تغییرات دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ | بررسی تغییرات دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۰

تغییرات دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ | بررسی تغییرات دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۰

جهت مشاوره در زمینه تغییرات دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ | بررسی تغییرات دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۰

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله به بیان توضیحاتی در رابطه با تغییرات دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ پرداخته ایم. داوطلبانی که قصد ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری 1400 را دارند، باید پس از دانلود و مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری و آگاهی از شرایط و ضوابط ثبت نام، با تهیه مدارک لازم، به سایت سازمان سنجش کشور مراجعه کرده و ثبت نام خود را به صورت غیر حضوری (اینترنتی) انجام دهند. تمامی مراحل ثبت نام منحصرا از طریق سایت سنجش انجام می پذیرد. امسال شاهد تغییراتی در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری بوده ایم که در ادامه مورد بررسی قرار داده ایم. تا انتهای این مقاله آموزشی با ما همراه باشید.

تغییرات دفترچه ثبت نام کنکور

در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری با تغییراتی از جمله کاهش سن ورود به دانشگاه فرهنگیان، امکان استفاده از سهمیه بهیاران،  تغییر در نحوه مجدد از سهمیه ایثارگران و تغییر در کدهای نظام وظیفه مخصوص داوطلبان مرد همراه بوده است. در ادامه به صورت کامل به بررسی تغییرات دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1400 پرداخته ایم.

راهنمای جامع ثبت نام کنکور سراسری | sanjesh.org | هر آنچه باید بدانید

پذیرش دانشجو در دانشگاه غیر انتفاعی امام صادق (ع) | شرایط و نحوه ثبت نام

برای ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ می توانید با کارشناسان مجرب مجموعه مشاور گروپ به شماره 9099071614 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

تغییرات دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰

در دفترچه کنکور سراسری 1400، شاهد یکسری تغییرات در شرایط پذیرش دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، اضافه شدن سهمیه بهیاران، تغییراتی در سهمیه ایثارگری و کدهای نظام وظیفه بوده ایم. در ادامه مقاله به بررسی کامل تغییرات دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ پرداخته ایم.

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1400

کاهش سن ورود به دانشگاه فرهنگیان

از جمله تغییرات دفترچه ثبت نام آزمون سراسری کاهش ورود به دانشگاه فرهنگیان بوده است. سال گذشته سن ورود به دانشگاه فرهنگیان 24 سال تمام اعلام شده بود. اما در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1400، سن ورود به دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به 22 سال کاهش پیدا کرده است.

بنابراین یکی از شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان، داشتن حداكثر سن 22 سال تمام در بدو ورود به دانشگاه.

براساس آخرین اطلاعیه سازمان سنجش، برای افراد جهت ثبت نام و شركت در آزمون سراسری سال 1400 از سوی آموزش و پرورش تا 24 سال ايجاد نشده و داوطلبان مي توانند در آزمون مزبور ثبت نام نمايند.

تغییرات دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 

یکی از تغییرات دفترچه ثبت نام آزمون سراسری 1400، امکان استفاده از سهمیه بهیاران می باشد. طبق مصوبات جلسه 140 ستاد راهبری اجرایی نقشه جامع علمی کشور شورای عالی انقلاب فرهنگی، از سال 1400 سهميه ويژه بهياران به مدت 5 سال به ميزان 5 % از ظرفيت هريک از رشته محل های دوره روزانه مقطع كارشناسی پيوسته رشته پرستاری به بهياران حائز شرايط به شرح زیر اختصاص می يابد.

سهمیه بهیاران در کنکور سراسری 1400

شرایط استفاده از سهمیه بهیاران در کنکور سراسری ۱۴۰۰ به شرح زیر است:

  1. برخورداری از سلامت کامل جسمی و روانی.
  2. دارا بودن گواهينامه اشتغال به خدمت، اعم از دولتی و يا غيردولتی به تاييد دفتر پرستاری محل خدمت.
  3. دارا بودن حداقل سه سال سابقه خدمت اعم از دولتی و غيردولتی به عنوان "بهـيار" در استان محل خدمت پس از دريافت مدرك ديپلم بهياري به تاييد دفتر پرستاری محل ارائه خدمت.
  4. دارا بودن ديپلم بهياری نظام قديم آموزش متوسطه (چهار ساله) و يا ديپلم بهياری نظام جديد آموزش متوسطه (سه ساله) به اضافه دريافت مدرک پيش دانشگاهي مورد تاييد وزارت آموزش و پرورش حداکثر تا تاریخ 1400/6/31.
  5. کسب حدنصاب 70% نمره آخرين فرد پذيرفته شده در گزينش آزاد.

نکته 1 : استان بومی، استان محل خدمت (محل اشتغال) بهيار می باشد.

نکته 2 : طول دوره تحصيل و نظام آموزشی مطابق آيين نامه آموزشی مقاطع کاردانی، کارشناسی پيوسته و کارشناسی ناپيوسته مصوب شوراي عالی برنامه ريزی علوم پزشکی است.

نکته 3 : پذيرفته شدگان اين سهميه مجاز به انتقال و جابجايی نمی باشند.

نکته 4 : درس هایی که دانشجو در دوره بهياری گذرانده است در مقطع کارشناسی پيوسته، تطبيق واحد داده نمی شود و دانشجو ملزم است کليه دروس مقطع کارشناسی پيوسته را بگذراند .

نکته 5 : سایر شرایط استفاده از سهمیه بهیاران در دفترچه شماره 2 اعلام می گردد.

سهمیه ایثارگری در کنکور سراسری ۱۴۰۰

یکی از تغییرات دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰،  اضافه شدن شرایطی برای استفاده از سهمیه ایثارگران در کنکور سراسری 1400 می باشد. بر اساس مصوبه پنجاه و چهارمين جلسه كميته مطالعه و برنامه ريزی كنكور، آن دسته از متقاضيان سنوات قبل كه با استفاده از سهميه های شاهد و ايثارگر در رديف پذيرفته شدگان با آزمون و يا بدون آزمون رشته های  تحصيلی غير روزانه (دوره های نوبت دوم) شبانه (دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، پيام نور، دانشگاه آزاد اسلامی، موسسات آموزش عالی غيردولتی و غيرانتفاعی، شهريه پرداز، پرديس خودگردان، مجازی و ... قرار گرفته اند، در صورت انصراف از رشته قبولی خود فقط يک بار، مجاز به استفاده مجدد از سهميه های مربوط در اين آزمون خواهند بود.

شرایط استفاده از سهمیه ایثارگری در کنکور 1400

اگر متقاضی يک بار از سهميه ايثارگران جهت ورود به دوره های غيرروزانه استفاده کرده باشد، صرفا با انصراف از تحصيل می تواند جهت ورود به دوره های غيرروزانه يک بار ديگر استفاده نمايد. اما اگر داوطلبي يک بار از سهمیه ايثارگران جهت ورود به دوره های روزانه از سال 1368 به بعد استفاده کرده باشد ديگر حق استفاده از سهميه در هيچ دوره ای و دانشگاه آزاد اسلامی را در آزمون سراسری ندارد.

دریافت کد سهمیه ایثارگری ارتش کنکور سراسری 1400 | سایت aja.ir

تغییرات دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰

بر اساس اعلام رسمی سازمان وظيفه عمومی نيروی انتظامی جمهوری اسلامی ايران، متقاضيان "مرد" لازم است در زمان پذيرش در دانشگاه (قبول قطعی و ثبت نام) در آزمون سراسری سال 1400 يكی از شرايط زير را دارا بوده و كد مربوط را در بند 47 فرم تقاضانامه ثبت نام اينترنتی درج نمايند:

کدهای نظام وظیفه در کنکور سراسری 1400

از جمله تغییرات دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1400 ، تغییر در کدهای وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان آقا می باشد. کدهای نظام وظیفه در آزمون سراسری 1400 به شرح زیر است:

کد 1) دارا بودن كارت پايان خدمت هوشمند.

کد 2) دارا بودن كارت معافيت دائم هوشمند (كفالت، پزشكی، ايثارگران و موارد خاص).

کد 3) مشمولان دارای برگ معافيت موقت هولوگرام دار بدون غيبت (پزشكی، كفالت) در مدت اعتبار آن.

کد 4) مشمولان محصل سال آخر دوره متوسطه که در سال تحصيلي 99-1400 معافيت تحصيلی دانش آموزی اخذ نموده و تا تاريخ 1400/06/31 در سنوات مجاز تحصيلی (حداکثر تا 20 سالگی تمام) فارغ التحصيل می شوند.

کد 5) دانش آموزانی كه قبل از سن مشموليت (قبل از 18 سالگی تمام) موفق به دريافت ديپلم نظام آموزشی جديد 3-3-6 شده باشند، به شرط نداشتن غيبت.

کد 6) كاركنان وظيفه (سربازان در حال خدمت) بدون غيبت اوليه دارای مدرک پيش دانشگاهی و يا ديپلم نظام آموزشی جديد 6-3-3 حضوری و پيوسته (دانش آموزان عادی) به شرطی كه در مقطع كارشناسی و بالاتر پذيرفته شوند.

کد 7) كاركنان وظيفه ای كه خدمت دوره ضرورت آنان تا تاريخ 1400/06/31 به پايان می رسد.

کد 8) کاركنان پايور شاغل در نيرو های مسلح با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت از اداره نيروی انسانی سازمان مربوط برای ادامه تحصيل.

کد 9) دانشجويان انصرافی درصورتيكه در سنوات اوليه تحصيلی، انصراف داده و همچنين از تاريخ انصراف آنان در دانشگاه و رشته قبلي تا زمان پذيرش در دانشگاه و رشته جديد بيش از یک سال سپری نشده باشد.

کد 10) فارغ التحصیلان مقطع کاردانی فقط می توانند در رشته هایی در مقطع کارشناسی پيوسته تحصيل نمايند که برابر اعلام وزارتخانه های علوم و بهداشت، آن رشته (رشته تحصيلی مقطع کاردانی)، مقطع کارشناسی ناپيوسته بالاتر ندارد.

سوالات متداول داوطلبان کنکور سراسری 1400

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1400 دارای چه تغییراتی بوده است؟

از جمله تغییرات دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1400، می توان به کاهش سن ورود به دانشگاه فرهنگیان، سهمیه بهیاری و ... اشاره کرد. در این مقاله به صورت کامل ارائه داده شده است.

ثبت نام کنکور سراسری 1400 تا چه زمانی ادامه دارد؟

ثبت نام کنکورسراسری 1400 تا تاریخ 18 بهمن 99 ادامه دارد.

شرایط استفاده از سهمیه ایثارگری در کنکور سراسری 1400 چیست؟

سهمیه ایثارگری در کنکور 1400 دارای تغییراتی بوده است که در این مقاله ارائه داده شده است.

3.3/5 - (3 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه تغییرات دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۰ | بررسی تغییرات دفترچه ثبت نام کنکور ۱۴۰۰

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.