جزئیات تمدید کنکور نظام قدیم 1400 و تصمیم نهایی شورای سنجش و پذیرش درباره تمدید نظام قدیم

کنکور نظام قدیم 1400 و تغییرات منابع کنکور نظام قدیم 1400

جهت مشاوره در زمینه جزئیات تمدید کنکور نظام قدیم 1400 و تصمیم نهایی شورای سنجش و پذیرش درباره تمدید نظام قدیم

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

جزئیات تمدید کنکور نظام قدیم 1400 و تصمیم نهایی شورای سنجش و پذیرش درباره تمدید نظام قدیم : آخرین اخبار کنکور ۱۴۰۰ سازمان سنجش، آخرین اطلاعیه کنکور ۱۴۰۰ سازمان سنجش، آیا کنکور ۱۴۰۰ در نظام قدیم برگزار می شود، آیا کنکور ۱۴۰۰ نظام قدیم دارد ؟، احتمال برگزاری نظام قدیم در کنکور ۱۴۰۰، اخبار کنکور ۱۴۰۰، برگزاری کنکور ۱۴۰۰ در نظام قدیم، برگزاری کنکور نظام قدیم 1400، برگزاری نظام قدیم 1400، تمدید کنکور سراسری نظام قدیم 1400، تمدید کنکور نظام قدیم، چگونگی کنکور 1400، درخواست تمدید کنکور نظام قدیم 1400، فوری / کنکور نظام قدیم تا سال 1400 تمدید شد + جزئیات، قوانین کنکور 1400، کنکور نظام قدیم تا سال 1400، کنکور نظام قدیم در سال ۱۴۰۰، کنکور نظام قدیم در سال ۱۴۰۰ برگزار نخواهد شد ( نحوه ارسال درخواست به سازمان سنجش )، نحوه ارسال درخواست به سازمان سنجش


 کنکور نظام قدیم 1400 و تغییرات منابع کنکور نظام قدیم 1400

54545

همین الان به بزرگترین گروه کنکوری های 1400 بپیوندید ...

برای دسترسی سریعتر و زودتر  به اخبار مهم کنکور سراسری 1400 ، عضو کانال تلگرام کنکورگروپ شوید.

برای عضو شدن اینجا را کلیک کنید.

داوطلبان نظام قدیم ؛ یک ماه فرصتی که از دست رفت و باز نمی‌گردد

در حالی که شورای سنجش و پذیرش دانشجو برگزاری کنکور نظام قدیم را در سال ۱۴۰۰ منتفی می‌داند اما برخی از اعضای کمیسیون آموزش مجلس از موافقت کمیسیون با تمدید کنکور نظام قدیم خبر می‌دهند.

به گزارش  مشاورگروپ به نقل از خبرگذاری آنا ، از زمانی که کنکور ۹۹ برگزار شد و سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد که به دلیل حضور داوطلبان کم شمار نظام قدیم قصد ندارد بار دیگر کنکور مجزایی برای این داوطلبان برگزار کند، عده‌ای به راه افتادند که نباید اینگونه شود و سازمان سنجش آموزش کشور باید یکبار دیگر کنکور نظام قدیم را تمدید کند.

در ادامه برخی رسانه‌ها به جای پیگیری بی‌طرفانه این ماجرا فریاد تمدید کنکور نظام قدیم را سر دادند و هرچه سازمان سنجش اعلام کرد که نمی‌شود اما گویی پیگیری این مطالبه تمامی نداشت.

از طرفی عده‌ای از داوطلبان دست به دامان مجلس شدند. اعضای کمیسیون آموزش مجلس با درخواست داوطلبان پیگیری‌های خود را آغاز کردند و به داوطلبان وعده دادند که آمار برای دستیابی به آمار واقعی، از مبادی دیگر غیر از سازمان سنجش نیز پیگیری خواهند کرد تا مشخص شود که آمار ارائه شده از سازمان سنجش آموزش کشور صحیح است یا نه؟ برخی نیز گفتند که شمار داوطلبان نظام قدیم اگر کم بود به این دلیل بوده که این داوطلبان به دلیل شیوع ویروس کرونا در کنکور حاضر نبودند.

تعداد داوطلبان نظام قدیم؛ مسئله این است

شاید برای فهم دقیق ماجرا لازم باشد آمار داوطلبان را از زاویه‌ای دیگر ببینیم. بر اساس اعلام ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور؛ در کنکور امسال ۲۵۹ هزار نفر داوطلب نظام قدیم شرکت کردند که از این تعداد، ۶۳ هزار نفر با توجه به اختیاری شدن انتخاب نظام کنکور، به سوالات نظام جدید پاسخ دادند.

خدایی می‌گوید: تعداد سوالات چاپ شده نظام جدید برای کنکور ۹۹ برای ۱۹۶ هزار نفر بود. او افزود: از این ۱۹۶ هزار نفر، ۵۳ هزار نفر داوطلبان دانش آموخته مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد هستند؛ ۱۴۳ هزار نفر باقیمانده داوطلبانی بودند که حداقل سه بار در کنکور شرکت کرده‌اند.

وی ادامه می‌دهد: از این۱۴۳ هزار نفر ۱۱۷ هزار نفر داوطلب علوم تجربی بودند که قصد قبولی در سه رشته دندانپزشکی، پزشکی و داروسازی داشتند؛ در سایر رشته‌ها زیر هشت درصد داوطلبان، نظام قدیم هستند.

این در حالی است که بر اساس آمارهایی که در اختیار نمایندگان مجلس قرار گرفته، ادعا می‌شود که در کنکور ۹۹ حدود ۳۵۰ هزار نفر داوطلب شرکت کرده بودند.

تصمیم شورای سنجش و پذیرش درباره داوطلبان نظام قدیم

در میانه راه این مناقشه سازمان سنجش آموزش کشور همانند سال‌های گذشته مصوبه شورای سنجش آموزش کشور را به اطلاع متقاضیان کنکور ۱۴۰۰ رساند و در کنار اعلام جزئیات این آزمون، از عدم برگزاری کنکور برای داوطلبان نظام قدیم خبر داد. با این حال این مصوبه نتوانست پایان دهنده چالش کنکور نظام قدیم باشد.

تصمیم کمیسیون مجلس درباره کنکور نظام قدیم

حال پس از چند بار بررسی این موضوع در کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی خبر می‌رسد که کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با برگزاری کنکور نظام قدیم در سال ۱۴۰۰ موافقت کرده است. احمد فلاحی، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در این باره می‌گوید: اکثریت اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تمدید کنکور نظام قدیم موافقت کردند و قرار بر این شد موضع کمیسیون درباره این موضوع طی نامه‌ای به سازمان سنجش اعلام شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اضافه می‌کند: موضوع برگزاری کنکور نظام قدیم نیاز به قانون‌گذاری ندارد و یک تصمیم اجرایی است و کمیسیون آموزش و تحقیقات پس از بررسی‌های متعدد به این نتیجه رسید که با تمدید برگزاری کنکور نظام قدیم موافقت کند.

در پاسخ به موافقت کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌کند که تمدید کنکور امکان‌پذیر نیست. خدایی می‌گوید: از نظر شورای سنجش و پذیرش دانشجو، پرونده کنکور نظام قدیم و جدید بسته شد و سال آینده فقط کنکور نظام جدید برگزار می‌شود.

وی ادامه می‌دهد: بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، داوطلبان ۲ سال پیاپی و در سال‌های ۹۸ و ۹۹ حق شرکت در کنکور نظام قدیم داشتند و از یک سال گذشته به همه داوطلبان اعلام شد کنکور ۹۹ آخرین دوره برگزاری آزمون برای داوطلبان نظام قدیم است و از سال ۱۴۰۰ کنکور فقط در نظام جدید برگزار می‌شود.

بازی رسانه‌ای برخی از اعضای کمیسیون آموزش مجلس

با این حال مهرداد ویس کرمی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به خبرنگار آنا می‌گوید: به‌عنوان ناظر مجلس در «شورای عالی سنجش» باید بگویم که مصوبه شورای نامبرده، در مورد «عدم تمدید نظام کنکور قدیم» قانونی و به قوت خود باقی است.

وی می‌افزاید: فقط نامه‌ای از زبان برخی از اعضای کمیسیون آموزش و در حد توصیه، برای وزیر علوم برای تمدید کنکور نظام قدیم ارسال شد که مخالفت جدی در کمیسیون و مرکز پژوهش‌های مجلس با آن وجود دارد ولی این نامه برای وزیر علوم لازم‌الاجرا نیست.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: بقیه قصه، بازی رسانه‌ای برخی دوستان هم کمیسیونی ما و همفکران رسانه‌ای آن‌ها است.

به لحاظ قانونی تنها شورای سنجش و پذیرش می‌تواند درباره روند اجرای کنکور تصمیم بگیرد و نمایندگان مجلس اگر درصدد تغییری در کنکور هستند باید با تصویب قانون به این هدف دست یابند و دستیابی به این هدف فقط با رای اکثریت نمایندگان مجلس ممکن است. غیر از این، روش دیگری وجود ندارد.

حال همه این ماجرا تنها و تنها یک بازنده داشته و دارد و آن هم داوطلبان کنکور ۱۴۰۰ هستند چرا که داوطلبان جدی این آزمون حداقل یک ماه از زمان مطالعه خود را از دست داده‌اند و بلاتکلیف اخبار را دنبال کرده‌اند. این داوطلبان به جای اینکه منابع جدید را تهیه کنند امیدوار و دلخوش به برخی اخبار بوده‌اند که البته نتیجه‌ای در بر نداشت. بنابراین به داوطلبان کنکور توصیه می‌شود اسیر جوسازی‌ها نشوند و اخبار مربوط به خود را از مبادی صحیح دنبال کنند.کنکور نظام قدیم 1400 و تغییرات منابع کنکور نظام قدیم 1400

 توجه : تغییرات و حذفیات منابع کنکور نظام قدیم به زودی در این صفحه قرار می گیرد ...

  کنکور نظام قدیم 1400 و تغییرات منابع کنکور نظام قدیم 1400 :  علیرضا منادی سفیدان، رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی امروز در حاشیه برگزاری نهمین نشست از سلسله نشست‌های گفتگوی هفته با وزیر آموزش و پرورش و اعضای شورای معاونان و روسای ۷۶۰ منطقه که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد در جمع خبرنگاران در فضای مجازی گفت: یک ابتکار خوبی را وزیر آموزش و پرورش شروع کردند که گفتگوی هفته است و مسئولان دولتی و مسئولان سازمان ‏ها با ۷۰۰ تا ۸۰۰ مدیر آموزش و پرورش مستقیم صحبت می کنند و دغدغه ها شنیده می شود و ارتباط مستمری شکل‬ می‬ گیرد.

وی‬ ادامه‬ داد: ‬ امروز بنده نیز میهمان این نشست بودم و حرف های خوبی شنیدیم. در آستانه فصل بودجه هستیم و تلاش می کنیم آموزش و پرورش بتواند هزینه هایش ‏را‬ تامین کند. از این حیث که شیوه آموزش نیز عوض شده میز نکاتی مطرح شد و همچنینی درباره اینکه موضوع اعمال مدرک دوم ‏فرهنگیان‬ در حکم آنها نیز در مجلس حل شد و موانعش برداشته شد و بحث رتبه بندی فرهنگیان که ان شالله لایحه‬ آن‬ به‬ مجلس‬ بیاید‬ و‬ بحث تقویت ‏دانش آموزان و حمایت اینترنتی که لازم هست و موارد دیگری بحث شد.

منادی سفیدان اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که تاکید شد این بود که از شورای سنجش و پذیرش‬ خواهش‬ کنیم‬ ‏که کنکور‬ امسال را برای دانش آموزان نظام قدیم تمدید کنند و ان شالله به سمتی برویم که نظام جدید ها به سمت کم رنگ شدن یا حذف کنکور بروند. مصوبه‌ای هم گرفته ایم که آزمون های کارشناسی ارشد بالای ۹۰ درصد برای رشته های کم رقابت حذف شود. کنکور نظام قدیم 1400 و تغییرات منابع کنکور نظام قدیم 1400

و‬ی‬ ‬ادامه داد: ‏بودجه ۱۴۰۰ اولین‬ بودجه قرن جدید است و ان‬ شالله تلاش کنیم به کیفیت بخشی به آموزش و افزایش دانش آموزان با کیفیت کمک ‏کند.

وی‬ درباره‬ تعیین تکلیف معلمان ورودی ۹۱‬ به‬ بعد‬ نیز‬ گفت: ما اعتقادی به جذب معلمان خارج از دانشگاه فرهنگیان نداریم ولی تا سال‬ ۹۱ معلمان‬ برای‬ تبدیل‬ وضعیت‬ تعیین تکلیف شده‬ بودند‬ ولی بعد از ۹۱‬ برای‬ برخی‬ معلمان‬ از‬ جمله‬ مربیان پیش دبستانی یا معلمانی‬ که‬ برون سپاری بودند این اتفاق نیفتاده و مشکلاتی دارند در حال حل آن هستیم که زحماتشان هدر نرود و ان شالله به زودی در کمیسیون مطرح ‏می شود و ببینیم چه کاری می توانیم بکنیم که آنها به حقشان برسند.

وی‬ در‬ پایان‬ گفت: ‬ البته دانشگاه فرهنگیان را معیار ‏محکمی برای ورود معلمان قرار می‬ دهیم و تلاش می کنیم بخشی از اینها برای آخرین بار طبق رماده ۲۸ ‏قانون دانشگاه فرهنگیان‬ که باید آزمونی بدهند و از مسیر کانال فرهنگیان آموزش ببینند تبدیل وضعیت شوند.


3.5/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه جزئیات تمدید کنکور نظام قدیم 1400 و تصمیم نهایی شورای سنجش و پذیرش درباره تمدید نظام قدیم

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. فاطمه

  سلام ، ببخشید امسال چند برابر ظرفیت دعوت به مصاحبه شدند؟

  آیا مراکز مصاحبه کننده نمره مصاحبه رو میفرستن سازمان سنجش یا اسامی قبول شدگان نهایی؟

  پاسخ
  1. user3

   1/5 برابر

   نمیدانم چفرقی داره ؟

   پاسخ
 2. سمیه

  سلام، ای عجب، دیگه کِی میخواید تکلیف نظام قدیم رو مشخص کنید؟ آیا بچه های نظام قدیم برای خواندن زمان و برنامه ریزی نمیخوان؟ یعنی یک تصمیم گیری باید انقد ضربه زمان و پریشانی بزنه به این بچه ها؟

  پاسخ
 3. سینا

  سلام مثل اینکه سال بعد هست.شما کدوم سال دیپلم گرفتین؟

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی