بودجه بندی کنکور رشته انسانی 1403

بودجه بندی کنکور رشته انسانی 1403

جهت مشاوره در زمینه بودجه بندی کنکور رشته انسانی 1403

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

بودجه بندی کنکور 1403 رشته انسانی : بودجه بندی دین و زندگی کنکور 1403 :  مباحث تست خیز و کلیدی کنکور زبان : بودجه بندی کنکور 1403 به تفکیک تمامی رشته ها و براساس آخرین تغییرات  :  بودجه بندی ادبیات کنکور 1403,بودجه بندی دین و زندگی کنکور 1403,بودجه بندی ریاضیات کنکور 1403,بودجه بندی زبان انگلیسی کنکور 1403,,بودجه بندی زیست کنکور 1403,بودجه بندی عربی کنکور 1403,بودجه بندی فیزیک کنکور 1403,بودجه بندی کنکور 1403,بودجه بندی کنکور 1403 رشته انسانی,بودجه بندی کنکور 1403 رشته تجربی,بودجه بندی کنکور 1403 رشته ریاضی,بودجه بندی کنکور 1403 زبان,بودجه بندی کنکور 1403 هنر,کنکور 1403

بودجه بندی کنکور 99 به تفکیک تمامی رشته ها و براساس آخرین تغییرات

بودجه بندی کنکور 1403 به تفکیک تمامی رشته ها و براساس آخرین تغییرات


نکته ی مهم: توجه کنید که این بودجه بندی های بعد از بررسی سوالات کنکور در ماه های آتی به روز رسانی میگردد.

  بودجه بندی کنکور 1403 را می توان به پلن مثبت برنامه ریزی کنکور برای داوطلبان تشبیه کرد. از این لحاظ که داوطلب اگر زرنگ و با هوش باشد می تواند با کنکاش و نگاه ریزبینانه به سالهای گذشته و رصد سوالات و محتوای آنها، به احتمال و درصد طرح شدن سوالات از هر بخش از کتب درسی پی ببرد و در نتیجه به موفقیت دلخواه خواهد رسید.

مطلب پیشنهادی مدیر : دفترچه سوالات کنکور | آزمون های آزمایشی سنجش | آزمون های آزمایشی قلم چی

   :  درحالت کلی سوالای کنکور هر سال با یک روند خاص بین درسا توزیع میشه ! تو این مقاله ما به بودجه بندی کنکور تجربی ، بودجه بندی کنکور انسانی ، و بودجه بندی کنکور ریاضی می پردازیم ! همچنین بودجه بندی کنکور هنر ، بودجه بندی کنکور زبان رو داریم! و مطمئن باشید که بودجه بندی دروس عمومی کنکور 1403 قطعا از قلم نمیافته.

در این مطلب به صورت اختصاصی برای شما تعداد سوالات مطرح شده در هر درس کنکور سراسری را مشخص کرده ایم تا میزان اهمیت دروس کنکور خود را بدانید و تعداد ساعات مطالعه درسی خود را منطبق بر بودجه بندی کنکور تنظیم و تهیه کنید.

داشتن نگاهی دقیق و هوشمندانه به سوالات سال های گذشته خودش یک علم است که مشاور کنکور به آن اشراف دارد.

سر فصل ها

نیم نگاهی به مهمترین اخبار کنکور 1403

بودجه بندی کنکور 1403 نظام قدیم و نظام جدید

آیا سال آینده یعنی سال 13 هم دو نوع کنکور برگزار میگردد؟

پاسخ مثبت است. طبق اعلامیه های سازمان سنجش ، در بودجه بندی کنکور 1403 نوع نیز دو نوع کنکور هم برای دانش آموزان نظام قدیم و دانش آموزان نظام جدید سوالات جدا گانه ای مطرح میشود تا آن دسته از داوطلبینی که در سال موفق به کسب رتبه دلخواه خود نشدند ، بتوانند یک بار دیگر آموخته های کنکور خود را محک بزنند.

کنکور نظام قدیم تا چه سالی ادامه دارد؟

هنوز بیانیه ای در مورد ادامه دار بود کنکور نظام قدیم بعد از سال بیان نشده است.

