آخرین اخبار از وضعیت جذب هیات علمی در دانشگاههای دولتی و آزاد

جذب هیات علمی در دانشگاههای دولتی و آزاد »

جهت مشاوره در زمینه آخرین اخبار از وضعیت جذب هیات علمی در دانشگاههای دولتی و آزاد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 جذب هیات علمی در دانشگاههای دولتی و آزاد : آخرین وضعیت جذب هیات علمی در دانشگاه‌های دولتی و آزاد در جلسه هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی و اعلام شد. در ادامه با مشاور گروپ همراه شوید ...

جذب هیات علمی در دانشگاههای دولتی و آزاد »

آخرین وضعیت جذب هیات علمی در دانشگاه‌های دولتی و آزاد

جذب هیات علمی در دانشگاههای دولتی و آزاد »  به گزارش مشاور گروپ و  به نقل از مهر، در جلسه ۲۱۶ هیات عالی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی به ریاست محمد علی کی‌نژاد آخرین وضعیت جذب هیات علمی در دانشگاه‌ها بررسی و اعلام شد.

در ابتدای این جلسه محمد علی کی‌نژاد در تشریح عملکرد هیات عالی جذب گفت: تا کنون ۶ مورد پیشنهاد برای بررسی و بازنگری سیاست‌ها و تدوین دستورالعمل اجرایی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شده و ۷ مورد پیشنهاد هم به شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها ارائه شده است.جذب هیات علمی در دانشگاههای دولتی و آزاد

وی افزود: ضمنا توانمندسازی و معرفت افزایی اعضای هیات علمی هم بر عهده معاونت آموزشی دانشگاه است که با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها کارگاه‌های توجیهی معرفت افزایی برای اعضای هیات علمی برگزار می کند و گزارش نهایی اجرای این کارگاه‌ها، توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در جلسه هیئت عالی جذب به صورت مستمر ارائه می شود.

در ادامه جلسه، منصور کبگانیان افزود: بعداز مصوبه ۶۰۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی که در راستای برقراری عدالت و جلوگیری از جذب سلیقه ای تصویب شد؛ فرآیند جذب در وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می‌شود و اختیار جذب با خود دانشگاه‌هاست و هیات مرکزی جذب وزارتخانه‌ها وظیفه ابلاغ بخشنامه ها و هیات عالی جذب نیز وظیفه سیاستگذاری را بر عهده دارد.

وی افزود: اگر هیات‌های اجرایی جذب وجود نداشت مشکلات به مراتب بیشتر بود.

جذب هیات علمی در دانشگاههای دولتی و آزاد »  در ادامه جلسه حجت الاسلام رضوان طلب رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آمار پرونده‌های بررسی شده در این مرکز را ارائه کرد و گفت: در ۸ سال گذشته ۶۰۳۱۴ پرونده جذب در اولویت بررسی بودند که تا کنون ۲۲۶۵۲ جذب متقاضی قطعی شده است.

رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: طی سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۳، تعداد ۱۱۸۳ پرونده بند ز و بند پ قانون برنامه ششم توسعه در هیات مرکزی جذب تأیید شده است.

وی گفت: در مورد تبدیل وضعیت نیز ۶۸۳ متقاضی پیمانی به رسمی قطعی و ۳۱۴ متقاضی هم به رسمی آزمایشی تبدیل وضعیت پیدا کرده‌اند.

جذب هیات علمی در دانشگاههای دولتی و آزاد »  در ادامه جلسه محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سخنانی با تاکید بر اینکه باید از آموزش عالی نخبه گرا به آموزش عالی گسترده تبدیل شویم، اظهار کرد: تعداد متقاضیان عضویت هیات علمی چندین برابر ظرفیت جذب است و بازگشت به آموزش عالی نخبه گرا نمی توانند جوابگو باشند.

پس از سخنان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، جواد محمدی، دبیر هیات عالی جذب، گفت: حدود ۳۰ هزار عضو هیات علمی بعد از مصوبه ۶۰۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی جذب شده‌اند در حالی که قبل از این مصوبه ۵۰ هزار نفر جذب شده بودند.

وی افزود: هیات عالی جذب تا کنون ۳۷ نشست منطقه ای به منظور پاسخگویی به سوالات و رفع ابهامات هیئت‌های اجرایی جذب برگزار کرده‌است.


مشاور گروپجذب هیات علمی در دانشگاههای دولتی و آزاد »  در پایان جلسه تعدادی از اعضای هیات‌های اجرایی جذب و کارگروه‌های صلاحیت عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان، سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، دانشگاه بناب، دانشگاه پیام نور، دانشگاه گیلان، دانشگاه مازندران، دانشگاه هنر، دانشگاه اراک، دانشگاه بیرجند، دانشگاه صنعت نفت، دانشگاه گنبد کاووس، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه علوم پزشکی زابل، دانشگاه علوم پزشکی همدان، مرکز تحقیقات علمی، پژوهشی و آموزشی سازمان انتقال خون تأیید صلاحیت شدند.

جهت اطلاع از شرایط و نحوه ی جذب هیات علمی در دانشگاههای دولتی و آزاد سال 97 - 98 با مشاوران مرکز تخصصی مشاور گروپ تماس بگیرید ...

امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه آخرین اخبار از وضعیت جذب هیات علمی در دانشگاههای دولتی و آزاد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

دریافت کارنامه کنکور 1401