، لذا ارائه اطلاعات نادرست توسط شخص داوطلب، تخلف محسوب گردیده و مطابق قانون با فرد متخلف برخورد خواهد شد.

تذکر 4: داوطلبان پذیرش بدون آزمون(ویژه استعدادهای درخشان) در دوره دکتری تخصصی که مشمول خدمت وظیفه عمومی می باشند بایستی شرایط اشاره شده در مورد مشمولان وظیفه عمومی مندرج در دفترچه راهنما «جدول شماره 2» را عیناً دارا باشند.

تذکر 5: فایل تصویر داوطلب میبایست با اسکن از عکس 3×4 یا 6×4 باشد که در سال جاری تهیه شده است، با توجه به این که تصویر فوق به منظور احراز هویت داوطلب در مراحل مصاحبه و ثبت نام مورد استفاده قرار می‌گیرد، لذا تبعات ناشی از مغایرت تصویر به عهده شخص داوطلب خواهد بود.

تذکر 6: داوطلب لازم است نسخه ای از ریزنمرات دوره کارشناسی ارشد که معدل کل دوره و نمره پایان نامه (یا نتیجه ارزیابی توصیفی) در آن قید شده و به تأیید دانشگاه محل تحصیل رسیده باشد را در قالب یک فایل با فرمت jpg آماده و در زمان ثبت نام مطابق دستورالعمل مندرج در سامانه بارگزاری نماید.


  داوطلبان می بایست با توجه به زمان مشخص شده توسط مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد ، نسبت به انتخاب رشته دکتری آزاد 98 اقدام نمایند .

images


مشاوره نحوه چینش رشته محل ها در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 98

مراحل انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 98 – 99  : همان طور که در قسمت قبل گفته شد ، در دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ، تمامی شرایط و ضوابط درج شده است و داوطلبان موظف اند قبل از اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته خود ، از تمامی شرایط مندرج در دفترچه مذکور آگاه باشند .

مراحل انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 98 – 99  : دانشگاه آزاد به متقاضیان دکتری این امکان را می دهد که حداکثر 80 کد رشته محل را انتخاب نمایند . با توجه به اینکه محدودیتی در دعوت به مصاحبه شدن برای متقاضیان در نظر گرفته نشده است ، بهتر است انتخاب ها بر اساس علاقه به تحصیل در رشته محل ها چیده شود .

مراحل انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 98 – 99  : در سال 97 ، روند مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد برای سهولت در رفت و آمد داوطلبان و … تغییر پیدا کرد و به شیوه مناطق آمایشی برگزار شد . لازم است که متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه آزاد ، علاوه بر علاقه ، فاکتور های مسافت دانشگاه تا محل سکونت ، شهریه دکتری دانشگاه آزاد و اعتبار دانشگاه را نیز مورد توجه قرار دهند .مراحل انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 98 – 99  /

روش گزینش داوطلبان در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 98

مراحل انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 98 – 99  : دانشگاه آزاد اسلامی بعد از بررسی فرم انتخاب رشته دکتری آزاد 98 داوطلبان در هر مجموعه امتحانی ، در صورت کسب حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد ، اسامی آن ها را به دانشگاه ها ارسال می کند .

مراحل انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 98 – 99  : پس از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد منتشر می شود ، داوطلبان می توانند با مراجعه به محل دانشگاه در زمان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد 98 ، سر جلسه مصاحبه حاضر شوند . بعد از اتمام مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد دانشگاه فهرست اسامی افرادی که در جلسه مصاحبه حاضر شدند را به همراه نمره مصاحبه ، به مرکز دانشگاه آزاد اسلامی فرستاده و نتایج نهایی در سایت azmoon.org منتشر می شود .


امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه مراحل انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 98 – 99

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

قبولی تضمینی کنکور ۱۴۰۳
نصب اپ دانش آموزی