با توجه به اهمیت و تفاوت قابل ملاحظه کنکور 1403 نسبت به کنکور سال های پیشین بر آن شدیم تا بودجه بندی کامل و جامعی برای کنکور 1403 از تمام دروس رشته های ریاضی و فیزیک ، علوم تجربی و علوم انسانی را برای شما دانش آموزان و کنکوری های عزیز مهیا کنیم تا با مشخص شدن درجه اهمیت هر مبحث از هر درس ، راه درست تر و مفید تری را در طول مدت باقی مانده تا کنکور 1403 را سپری کنید.


مهم: سوالات کنکور

مهم: کارنامه کنکور

مهم: دفمباحث تست خیز و کلیدی کنکور زبان ترچه انتخاب رشته کنکور

اینکه کدام بخش از کتاب اهمیت بیشتری دارد و تعداد سوالات از هر بخش چند

تاست، با بودجه بندی کنکور 1403 کاملا مشخص خواهد شد و امکان استفاده از منابع کنکور 1403 را به بهترین شکل فراهم می کند.

در این صورت می دانید که وقت تان را چطور تنظیم کنید تا در این فرصت باقیمانده بیشتری کارایی را داشته باشید.

متفاوت بودن بودجه بندی کنکور 1403

   همیشه این نکته برای همه داوطلبان به عنوان یک سوال گنگ و مبهم مطرح است که در آزمون سراسری   بیشتر سوالات از کدام بخش های کتاب می آید و یا اینکه سوالات بیشتر مفهومی است و یا نه؟

بودجه بندی کنکور قطعا در همه سالها کمی تفاوت دارد و هیچ سالی شبیه به سال دیگر نیست، اما از این نکته نباید غافل شد که همین جمله”کمی تفاوت دارد” را اگر زیرکانه کنکاش کنیم و به سوالات و نحوه طرح آنها در سالهای مختلف دقت کنیم، می شود به نحوه طرح سوالات در بودجه بندی کنکور 1403 پی برد.

جالب است بدانید که بررسی آزمون های سال های گذشته نشان می دهد که تقریبا تعداد سوالات مطرح شده از هر مبحث ثابت باقی مانده است.

در واقع به نظر می رسد سلیقه طراحان سوالات کنکور سراسری در 10 سال گذشته تغییر چندانی نداشته است. این به مفهوم تکراری بودن سوالات نیست، بلکه نشان می دهد که اتفاق نظر روی تنظیم سوالات وجود داشته است. حالا اگر می خواهید از همین امروز روی بودجه بندی کنکور 1403 کار کنید تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

بررسی بودجه بندی کنکور دروس اختصاصی تمام رشته ها

برای اینکه بهترین روش مطالعه کنکور 1403 را داشته باشید باید از نحوه بودجه بندی سوالات در زیر گروه آزمایشی خود، اطلاع داشته باشید. تعداد سوالات مطرح شده از هر مبحث با توجه به گروه آزمایشی و دروس اختصاصی یا عمومی متفاوت است.

پیش بینی تعداد سوالات از هر مبحث به طور صد در صدی امکان پذیر نیست و همچنین با رسیدن نتایج بررسی سوالات سال گذشته کنکور به روز خواهد شد ولی با توجه به سوالات کنکور در سالهای اخیر انتظار می رود نحوه تنظیم سوالات به این ترتیب باشد:


بودجه بندی کنکور 1403 رشته ریاضی

رشته ریاضی یکی از رشته هایی می باشد که داوطلبان آن نسبت به سالهای قبل کمتر شده است. دفترچه سوالات اختصاصی این رشته شامل سه قسمت :ریاضیات، فیزیک و شیمی می باشد که:

بخش ریاضیات: شامل 55 سوال که از سوال 101 تا 155 می باشد و زمان پاسخگویی 85 دقیقه است. مجموعه سوالات ریاضیات شامل سوالاتی از دروس دیفرانسیل و ریاضیات پایه، ریاضیات گسسته و جبر و احتمال و آمار و مدلسازی، هندسه تحلیلی، هندسه پایه می باشد.

بخش فیزیک: از سوال 156 تا 200 می باشد و داوطلب 45 دقیفه وقت دارد. مجموعه سوالات فیزیک شامل مباحث نور هندسی، فیزیک و اندازه گیری، کار و انرژی، ویژگی های ماده، گرما و قانون گازها، ترمودینامیک، الکتریسیته ساکن، جریان الکتریکی، مغناطیس و القا می باشد.

بخش شیمی: از 201 تا 235 است و مدت زمان پاسخگویی آن 35 دقیقه است. در این مجموعه سوالات مباحث ساختار اتم، جدول تناوبی عنصرها، ترکیب های یونی، ترکیب های کووالانسی، ترکیب های آلی، استوکیومتری، ترمودینامیک، محلول ها، سینتیک، تعادل، اسید و باز، الکتروشیمی قرار گرفته است.


بودجه بندی کنکور 1403 رشته تجربی

این رشته از آن دست رشته هایی می باشد که طی چند سال اخیر توانسته شرکت کننده های بیشتری را جذب کند .در واقع رقابت اصلی در ورود به رشته های پر طرفدار کنکور تجربی در کنکور 1403 بیش از سایر زیر گروه های آزمایشی دیده می شود.

تعداد سوالات با توجه به آزمون های گذشته به این قرار است: زمین شناسی 25 سوال، ریاضی 30 سوال، زیست شناسی 50 سوال، فیزیک 30 سوال، شیمی 35 سوال و بهیاری 5 سوال می باشد که مدیریت زمان و نحوه در پاسخگویی تعیین کننده نفرات برتر خواهد بود.

بودجه بندی زیست شناسی در کنکور تجربی اهمیت بسیار زیادی در قبولی داوطلبان کنکور 1403 در کد رشته های انتخابی دارد. برای اینکه بدانید بیشترین وقت خود را روی مطالعه کدام بخش ها اختصاص دهید لازم است تا روی بودجه بندی سوالات زیست شناسی به دقت کار کنید که در ادامه ی این مقاله بررسی شده است.

اگر چه بسیاری از داوطلبان زیر گروه آزمایشی تجربی سوالات مربوط به آزمون زمین شناسی را بدون پاسخ می گذارند ولی نباید سوالات فیزیک، شیمی  و ریاضی گروه تجربی را نادیده بگیرید.


بودجه بندی کنکور 1403 رشته انسانی

این رشته شامل سه دفترچه دروس اختصاصی و عمومی و معارف و فقه می باشد که دفترچه سوم آن مختص داوطلبانی است که قصد شرکت در آزمون رشته معارف اسلامی را دارند.

دروس عمومی زیر گروه آزمایشی علوم انسانی عبارت است از: زبان و ادبیات فارسی با ضریب 4 ، زبان عربی با ضریب 2، فرهنگ و معارف اسلامی با ضریب 3، زبان انگلیسی با ضریب 2. برای هر 4 درس به تعداد مساوی هر کدام 25 سوال در نظر گرفته شده است. ضرایب دروس عربی و زبان انگلیسی در گروه آزمایشی علوم انسانی یکسان است.

دروس اختصاصی رشته علوم انسانی عبارت است از: ریاضی، اقتصاد، زبان و ادبیات فارسی (اختصاصی)، زبان عربی (اختصاصی)، تاریخ و جغرافیا، علوم اجتماعی، فلسفه و منطق، روانشناسی، اصول عقاید و فقه( دفترچه سوم)

بودجه بندی کنکور برای هر درس در رشته علوم انسانی به این شرح است: ریاضی، عربی، علوم اجتماعی، روانشناسی و اصول عقاید و فقه هر کدام شامل 20 سوال می باشد و دروس اقتصاد 15 سوال، زبان و دبیات فارسی 30 سوال، تاریخ و جغرافیا 30 سوال و فلسفه و منطق 25 سوال می باشد. مشاوره کنکور 1403 برای برنامه ریزی دقیق بودجه بندی دروس با توجه به ویژگی های فردی الزامی است.


بودجه بندی کنکور 1403 هنر

همه داوطلبان شرکت کننده در زیر گروه های آزمایشی 3 گانه کنکور می توانند علاوه بر رشته اصلی در گروه آزمایشی هنر نیز شرکت کنند. برای اینکه شانس قبولی در یکی از کد رشته های هنر بالاتر باشد می بایست داوطلبان از قبل نسبت به بودجه بندی و برنامه ریزی درسی آزمون هنر، آگاهی داشته باشند.

برای گروه آزمایشی هنر دو دفترچه جداگانه برای سوالات عمومی و اختصاصی در نظر گرفته شده است. دروس عمومی کنکور سراسری هنر شامل: زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی، فرهنگ و معارف اسلامی به همراه زبان انگلیسی می باشد.

داوطلبان لازم است تا به سوالات اختصاصی گروه هنر که در دفترچه دیگری انتشار داده شده نیز پاسخ گویند. سوالات اختصاصی گروه آزمایشی هنر شمل این مباحث است: درک عمومی هنر، درک عمومی ریاضی – فیزیک، ترسیم فنی، خلاقیت تصویری و تجسمی، خلاقیت نمایشی، خلاقیت موسیقی، خواص مواد و…


بودجه بندی کنکور 1403 زبان

آزمون سراسری زبان انگلیسی برای داوطلبان علاقمند به زبان های خارجی به صورت شناور برگزار می شود. به این ترتیب همه داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری می توانند علاوه بر گروه آزمایشی ریاضی، تجربی و انسانی در گروه آزمایشی زبان نیز شرکت کنند.

سوالات آزمون در دو دفترچه برای دروس عمومی و اختصاصی به تفکیک در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت. دروس عمومی رشته زبان انگلیسی شامل 4 درس می باشد. زبان و ادبیات فارسی، زبان عربی، فرهنگ و معارف اسلامی و همچنین زبان انگلیسی در دفترچه سوالات عمومی وجود دارد.

دروس اختصاصی زیر گروه آزمایشی زبان انگلیسی تخصصی با تعداد 70 سوال است. اطلاع از بودجه بندی زبان تخصصی در کنکور 1403 رمز قبولی در کد رشته های مورد نظر داوطلب است. با توجه به اینکه در گروه آزمایشی زبان تنها یک درس اختصاصی گنجانده شده، می بایست روی تک تک مباحث به تفکیک برنامه ریزی شود.

اطلاع از بودجه بندی سوالات کنکور 1403 در همه گروه های آزمایشی 5 گانه برای داوطلبان یک ضرورت است. در نظر داشته باشید که کنکور 1403 یک رقابت فشرده بین همه کسانی است که از قبل برای آینده شغلی و حرفه ای تصمیم گیری کرده اند. هدف از شرکت در آزمون صرفا قبولی در دانشگاه نیست بلکه ملاک قبولی در کد رشته-محل تحصیل انتخابی است.


بودجه بندی کنکور 1403 نظام قدیم و نظام جدید دروس عمومی

در کنکور 1403 امکان انتخاب نظام امتحانی برای داوطلبان پیش بینی شده است. به این ترتیب سوالات جداگانه ای برای دانش آموزان نظام جدید و دانش آموزان نظام قدیم طرح خواهد شد. بودجه بندی کنکور 1403 بر اساس سوالات کنکور 10 سال گذشته تنظیم شده است.

با این راهنما می توانید برنامه ریزی درسی کنکور 1403 و نحوه تست زنی را مدیریت کنید. با توجه به اینکه هنوز تصمیمی در رابطه با برگزاری کنکور به شکل کنونی در سال های آتی گرفته نشده، قبولی در کنکور 1403 برای داوطلبان نظام قدیم و جدید اهمیت بیشتری دارد.

بودجه بندی کنکور 1403 زبان و ادبیات فارسی

موضوع   /   سال 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97
واژگان  3  3  3  3  3  3  3  3  3 3
املا  2  2  2  2  2  2  2  2  2 2
دستور زبان و نگارش  5  6  5  5  5  5  5  5  5 5
تاریخ ادبیات  2  3  3  3  3  3  3  3  3 3
آرایه ها  3  3  3  3  3  3  3  3  3 3
قرابت معنایی  10  8  9  9  9  9  9  9  9 9

بودجه بندی کنکور 1403 عربی

موضوع   /   سال 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97
ترجمه و تعریب  8  8  8  8  8  8  8  8  8 8
درک مطلب  4  4  4  4  4  4  4  4  4 4
تشکیل  2  2  2  2  2  2  2  2  2 2
تحلیل صرفی  3  3  3  3  3  3  3  3  3 3
قواعد  8  8  8  8  8  8  8  8  8 8

بودجه بندی کنکور 1403 دین و زندگی

موضوع   /   سال 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97
سال دوم  9  9  9  9  9  9  9  9  9 9
سال سوم  9  9  9  9  9  9  9  9  9 9
سال چهارم  7  7  7  7  7  7  7  7  7 7

بودجه بندی  کنکور 1403 زبان انگلیسی

موضوع   /   سال 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97
واژگان  7  6  6  7  8  8  8  8  8 8
گرامر  3  4  4  3  4  4  4  4  4 4
Cloze Test  5  5  5  5  5  5  5  5  5 5
درک مطلب (Reading)  10  10  10  10  8  8  8  8  8 8

بودجه بندی کنکور 1403 دروس اختصاصی رشته ریاضی

داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی در کنکور 1403  امکان انتخاب نظام امتحانی را خواهند داشت. دو دفترچه جداگانه برای داوطلبان نظام قدیم و نظام جدید طراحی شده و در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. لازم است تا هر داوطلب با توجه به نظام امتحانی انتخابی خود که قبلا در موقع ثبت نام، اعلام نموده است دفترچه مورد نظر را انتخاب و نسبت به پاسخگویی اقدام کند.

1)تفکیک بودجه بندی مباحث درس ریاضی رشته ریاضی در کنکور

تعداد 55 سوال برای درس ریاضی در نظر گرفته شده است.

بودجه بندی کنکور درس دیفرانسیل و ریاضیات پایه

دیفرانسیل و ریاضیات پایه 96 95 94 93 92 91
یادآوری مفاهیم پایه 1
دنباله 1 2 1 1 2
حد و پیوستگی 4 4 5 4 4 3
مشتق و کاربرد مشتق 7 6 6 8 8 9
انتگرال 2 2 2 2 2 2
تابع 2 2 1 3 3 3
الگو و دنباله 1 1
توابع خاص، نامعادله 1 2
توابع نمایی و لگاریتم 1 1 1 1
محاسبات جبری معادلات و نامعادلات 3 4 3 1 2 1
مثلثات 4 3 3 3 3 2

بودجه بندی مبحث “هندسه پایه” رشته ریاضی

هندسه 96 95 94 93 92 91
استدلال در هندسه 1 1 3 2 1 2
مساحت و قضیه فیثاغورس 1 1 3 2 1
تشابه 1 1 1 1 1
دایره 1 2 2 1 2 2
تبدیل­ها 1 1 1 1 1
هندسه فضایی 3 2 1 2 2 2

بودجه بندی مبحث “هندسه تحلیلی” رشته ریاضی

هندسه تحلیلی 96 95 94 93 92 91
بردار 1 1 1 2 1 1
خط و صفحه 1 2 2 1 2 2
مقاطع مخروطی 2 2 3 2 3 1
ماتریس و دترمینان 3 1 1 2 2 2
دستگاه­های معادله­های خطی 1 2 1 1 2

بودجه بندی مبحث “ریاضیات گسسته و جبر و احتمال و آمار و مدلسازی” رشته ریاضی

ریاضیات گسسته و جبر و احتمال و آمار و مدلسازی 96 95 94 93 92 91
گراف 2 1 1 1 1 2
نظریه اعداد 3 3 3 2 3 3
ترکیبات 1 2 1 1 1
احتمال 4 4 3 4 3 3
استدلال ریاضی 2 2 2 1 2 1
مجموعه­ ها، ضرب دکارتی و رابطه 2 2 2 3 2 2
آمار و مدلسازی 2 2 2 2 2 2
آنالیز ترکیبی 1 1 1 1

2)تفکیک بودجه بندی مباحث درس فیزیک رشته ریاضی در کنکور 1403

سوالات مربوط به فیزیک شامل 45 سوال از فیزیک 1،2،3 و فیزیک پیش یک و دو می باشد

فیزیک پیش 96 95 94 93 92 91
حرکت شناسی 4 4 4 4 4 4
دینامیک 5 4 4 4 4 4
نوسان 3 2 2 3 3 3
موج­های مکانیکی 2 3 3 2 2 2
صوت 2 3 2 2 2 2
موج­های الکترومغناطیسی 2 2 1 2 2 2
فیزیک اتمی 2 2 3 2 2 2
فیزیک حالت جامد 1 1 1 1 1
فیزیک هسته­ای 1 2 1 1 1 1
فیزیک پایه 96 95 94 93 92 91
نور هندسی 4 4 4 4 4 4
فیزیک و اندازه­گیری 1 1 1 1
کار و انرژی 1 1 1 1 1
ویژگی­های ماده 1 3 2 3 3 3
گرما و قانون گازها 4 2 2 2 2 2
ترمودینامیک 3 3 3 3 3 3
الکتریسیته ساکن 4 3 3 3 2 2
جریان الکتریکی 3 3 4 4 4 4
مغناطیس و القا 4 4 4 3 4 4

3)تفکیک بودجه بندی مباحث درس شیمی، رشته ریاضی در کنکور 1403

سوالات شیمی کنکور 1403 برای داوطلبان نظام آموزشی جدید و قدیم شامل 35 سوال است.

شیمی دوم 96 95 94 93 92 91
ساختار اتم 2 3 2 3 1 3
جدول تناوبی عنصرها 3 3 2 3 4 3
ترکیب­های یونی 1 1 1 1 1
ترکیب­های کووالانسی 3 3 4 2 2 3
ترکیب­های آلی 2 2 2 2 2 1
شیمی سوم 96 95 94 93 92 91
استوکیومتری 4 4 4 5 4 4
ترمودینامیک 4 4 4 4 4 4
محلول­ها 4 4 4 4 4 4
شیمی پیش 96 95 94 93 92 91
سنتیک 2 2 2 4 2 2
تعادل 3 3 3 1 1 3
اسید و باز 4 4 4 3 4 3
الکتروشیمی 3 3 3 3 4 4

بودجه بندی کنکور 1403 دروس اختصاصی رشته تجربی

زیست شناسی مهم ترین در برنامه ریزی کنکور 1403 است. طبق آمارهای اعلام شده از سازمان سنجش آموزش کشور، تعداد داوطلبان شرکت کننده در زیر گروه آزمایشی بیش از سایر گروه های آزمایشی بوده است بنابراین بودجه بندی کنکور 1403 برای گروه علوم تجربی اهمیت زیادی دارد.

بوجه بندی کنکور 1403 زمین شناسی گروه تجربی

اولین سوالات مربوط به درس زین شناسی است. بسیاری از داوطلبان ورود به رشته های پر طرفدار تجربی سوالات درس زمین شناسی را اصلا پاسخ نمی دهند. در برنامه ریزی کنکور تجربی این درس جایگاه پایین تری دارد.

تعداد سوالات زمین شناسی در مجموع 25 سوال است.

زمین شناسی سال چهارم

موضوع / سال 89 90 91 92 93 94 95 96
فصل 1 1 1 1 1
فصل 2 1 1 1 1 2 2 2 2
فصل 3 1 2 2 2 1 1 1 1
فصل 4 1 1 1 1 1 1 1 1
فصل 5 1 1 1 1 1 1 1 1
فصل 6 1 1 1 1 1 1 1 1
فصل 7 2 1 2 2 2 2 2 2
فصل 8 2 1 1 1 1 1 1 1
فصل 9 1 2 2 2 2
فصل 10 1 1 1 1 1 1 1
فصل 11 2 2 1 2
فصل 12 1 1 1 1

زمین شناسی سال سوم

فصل 1
فصل 2 1 2 2 1 1 1 1 1
فصل 3 1 1 1 1 1 1 1
فصل 4 1 1 1 1 1 1 1 1
فصل 5 3 3 3 3 2 2 2 2
فصل 6 3 2 2 2 1 3 3 3
فصل 7 2 2 2 2 2 2 2 2
فصل 8 1 1 1 1 1 1 1 1
فصل 9 2 1 1 1 2 1 1 1
فصل 1

بوجه بندی کنکور 1403 ریاضیات گروه تجربی

تعداد سوالات 30

ریاضی 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96
مشتق و کاربرد آن 6 6 6 6 5 6 3 4 6 5 5 4
هندسه 1 4 3 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4
حد و پیوستگی 3 2 3 3 2 2 3 2 2 2 2 2
مجانب 3 2 3 3 2 1 1
تابع 2 2 2 1 2 3 3 3 1 3 3 3
معادله و نامعادله 1 1 1 1 1 1
آمار 2 2 2 2 2 3 2 2 2 2 2 2
احتمال 2 1 2 2 3 2 3 4 2 2 3 3
مقاطع مخروطی 2 3 2 2 2 2 2 2 3 2 2 2
مثلثات 1 1 1 1 1 1 2 2 3 2 1 3
معادله مثلثاتی 1 1
لگاریتم و تابع نمایی 1 1 1 1 2 1 1 1 1 2
تصاعد و دنباله 2 1 1 1 2 1 1 1 1 2 2 1
انتگرال 2 3 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
دستگاه معادلات و معادله خط 1 1 1 2 1
معادله درجه 2 1 2 1 1 1 1 1
ماتریس 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
آنالیز ترکیبی 1 1
رشد و زوال 1
تابع جزء صحیح 1 1 1 1

بوجه بندی کنکور 1403 درس زیست شناسی

تعداد سوالات 50

نام مبحث کنکور 91 کنکور 92 کنکور 93 کنکور 94 کنکور 95 کنکور 96
مولکول زیستی 1
سفری به درون سلول 1 1 1 1
سفری به دنیای جانداران 1 1 1 1
گوارش 2 3 3 2 2 1
تبادل گازها 2 2 1
گردش مواد 3 2 5 3 5 3
تنظیم محیط داخلی و دفع مواد زاید 2 1 1
حرکت 1 2 3 1 2
ایمنی بدن 1 1 1 1 1
دستگاه عصبی 1 2 3 2 1 2
حواس 2 1 1 2 3
هورمون­ها و دستگاه درون ریز 2 1 1 1 2 2
ماده ژنتیک
کروموزوم­ها و میتوز 1 1 3 1
میوز و تولیدمثل جنسی 1 1
ژنتیک و خواستگاه آن 4 4 3 3 3 3
تولیدمثل گیاهان 2 1 2 2 2 1
رشد و نمو در گیاهان 3 1 3 1 1 1
تولیدمثل و رشد و نمو جانوران 2 2 3 3 2 2
پروتئین سازی 2 2 2 3 2 2
تکنولوژی زیستی 1 1 1
پیدایش و گسترش زندگی 1 2 1
تغییر و تحول گونه­ها 1 2 1
ژنتیک جمعیت 1 2 4 4 2 5
پویایی جمعیت­ها و اجتماعات زیستی 1 1 1 1
رفتارشناسی 2 2 1 1 1 1
شارش انرژی در جانداران 2 4 3 6 2 3
ویروس­ها و باکتری­ها 3 4 1 2 1 2
آغازیان 3 3 2 3 4 3
قارچ­ها 1 1 2 1 1 1
کاملا ترکیبی 4 6 4 2 5 9

بوجه بندی کنکور 1403 درس فیزیک گروه تجربی

تعداد سوالات 30

مباحث فیزیک 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96
نور هندسی 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3
انرژی – فیزیک 1 1
نوسان، موج­های مکانیکی، صوت 5 5 5 5 5 6 6 5 5 5 6 5
مدارهای الکتریکی 2 3 3 3 3 3 3 3 3 2 3 3
حرکت شناسی 3 3 3 3 3 3 2 3 3 3 3 3
گرما و قانون گازها 3 3 3 3 3 1 2 3 3 2 3 3
فشار و ویژگی­های ماده 1 1 1 1 1 2 1 1 1 1 1 1
دینامیک 3 2 2 2 2 2 2 2 3 3 2 2
خازن و الکتریسیته ساکن 3 2 2 2 2 2 2 1 2 2 2 3
مغناطیس و القا 2 2 2 2 2 2 3 2 2 2 2 2
بردار 1 1 1 1
کار و انرژی 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
فیزیک اتمی و جدید 3 3 4 3 3 3 4 3 3 3 3 3
موج­های الکترو مغناطیسی 1 1 1 1 1 1 2 1 1 1 1 1

بوجه بندی کنکور 1403 درس شیمی گروه تجربی

تعداد سوالات 35

موضوع شیمی 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96
ساختار اتم 3 3 3 3 2 2 2 2 2 2 1 2
خواص تناوبی عنصرها 2 1 2 1 3 3 2 2 2 2 4 2
ترکیب­های یونی 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 1 2
پیوند کووالانسی 3 4 3 4 3 2 3 3 3 4 3 3
ترکیب آلی 1 1 1 2 2 2 1 2 2 2 3 2
استوکیومتری 4 6 4 4 3 4 4 4 4 4 4 5
ترمودینامیک شیمیایی 4 2 4 4 3 3 3 4 4 3 4 4
محلول­ها 4 5 4 4 4 5 2 4 4 5 4 4
سینتیک شیمیایی 3 3 3 2 4 2 3 3 3 3 2 2
تعادل شیمیایی 3 3 3 3 2 3 2 3 2 3 3 3
اسید و باز 3 3 3 4 4 4 4 3 3 2 3 4

photo 2019 10 13 23 09 51

“بهترين انتقام يك موفقيت عظيم است”

✅اينكه خيليا تو رو تلاش ها و راهي كه اومدي رو مسخره كردن مهم نيست.تو به راه و تلاشت ادامه بده و در برابر همه ي حرف هاي آدماي حسود دور و برت دوام بيار تا بالاخره با يه موفقيت بزرگ انتقام ازشون بگيري?


2.7/5 - (4 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه بودجه بندی کنکور رشته انسانی 1403

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی