ازمون رغبت و توانایی my.medu.ir

سامانه ثبت نام آزمون رغبت و توانایی my.medu.ir مشاور گروپ Moshavergroup.com

جهت مشاوره در زمینه ازمون رغبت و توانایی my.medu.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

سامانه my medu ir ازمون رغبت و توانایی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ را برگزار می کند و کلیه دانش آموزان نهمی که قصد شرکت در آزمون سایت هدایت تحصیلی my medu.ir را دارند می توانند انجام مراحل این آزمون را در سامانه مای مدیو و از طریق پروفایل کاربری دانش آموزی خود اقدام نمایند. در سال های گذشته این امر از طریق سامانه همگام صورت می گرفت و حالا دانش آموزان می توانند آزمون رغبت و توانایی را در my medu ir بگذرانند.

my medu ir ازمون رغبت ۱۴۰۳

آزمون رغبت و توانایی چیست؟ سامانه my medu ir ازمون رغبت ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ یا همان هدایت تحصیلی همانطور که از اسم آن پیداست به معنای راهنمایی و مشخص کردن یک مسیر برای ادامه تحصیل بر اساس توانایی های فردی دانش آموز و همچنین علاقه و رغبت او به در رشته های مختلف می باشد تا بر اساس آن دانش آموزان بتوانند بصورت آگاهانه شاخه و رشته تحصیلی خود را برای سال تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ انتخاب نمایند.

البته این نکته را باید در نظر گرفت که ورود به هر یک از رشته‌ های تحصیلی که شامل سه گروه علوم نظری، فنی‌ و حرفه‌ ای، کار و دانش می‌ شوند، نیازمند کسب حداقل نمره در دروس مرتبط با رشته است. بدین ترتیب اگر دانش‌ آموز حداقل نمرات مورد نیاز در هر رشته را که توسط آموزش‌ و پرورش اعلام شده است را کسب نکند: باقی ملاک‌ ها و امتیازها در سامانه my.medu.ir ازمون رغبت مورد ارزیابی قرار نمی‌ گیرند.

به زبان ساده‌ تر می‌ توان گفت که اولین شرط ورود به رشته کسب حداقل نمرات آن رشته است. مقصود از «نمرات» در سایت مای مدیو هدایت تحصیلی و آزمون رغبت و توانایی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ پایه نهم، میانگین نمره‌ های سه پایه هفتم، هشتم و نهم دانش‌ آموز می‌ باشد که اهمیت و ضریب پایه نهم بسیار بیشتر است.

در سامانه my medu ir ازمون رغبت شش مقیاس اصلی تیپ شخصیتی مد نظر قرار می گیرد و وضعیت دانش آموزان در سطوح کلاس، مدرسه، منطقه، استان و کشور سنجیده می شود.

 • اجتماعی
 • واقع گرا
 • هنری
 • جستجوگری
 • قراردادی
 • تهوری

چگونه وارد ازمون رغبت شویم؟

ازمون رغبت و توانایی my medu ir

سامانه ازمون رغبت و توانایی my medu ir می باشد و دانش آموزان نهمی برای شرکت در این آزمون و پاسخ دهی به سوالات آزمون رغبت و سوالات آزمون توانایی، از تاریخ**** باید به حساب کاربری خود در سایت هدایت تحصیلی my medu.ir مراجعه نمایند. مهلت شرکت در آزمون رغبت و توانایی تا *** تعیین شده است.

پیش از هر اقدامی ابتدا از طریق لینک موجود در جدول زیر به مای مدیو | پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش سامانه my. medu. ir وارد شوید. همچنین برای ورود به  مای مدیو دانش آموز می توانید از طریق نوشتن آدرس سایت ازمون رغبت سنجی تحصیلی نهم در نوار آدرس مرورگرتان اقدام نمایید.

