آزمون عملی کنکور هنر رشته آهنگسازی

آزمون عملی کنکور هنر رشته آهنگسازی

جهت مشاوره در زمینه آزمون عملی کنکور هنر رشته آهنگسازی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله در رابطه با موضوع آزمون عملی کنکور هنر رشته آهنگسازی صحبت کردیم. برای آشنایی با رشته آهنگسازی  و زمان و نحوه آزمون عملی با مشاور گروپ همراه باشید.

آزمون عملی کنکور هنر رشته آهنگسازی

آزمون های موسیقی در کنکور هنر بر اساس چندین مفاد صورت می پذیرد. به عنوان مثال برای موسیقی جهانی دارای دو مفاد می باشد. بخش اول شامل : سرایش، شنوایی، دوصدایی می باشد. سرایش شامل خواندن ملودی در گام‌های ماژور و مینور- وزن خوانی ترکیبی و ساده می باشد. در بخش شنوایی داوطلبان لازم است از توانایی یک‌ صدایی ملودی تنال برخوردار باشند. دو صدایی را نیز می توان به صورت تشخیص فواصل ملودیک و هارمونیک دانست.

در بخش دوم آزمون عملی رشته آهنگسازی متقاضیان باید بتوانند یکی  از ساز های موجود در ارکستر های سمفونیک را اجرا نمایند. استثنا این مورد، غیر از ساز های ضربی می باشد. همچنین اجرای سه قطعه کامل از دوره‌ های باروک،‌ کلاسیک و رمانتیک برای تمامی داوطلبان در مرحله دوم الزامی می باشد

ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر رشته آهنگسازی

بعد از اینکه داوطلبان در کنکور سراسری ثبت نام کردند و سر جلسه آزمون حاضر شدند. در اواسط مرداد ماه باید به ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر رشته آهنگسازی بپردازند.

داوطلبان در سایت سازمان سنجش با پرداخت هزینه تعیین شده اقدام به ثب نام نمایند. هر داوطلب حداکثر در دو رشته میتواند آزمون عملی دهد برای هر رشته هزینه جداگانه در سایت سنجش پرداخت کرده و ثبت نام کنند. اگر در تاریخ اعلام شده از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور اقدام به ثبت نام آزمون عملی رشته آهنگسازی نکنند دیگر فرصتی ندارند و از آزمون جا می مانند.

ثبت نام آزمون عملی کنکور هنر رشته آهنگسازی

هزینه ثبت نام  آزمون عملی کنکور هنر آهنگسازی

سال گذشته هزینه آزمون عملی  کنکور هنر آهنگسازی هر یک از مجموعه های گروه آزمایشی هنر به مبلغ 150,000هزار تومان بود.

احتمال دارد امسال نیز مانند سال پیش داوطلبان کنکور سراسری که علاقمندی خود را به یک یا حداقل دو مجموعه از سه مجموعه رشته های تحصیلی گروه آزمایشی هنر اعلام نموده اند، مبلغی به میزان 150,000 هزار تومان و احتمالا کمی بیشتر بابت هزینه آزمون عملی کنکور هنر آهنگسازی بپردازند.

هزینه آزمون عملی کنکور هنر رشته آهنگسازی باید به وسیله کارت های بانکی عضو شتاب به صورت اینترنتی از طریق سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org  انجام شود.

نحوه پرداخت هزینه آزمون عملی کنکور هنر رشته آهنگسازی

اگر قصد شرکت در آزمون عملی کنکور آهنگسازی را دارید باید هزینه آن را پرداخت کنید. در ادامه مطلب نحوه پرداخت هزینه آزمون عملی کنکور هنر رشته آهنگسازی را توضیح داده ایم.

وارد شدن به سایت سازمان سنجش باید از بخش سراسری، بر روی گزینه اعلام علاقمندی به شرکت در آزمون عملی رشته های هنر کلیک نمایند.

✅ با یکی از سه روش موجود هزینه کارت آزمون عملی کنکور هنر رشته آهنگسازی خود را بپردازند. ✅شماره پرونده + شماره داوطلبی + شماره شناسنامه

✅ شماره پرونده + رسید ثبت نام

✅ شماره پرونده + رسید انتخاب رشته علاقمندی رشته های خاص در صفحه باز شده اطلاعات ثبت نامی داوطلب قابل مشاهده است از قسمت پایین صفحه می توانید نسبت به اعلام علاقمندی خود از میان گروه هنر و یا تربیت بدنی اقدام نمایید.

در این صفحه با توجه به انتخاب سریال علاقمندی خود وارد درگاه پرداخت اینترنتی سازمان سنجش می شوید. با وراد کرن اطلاعات کارت بانکی خود می توانید نسبت به پرداخت هزینه کارت آزمون عملی کنکور هنر آهنگسازی  مورد نظر اقدام نمایید.

نحوه پرداخت هزینه آزمون عملی کنکور هنر رشته آهنگسازی

زمان برگزاری آزمون عملی کنکور رشته آهنگسازی

داوطلبانی که در کنکور سراسری هنر شرکت کردند و آزمون دادند برای ادامه فرایند قبولی در کنکور باید در آزمون عملی کنکور رشته آهنگسازی شرکت کنند تا در دانشگاه مورد نظر قبول شوند.

زمان برگزاری آزمون عملی هنر پس از انتخاب رشته آزمون سراسری است و اگر شما این رشته ها را در فرم انتخاب رشته خود وارد کرده اید، باید در آزمون عملی نیز شرکت نمایید تا نمره قبولی دو مرحله از آزمون را به دست آورید.

بعد از اینکه داوطلبان اوایل تیرماه آزمون کتبی کنکور را دادند حدود یک ماه بعد نتایج اعلام میشود. زمان برگزاری آزمون عملی کنکور رشته آهنگسازی  به صورت رسمی منتشر نشده است ولی معمولا طبق رسم هر ساله دو الی سه هفته بعد از زمان اعلام نتایج در اواخر مرداد ماه و اوایل شهریور ماه برگزار می شود.

به محض اعلام زمان برگزاری آزمون عملی کنکور رشته آهنگسازی این صفحه به روز رسانی می شود. داوطلبان با رعایت شرایط به محل برگزاری آزمون عملی کنکور رشته آهنگسازی مراجعه کرده و به رقابت می پردازند.

زمان برگزاری آزمون عملی کنکور رشته موسیقی ایرانی

نحوه برگزاری آزمون عملی کنکور رشته آهنگسازی

نحوه برگزاری آزمون عملی کنکور رشته اهنگسازی شامل سه بخش به شرح زیر است.

بخش اول آزمون عملی کنکور سراسری آهنگسازی، هارمونی به صورت کتبی شامل یک سوال باس شماره گذاری شده تا پایان آکوردهای هفتم (اعم از دومینانت، فرعی و ثانوی) است. همچنین سازشناسی ایرانی و جهانی نیز به صورت کتبی در این مرحله آزموده می شود.

بخش دوم آزمون عملی آهنگسازی سلفژ و شنوایی است که با قسمت سلفژ بخش نوازندگی یکسان است.

بخش سوم آزمون عملی آهنگسازی نواختن دو قطعه با پیانو است. قطعه ی اول یک سونات یا سوناتین (موومان اول یا کامل) از دوره­ های باروک، کلاسیک، و رمانتیک است و قطعه ی دوم آهنگسازی و اجرای یک قطعه به فرمی که یک ماه قبل از آزمون توسط سازمان سنجش اعلام می شود (مثلا باینری یا دوبخشی) برای پیانو است.

برای شرکت در آزمون ورودی رشته آهنگسازی داوطلب باید مهارت های زیر رو داشته باشه: هارمونی: با توجه به تأثیری که هارمونی در قبولی امتحان ورودی داره، باید تمرکز بیشتر رو به این مبحث اختصاص بدین. سرایش (سلفژ): سرایش دارای سه بخش خواندن ملودی، ریتم خوانی، تربیت شنوایه که لازمه داوطلب علاوه بر شناخت صحیح نُت ها بتونه اونا رو تشخیص بده و با ریتم درست بخونه. نوازندگی پیانو (آشنایی با پیانو): نگرانی بیشتر داوطلبا نداشتن وقت کافی برای آمادگی برای امتحان نوازندگی پیانو هستش، درحالی که نواختن دو قطعه ساده کافی است.

میزان تاثیر آزمون عملی کنکور هنر رشته آهنگسازی

میزان تاثیر آزمون عملی کنکور هنر رشته آهنگسازی نمره داوطلب از 100 و با ضریب 4 در نظر گرفته می شود و پذیرش نهایی داوطلب در هر رشته محل با توجه به رتبه کنکور و نمره آزمون عملی انجام می گیرد.

برای قبولی در رشته های آزمون هنر که دارای آزمون عملی هستند ، هم نمره ازمون سراسری و هم نمره ازمون عملی تاثیر گذار است و تاثیر هر کدام 50 به 50 می باشد.

بنابراین حتی اگر رتبه کنکور شما عالی باشد ولی در آزمون عملی شرکت نکنید ، مردود خواهید شد. در واقع ، نمره آزمون عملی بخشی از وزن کل نمره قبولی نهایی است.

میزان تاثیر آزمون عملی کنکور هنر رشته آهنگسازی

کارت ورود به جلسه آزمون عملی کنکور رشته آهنگسازی

برای شرکت در هر ازمونی باید کارت ورود به جلسه همراه داشت. چرا؟ چون این کارت اطلاعات هویتی و شناسنامه ای داوطلب را در بر می گیرد و زمان و محل دقیق آزمون در آن ذکر شده است.

به همراه داشتن کارت ورود به ازمون عملی هنر لازم و ضروروی است و بدون ان از ورود داوطلب به سر جلسه ازمون عملی کنکور رشته آهنگسازی جلوگیری می شود.

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون عملی کنکور رشته آهنگسازی دو الی سه روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون عملی کنکور هنر رشته آهنگسازی از طریق سایت سنجش و اموزش به صورت اینترنتی قابل دریافت است.

محل برگزاری آزمون عملی کنکور هنر رشته آهنگسازی

داوطلبان رشته هنر برای انجام آزمون عملی باید سر جلسه حاضر شوند و لازمه آن آگاهی از محل برگزاری آزمون عملی کنکور هنر رشته آهنگسازی می باشد.

آزمون عملی برخی رشته ها، در سراسر کشور برگزار میشود مثل ارتباط تصویری. ولی برخی رشته ها، آزمونشان فقط در شهر تهران برگزار میشه

رشته های هنری که آزمون عملی آنها فقط در شهر تهران برگزار می شود و همه داوطلبان شهرستانی هم مجبور به حضور در تهران هستند، عبارتند از: ادبیات نمایشی ، مجسمه‌ سازی ، موسیقی ایرانی و جهانی ، کتابت و نگارگری ، آهنگسازی ، بازیگری ( کارگردانی ) ، طراحی صحنه ، نمایش عروسکی و عکاسی

محل برگزاری آزمون عملی کنکور هنر رشته موسیقی ایرانی

زمان اعلام نتایج آزمون عملی کنکور هنر آهنگسازی

نتایج آزمون عملی هنر آهنگسازی به صورت همزمان با نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری اعلام می شود و اگر شما پذیرفته شده باشید ، در کارنامه کنکورتان رشته پذیرفته شده درج خواهد شد. امکان اعتراض به نتایج آزمون سراسری هنر و نتایج آزمون عملی وجود دارد و باید به سازمان سنجش درخواست ارسال کنید.

برای دریافت نتایج آزمون عملی کنکور هنر آهنگسازی از طریق سایت sanjesh.org لازم است به شماره پرونده ، شماره داوطلبی و کدپیگیری ثبت نام خود دسترسی داشته باشید و در صورت فراموشی این اطلاعات، امکان بازیابی آنها از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش وجود دارد.

در این مقاله سعی کردیم نحوه آزمون عملی کنکور هنر رشته آهنگسازی برای شما توضیح دهیم. برای اطلاع از زمان دقیق آزمون های عملی رشته هنر آهنگسازی و هر سوالی در خصوص آمون عملی هنر با کارشناسان مشاور گروپ با شماره 9099071613 تماس حاصل فرمایید

❓تاریخ برگزاری آزمون عملی کنکور هنر رشته آهنگسازی چه زمانی می باشد؟

در متن مقاله به زمان آزمون عملی کنکور آهنگسازی اشاره شده است.

❓در آزمون عملی کنکور رشته آهنگسازی چه سوالاتی پرسیده می شود؟

نحوه برگزاری آزمون عملی کنکور هنر آهنگسازی در متن مقاله آمده است.

❓میزان تاثیر آزمون عملی کنکور هنر چه مقدار است؟

حدود پنجاه به پنجاه آزمون کتبی و عملی در میزان قبولی افراد در کنکور هنر تاثیر گذار است.

امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه آزمون عملی کنکور هنر رشته آهنگسازی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام تیزهوشان 1403
نصب اپ دانش آموزی