ثبت نام جشنواره ابن سینا 1402 ebnesinafestival.com | زمان و شرایط ثبت نام

ثبت نام جشنواره ابن سینا سال 99 ebnesinafestival.com | زمان و شرایط ثبت نام

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام جشنواره ابن سینا 1402 ebnesinafestival.com | زمان و شرایط ثبت نام

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام جشنواره ابن سینا سال 1402 سایت ebnesinafestival.com | زمان و شرایط ثبت نام :  اختراعات جشنواره ابن سینا,جوایز جشنواره ابن سینا,برگزیدگان جشنواره ابن سینا,جشنواره دانشجویی ابن سینا,سمینار علمی جشنواره ابن سینا,کانال تلگرامی جشنواره ابن سینا,جشنواره فرهیختگان سینا,اختراعات ابن سینا,پروژه های دانش آموزی سینا,جشنواره دانش آموزی سینا ,جشنواره ملی سینا ,جشنواره بین المللی پروژه,ثبت نام در جشنواره سینا ,جشنواره پروژه های دانش آموزی سینا


ثبت نام جشنواره ابن سینا سال 1400 سایت ebnesinafestival.com | زمان و شرایط ثبت نام

ثبت نام جشنواره ابن سینا سال 1402 سایت ebnesinafestival.com 

ثبت نام جشنواره ابن سینا ebnesinafestival.com  

دبیر علمی جشنواره ملی دانش‌آموزی ابن‌سینا به جزئیات برگزاری این دوره از جشنواره و آغاز ثبت‌نام دانش‌‌آموزان پرداخت.

اگر دانش آموز و یا یک والد دغدغه مند باشید، حتما تا به حال نام جشنواره ابن سینا را شنیده اید و حتی شاید به دنبال این هستید که در جشنواره دانش آموزی ابن سینا ثبت نام کنید.

با خواندن مقاله ی زیر، تمامی پرسش های ذهنی شما در رابطه با این جشنواره، پاسخ داده خواهند شد.

در ادامه خواهیم خواند:

 • اهداف جشنواره دانش آموزی ابن سینا
 • زمان و نحوه ثبت نام جشنواره ابن سینا
 • زمان و نحوه برگزاری جشنواره
 • انواع محور های جشنواره و توضیح آن ها
 • جوایز و امتیازات اعطا شده به برگزیدگان جشنواره

مهدی رشیدی جهان درباره برگزاری ششمین دوره جشنواره ملی دانش‌آموزی ابن‌سینا به پنجمین دوره اشاره کرد و به پانا گفت: «پنجمین دوره جشنواره ملی دانش‌آموزی ابن سینا در شرایط کرونا به صورت غیر حضوری با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پژوهشگاه نیرو، اتاق بازرگانی ایران و سازمان‌ها و نهادهای علمی و پژوهشی در شهریور ماه 1399 برگزار شد.»

وی ادامه داد: «تعداد هزار و 130 گروه دانش‌آموزی از 31 استان و 700 مدرسه و پژوهشسرا و با حضور 4 هزار و 800 نفر در دوره پنجم به عنوان بزرگترین رویداد مجازی کشور شرکت کردند.»

رشیدی جهان محورهای جشنواره را سمینارهای علمی در 10 رشته، دستاوردها و اختراعات دانش‌آموزی، ماراتون برنامه نویسی، کسب و کار دانش‌آموزی، المپیاد علمی علوم پایه، ماراتون محتوای دیجیتال، فیلم کوتاه و انیمیشن عنوان کرد.

دبیر علمی ششمین دوره جشنواره ملی دانش‌آموزی ابن‌سینا بیان کرد: «در دوره پنجم با توجه به یکسان نبودن دسترسی دانش‌آموزان در استان‌های مختلف به اینترنت و ...، پلتفرم‌ها و روش‌های ارائه مجازی مختلفی در اختیار آنان قرار داده شد تا همه دانش‌آموزان با توجه به شرایط خود بتوانند روش ارائه و داوری را انتخاب کنند.»

وی با اشاره به اینکه در این دوره به همه شرکت کنندگان گواهی حضور بین المللی داده می‌شود افزود: «این گواهی حضور قابلیت استعلام و اعتبار سنجی دارد و دانش‌آموزان می‌توانند با ارائه کد اعتبار سنجی گواهی نامه خود، تائیدیه آن را دریافت کنند.»

رشیدی جهان اظهار کرد: «همچنین برای اولین بار در کشور، پس از بررسی‌ها و کارشناسی‌های صورت گرفته، کارنامه پژوهشی به صورت توصیفی برای همه ورودی‌ها در 2 محور سمینارهای علمی و دستاوردها و اختراعات طراحی شده است. در این کارنامه توصیفی ارزیابی داوران به صورت دقیق منعکس شده و گروه‌های دانش‌آموزی می‌توانند با راهکارهای ارائه شده در آن به رفع نواقص موجود در پروژه خود بپردازند.»

دبیر علمی ششمین دوره جشنواره ملی دانش‌آموزی ابن‌سینا به بخش بین الملل این جشنواره نیز اشاره کرد و گفت: «برگزیدگان جشنواره در مسابقات و جشنواره‌های بین المللی که امسال به دلیل کرونا به صورت غیر حضوری برگزار می‌شود، شرکت خواهند کرد. مسابقات و جشنواره‌های علمی در کشورهای اندونزی، آفریقای جنوبی، کره جنوبی و ترکیه برگزار می‌شود.»

وی بیان کرد: «قرار است دوره ششم جشنواره در 2 بخش داخلی و بین المللی با حضور 20 کشور از سراسر جهان به صورت آنلاین برگزار شود؛ دانش‌آموزان می‌توانند در هر یک از بخش‌ها ثبت‌نام کنند.»

رشیدی جهان اضافه کرد: «ثبت‌نام از نیمه اول آذرماه آغاز می‌شود که اطلاعات آن از طریق وب سایت رسمی جشنواره به آدرس ebnesinafestival.com اعلام خواهد شد. این دوره از جشنواره در فروردین سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.»ثبت نام جشنواره ابن سینا سال 1400 سایت ebnesinafestival.com | زمان و شرایط ثبت نام


طرح های مختلف علمی در بخش های مختلف آموزش و پرورش کشور، هر ساله با هدف ایجاد حس رقابت در میان دانش آموزان، برانگیختن قوه خلاقیت در آن ها و آموزش کار گروهی و حل مسائل به شکل گروهی، در حال برگزاری می باشد.

جشنواره ملی ابن سینا را می توان یکی از موفق ترین این برنامه ها دانست که هر ساله دانش آموزان زیادی را ترغیب به ثبت نام نموده است.

جشنواره دانش آموزی ابن سینا سعی دارد تا در تمام رده های سنی، دانش آموزان را در بستری فراهم آورده شده به سمت ایجاد ابزارهای جدید و یا اختراع نمونه هایی عملی به منظور رفع نیازهای مهم و حیاتی، سوق دهد.

به علاوه طرح ها و اختراعات برتر ارائه گردیده در این جشنواره، گواهی ثبت اختراع و ایده خود را در یافت خواهند نمود که می تواند امتیاز مهمی برای شرکت کنندگان باشد.


آموزش ثبت نام در جشنواره بین المللی پروژه های دانش آموزی سینا

برای ثبت نام در مسابقات باید مراحل زیر را طی کنید:

١- نصب پلتفرم سینا آموزش و پرورش
٢- ورود به بخش جشنواره بین المللی پروژه های دانش آموزی سینا
٣- ورود به بات ثبت نام و شروع روند ثبت نام
٤- تکمیل اطلاعات
🔷نام مرکز آموزشی( فارسی تایپ شود)

🔺نوع مرکز( انتخاب دولتی یا غیر دولتی)

🔷جنسیت( انتخاب دخترانه، پسرانه یا مختلط)

🔷استان ( انتخاب نام استان)

🔺آدرس( تایپ فارسی آدرس مدرسه)

🔷کد پستی( تایپ ده رقم کدپستی)

🔺شماره تلفن( ثبت تلفن ثابت مرکز همراه کد پیش شماره)

🔷نام مدیر( تایپ فارسی نام مدیرمرکز آموزشی)

تایید و ادامه دریافت پیام اطلاعات مرکز آموزشی ثبت شد


٥- ثبت اطلاعات دبیر راهنما
🔷نام ونام خانوادگی دبیر راهنما ( تایپ فارسی)

🔺شماره تلفن همراه دبیر

🔷آدرس ایمیل( تایپ انگلیسی)

تایید و ادامه دریافت پیام اطلاعات دبیر راهنما ثبت شد


٦- ثبت اطلاعات موضوع پروژه
🔷نام موضوع( تایپ فارسی )

🔺 محور جشنواره( انتخاب یکی از ٥ محور جشنواره)

🔷رشته ( انتخابی)

🔺گرایش( انتخابی)

🔷تعداد اعضای گروه( انتخاب ١ تا ٥ نفر)

تایید و ادامه دریافت پیام اطلاعات پروژه ثبت شد


٧- ثبت اطلاعات دانش آموزان

مقطع تحصیلی( انتخاب مقطع)

با توجه به تعداد اعضای گروه ثبت شده در مرحله قبل باکس های نام و نام خانوادگی و کد ملی دانش آموزان تکمیل گردد

ادامه دریافت پیام اطلاعات دانش آموزان ثبت شد


٨- تایید نهایی و پرداخت
دراین مرحله کلیه اطلاعات ثبت شده نمایش داده خواهد شد، در صورت تایید دکمه تایید نهایی و پرداخت را کلیک نمایید تا وارد مرحله پرداخت هزینه ثبت نام شوید


٩- پرداخت هزینه
ثبت شماره کارت، رمز دوم کارت، ccv2 و تاریخ انقضای کارت پس از پرداخت هزینه کد پروژه ارسال خواهد شد و شما می توانید پروژه بعدی خود را ثبت نمایید.اهداف جشنواره دانش آموزی ابن سینا

اهداف این جشنواره عبارتند از:

 • ایجاد بستری گسترده در سراسر کشور که تمام مدارس و مقاطع تحصیلی را درگیر می نماید. (کنار هم قرار گرفتن این گروه های مختلف می تواند سطح و سرعت انتقال اطلاعات و تجربیات را بسیار افزایش دهد.)
 • ارتقای سطح علمی تمام مدارس در سراسر کشور به کمک فراهم نمودن زمینه های علمی، تحقیقاتی و پژوهشی مختلف
 • همراه کردن اولیای دانش آموزان شرکت کننده به منظور افزایش حمایت ها از طرح های مختلف
 • و ….

زمان و نحوه ثبت نام جشنواره دانش آموزی ابن سینا

داوطلبان به منظور شرکت در جشنواره دانش آموزی ابن سینا با مراجعه به سایت این جشنواره می توانند مراحل ثبت نام خود را در بازه زمانی تعیین گردیده به نشانی www.ebnesinafestival.com طی نموده و برای شرکت در رقابت اصلی خود را آماده نمایند.

 

هزینه ثبت نام در جشنواره دانش آموزی ابن سینا برای هر یک از شاخه های مختلف متفاوت می باشد که این هزینه در جدول زیر دسته بندی شده است.

اطلاعات بیش تر در راستای هر یک از شاخه های این جشنواره در ادامه مطلب آورده شده است.


محور مختص مقاطع تحصیلی حداکثر تعداد اعضای هر تیم هزینه ثبت نام در دور اول تا ۱۰ دی ماه (با تخفیف) هزینه ثبت نام در دور دوم و بدون تخفیف از ۱۱ دی ماه تا ۴ بهمن
سمینارهای علمی ابتدایی، متوسطه اول، متوسطه دوم حداکثر ۵ نفر ۱۸۰ هزار تومان ۲۲۰ هزار تومان
دستاوردها و اختراعات ابتدایی، متوسطه اول، متوسطه دوم حداکثر ۵ نفر ۲۹۵ هزار تومان ۳۶۵ هزار تومان
کسب و کار های دانش آموزی متوسطه اول، متوسطه دوم حداکثر ۵ نفر ۲۶۸ هزار تومان ۳۳۵ هزار تومان
ماراتون برنامه نویسی متوسطه اول، متوسطه دوم حداکثر ۲ نفر ۲۹۵ هزار تومان ۳۶۵ هزار تومان
المپیادهای علوم پایه متوسطه اول، متوسطه دوم انفرادی ۱۹۶ هزار تومان ۲۴۵ هزار تومان
ماراتون محتوای دیجیتال ابتدایی، متوسطه اول، متوسطه دوم حداکثر ۵ نفر ۱۸۸ هزار تومان ۲۳۵ هزار تومان
فیلم کوتاه و انیمیشن ابتدایی، متوسطه اول، متوسطه دوم حداکثر ۵ نفر ۱۴۰ هزار تومان ۱۸۰ هزار تومان

* به علاوه مراکز آموزشی، مدارس و یا پژوهش سراهایی که اقدام به ثبت نام گروهی در محورهای سمینارهای علمی، اختراعات، برنامه نویسی و کسب و کارهای دانش آموزی نمایند در صورتی که مجموعا بیش از ۱۰ گروه را ثبت نام نمایند از تخفیف های ویژه و متنوعی برخوردار خواهند شد.

برای اطلاع از نحوه بهره مند شدن از این تخفیف با مشاوران مرکز " مشاورگروپ در تماس باشید.

زمان برگزاری جشنوراه ابن سینا

به علت همه گیری ویروس کرونا این جشنواره به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

 

برای کسب اطلاعات بیش تر در این خصوص به سایت ذکر شده مراجعه نمایید و یا با مشاوران ما در تماس باشید.

محورهای مختلف جشنواره دانش آموزی ابن سینا

 • سمینارهای علمی

در ۱۰ رشته شیمی، فیزیک، زیست و علوم پزشکی، نانو تکنولوژی، علوم اعصاب، ریاضی و کامپیوتر، علوم انسانی و آفرینش ادبی، معماری و شهرسازی، فیزیک و نجوم و محیط زیست برگزار می گردد که دانش آموزان می توانند به شکل انفرادی و یا در قالب گروه های چند نفره (بدون محدودیت در تعداد اعضای گروه) در این جشنواره نام نویسی نمایند.

این محور ویژه تمام مقاطع (ابتدایی، متوسطه اول، متوسطه دوم) می باشد که برای هر یک از مقاطع به صورت مجزا برگزاری و داوری می شود.

برگزیدگان رشته های مختلف این محور به مسابقات بین المللی علوم و اختراعات کره جنوبی و مسابقات جهانی پژوهش های علمی اسپانیا و کالج علمی – پژوهشی روسیه اعزام می گردند که می تواند موقعیت مناسبی را برای دانش آموزان فراهم نماید.

این محور همراه با ۱۰ ساعت آموزش تئوری و عملی در راستای روش پژوهش، ارائه و فن بیان، روش نگارش مقاله و … در دسترس دانش آموزان پس از ثبت نام قرار می گیرد.

 • دستاوردها و اختراعات

این محور در حقیقت یک نمایشگاه بزرگ از دستاوردها و اختراعات دانش آموزان خلاق سراسر کشور می باشد که هر ساله بیش از ۲۰۰ دانش آموز در آن شرکت می نمایند. این محور در جشنواره دانش آموزی ابن سینا نیز در تمام مقاطع ابتدایی، متوسطه های اول و دوم برگزار می گردد.

 به منظور ثبت نام در این محور جشنواره، دانش آموزان نیازی به ثبت اختراع خود نخواهند داشت لذا می توانند با دستاوردهای پژوهشی و همچنین دست سازه های خود در این محور شرکت نمایند.

این محور نیز شامل ۱۰ ساعت آموزش تئوری و عملی در راستای نگارش طرح، ارائه و فن بیان، روش های ثبت اختراع و مالکیت فکری و غیره می باشد که پس از انجام فرآیند ثبت نام در دسترس قرار می گیرد.

برگزیدگان نقره ای و طلایی این محور از جشنواره ملی ابن سینا 1402 به مسابقات جهانی اختراعات سنگاپور و جشنواره اختراعات کرواسی اعزام خواهند شد.

 

 • ماراتون برنامه نویسی

گروه های دو نفره متشکل از دانش آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم می توانند به صورت مجزا در این محور از جشنواره دانش آموزی ابن سینا ۹۹ ، نام نویسی نمایند.

زبان برنامه نویسی این محور پایتون python می باشد که شرکت کنندگان به منظور آموزش و فراگیری، در این خصوص می توانند از ۲۵ ساعت برنامه آموزشی تئوری و عملی که در دسترس آن ها قرار خواهد گرفت شرکت کنند.

این دوره ها شامل آموزش های تخصصی در خصوص طراحی الگوریتم، تفکر انتزاعی و کد نویسی، آموزش صفر تا صد برنامه نویسی و تمرینات تکمیلی است، بهره مند شوند.

به شرکت کنندگان این محور از جشنواره، گواهی بین المللی اعطا می گردد و برگزیدگان به مسابقات جهانی رومانی اعزام می گردند.

 • المپیاد علمی علوم پایه

شرکت کنندگان در جشنواره دانش آموزی ابن سینا در این محور باید با مطالعه و تسلط بر دروس اصلی علوم پایه شامل فیزیک، شیمی و زیست شناسی به رقابت علمی با یک دیگر بپردازند.

 این محور دو مرحله ای می باشد و نفرات برتر مرحله اول مجوز شرکت در مرحله نهایی را دریافت می نمایند.

مرحله نهایی نیز یک هفته بعد، در فروردین به صورت حضوری طی سه آزمون مجزا به صورت آزمون تستی، آزمون کتبی تشریحی و آزمون آزمایشگاهی و عملی برگزار می گردد.

در نهایت برگزیدگان مراحل اول و نهایی به کالج علمی پژوهشی روسیه اعزام می گردند.

برای آموزش این محور نیز ۲۵ ساعت فیلم آموزشی دروس پایه و نحوه انجام آزمایش های مختلف در سایت جشنواره برای شرکت کنندگان قرار داده شده است که می توانید از آن ها بهره لازم را ببرید.

 • ماراتون محتوای دیجیتال

دانش آموزان شرکت کننده در این گروه باید در راستای یکی از موضوع های تعیین گردیده یعنی:

کودکان و سرگرمی، سلامت دانش آموزی، خانواده و دانش آموز، معرفی مشاغل، سبک زندگی، کارآفرینی، خلاقیت، علم و فناوری برای تهیه یک برنامه دیجیتالی موبایل و یا طراحی یک وب سایت اینترنتی طراحی ایده نمایند.

نیازی به برنامه نویسی و یا عملی نمودن ایده نمی باشد و تنها داشتن یک ایده خلاقانه می تواند شما را به مراحل بالا در این محور برساند.

ایده های دانش آموز می تواند در ۳ قالب به جشنواره ارسال گردد:

الف) ساخت وب سایت

ب) ساخت اپلیکیشن تلفن همراه

ج) سناریو نویسی برای بازی های رایانه ای

به منظور آموزش در این خصوص نیز، بیش از ۳۰ ساعت فیلم آموزشی برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است که می توانید از آن ها استفاده نمایید.

برگزیدگان این محور از جشنواره دانش آموزی ابن سینا نیز به مسابقات بین المللی رومانی اعزام می گردند.

برای اطلاع از جزئیات دیگر محورهای جشنواره دانش آموزی

ابن سینا 1402 حتما با مشاوران مرکز " مشاورگروپ " در ارتباط باشید.

ویژگی ها و امتیازات جشنواره ابن سینا

از برگزیدگان شرگت کننده در پنجمین جشنواره دانش آموزی ابن سینا 1402 ، به روش های مختلفی تقدیر به عمل می آید که موارد زیر می تواند برخی از آن ها باشد:

۱- ثبت طرح ها و اختراعات نفرات برتر در جشنواره و اهدای گواهی و سند ثبت اختراع برای آن ها و هم چنین اهدای دیپلم افتخار با اعتبار بین المللی

۲- چاپ مقالات دانش آموزان در ژورنال ها و مجلات معتبر و معرفی به مراکز پژوهشی مختلف داخلی و یا بین المللی

۳- اهدای گواهینامه رسمی و معتبر بین المللی به تمامی شرکت کنندگان در جشنواره ابن سینا با اعتبار

۴- اعزام نفرات برتر هر یک محورهای مختلف به مسابقات و جشنواره های معتبر بین المللی مطابق توضیحات قبلی

۵- اهدای جوایز نقدی به برگزیدگان تمام محورها

۶- و ….

لذا دانش آموزان و موسسات آموزشی به منظور کسب اطلاعات دقیق در راستای جشنواره دانش آموزی ابن سینا 1402 ، محورهای مختلف، نحوه ثبت نام، استفاده از کلاس های آموزشی، نحوه برخورداری از تخفیف های ویژه در نظر گرفته شده و سوالات و ابهامات مختلف دیگر، می توانند با مشاوران مرکز " مشاورگروپدر ارتباط بوده و از آن ها راهنمایی های لازم را دریافت نمایند.


1.5/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام جشنواره ابن سینا 1402 ebnesinafestival.com | زمان و شرایط ثبت نام

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش
نصب اپ دانش آموزی