جهت ورود به سایت my medu ir آزمون رغبت کلیک نمایید.

my medu ir ازمون رغبت و توانایی Moshavergroup.com

    جدول زمان بندی ازمون رغبت و توانایی     
اجرای آزمون‌های توانایی و رغبت از ۲۵ آبان ۱۴۰۲ تا ۲۵  آذر ۱۴۰۲
تکمیل نمون‌ برگ‌های نظرخواهی برای مشاوران و معلمان از ۲۵ آبان ۱۴۰۲ تا ۲۵  آذر ۱۴۰۲
تکمیل نمون‌برگ‌های نظرخواهی دانش‌آموزان و والدین از ۴ تا ۲۰ دی ۱۴۰۲
تکمیل ظرفیت شاخه و رشته‌های تحصیلی مناطق از ۴ تا ۲۵ دی ۱۴۰۲
ثبت نتایج امتحانات برای عملکرد تحصیلی دوهفته بعد از آخرین امتحان (دهه اول تیرماه ۱۴۰۳)
قابل ذکر است صدور نمون برگ‌های هدایت تحصیلی پس از صدور کارنامه و مهلت قانونی برای رفع اعتراضات و پس از ثبت نمرات دانش آموزان توسط مدیران مدارس و ثبت نهایی نمرات در تیرماه صادر خواهد شد.صدور نمون‌برگ هدایت تحصیلی نیز در دهه دوم تیرماه انجام خواهد شد.

چگونه ازمون رغبت و توانایی را بدهیم؟

چگونه ازمون رغبت و توانایی را بدهیم؟ مطابق تصویر بعد از ورود به سامانه مای مدیو، باید نوع کاربری خود را در کادر انتخاب نقش تعیین کنید بنابراین شما متقاضیان برای ورود به my medu ir هدایت تحصیلی نهم، گزینه دانش آموز را انتخاب نمایید.

ورود دانش آموزان به سامانه آزمون رغبت و توانایی my.medu.ir مشاور گروپ Moshavergroup.com

حالا وضعیت دانش آموز ایرانی یا اتباع را انتخاب کنید. دانش آموزان عزیز ایرانی باید با با وارد کردن کد ملی و 6 رقم سریال شناسنامه در کادرهای مربوطه، کد امنیتی را وارد کرده و روی گزینه ورود بزنند.

دانش آموزان اتباع عزیز هم باید کد دانش آموزی خود را در کادر مشخص شده وارد نمایند و بعد از درج تاریخ تولد شمسی، کد امنیتی را وارد نمایند. با انتخاب گزینه ورود به حساب کاربری خود منتقل می شوید.

ورود دانش آموز اتباع خارجی به سامانه آزمون رغبت و توانایی my.medu.ir مشاور گروپ Moshavergroup.com

حالا که به حساب کاربری خود وارد شدید، از بخش خدمات آموزشی دانش آموزان روی گزینه هدایت تحصیلی my medu ir یا همان آزمون رغبت و توانایی my medu ir کلیک نمایید.

ثبت نام آزمون رغبت و توانایی my.medu.ir مشاور گروپ Moshavergroup.com

در بخش صفحه آزمون های مشاوره ای، دو آزمون رغبت و آزمون توانایی برای شما به نمایش در می آید. نحوه شرکت در آزمون رغبت و توانایی my medu.ir بسیار ساده بوده و در ادامه راهنمای گام به گام آن قرار گرفته است.

شرکت در آزمون رغبت و توانایی my.medu.ir مشاور گروپ Moshavergroup.com


برای ورود به آزمون رغبت و توانایی my medu ir کافیست دانش آموز گزینه آزمون رغبت را انتخاب کند.

بعد از انتخاب رغبت، راهنمای آزمون رغبت باز می شود و برای شرکت در آزمون my.medu.ir ثبت نام نیازی نیست.  شما دانش آموزان عزیز پایه نهم باید راهنمای آزمون رغبت را به دقت مطالعه کنید و سپس آن را تایید نمایید.

در این صورت پس از تایید راهنمای آزمون رغبت دانش آموز وارد سوالات my.medu.ir ازمون رغبت پایه می شوید. وقتی پاسخ تمامی سوالات آزمون رغبت ( 120 سوال) را نوشتید باید دکمه ثبت و تایید را بزنید و همچنین تیک گزینه « راهنمای آزمون را مطالعه کرده ام » را در پایین صفحه انتخاب کنید.

اگر در انجام آزمون رغبت و توانایی نهایت دقت را به خرج داده و همه مراحل را درست طی کرده باشید، در بالای صفحه پیام تایید آزمون رغبت پایه ظاهر خواهد شد و به صفحه آزمون رغبت مکمل هدایت می گردید.

نکته: دانش آموزان برای تایید و ثبت آزمون رغبت پایه باید حتما به تمامی سوالات پاسخ دهند، چنانچه تیک راهنمای آزمون را نزده باشید یا سوالی بدون پاسخ بماند شماره آن سوال در بالای صفحه در قسمت چپ به شکل اخطاری با رنگ قرمز در صفحه آزمون رغبت و توانایی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴ www.my.medu ir نمایش داده می شود.

در نتیجه 25 سوال مکمل آزمون رغبت پایه، برای شما باز خواهد شد که باید به تمامی 25 سوال رغبت مکمل نیز پاسخ دهید و سپس دکمه ثبت و تایید را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که پس از نهایی شدن، داده ها ثبت شده و امکان ویرایش پاسخ نامه به هیچ وجه وجود نخواهد داشت!

مشاوره تلفنی مشاور گروپ Moshavergroup.com

حالا نوبت به آزمون توانایی می رسد و شما دانش آموز پایه نهم عزیز، باید در ابتدای صفحه آزمون رغبت و توانایی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۴، گزینه مربوط به آزمون توانایی را انتخاب کنید.

با رنگی شدن دایره کنار توانایی، راهنمای ورود به آزمون توانایی دیده می شود. در این قسمت از مراحل my medu ir ازمون رغبت، داوطلب راهنمای آزمون توانایی را مطالعه کرده  و سپس دکمه تایید را انتخاب می کند تا به بخش  سوالات آزمون توانایی پایه وارد شود.

تعداد سوالات آزمون توانایی  98 عدد شامل 93 سوال اصلی و 5 سوال صحت سنجی می باشد که باید بعد از پاسخ دهی به تمام سوالات آزمون توانایی پایه ، دکمه ثبت و تایید و  تیک گزینه راهنمای آزمون را مطالعه کرده ام را در پایین صفحه انتخاب نمایید.

تنها در صورتی که به تمامی سوالات پاسخ داده باشد، آزمون توانایی پایه ثبت و تایید می شود و چند ثانیه در بالای صفحه my medu.ir پیغام تایید با رنگ سبز، ظاهر می شود.

پس از ثبت و تایید آزمون توانایی پایه، در سیر مراحل ازمون رغبت my medu ir نوبت به آزمون توانایی مکمل رسیده و دانش آموز مستقیما به این بخش هدایت می شود تا پاسخگوی 25 سوال مکمل باشد.

با ثبت و تایید آزمون توانایی مکمل، آزمون های رغبت و توانایی ثبت نهایی شده و پیام «دانش آموز گرامی، آزمون رغبت و توانایی شما نهایی شد.» برای شما با رنگ سبز نمایش داده می شود. توجه داشته باشید که پس از نهایی شدن، داده ها در www.my.medu ir ثبت شده و امکان ویرایش پاسخ نامه آزمون رغبت و توانایی به هیچ وجه وجود نخواهد داشت!

⚠️توجه توجه ⚠️

⭕️ آزمون به گونه ای در سامانه مای مدیو قرار داده شده که کار دانش آموز راحت تر شود نیاز به ثبت تک تک سوالات نباشد و درصورتی که دانش آموز بدون ثبت پاسخ ها از صفحه خارج شود پاسخ سوالات ثبت شده باقی می ماند و از بین نمی رود.

⭕️ پس از ثبت نهایی هر ۴ آزمون امکان تغییر پاسخ ها وجود ندارد.

my medu ir مراحل ازمون رغبت و توانایی Moshavergroup.com

سوالات متداول ازمون رغبت و توانایی

 1. برای آزمون رغبت و توانایی هرکاری کردم ثبت نشد

خط من به اسمه پدرمه تو سایت قبول نمیکنه میگه کد ملی یا خط باید به اسمه یک فرد باشه
من با کد ملی پدرم ثبت نام کنم ؟؟

‼️پاسخ:

خیر، پایین کادر ورود روی ورود از درگاه دولت کلیک کنه بعد شماره تلفن پدر وارد و کد پیامک شده و کد امنیتی رو  درج کنه اگه قبلا کد پستی تایید نکرده تایید کنه وقتی  وارد پنل مای مدیو پدر شد بره قسمت فرزندان من اونجا برای دانش آموز ورود به پنل خدمات رو کلیک   سپس از اونجا بره قسمت هدایت تحصیلی و آزمونا رو انجام بده در قسمت فرزندان من میشه بجای ورود به پنل خدمات روی  تغییر رمز کلیک و برای دانش آموز رمز تعیین کنه تا خودش با کد ملی و این رمز از صفحه اول مای مدیو وارد بشه.

نتایج آزمون رغبت و توانایی

نتایج آزمون رغبت و توانایی به صورت جدول در قالب درصد برای هر تیپ شخصیتی و سایر مقیاس ها در سطح استانی اعلام می گردد. توجه داشته باشید که نتایج در همین سامانه my medu.ir  قابل رویت خواهد بود و بعد از آن می توانید بر اساس نتایج به دست آمده، انتخاب رشته پایه نهم به دهم خود را انجام دهید و امیدواریم در این مسیر موفق باشید.

برای دریافت راهنمای تصویری اعلام نتایج آزمون رغبت و توانایی کلیک نمایید.

فرم نظر خواهی مشاوران و معلمان

مشاوران و معلمان مدارس سراسر کشور باید از ۱۵ فروردین تا ۱۵ اردیبهشت برای تکمیل نمون‌ برگ‌ های نظرخواهی ازمون رغبت دانش آموزان پایه نهم به سامانه مای مدیو my medu ir مراجعه نمایند. معلمان و مشاوران گرامی توجه داشته باشید که این مهلت تمدید نخواهد شد بنابراین حتما تا پیش از اتمام مهلت فرم های نظر سنجی مشاوره هدایت تحصیلی را پر کنید!

فرم نظر سنجی والدین ازمون رغبت

فرم نظر سنجی والدین ازمون رغبت به جهت فرآیند هدایت تحصیلی در سامانه my medu ir ازمون رغبت از ۴ اردیبهشت فعال شده است. مهلت تکمیل فرم نظر خواهی دانش آموزان و والدین تا ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ می باشد و والدین باید در این بازه زمانی با مراجعه به پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش، فرم نظرخواهی والدین آزمون رغبت و توانایی را تکمیل نمایند.

فرم نظر سنجی والدین آزمون رغبت و توانایی Moshavergroup.com

فرم نظر خواهی دانش آموز my medu ir ازمون رغبت

فرم نظر خواهی دانش آموز my medu ir ازمون رغبت برای ثبت علاقه مندی دانش آموزان به انواع رشته های تحصیلی پایه دهم طراحی شده است. بدین ترتیب دانش آموزان هم باید در تاریخ مقرر یعنی از ۴ تا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ به حساب کاربری خود در my medu ir مراجعه نموده و اولویت های مورد نظر خود را انتخاب کنند، البته توجه داشته باشید که ثبت تمامی 12 اولویت ضروری بوده و بعد از ثبت نهایی امکان ویرایش مجدد وجود نخواهد داشت!

راهنمای تکمیل فرم نظر خواهی ازمون رغبت و توانایی دانش آموزان

دانش آموزان گرامی ابتدا با ورود اطلاعات کد ملی و شش رقم شماره سریال شناسنامه خود به سایت مای مدیو وارد شوید. حالا گزینه هدایت تحصیلی را انتخاب نمایید. از بخش نظر سنجی وارد نمون برگ نظر خواهی دانش آموز شوید. مطابق تصویر زیر روی فلش کلیک کنید تا لیست رشته ها برای شما به نمایش در آید.

راهنمای تکمیل فرم نظر خواهی دانش آموز ازمون رغبت و توانایی هدایت تحصیلی my.medu.ir مشاور گروپ Moshavergroup.com

بر حسب علاقه خود، اولویت هایتان را مشخص کنید و سپس روی «گزینه افزودن به» بزنید. در این صورت، جدول رشته ها به ترتیب اولویت و علاقه شما نمایش داده می شود. اگر در حین تکمیل فرم، دچار خطا شدید یا به هر دلیلی خواستید اولویت های خود را تغییر دهید گزینه «حذف جهت ویرایش» را بزنید.

انتخاب اولویت انتخاب رشته هدایت تحصیلی my.medu.ir مشاور گروپ Moshavergroup.com

توجه داشته باشید از آنجایی که بعد از زدن دکمه ثبت نهایی به هیچ عنوان امکان تغییر اولویت ها وجود ندارد! پس حتما بعد از اینکه تصمیم قطعی خود را گرفتید، در نهایت روی گزینه سبز رنگ ثبت نهایی بزنید تا اولویت های شما در سامانه my medu ir ازمون رغبت ۱۴۰۲ ثبت شود.

ثبت فرم نظر خواهی دانش آموز ازمون رغبت و توانایی هدایت تحصیلی my.medu.ir مشاور گروپ Moshavergroup.com

فیلم آموزش تکمیل فرم نظر سنجی دانش آموز ازمون رغبت و توانایی

زمان بندی و مراحل هدایت تحصیلی نهم my medu ir ازمون رغبت و توانایی Moshavergroup.com


ما در این مقاله مشاور گروپ به معرفی سامانه جدید ازمون رغبت و توانایی نهم یعنی my medu ir ازمون رغبت پرداختیم و امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. با توجه به اینکه آزمون هدایت تحصیلی سال ها در سامانه همگام برگزار می شد، شاید برای اجرای آزمون هدایت تحصیلی در سایت my medu ir آزمون رغبت نیاز به راهنمایی های بیشتر داشته باشید.

به همین دلیل ما قابلیت مشاوره تلفنی مشاور گروپ را فعال کرده ایم که به واسطه آن بتوانید پاسخ تمام سوالات خود را به صورت یکجا به دست آورید، این یعنی صرفه جویی در زمان و هزینه  + کسب نتیجه سریع تر!

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب

☎️ تماس از تلفن ثابت ☎️

مشاور گروپ

9099071613

اگر به هر دلیلی امکان دسترسی به تلفن ثابت برای شما فراهم نبود نگران نباشید، از منوی سمت چپ سایت مشاور گروپ روی خرید بسته های تماس بزنید. با تکمیل فرم مشاوره و ثبت اطلاعات خود، در اولین فرصت و کمتر از یک ساعت ما با شما تماس خواهیم گرفت.

سوالات متداول ازمون رغبت و توانایی my medu ir

✔️آزمون رغبت و توانایی چیست؟

✔️آزمون سنجش میزان علاقه و توانمندی های دانش آموزان با هدف هدایت تحصیلی نهم به دهم و به منظور کمک به انتخاب رشته دانش آموزان نهم در سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ برگزار می شود. my medu.ir مسئولیت برگزاری این آزمون را بر عهده دارد.

✔️سامانه ثبت نام آزمون رغبت و توانایی چیست؟

✔️سامانه جدید آزمون رغبت و توانایی my.medu.ir است و کلیه دانش آموزان باید با مراجعه به my medu ir ازمون رغبت را انجام دهند. تا پیش از این آزمون هدایت تحصیلی در سایت همگام دانش آموزان برگزار می شد. نحوه ثبت نام و انجام آزمون رغبت و توانایی در سامانه مای مدیو را در این مقاله مفصل شرح دادیم.

✔️نتایج آزمون رغبت و توانایی را از کجا دریافت کنم؟

✔️برای اطلاع از سامانه و نخوه دریافت نتایج آزمون رغبت و توانایی پایه نهم به مقاله مراجعه نمایید.

3.9/5 - (80 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ازمون رغبت و توانایی my.medu.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. مهدی

  سلام من پایه نهم هستم و برای آزمون رغبت و توانایی ثبت نام که میکنم میگه اطلاعات اشتباه هست ولی درسته.
  و هرچه از مدیر معاون مدرسه کد میگیرم برای سایت بازم میزنه که اطلاعات وارد شده اشتباه می‌باشد باید چیکار کنم ؟؟

  پاسخ
 2. خدیجه

  چگونه ازمون رغبت و توانایی بدهیم؟ آیا سایت ازمون رغبت و توانایی my medu ir است؟

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی